***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz paź 13, 2013 14:16

szakulvip pisze:bmw e46 ON po lifcie, zastanawiam się również nad tym modelem jesli chodzi o rodzinne auto
Ja na rodzinne auto, to wydaje mi się, że będzie za ciasny. Bo wnętrze w tym aucie nie rozpieszcza przestronnością


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz paź 13, 2013 15:13

herbu pisze:
szakulvip pisze:bmw e46 ON po lifcie, zastanawiam się również nad tym modelem jesli chodzi o rodzinne auto
Ja na rodzinne auto, to wydaje mi się, że będzie za ciasny. Bo wnętrze w tym aucie nie rozpieszcza przestronnością
Ponadto znalezienie takiego BMW zadbanego jest rownie ciezkie a nawet ciezsze niz golfa 4.

Herbu dobrze mowi ciasno w nim troche lepiej juz seria 5



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz paź 13, 2013 17:45

szakulvip pisze:a co powiecie na temat bmw e46 ON po lifcie
Kuzyn ma e46 tyle, że przed liftową. Co prawda on tam ma 1.9 w benzynie, także nad takimi jak Ty rozważasz silnikami, to się nie wypowiem. Ale mam idealne porównanie golfa z jego bmw. Jeśli chodzi o ilość miejsca, to mój golf jest zdecydowanie mniejszy. Tą beemkę bym porównał do audi a4 b5, także miejscem nie powala, jeśli szukasz duże przestronne auto(wielkościowo np. passat b5), to bym raczej odpuścił. Natomiast dla rodziny 2osobowej + małe dziecko, to wydaje mi się, że będzie to optymalny wybór. W bagażniku wózek powinien się zmieścić - to nie to co w golfie(choć dlamnie ten bagażnik jest idealny). Prowadzenie tego auta jest podobne jak w golfie. Komfort (choć kuzyn go ma obniżony - springi), też trzeba przyznać, że na duży plus zasługuje.Wnętrze zdecydowanie lepiej wykończone, niż w golfie. W beemce przynajmniej przed liftową, jest coś podobnego, jak w mk4, ta "guma" na rączkach, desce rozdzielczej itd., ale zdecydowanie lepiej dopracowane, nie niszczy się tak jak w golfie. Moim zdaniem auto godne polecenia. Ale zależy kto czego oczekuje i wymaga :D



_Tomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 01, 2013 14:14

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: _Tomek » ndz paź 13, 2013 20:27

Witam.
koledzy mam jeszcze jedno pytanie.
Zdecydowany jestem już na benzynkę 1.6 102 KM teraz chciałbym zapytać o resztę :grin:

Na tapecie mam dwa modele Golfa Plusa i ostatnio pojawiła się również Skoda Octavia (jednak do garażu się zmieści) - budżet - max. 25000 zł.

Auto ma być rodzinne - mam dwójkę dzieci - 5 lat i drugie 3 miesiące - wiadomo raz w roku pewnie wyjazdy na jakieś wakacje.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » ndz paź 13, 2013 20:56

kostek007 pisze:Natomiast dla rodziny 2osobowej + małe dziecko, to wydaje mi się, że będzie to optymalny wybór.
własnie szukam dla nie dużej rodzinki, kurde normalnie masakra z tymi autami, budżet 15-18k, nie wiadomo w co się pchać, czy to e46 czy toledo czy octavia to nawalone tych ogłoszeń od handlarzy a ofert prywatnych jak na lekarstwo :/
kostek007 pisze:W bagażniku wózek powinien się zmieścić - to nie to co w golfie(choć dlamnie ten bagażnik jest idealny).
ja mam tak fajny wózek (mutsy), że składa się do naprwdę do małej objętości, że spokojnie wchodzi mi w golfie i jeszcze zostaje miejsca z boku na torbę z zakupami :) tylko te 3d mnie i żone wkurzają, nie wiem chyba kupie drugie mk4 tyle, że w 5d,
Xandar pisze:Herbu dobrze mowi ciasno w nim troche lepiej juz seria 5
miałbym problem zaparkować w garażu a po drugie nie dla mnie pojemności a tym samym spalanie


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz paź 13, 2013 21:22

szakulvip pisze:
kostek007 pisze:
Xandar pisze:Herbu dobrze mowi ciasno w nim troche lepiej juz seria 5
miałbym problem zaparkować w garażu a po drugie nie dla mnie pojemności a tym samym spalanie
Trzeba większe garaże budować :D :grin: a tak na serio nie jest tak źle wyobraź sobie serie 7 :D



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz paź 13, 2013 21:44

szakulvip pisze:a ofert prywatnych jak na lekarstwo :/
Hehe poczekaj jeszcze rok( :grin: ) i kupisz od kuzyna tą http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=110677" onclick="window.open(this.href);return false;, bo myśli nad e60 :grin: To będziesz miał od osoby prywatnej i z pewnego źródła :helm:



wally666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 08, 2013 17:01

nastepca dla Civic Type-R - czy GTI mk6 da rade?

Post autor: wally666 » wt paź 15, 2013 14:27

Witam Was serdecznie,

jestem nowym uzytkownikiem, od razu napisze ze zagladam mu troche na przekor samemu sobie - jestem Hondziarzem ale nadszedl czas rozejrzec sie za nowym nabytkiem z rodziny hothatch. Wybor jest trudny bo postawilem sobie calkiem wysoko poprzeczke - obecnie jezdze Honda Civic Type-R z 2005r, po lekkich modach (wydech, dolot, program) i jako, ze lubie laczyc praktycznosc z osiagami oraz cena, zaczalem rozwazac zakup golfa GTI 6stej generacji.

Tyle o mnie, teraz moze blizej czego szukam. Civic dawal mi wiele przyjemnosci z jazdy, swietne osiagi, bardzo dobrze trzymanie, rozsadne koszty utrzymania (spalanie) oraz serwisu (koszt czesci zamiennych). Czy Golf GTI VI zapewni mi podobne emocje przy wiekszej dawce elektroniki, bezpieczenstwa opakowanym w znacznie nowsza bude?

Zalozenia:
- zdrowy egz., najchetniej bezwypadkowy i serwisowany, z pewnej reki,
- rocznik 2009r w gore,
- chetnie DSG ale niekoniecznie,
- liczba drzwi: niewazna, ale z racji posiadania dwoch mlodych potomkow, 5d byloby ciekawa opcja,
- kolor: nie czarny ani bialy,
- stan techniczny: jak najlepszy,
- wyposazenie: chetnie xenon ale nie jest to warunek konieczny, komplet zimowek, bez potrzeby duzej inwestycji na wejsciu (np. opony lub kola),

Pytania:
1.za ile kupie takie auto?
na alledrogo ceny rozpoczynaja sie od 48k i koncza na 80k wiec rozstrzal jest ogromny. Nie planuje wydawac wiecej niz 60k ale jesli zdarzy sie rodzynek to kto wie, kto wie :) na Mobile DE wszystkie GTIki kosztuja 15kEUR i wiecej - czy powinienem zalozyc, ze u nas nie kupie takiego auta za mniej niz 70k?
2. gdzie szukac takiej fury - na forum brak ogloszen w dziale gielda dla GTI MK6 a na allegro pojawiaja sie ciagle te same auta wiec zakladam, ze cos z nimi jest nie halo.
3. ma ktos ciekawa oferte ? :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam,
Wally666



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt paź 15, 2013 14:59

wally666, biorąc pod uwagę utratę wartości to GTI z około 2009 roku nie powinien kosztować mniej niż jakieś 60 tysiecy zakładając utratę połowy wartości po 3 latach. Ale mówimy o bazowym GTI a mało kto kupuje auto za ponad 100 k bez dołożenia czegoś od siebie. Pewnie statystyczne GTI wyjeżdża z salonu z ceną koło 120-130 k zł, a VW traci stosunkowo mało na wartości - mniej niż 50%

Ale takie obliczenie jest obarczone z definicji błędem. Ale daje Ci pobieżne pojęcie o tym jak należy traktować oferty na poziomie 48 k zł za 3 letnie auto.
Możesz też porównać ceny z DE to dowiesz się, że jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, gdzie auta są bardzo tanie, przebiegi niskie itp itd.



wally666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 08, 2013 17:01

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wally666 » wt paź 15, 2013 15:17

dzieki jhosef, wychodze z podobnego zalozenia jednak zawsze warto je zweryfikowac u bardziej doswiadczonych kolegow z forum.

Z drugiej jednak strony mamy ogloszenia w stylu: http://otomoto.pl/volkswagen-gti-golf-v ... 23634.html" onclick="window.open(this.href);return false; gdzie ASO VW/Audi sprzedaje dwuletnie GTI za 65k

Co o tym sadzic cholerka?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt paź 15, 2013 15:51

wally666 pisze:Co o tym sadzic cholerka?
Ja to bym sądził o tym tyle, że wypadałoby się dowiedzieć więcej o takim aucie, nie koniecznie w tym ASO. W Gdańsku ASO jest kilka.

Akurat, że sprzedaje go ASO to nie daje gwarancji pełnej. Swego czasu jeden z ASO popisał się sprzedając rozbitka z US.

Zwłaszcza, że masz jak byk:
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Auta z US są niestety gorzej wykończone. No i w całości to one rzadko przyjeżdżają...



wally666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 08, 2013 17:01

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wally666 » wt paź 15, 2013 16:16

Nie wiem, jak moglem ominac ten "drobny" fakt. Z Us nie kupie nic, chocby carfax byl czysty jak lza. Jesli nie GolfGTI to alternatywnym rozwiazaniem bylaby Mazda 3MPS ale to juz odrebny temat.



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: von AreS » sob paź 19, 2013 13:51

Witam, na początek chciałbym powiedziec, ze aktualnie jezdze golfem mk3 1.6 abu 75km lpg i jezdzi mi sie dobrze lecz autko za slabe. W najblizszym czasie chce kupic mk IV i mam wątpliwości co do wybrania jednostki napędowej. Chce kupic cos mocnego i zastanawiam sie nad silnikami 1.8 T, 2.3 V5 oraz 2.8 V6 dodam, ze chciałbym założyc LPG by jezdzic w miare taniej. Rozmyslałem rowniez nas TDi w wersji GTI (cos okolo 150km) lecz nigdy nie mialem dluzszego kontaktu z dieslem wiec szukam porady na jego temat. Ogolnie to szukam jednostki ktora dobrze przyspiesza, ma ladny dzwiek, dobrze sie nia jezdzi oraz jest malo awaryjna. Przedstawie silniki z mojej perspektywy: 1.8T 150k ( rzadko 180km), typowy 4 cylindrowiec w rzędzie wspomagany Turbem, dzwiek silnika przeciety, lecz mozna dodac blow off'a a wtedy swiszczące turbo to muza dla ucha :D Ponoc mozna chipowac, lecz nie wiem jak to przeklada sie do wytrzymalosci silnika na awarie. Kolega mial tego golfa chipowanego na okolo 200km i nawet ladnie to jezdzilo. Lecz wydaje mi sie, ze jest to wysilona jednostka, a co za tym idzie moze byc awaryjna. Kolejnym z kandydatów jest V5. Tutaj juz lepiej bo mamy V w dziwnym ukladzie 5 cylindrowym. Dzwiek samego silnika jest tutaj o wiele lepszy, lecz blow off odpada bo nie ma turba :D 150km to troche malo jak na 2.3 wiec silnik nie jest zbytnio wysilony, a co za tym idzie moze byc mniej podatny na awarie. Rozmawiałem pare razy z uzytkownikiem tego silnika i byly to opinie pozytywne (wiadomo kazdy chwali swoje). Najczesciej slyszalem cos takiego "ma lepszy dzwiek od 1.8T i jest bardziej elastyczny". Ostatnim kandydatem benzynowym jest 2.8 V6 4 motion. Tutaj to juz gruba sprawa, 208 koni i 4x4 (w zime bos). Ciezko spotkac taką jednostke na naszych drogach. Dzwiek w 6 cylindrowym V napewno jest na eleganckim poziomie. Jak na pojemnosc 2.8 nie jest to duzo koni, wiec silnik nie jest wysilony. Tej mocy bał by sie nie jeden dres w bmw :smoke: Blow offa tutaj rowniez nie zalozymy. Pozostaje jeszcze czerwone TDi, wiem o nim tylko tyle, ze jezdzi na oleju napedowym i ma turbo :D Blow off tutaj raczej nie bedzie pasował. Diesel jak to diesel niby jest wytrzymaly, ale 150 ps'ow na 1.9 to tez duzo na moje oko, wiec nie wiem jak sie to ma na wytrzymalosc i jezdnosc.
Ogolnie prosze o porady ktore z tych silnikow są najbardziej korzystne, cena nie gra roli (moge dolozyc pare tysi by miec dobre autko). Jezeli benzyna to do tego LPG, jezeli diesel no to wiadomo :D Chce miec autko mocne, ktorym moge wyprzedzac bez problemu i ktorym moge troche zaszpanowac :D (po kupnie gwint, alu itp). Z góry dzieki za pomoc!

Pozdrawiam



kfasny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 02, 2013 08:59

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kfasny » pn paź 28, 2013 11:59

czyatajac caly text zastanawialem sie o co CI chodzi ze tak tego blow offa potrzebujesz az do ostatniego zdania ;)
i ktorym moge troche zaszpanowac
bierz 1.8t rob program wydech i fmic i nie zakladaj zadnego blow offa bo do agu wiecej moze napsuc niz pomoc


Moje A3 1.8T

http://www.a3-club.net/forum/showthread ... di-A3-1-8T" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości