***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Lys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 06, 2013 12:56
Lokalizacja: WWA

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lys » czw sie 08, 2013 13:14

No tak ja to rozumiem, ale widząc te wszystkie "perełki" w pewnym momencie zwątpiłem w zakup samochodu i jak ten na prawdę by się trafił w bardzo dobrym stanie i po "przeglądzie" mojego mechanika wszystko było by w porządku to warto wyłożyć nawet te 11 000 zł za ten rocznik?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw sie 08, 2013 13:16

nie kupujesz z salonu tylko używkę która ma kilkanaście lat, trzeba po prostu wybrać "lepsze zło" o ile można użyć takiego terminu

Lys pisze: warto wyłożyć nawet te 11 000 zł za ten rocznik?
nie wiem, nie znam faktycznego stanu tego auta



Ryshard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 03, 2013 12:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ryshard » pt sie 09, 2013 12:24

Rozejrzałem się na rynku w poszukiwaniu omawianych wcześniej Golfów IV oraz Polo IV.
Poszukuję samochodu wyposażonego w jednostkę SDI.

W tym drugim przypadku zdecydowanie łatwiej jednak trafić na silniki benzynowe o pojemnościach 1.2 i 1.4 litra.
Jak sprawdzają się te jednostki napędowe, jeśli chodzi o ekonomikę oraz serwisowanie.

Wiemy już, że SDI są proste jak budowa cepa, mało awaryjne i tanie w eksploatacji, jak się ma sytuacja w przypadku silników benzynowych w tym modelu?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt sie 09, 2013 12:27

Ryshard, nie licz na dużą ekonomikę w przypadku silników benzynowych, w Lupo mam motor 1.4 MPI 44kW AUD i średnie spalanie waha się pomiędzy 5,8-6,0 litra, większość codzienny dystans 50 km /25 w jedną i 25 w drugą stronę/ i weź pod uwagę że lupo jest lżejsze, SDI w Polo będzie od 1,5 do 2 litrów oszczędniejsze
Ryshard pisze:

Wiemy już, że SDI są proste jak budowa cepa,
nie aż tak do końca, jak budowa cepa to był D, zaś SDI ma więcej elektroniki /elektronicznie sterowana pompa, pedał przyśpieszenia z potencjometrem, EGR ..../ ale faktem jest że jest bezawaryjny



Ryshard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 03, 2013 12:43

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ryshard » pt sie 09, 2013 12:44

doggie pisze:
Ryshard pisze:Wiemy już, że SDI są proste jak budowa cepa,
nie aż tak do końca, jak budowa cepa to był D, zaś SDI ma więcej elektroniki /elektronicznie sterowana pompa, pedał przyśpieszenia z potencjometrem, EGR ..../ ale faktem jest że jest bezawaryjny
Właśnie ta bezawaryjność przemawia do mnie najbardziej, no i oczywiście małe spalanie.
Cały problem w tym, że Polówki IV do 10.000zł w SDI nie będzie mi łatwo znaleźć.
Golfy IV w SDI w tej cenie się znajdą, ale stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
Okazuje się, że kupienie auta to nie taka prosta kwestia.

Za czym mogę ewentualnie się rozglądać, biorąc pod uwagę budżet 10.000zł oraz ekonomię jazdy?



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciekV5 » pt sie 09, 2013 13:05

Ryshard pisze:Za czym mogę ewentualnie się rozglądać, biorąc pod uwagę budżet 10.000zł oraz ekonomię jazdy?
Ostatnio szukałem dość długo auta oszczędnego dla dziewczyny, Iibza IIFL, Polo 6n2, 9n, Golf IV no i w SDI przede wszystkim.
Nie będę się rozpisywał o każdym z tych modeli napiszę Ci tylko tyle, że trafiło się Polo 6n2 1.4 TDI (75KM). W cyklu mieszanym pali lekko ponad 4l/100km z włączoną klimą, dynamika bardzo fajna, bezproblemowe wyprzedzanie itp. Jeżdżąc po Łodzi ciężko uzyskać wynik spalania powyżej 5l/100km. Wcześniej oglądałem i przejechalem się Ibizą IIFL w SDI i bez porównania w stosunku do 1.4 TDI (na korzyść TDI). Wady? drgania 3 cylindrowego silnika :helm: No i pewnie więcej osprzętu, pompki, turbo itp.

Większość samochodów, które oglądałem w SDI miała ogromne przebiegi - oczywiście patrząc po zużyciu, bo na liczniku standardowe <200tys km.

Autko przejechało po zakupi 4tys. km i absolutnie nic się z nim nie dzieje. Zastanów się jednak czy nie brać pod uwagę innych silników.



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » pt sie 09, 2013 13:51

Bierz SDI , bedziesz zadowolony ! za 100 złoty czyli 19 litrów Borą przejchałem ostatnio 370 km z klimą 50% i miasto 80%.. nie trzeba tego komentowac.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pt sie 09, 2013 16:34

markk, spalanie nie jest jakieś imponująco niskie, a podejrzewam że całkowity brak dynamiki daje się we znaki za każdym razem gdy wsiadasz do samochodu. :)


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » pt sie 09, 2013 22:38

z klimą w miescie 5 litrów na 100 km to nie jest niskie spalanie? :O
chyba nie jechałeś SDIkiem, jakąs tam dynamike na wyższych obrotach ma. Mnie wystarczy :)


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sie 10, 2013 00:08

Ryshard, kupic dobre auto nie jest prosto. A dobrego diesla jeszcze trudniej. 10 tys na Golfa 4 spokojnie Ci wystarczy, chyba ze prioryhtetem jest mlody rocznik, ale nie tedy droga.
Jesli juz chcesz SDI, co moim zdaniem jest dobrym pomyslem, to w zasadzie wybor sam Ci sie ogranicza do aut z grupy VAG.
Masz do wyboru: Golfa 4, Polo 6n2, Polo 9n, Ibize IIFL, Ibize III, Cordobe, Leona, Toledo, Octavie, Fabie. I to tyle. Oczywiscie sa i inne modele z tym silnikiem, ale jak bym sie skupil na tych co wyminilem. Niestety znalezc Leona, Toledo czy Octavie z SDI nie jest latwo, bo prawie nie wystepuja.
Jesli doswiadczyles juz, ze wiekszosc Golfow to padliny, to ja Ci polece Fabie. Baredzo latwo znalezc sensowny egzemplarz. Fakt - prawie wszystkie kombi jezdzily we flotach, ale ja bym sie nie przejmowal - sam mam takie i jest super. Albo poszukac hatchbacka. Auta fajne, dosc pojemne, niezawodne no i tanie. A jak bedziesz mial szczescie to znajdziesz auto z polskiego salonu i od 1 wlasciciela.
Co do dynamiki - nie jest zla. Ostatnimi czasy jezdze 60 km do pracy 2 pasmowa ekspresowka i zawalidroga nie jestem. Te 150-160 km/h mozna spokojnie jechac, a jak trzeba to i wiecej. A przyspieszenie - do 80km/h jest wystarczajace, potem do 13p jest slabo, a potem do 160 jest rewelacyjnie. Nie wiem czym tto tlumaczyc ale tak jest.
No i sprawa zuzycia paliwa. 5 litrow w miwscie z klima mi sie nie udalo, ale 6 spokojnie wystarcza. A na trasie sporo mniej.
Generalnie uzbroj sie w cierpliwosc, a na pewno cos znajdziesz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

zait
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 09, 2013 20:48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: zait » sob sie 10, 2013 00:20

Szukam auta za około 20 tys / hatchback / 5 drzwi/ benzyna
Robie przeloty do 8 tys maks rocznie. ( po dokładnym przemyśleniu )
Zalezy mi na tym żeby jeździł jak w bagażniku coś jest a z tyłu siedzą z 2 osoby.

Do tego żeby nie miał jakichś awaryjnych i mega drogich cześci. Ekspolatacja wiadomo ale w graniach rozsądku z kosztami.

Jeśli 20 tys to mało to możecie polecić coś drożej jeśli warto.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » sob sie 10, 2013 10:12

markk pisze:z klimą w miescie 5 litrów na 100 km to nie jest niskie spalanie? :O
Jest niskie, ale TDI palą niewiele więcej ( katalogowo praktycznie nie ma różnic ), a można spokojnie jeździć. :)
SDI nie jechałem, ale jechałem W210 220D, który ma podobne osiągi i było słabo.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » sob sie 10, 2013 10:39

moja kobieta ma a3 tdi 90 km i spalanie jest widocznie wieksze , w miescie z klima 6 , w trasie 5,5 niżej ciezko zejsc. A w miescie gdzie jeżdze najwiecej turbo nie jest potrzebne :)


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » sob sie 10, 2013 10:48

markk pisze:chyba nie jechałeś SDIkiem, jakąs tam dynamike na wyższych obrotach ma.
kolego, to Ty chyba nie jechałeś nawet przynajmniej 110ps, przestań używać słowa: "dynamika" w przypadku sdi bora bo to mija się z prawdą.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości