***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
saganVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:53

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: saganVW » wt paź 29, 2013 22:39

Szykuje się do zakupu VW z silnikiem 1,9 TDI rocznik 2002-2005 IV GOLF
Teraz mam pytanie który silników jest wart uwagi , a który omijać.
Wiadomo że w tych rocznikach przebiegi to ponad 200tys.km. Na chwilę obecną to szukam 74Kw/101Ps.
Gdzie znajdują się bolączki tych samochodów i na co mam zwrócić szczególną uwagę ?
Ile jest w stanie wytrzymać dwumas oraz pompowtryskiwacze ?

Mam jeszcze pytanie, czy istnieje możliwość odczytu prawdziwego przebiegu pomimo korekty licznika ?


ps. jeśli temat umieściłem w nie właściwym miejscu proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 00:40 przez saganVW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: Jaworess » śr paź 30, 2013 00:38

Cóż jak by to powiedzieć no dobra walę prosto z mostu. Przebiegi nie zaczynają się od 200tys. tylko od 400tys. cofniętych o połowę i miej tego świadomość, nie daj się zwieźć zapewnieniom i książkom serwisowym. Jeżeli znajdziesz Golfa IV z przebiegiem prawdziwym nie wiem 240tys. to będzie perełka, igła w stogu siana, prosto z muzeum. Ja bym szukał poczciwego 90 konnego lub 110 konnego. Tego 101ps bym sobie odpuścił(poszukaj wątków o tym silniku). Będziesz miał poczciwą pompę wtryskową i święty spokój. Co do pompowtrysków to jest tak że jest cacy a dostaną gównianego paliwa i pozamiatane raz, dwa. W polsce bardzo prawdopodobne chyba że verva gold platinum nie wiem co non stop będziesz lał. A z dwumasem też różnie, powiedziałbym że 100tys. km i koniec.



saganVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:53

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: saganVW » śr paź 30, 2013 00:59

Dziekuje za odpowiedz
jutro jadę zobaczyć niestety 1,9 TDI 101PS z przebiegiem 240 tys.km



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: Shmatan » śr paź 30, 2013 04:02

Z silników w mk4 masz:
agr (90KM) - prawie jak 1z, bez dwumasu i vnt
alh/asv/ahf itp (90 i 110KM) - pompa ale z dwumasem i vnt
asz, arl, axr, ajm itp (101, 115, 130, 150) - pompowstrysk, często skrzynia 6 (czyli więcej problemów z przejściem na sztywne koło)

Ale tak na prawdę nie ważne co weźmiesz - pd lepiej się zbierają ale znowu brzmią jakby się miały rozsypać. Wrażliwość na jakość paliwa w PD jest u nas mocno podkoloryzowana - prawda jest taka że lejąc na "dobrych" stacjach (unikając małych punktów z nieznanym paliwem) spokojnie pojeżdżą. Jeżeli samochód ma jeździć głównie/tylko w mieście to szukaj AGR'a
Jaworess pisze:Jeżeli znajdziesz Golfa IV z przebiegiem prawdziwym nie wiem 240tys. to będzie perełka, igła w stogu siana, prosto z muzeum.
To widać mam igłę, perełkę, prosto z muzeum ;] Nie ma co przesadzać - są mk4 z przebiegami 200-300kkm, ba - myślę że i takich poniżej 200kkm by się kilka udało znaleźć



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: Michał_1977 » śr paź 30, 2013 08:00

Tutaj dyskutujemy o problemach,a nie o zakupach.
Przerzucę do ogólnego :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: orel11 » śr paź 30, 2013 08:42

No to widać ,że ja też mama salonówkę bo ma 174kkm i 99 rok :P
Ja bym unikał 90KM bo to nie chce jechać(wiem bo mam).Z tymi pompowtryskami to nie ma co panikować ,w końcu ludzie na tym jeżdzą ,a faktycznie lepiej jedzie.
Ja na chwile obecną szukałbym 6 biegów ,czyli zostają tylko do wyboru pompki.



saganVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:53

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: saganVW » śr paź 30, 2013 10:26

Jeszcze raz zapytam, czy w silniku 1,9 tdi 74Kw 2004r jest gdzies zapisywany stan km?
Oczywiście oprócz licznika, np. w sterowniku silnika .



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Zakup VW z silnikiem 1,9 TDI

Post autor: doggie » śr paź 30, 2013 13:57

w dziale "chcę kupić auto" jest temat podwieszony przeznaczony do takich pytań, w związku z powyższym aby nie powielać zamykam


EDIT: połączyłem



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » czw paź 31, 2013 16:26

orel11, może salon polska i kupił jakiś dziadek co jeździł na działkę albo ty kupiłeś go nowego i niedużo jeździsz ale nie wierzę że diesel sprowadzony z niemiec będzie miał nie wiem 170tys. chyba że 2008r :smoke: No dobra niech będzie, jeden na tysiąc. :grin:
Ja dużo nie jeżdzę, średnio 25tys. rocznie no to jak bym kupił nówkę to po 14 latach już by miała 350tys. najechane. Cudów nie ma.



Gryzzlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 14:15
Lokalizacja: MS (DE)

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Gryzzlie » czw paź 31, 2013 18:50

Witam wszystkich zgromadzonych :)
Jeżeli nie bardzo piszę w danym dziale to wybaczcie, aczkolwiek nie mam doświadczenia z tym forum (nie dawno dołączyłem) jest tyle zakładek, tematów, dziedzin że no wymiękam po prostu...
Mam pytanie i chciałbym poznać waszą opinię. A mianowicie chce kupić sobie VW Golf Mk2 ale nie mam pojęcia z jakim motorem wziąć (diesel czy benzyna i jaka moc)... Czytałem różne opinie na różnych stronach i zamiast choć trochę rozjaśnić moje wątpliwości to lipa więc myślę że tutaj gdzie większość ludzi ma doświadczenie z danymi silnikami wypowiedzą się. Dodam że chciałbym aby mój Golfik nie był "mułowaty" tzn 75KM to trochę mało jak dla mnie (miałem tą wersję silnika 1.6 w Mk3). Nie mówię że chce od razu Vr6 albo R32 która zapierdziela jak rakieta i heeyy hoo do przodu - Partyzantka !!!. Nie stać mnie by było na utrzymanie takiego egzemplarza. Chciałbym żeby był zrywniejszy, nie męczył się na trasach typu 1200km za jednym razem (3-4 razy w roku pokonuje taką) i żeby miał trochę mocy w zapasie.
Gdy tak przeglądałem w internecie różne rodzaje silników, moce etc etc etc wpadły mi w oko dwa typy:
1.8 GTI 82KW (112KM) 153Nm Wtrysk (PB)
1.6 TD 51 kW (70 KM) 133 Nm (JR,MF)

Jeżeli byłaby możliwość to proszę o podanie ogólnych cech tych silników :) Ewentualnie może macie jakieś inne propozycje silników.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam, Gryzzlie.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw paź 31, 2013 19:30

Gryzzlie pisze:Ewentualnie może macie jakieś inne propozycje silników.
RP - 1.8 90km
SB - 1.6TDic - 80km


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » ndz lis 03, 2013 23:45

Jeżdżę JR-em i dupy nie urywa. Nie jest zrywny, max speed też słabo ale ma dwie bardzo cenne zalety: Pierwsza to trwałość a druga to niskie spalanie, dodam że spala co mu tam wlejesz :bajer: Jeżeli już diesla to raczej SB-ka. Natomiast jeżeli te zalety nie są dla ciebie najważniejsze to bierz po grubości GTI-ka. 112ps to już w takim sprzęcie jest dużo, nawet bardzo dużo tylko tu jednak pojawia się wada. Mianowicie zawieszenie a co za tym idzie trakcja takiego GTI jest delikatnie mówiąc bardzo słaba, można zginąć :helm: Nie wiem, może jakiś gwint poprawia sprawę, dociążenie tyłu jakimś bloczkiem betonowym i wtedy pewnie da się tym jeździć bo na seryjnym zawiasie to trzeba mieć sporo odwagi.



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: barto125 » pn lis 04, 2013 00:03

Mam 1.9tdi w mk2 i seryjny zawias daję radę.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » pn lis 04, 2013 09:10

barto125 pisze:Mam 1.9tdi w mk2 i seryjny zawias daję radę.
Jakimi jeszcze innymi samochodami jeździłeś bo może po prostu nie masz odniesienia? Może modzisz i ciśniesz po prostej bo gdybyś chciał polatać po zakrętach to już byś nie żył :crazy: Ja już przyzwyczaiłem się do jazdy mk2 ale początki były bardzo trudne, pamiętam że nawet Polonez się lepiej prowadził od mk2 :bigok: Dlatego podtrzymuję co napisałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości