***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lisu08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lut 01, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa-Zakręt
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lisu08 » pn wrz 02, 2013 23:05

Witam. Przymierzam się do zakupu VW Bory w sedanie od 1999r, chciałbym usłyszeć jakieś porady osób jeżdżących już tym autkiem z silnikiem 2.0 8v albo 1.8 20v
Poszukuję wolnossaka, nie będzie zakładane lpg! Jakieś rady, który tańszy w eksploatacji? Osiągi książkowo niby porównywalne, nie wiem jak w realu. I jak sprawowały się wersje 4motion w tych modelach? I ostatnie pytanie, czym się różniły silniki 2.0 przed i po lifcie, bo z tego co wiem to 1.8 bez zmian?
Z góry dzięki za odpowiedź :pub:


Była corsa, była vectra, był 200sx, był MK3 :D
Mój Goferek: viewtopic.php?p=3860237#p3860237

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 02, 2013 23:16

Lisu08 pisze:Jakieś rady, który tańszy w eksploatacji?
Zdecydowanie 2.0 będzie lepszym wyborem. Silnik prostszy, tańszy w naprawach, utrzymaniu. Spalanie podobne, jeśli nie mniejsze, dużo lepsza elastyczność. Jedyna wada tych silników, to taka iż niektóre lubią wziąć trochę oleju, ale nic poza tym się nie dzieje.
Lisu08 pisze:Osiągi książkowo niby porównywalne, nie wiem jak w realu
Dużo korzystniej wypada 2.0. Przy normalnej jeździe bije 1.8 na głowę. Bardzo dobra elastyczność już od samego dołu, przy spokojniej jeździe nie musisz przekraczać 3000 obr. 1.8 poniżej 4000 obr. ledwo się toczy.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt wrz 03, 2013 14:28

kostek007 pisze:także mk5 ani nie proponujcie
nawet nam taka myśl przez głowe nie przejdzie a to dlatego zę do 20koła sensownej 5 nie kupisz hehe
Lisu08 pisze: Przymierzam się do zakupu VW Bory w sedanie od 1999r, chciałbym usłyszeć jakieś porady osób jeżdżących już tym autkiem z silnikiem 2.0 8v albo 1.8 20v
nie rozumie takich ludzi, na forum ponad 3 lata a nawet nie chce się poczytać 10podstron do tyłu gdzie już nie raz poruszane były kwestie 1.8 a 2.0, nie wspomnę już o "VW bora w sedanie" przecież non stop pisanie co 3podstrony o tym samym wydłużają tylko temat i po tworzyć "kronikę" że się tym moderator nie zajmie...


Obrazek

Awatar użytkownika
Lisu08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lut 01, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa-Zakręt
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lisu08 » wt wrz 03, 2013 16:48

herbu, dzięki za odpowiedź, a szakulvip, gdyby był porządek to może i chciało by mi się przeczytać te 10 stron jak napisałeś... a jak jest to każdy wie. Pozdro i jeszcze raz dzięki za odpowiedz.


Była corsa, była vectra, był 200sx, był MK3 :D
Mój Goferek: viewtopic.php?p=3860237#p3860237

Awatar użytkownika
TonyCK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 21, 2013 18:53
Lokalizacja: TK

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: TonyCK » wt wrz 03, 2013 19:20

Lisu08 pisze:herbu, dzięki za odpowiedź, a szakulvip, gdyby był porządek to może i chciało by mi się przeczytać te 10 stron jak napisałeś... a jak jest to każdy wie. Pozdro i jeszcze raz dzięki za odpowiedz.
1.8 bez turbo to niewypał. Pali więcej niż 1.6, osiągi ma zbliżone, dochodzi wadliwy napinaczcz z łańcuszkiem (wymiana przy ok. 200-250tyś, przy czym w 1.8 po 99r swoje kosztuje :P), dwumas. W 1.8T masz tylko dodatkowo turbine ale osiągi zdecydowanie lepsze.

2.0 w miarę okej, poza tym że wszelakie jego odmiany żłopią olej (ponoć wymiana pierścieni pomaga, ale to nie w każdym 2.0) :bajer:



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » wt wrz 03, 2013 20:21

Lisu08 pisze: czym się różniły silniki 2.0 przed i po lifcie
max momentem obrotowym, pokrywą silnika i pewnie trochę innych drobiazgów



Awatar użytkownika
Lisu08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lut 01, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa-Zakręt
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lisu08 » wt wrz 03, 2013 23:09

art_2008_a_ pisze:
Lisu08 pisze: czym się różniły silniki 2.0 przed i po lifcie
max momentem obrotowym, pokrywą silnika i pewnie trochę innych drobiazgów
Zmiana na lepsze po lifcie czy na gorsze? Bardzo odczuwalna ta różnica? A jak z 2.0 4motion? Bo jakoś nie ma tego za duzo, więcej widziałem Golfów IV niż Bory


Była corsa, była vectra, był 200sx, był MK3 :D
Mój Goferek: viewtopic.php?p=3860237#p3860237

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » śr wrz 04, 2013 21:03

Lisu08 pisze: Zmiana na lepsze po lifcie czy na gorsze? Bardzo odczuwalna ta różnica?
po lifcie na gorsze bo max moment jest dopiero przy 3200 obrotów a przed liftem był przy 2400 czyli znacznie szybciej, ale w realu zmiana nie jest tak bardzo odczuwalna, przynajmniej ja nie czułem a te zmiany podobno były ze względów norm ekologicznych czy jakoś tak :-)



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » śr wrz 04, 2013 21:40

szakulvip pisze:nawet nam taka myśl przez głowe nie przejdzie a to dlatego zę do 20koła sensownej 5 nie kupisz hehe
Da się kupić(np. 1.4, czy 1.6 - dynamika w tym przypadku nie ma znaczenia)...

A te pozostałe auta zna ktoś(co napisałem stronę wcześniej)? Chciałbym poznać opinie na temat tych silników i jak wygląda ich połączenie z lpg.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr wrz 04, 2013 23:33

kostek007 pisze:Zastanawia się nad clio III 1.2 w LPG oczywiście już gaz założony. Co możecie mi powiedzieć o tym silniku, z tego co wiem, to jest 75km i 100km. Jak się to ma do lpg? I ogólnie jakie wady ma silnik i dana generacja samochodu?
Ten silnik to dość stara już, ale sprawdzona konstrukcja. Osiągi marne, ale koszty utrzymania niskie. 2 moich znajomych ma ten silnik w swoich Clio, tyle że bez gazu. Największa wada, to padające dość często cewki, poza tym niestabilna elektryka, ale to przypadłość wszystkich francuzów. Generalnie nigdy nie mieli sytuacji żeby nie dojechać do celu, choć często narzekają. Palący się co chwilę check engine, to chyba standard :). Silnik 1.2 jak najbardziej nadaje się do gazu.
kostek007 pisze:Ojciec szuka coś francuskiego typu megane, clio(po części, że można za tą kwotę kupić dość młode roczniki).
Oczywiście, że można, tylko po co - utrata wartości jest ogromna - kupi takiego francuza teraz za 20 tys. i za 5 lat będzie warty 4 tys. Poza tym po co użerać się z ciągłymi kaprysami tych aut. O ile starsze francuzy można jeszcze jakoś okiełznać, o tyle nowsze z rozbudowaną elektroniką, to nie lada zagadki.
Mam kumpla - jest kierownikiem salonu Citroena w Krakowie - prywatnie mówi, że nigdy nie kupi auta z Francji - jego opowieści jak niejednokrotnie klient po zakupie auta nie był w stanie dojechać do bramy, bo zdążył się popsuć, nie należą do rzadkości. Prym w tym wiedzie model C4, więc jego wystrzegaj się jak ognia.
kostek007 pisze:Co byście jeszcze sensownego polecili (według tych priorytetów), tak jak pisałem niemieckie samochody odpadają, także mk5 ani nie proponujcie :D
Dodam, że ojciec bardzoo mało jeździ(szczerze powiedziawszy nie wiem, czy nawet zrobi 6 tys w ciągu roku :grin:).
Jak nie chce niemieckiego, niech kupi czeski lub hiszpański :hmm: Skoda Fabia za te pieniądze spokojnie się znajdzie i to dość nowa. Podobnie Ibiza.
Fiat Grande Punto? Fajne auto, z obszernym wnętrzem, proste technicznie i dobrze jeżdżące na LPG?
I nic innego mi nie przychodzi do głowy. Wybór wśród niemców byłby dużo łatwiejszy, a i auta lepsze.
kostek007 pisze:A jeszcze takie pytanie czyto teoretyczne, jak się ma silnik 1.4 90km w astrze 3,i jak współpracuje z lpg ?
Bezprolemowo


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw wrz 05, 2013 09:40

Kolega herbu zapomniał jeszcze dodać że oprócz Europy jest jeszcze kontynent Azjatycki :grin: gdzie samochody również są jakościowo podobne bądź nawet lepsze niż niemieckie ;) ja bym bardziej szukał czegoś Japońskiego ;) Honda czy Toyota gdzie utrata wartości jest podobna jak w Niemcach jeżeli już nie chcesz nic z Niemiec.

Żadnych żabojadowych samochodów i innych wynalazków :grin: gdzie jakość materiałów oraz samych aut jest tak niska, że ból du*y.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw wrz 05, 2013 16:46

Xandar pisze:Kolega herbu zapomniał jeszcze dodać że oprócz Europy jest jeszcze kontynent Azjatycki :grin: gdzie samochody również są jakościowo podobne bądź nawet lepsze niż niemieckie
Nie zapomniałem, ale jak już tata kolegi nie chce auta niemieckiego, to aż bałem się wspomnieć o japońskim :) Poza tym ma być auto z LPG, a tu jakoś japońskie silniki, szczególnie te nowsze, nie bardzo lubią takie zasilanie. Jeśli miałaby być sama benzyna, to wybór azjatyckiego auta jest jak najbardziej sensowny - na pierwszy plan wysuwa mi się tu Honda Jazz - małe auta z zewnątrz, całkiem duże wewnątrz.
Oczywiście są jeszcze auta z półwyspu koreańskiego - całkiem niezłe - za 20 tys. można już znaleźć i30, Ceeda itp.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » czw wrz 05, 2013 17:57

Humphrey pisze:1.8 bez turbo to niewypał. Pali więcej niż 1.6, osiągi ma zbliżone
Prosze Cie, moze do 4 tys obr sa zblizone, powyzej roznica jest duza, tam,gdzie 1.8 sie rozkreca to 1.6 8v juz nie jedzie lepiej...



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw wrz 05, 2013 21:13

herbu pisze:
Xandar pisze:Kolega herbu zapomniał jeszcze dodać że oprócz Europy jest jeszcze kontynent Azjatycki :grin: gdzie samochody również są jakościowo podobne bądź nawet lepsze niż niemieckie
Nie zapomniałem, ale jak już tata kolegi nie chce auta niemieckiego, to aż bałem się wspomnieć o japońskim :) Poza tym ma być auto z LPG, a tu jakoś japońskie silniki, szczególnie te nowsze, nie bardzo lubią takie zasilanie. Jeśli miałaby być sama benzyna, to wybór azjatyckiego auta jest jak najbardziej sensowny - na pierwszy plan wysuwa mi się tu Honda Jazz - małe auta z zewnątrz, całkiem duże wewnątrz.
Oczywiście są jeszcze auta z półwyspu koreańskiego - całkiem niezłe - za 20 tys. można już znaleźć i30, Ceeda itp.

Błagam :D tylko nie wynalazki Kia czy tam coś :P zobacz jaki spadek wartości i to mega ;/ roczne np. auta ze stajni KIA już kosztują tyle co nic ;/ rocznik 2009 za 21tys toż to śmiech na sali.

Zgadzam się ingerencja z LPG nic dobrego nie wyniesie z Hondzie ale ale ;) co powiecie na Suzuki Swift III ? np w wersji Sport ;) 120KM ;) benzynka 1.6 bez żadnego udziwnienia ;) mało pali LPG też dobrze znosi mam kilku znajomych co latają na Swift Sport i sobie chwalą ;)

P.S: Powiedz tacie że na gazie to się zupę gotuje ;) (taki żarcik)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości