Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » śr lut 05, 2014 12:03

Kupowanie europejskich samochodów w amerykańskich kompilacjach (sprowadzanych z USA) gdzie nie ma odpowiedników tego u nas w europie to strzał w kolano. Kumpel tak Rav4 kupił o czym jak się okazało pojęcia nie miał. Wersja silnikowa występująca tylko w USA i Kanadzie. Zakup filtrów do tego to już wyzwanie.
Jeżeli nie jest to 100% amerykaniec lub takiż sam europejczyk różniący się od naszych skalą na cyferblacie to odradzam zakup takich samochodów.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: art_2008_a_ » ndz lut 09, 2014 22:06

jhosef pisze:No a z USA wiadomo co przyjeżdża...
.. rozbitki - ale czasem takie w miarę nie groźnie uszkodzone



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » sob lut 15, 2014 10:01

auto dla kobiety w cenie do 15tys
w benzynce co polecicie?
wersja 5d najlepiej


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » sob lut 15, 2014 10:23

szewczi90 pisze:auto dla kobiety w cenie do 15tys
w benzynce co polecicie?
Yaris, Polo, Jazz, Ibiza, Fabia...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: truckman » sob lut 15, 2014 13:25

szewczi90, bmw 5, saab 9-5


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » sob lut 15, 2014 18:13

Porsche Panamera Turbo np albo cos nieco skromniejszego.

To takie moje marzenie- swietne auto, wygoda i moc na odpowiednim poziomie. Tylko piekielnie drogie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » sob lut 15, 2014 18:23

wesol pisze:Porsche Panamera Turbo
wygląda bardzo dziwnie jak na to do czego przez lata przyzwyczaiło nas Porsche.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » ndz lut 23, 2014 00:39

Lać Panamerę .... zwykły plastikowy szajs.


To przynajmniej ma duszę :

Obrazek


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: truckman » ndz lut 23, 2014 02:01

To przynajmniej ma duszę :
ale nie nadaje się do jazdy


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » ndz lut 23, 2014 10:41

Ja na dzień dzisiejszy, gdybym kupował kolejne auto, dla siebie, bezapelacyjnie byłoby ono z benzynowym silnikiem a w dalszej kolejności zagazowane. To w dzisiejszych czasach, cenach paliw,... i poziomie naszych zarobków do cen paliw jedyne rozwiązanie aby można było sobie pozwolić na w miarę bezstresową eksploatację pojazdu bez nerwowego liczenia że wyjazd nad morze z dzieciakami to 1/3-1/4 miesięcznej wypłaty przeznaczone na samo paliwo + autostrady żeby tylko tam dojechać i wrócić...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » ndz lut 23, 2014 11:59

Tak zgadza sie a najlepiej to jakas w miarte nowa bude auta dorwac, wywalic silnik i wstawic jakis tam niesmiertelny prosty konstrukcyjnie powiedzmy 1.6 albo 1.8 i mozna sie turlac. Kolega tez na taxi jezdzi i powiem wam ze mial dwa sharany, turana wszystko w 1.9tdi i o ile sharan przedliftowy mu sie nie psul tak na turana to wywalil kupe kasy. Sprzedal ten badziew i kupil audi A6 takie stare jak dobrz epamietam 2.0 benzyna i z lpg sobie lata spokojnie. Zero strsu, jezdzi i jezdzi. W razie co to i tak caly silnik sobie kupi za 500 zl i przelozy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » ndz lut 23, 2014 23:07

Piasek pisze:Jbezapelacyjnie byłoby ono z benzynowym silnikiem a w dalszej kolejności zagazowane. To w dzisiejszych czasach, cenach paliw
Zaraz wyskoczą zwolennicy kradzionej ropki i napiszą, że diesel taniej wychodzi :rotfl: Ale jeśli ja ON muszę kupić to wiadomo, ja się z Tobą w 100% zgadzam. Sam się przesiadłem z LPG na diesla i jest wyraźnie drożej, poza tym ciągle zadawane pytania "kiedy turbo", "kiedy dwumasa" :-) Turbo już przeładowuje, jak będzie cieplej może ogarnę, ale tak to ok.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn lut 24, 2014 09:57

Piasek pisze:Ja na dzień dzisiejszy, gdybym kupował kolejne auto, dla siebie, bezapelacyjnie byłoby ono z benzynowym silnikiem a w dalszej kolejności zagazowane.
Gdyby to miało być auto nowe, to i owszem, z tym, że ja przede wszystkim kupiłbym z LPG. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę auta używane 10-15 letnie, to wg. mnie nie ma już prawie wielkiej różnicy w kosztach eksploatacji, Oczywiście, jeśli porównamy jakiegoś małego benzyniaka z silnikiem 1.0 czy 1.4, to faktycznie wyjdzie on tanio w naprawach. Ale jeśli już porównamy jakiegoś diesla 1Z, czy nawet nieco nowszego TDI czy SDI z benzyniakiem 1.8 czy 2.0 to tu już koszty paliwa zaoszczędzonego przy TDI oraz jego wysoka niezawodność pozwoli na pewno utrzymać koszty na poziomie zbliżonym do benzyniaka. Co innego gdy mowa o LPG...
herbu pisze: Sam się przesiadłem z LPG na diesla i jest wyraźnie drożej, poza tym ciągle zadawane pytania "kiedy turbo", "kiedy dwumasa" :-) Turbo już przeładowuje, jak będzie cieplej może ogarnę, ale tak to ok.
No widzisz - ja też się przesiadłem z LPG na diesle, zarówno starego mk2 w 1.6TDic, jak i SDI, po TDI na PD i jakoś wielkich różnic nie odczówam, poza tym, że Fabia SDI jest w utrzymaniu dużo tańsza od mk4 1.6 z LPG, którego miałem wcześniej. O ile koszty paliwa są porównywalne, to niezawodność przemawia zdecydowanie na korzyść SDI - 2 lata jeżdżenia i koszty napraw to 19 zł - łącznik stabilizatora. Nic poza tym. A przebieg ma większy i to sporo niż mk4 (który też mimo wszystko był niezawodny, ale jednak jakieś koszty generował)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » pn lut 24, 2014 11:25

No ale fabia lżejsza od golfa4, gdyby porównywać takie same auta to jednak jazda 1,6 z LPG wyjdzie taniej niż SDI i będzie na ogół cichsza i sprawniejsza + szybciej ciepło w aucie. Oczywiście na minus LPG częstsze tankowania i butla w bagażniku, mówić o 60zł droższym przeglądzie wg mnie bez sensu, ale niektórzy podają i taki argument. No i wiadomo - zależy ile się jeździ, bo jak mało to lpg bez sensu kompletnie. I chyba najważniejsze - gaz musi być zrobiony porządnie - właśnie z lipnego montażu kiepskich części bierze się większość narzekań.
Niezawodność też dobrze byłoby porównywać w takich samych autach i wtedy mogłoby się okazać, że np. ten łącznik stabilizatora nie psuje się szybciej w benzyniaku niż w dieslu, nie sądzę by trwałość zawieszenia zależała od tego czy to diesel czy benzyna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości