***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: konrad141 » ndz wrz 08, 2013 11:31

Ja właśnie analizuje sobie otomoto tak ostatnio i myślę , że do 10 kupi się coś zadbanego ale do opłat i do założenia LPG, mówię o aucie 97-99 bo poliftowe to wiadomo ceny większe , więc po opłaceniu i zagazowaniu wychodzi 15-17 tys.

Oczywiście tak mi się wydaje , ale równie dobrze możliwe , że coś sensownego może być od 15 w górę i mowa o roczniku tym co pisałem. Tak np. jest w BMW e46 coś sensownego to od 20 w górę a nie ktoś uciuła 10 kpln i myśli ze dorwie diesla 3.0 w mpaku..

Moje wymagania to czarne kombi 2.4 lub 2.8 manual w możliwe jak najlepszym stanie to co potrzebuje z wypasu to klima elektryka poduchy i abs mają w standardzie (no przynajmniej z przodu) :D więc może coś się uda wyrwać.

Dziś na giełdzie gadałem gościem co sprzedawał sedana zielonego metalika z 97 2.4 v6 i mówił ze be znajmniejszych problemów 1.5 roku smiga ( ale z drugiej strony to co innego miał mi powiedzieć jak mogłem być potencjalnym klientem :D


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz wrz 08, 2013 11:40

herbu pisze:
Xandar pisze:Może trzeba w końcu do Reichu pojechać ?:D u gestapowców szybciej znajdziesz ;)
Tam raczej z LPG nic nie znajdę, a poza tym nie chce mi się daleko jeździć
LPG też się zdarzają ale może lepiej bez LPG i samemu założyć ?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 08, 2013 20:05

Xandar pisze:LPG też się zdarzają ale może lepiej bez LPG i samemu założyć ?
Na pewno lepiej samemu założyć, ale z drugiej strony 3 tys. piechotą nie chodzą. A wolę dłużej poszukać i znaleźć coś dobrego już z LPG, ewentualnie 110 konny diesel + chip


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Valander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 13:52

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Valander » pn wrz 09, 2013 14:34

Witam wszystkich!

Właśnie dołączyłem do forum, ponieważ planuje kupić golfa II :okej: .
Na wstępie powiem, że mam 19lat i do tej pory głównie jeździłem samochodami rodziców czyli Seicento 1.1i Avensis III
Z racji tego, że na autko musiałem sobie uzbierać sam to mam dość ograniczony budżet, bo około 3-ech tysięcy.

Golfa planuję kupić w październiku, ponieważ zgubiłem portfel i nie mam dokumentów do końca września.
Chcę nim dojeżdżać na studia niecałe 20 km w jedną stronę ale spory odcinek po dwupasmowej krajówce.

Mój kolega niedawno kupił Golfa II za 2500zł z silnikiem 1.8 90km w benzynie, ja jednak mam ochotę na diesla 1.6 80km.
Oczywiście jak uzbieram jakąś kasę to np. po zimie chciałbym kupić jakieś fajne felgi i trochę poprawić jego wygląd.

Co sądzicie o tym samochodzie i dieslu?



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: konrad141 » pn wrz 09, 2013 15:05

Będziesz musiał poszukać zadbanego GTD lub golfa z SB pod maską ;) I 3 tysie za zadbany egzemplarz może być problem ale szukać trzeba wszędzie i moze się trafi :bigok:


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Valander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 13:52

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Valander » pn wrz 09, 2013 15:41

Czym one różnią się od siebie? GTD os SB i co oznacza to SB...?

Mam jeszcze pytanie: Przykładowo ten golf http://otomoto.pl/volkswagen-golf-5-on1 ... 08311.html" onclick="window.open(this.href);return false; może nie w pełni ale spełnia moje kryteria. Co o nim powiecie?, na co mam zwracać uwagę?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn wrz 09, 2013 16:28

SB to kod silnika, GTD może być też 70-konne we wcześniejszych rocznikach. Ten golf z ogłoszenia - no nie wygląda źle, ale zdjęcia są słabe, więc trzeba jechać oglądać, sprawdzić podłogę, dobrze by było sprawdzić też pas tylni


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 09, 2013 16:51

konrad141 pisze:I 3 tysie za zadbany egzemplarz może być problem ale szukać trzeba wszędzie i moze się trafi
Da się i tanie - ja za swojego SB, w wersji FIre and Ice dałem 1900 zł. Co prawda w stanie nie idealnym, ale przyzwoitym.
3 tys. daje Ci już spory wybór - ja jednak zamiast szukać 80-konnego diesla, których jest bardzo mało, poszukałbym 1.8 + LPG. Dużo łatwiej znaleźć i całkiem fajnie to jeździ.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn wrz 09, 2013 17:05

herbu pisze:
konrad141 pisze:I 3 tysie za zadbany egzemplarz może być problem ale szukać trzeba wszędzie i moze się trafi
Da się i tanie - ja za swojego SB, w wersji FIre and Ice dałem 1900 zł. Co prawda w stanie nie idealnym, ale przyzwoitym.
3 tys. daje Ci już spory wybór - ja jednak zamiast szukać 80-konnego diesla, których jest bardzo mało, poszukałbym 1.8 + LPG. Dużo łatwiej znaleźć i całkiem fajnie to jeździ.
I co najważniejsze nie trzeba cisnąć go jak świni na rzezi żeby przyzwoicie to jeździło ;)



Valander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 13:52

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Valander » pn wrz 09, 2013 17:30

Powiem tak, raz mieliśmy peugeota 405 w gazie i miło tego nikt nie wspominał. Byl tam silnik 1.6 chyba 90km, po przełączeniu na gaz był znaczny spadek mocy no i jakoś zapach gazu, szczególnie na stacji nie przypadl mi do gustu...poza tym co wymieniłem to ogólnie ten francuz miał swoje awarje może to dlatego jestem na nie. To silnik z oznaczeniem SB czym się różn?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt wrz 10, 2013 09:47

Valander pisze:To silnik z oznaczeniem SB czym się różn?
intercoolerem m.in.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Vansider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 09:04

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Vansider » pt wrz 13, 2013 12:15

Witam, mam pytanie do speców, za tydzien we wtorek jade kupic swojego pierwszego golfika II (i VW w ogole :P), czytałem o tym samochodzie wiele, sprawdzałem ceny i dostepność czesci, chce go kupić po części z rozsądku, po części z wyglądu :) Otóż znalazłem II GTI 112KM w rozsądnych pienądzach z gazem(dokł.2700zl) właściciel mówił ze wkładał do niego niedawno własnie silnik 112KM(poprzednio był chyba 1.3, ponieważ mówił ze nie posiada obrotomierza) który miał 155tyś przebiegu w momecie wyjmowania(czy taki przebieg jest w ogole możliwy?) wypytałem własciciela o wszystko co tylko wiem, dowiedziałem się że buda jest w stanie bdb(widziałem ze zdjęć, właściciel zrobił je dla mnie i wysłał mi na poczte), silnik nie gubi oleju ani nie konsumuje go w nadmiernej ilości, nie dymi na żaden kolor, nie szarpie, skrzynia pracuje dobrze, pracuje dobrze na benzynie i LPG. I tu pytanie do was, co sadzicie o takiej przekładce? Gdy pojadę go kupić na co zwrócić szczególną uwagę aby nie wpakować się w "kupę"? Pytam także ze wzgledu na zdanie mojego taty, który uważa ze auto które jest starsze niż 5 lat to złom(mam inne zdanie co do tego, kupuje golfa także za swoje pieniądze, żeby nie było :P), przez to mam troche mieszane uczucia i nie wiem czego się spodziewać, z góry dziekuję za pomoc!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pt wrz 13, 2013 12:46

Vansider, jak szukasz GTi to nie będzie to prawdziwe GTI. Przekładki silników w mk2 są względnie łatwe.

155 tysięcy w mk2 to mało realne. No ale kto wie...



Vansider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 09:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Vansider » pt wrz 13, 2013 13:11

Tzn. nie zależy mi zeby to było prawdziwe GTi, szukałem silnika 1.8 który ma więcej niż te 90km, w ostatecznosci 90km. Można jakieś podpowiedzi w sprawie oględzin auta? :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości