Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » czw maja 06, 2010 07:45

to jest dla tych co sprowadzali w 2006 r. i płacili jakąś tam akcyzę a nie było jeszcze ustawy
Teraz płacisz normalnie akcyzę



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » czw maja 06, 2010 09:07

tak a dokładniej: Dotyczy to akcyzy zapłaconej od samochodów osobowych starszych niż dwuletnie, nabytych w okresie od 1 maja 2004 r. do 30 listopada 2006 r. - może to mało aktulane ale były posty z 2009 w tej sparwie i ktoś chciał kaske za napisanie wniosku :).



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » pn maja 10, 2010 14:07

bakus1987 pisze:Jakie dokumenty powinienem dostać od handlarza kupując od niego samochód sprowadzony z Niemiec ? Autko na niemieckich blachach z niebieskim paskiem.
Sprowadzony, ale nadal zarejestrowany w Niemczech. Niemieckie blachy z niebieskim paskiem, tzn, że auto nie jest wyrejestrowane w Niemczech.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » wt maja 11, 2010 16:08

Kristensen pisze:Sprowadzony, ale nadal zarejestrowany w Niemczech. Niemieckie blachy z niebieskim paskiem, tzn, że auto nie jest wyrejestrowane w Niemczech.
nieprawda. moze byc auto wymeldowane na normalnych tablicach na jakich jezdza niemcy, z tym ze wtedy ma zdarty znaczek z herbem landu.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » pt maja 14, 2010 14:04

Woski pisze:
Kristensen pisze:Sprowadzony, ale nadal zarejestrowany w Niemczech. Niemieckie blachy z niebieskim paskiem, tzn, że auto nie jest wyrejestrowane w Niemczech.
nieprawda. moze byc auto wymeldowane na normalnych tablicach na jakich jezdza niemcy, z tym ze wtedy ma zdarty znaczek z herbem landu.
W jakim landzie, w jakim miescie? Generalnie blachy sie zdaje przy wyrejestrowaniu czy to kupujac od prywatnego (sprzedajacy idzie z kupujacym do niem wk), czy to kupujac na giełdzie ( Niemiec zabierze blachy) czy to z autohausu (auta są już wyrejestrowane).


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » sob maja 15, 2010 20:08

Kristensen pisze:Generalnie blachy sie zdaje przy wyrejestrowaniu czy to kupujac od prywatnego (sprzedajacy idzie z kupujacym do niem wk), czy to kupujac na giełdzie ( Niemiec zabierze blachy) czy to z autohausu (auta są już wyrejestrowane).
Ja wymeldowuje auta w Goerlitz/Sachsen (Wymeldowac auto moze kazdy kto posiada Brief, nie sa sprzawdzane zadne nasze dane, nie okazujesz umowy etc., mozesz wymeldowac w dowolnym urzedzie bez wzgledu na to skad pochodzi auto), gdzie babka po zdrapaniu nam znaczka z Herbem Landu z tablic pyta sie czy potrzebujemy je zabrac, czy chcemy zostawic im do zutylizowania.
Zdarzalo mi sie tez kupowac auta w Nadrenii-Westf., gdzie wlasciciele mieli w bagazniku tablice od wymeldowanych aut. (bez Herbów of kors)



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » pn maja 17, 2010 16:18

Koledzy,

sorki za moją postawę niedowiarka ale pewniej bym się czuł mając jakieś namiary na przepisy.

jakieś minimalne zasady ostroznościowe obowiązują - szczególnie jak sie chce wydac na auto 40-50 tys.

co musze sprawdzić wiedzieć kupując auto u handlarza w kwestii własności auta - skąd mam wiedzieć, ze auto nie jest kradzione lub zastawione w banku lub u leasingodawcy.

Po prostu mam uwierzyć na słowo handlarzowi i pomimo, że w dowodzie właścicielem jest ktoś inny i na oczy go nie widzę mam bez ŻADNEGO sparwdzania podpisać umowę z handlarzem i już???

aha i podpisuje umowę z handlarzem czy daje mi fakturę czy mozna tka lub tak?

w polsce wszystko bite lub bez historii - jadę do Niemiec 31-go zobaczyc jak tamtem rynek wygląda.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn maja 17, 2010 16:37

anko1973 pisze:skąd mam wiedzieć, ze auto nie jest kradzione lub zastawione w banku lub u leasingodawcy.
jesli auto jest w kredycie/leasingu, to brief spoczywa odpowiednio u kredyto/leasingo-dawcy jak dokument poswiadczajacy wlasnosc. Powazne komisy nie wystawia ci umowy z poprzednim wlascicielem, wiec jesli chcesz byc pewien to omijaj handlarzykow Alibaba spod płotu, ktorzy dzialaja na lewo, a skup sie na powazniejszych partnerach biznesowych. Powodzenia :bigok:

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 16:39 ]
anko1973 pisze:aha i podpisuje umowę z handlarzem czy daje mi fakturę czy mozna tka lub tak?
jako osoba prywatna dostaniesz umowe kupna-sprzedazy.



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » pn maja 17, 2010 18:09

lub "niemiecką fakturę vat marża " par. 25



Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Post autor: stonebridge69 » sob cze 05, 2010 18:29

xxxxxxxxxx
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 23:40 przez stonebridge69, łącznie zmieniany 1 raz.



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » śr cze 09, 2010 11:21

witam kolegów - raz jeszcze dzieki za porady.
w końcu kupiłem u dilera VW - touran 2.0 TDI DSG, 7 miejsc 144 tkm przebiegu, Highilne, przebieg potwierdzony książką serwisową.
okazało sie że i w Niemczech sporo jest bitych naprawionych, nawet były informacje ze bezwypadkowe o okazywało się ze sa wypadkowe. okazja cenowa to to nie była ale nie szukałem okazji ale wózka który spełniałby moje oczekiwania. po przeglądzie krajowym auto bez zarzutu - zobaczymy jak będzie dalej. w piatek jeszcze wizyta w urzędach i ufam, ze w końcu będę miał krajowe tablice.

[ Dodano: 09 Cze 2010 11:27 ]
stonebridge 69
najprościej będzie zapytać w urzędzie i najlepiej jak ci dadza to na pismie bo teeoretycznie nie mają racji i nie mają podstaw do twierdzenia (ustnego !!!) , że niemiecki TUV jest nieważny.

tutaj masz troche więcej informacji na ten temat: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /990073133

ja i tak zrobiłem pierwsze badanie bo Izba Celna (w warszwie) i tak chce jakiś dokument zgodności VIN za kóry musisz płacić a mi badania wygasały pod koniec grudnia tego roku więc i tak musiałbym je robić ponownie - fakt ze mniej płatne ale jeździć trzeba dwa razy,



kozoo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 21, 2010 00:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kozoo6 » pn cze 21, 2010 00:32

POMOCY

VW Golf Kombi III '96

jako że kolega siostry chce się zbyć auta gdyż za miesiąc kończy się mu przegląd
mam opcje DOSTAĆ takiego golfa za 1 euro ...
pytanie teraz czy opłaca się bawić w ściąganie go tu ...szukam najprostszej formy ściągnięcia go do Polski .
Szukam na forach cały dzień i widzę że sporo roboty z tym jest...



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » pn cze 21, 2010 18:14

kozoo6 pisze:POMOCY

VW Golf Kombi III '96

jako że kolega siostry chce się zbyć auta gdyż za miesiąc kończy się mu przegląd
mam opcje DOSTAĆ takiego golfa za 1 euro ...
pytanie teraz czy opłaca się bawić w ściąganie go tu ...szukam najprostszej formy ściągnięcia go do Polski .
Szukam na forach cały dzień i widzę że sporo roboty z tym jest...
to już sam musisz sobie przekalkulować czy się opłaca...jeżeli chodzi o koszty jakie musisz ponieść to jeżeli chcesz przywieźć na kołach to trzeba po to jechać więc koszty paliwa, następnie tablice z żółtym paskiem to koszt 70-100 euro + paliwo na powrót...
następnie rejestracja akcyzy pewnie zapłącisz z 100zł + 500zł recykling+160zł zwolnienie z vat+tłumaczenie 50-100zł+przegląd 100zł+ rejestracja 256zł + ubezpieczenie w PL ok. 300zł+ pewnie żeby to jeździło to trzeba dołożyć z 1000zł na podstawowe wymiany .....

ogólnie to niezbyt się opłaca sprowadzać takie stare auta...lub jest to na granicy opłacalności, choćby nawet trzebabyło dołożyć te kilka stówek i mieć na miejscu to i tak nie ma sensu gonić pół europy zeby przywieźć golfa z 96r . myślę że teraz to tak 3-5 letnie się opłaca i to uszkodzone.....
chyba że nie będziesz kupował tablic tylko przyjedziesz na tych co są tak więc odpadnie ten koszt
Ostatnio zmieniony pn cze 21, 2010 18:25 przez andrzej300, łącznie zmieniany 4 razy.



turzol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt maja 16, 2006 21:30
Lokalizacja: Tychy

Post autor: turzol » czw cze 24, 2010 00:45

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi pewną kwestię.
W piątek chcę zakupić auto od handlarza. Auto jest sprowadzone z Austrii do Polski, wszystkie potrzebne do rejestracji papiery handlarz posiada: brief, wymeldowanie itp. Samochód ma wykupione ubezpieczenie OC (ktoś może wyjaśnić na jakich zasadach?), w aukcji gość napisał że istnieje możliwość powrotu na kołach.
Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że spiszemy umowę kupna-sprzedaży, da mi francuskie (?) tablice i normalnie na nich wracam do domu. Tutaj mam pewne wątpliwości...no ale może wypowie się ktoś bardziej zorientowany czy to w ogóle ma ręce i nogi

Teraz najważniejsze - czy ja mogę ten samochód przetrzymać na 2-3 miesiące w garażu i dopiero później dokonać wszelkich procedur związanych z rejestracją pojazdu? Czyli UC, US, wydział komunikacji. Czy w tym przypadku liczy się data zawarcia umowy ze sprzedawcą?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości