Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » śr kwie 21, 2010 17:50

logan jak Ci załatwią to nie musisz nigdzie iść tak jest najlepiej co prawda oni tam trochę sobie doliczają z 20-30 euro za załatwienie



MatiBora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 15, 2010 00:40
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: MatiBora » czw kwie 22, 2010 01:04

Witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc. W najblizszych dniach wybieram sie po upatrzonego golfa do niemiec. Mam pytanie, znalazlem jedno ciekawe ogloszenie. Sprzedajacy to niemiec pisze ze ogloszenie prywatne i sprzedaje Golfa lecz z papierami Luxemburskimi, auto na zdjeciach jest bez tablic. Czy jezeli auto nie jest wymeldowane to czy bede mial jakis problem z wymeldowaniem? A jezeli jest wymeldowane to czy wszystkie procedury z wykupieniem tablic zjazdowych i zarejestrowaniem w polsce sa takie same jak w aucie zarejestrowanym w niemczech. Autem bede wracal osobiscie na kolach. Bardzo prosze o pomoc. I pozdrawiam!



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » czw kwie 22, 2010 07:30

jeżeli nie ma tablic to na 99,99% jest wymeldowane
a jeżęli okazałoby się że nie jest to musisz wtedy wymeldować w luxemburgu

procedury dokłądnie takie same jak i z autem z niemiec



bakus1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 20, 2008 19:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: bakus1987 » pn kwie 26, 2010 11:00

Jakie dokumenty powinienem dostać od handlarza kupując od niego samochód sprowadzony z Niemiec ? Autko na niemieckich blachach z niebieskim paskiem.


http://www.vwplock.fora.pl/

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn kwie 26, 2010 16:54

brief, schein i pieczatka wymeldowania w scheinie.



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Post autor: miko » wt kwie 27, 2010 11:53

Woski pisze:Teraz na przegladzie musza byc wpisane jakies blachy.. Jak nie zjazdowki, to probne polskie.
ja wczoraj robiłem przegląd - auto przywiozłem na lawecie więc bez tablic - zero problemu wpisali VIN i tyle tak więc nie muszą być wpisane blachy


Obrazek

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » wt kwie 27, 2010 22:16

widac co kraj to obyczaj



czecho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:16
Lokalizacja: Szczecin

Darowizna, Auto już w Polsce na niemieckich blachach

Post autor: czecho » pn maja 03, 2010 18:17

Witam,

Na wstępie szybko nadmienię, iż szukałem podobnego tematu i natrafiłem na kilka sprzecznych informacji - dlatego proszę o informacje.


Teściowa mieszkająca na stałe w Niemczech (niemieckie obywatelstwo) chce podarować auto swojej córce mieszkającej w Polsce (mojej żonie, polskie obywatelstwo). Auto jest obecnie w Polsce na niemieckich blachach.

Chcemy spisać umowę darowizny, wziąć tablice i wyrejestrować auto w Niemczech, a następnie po otrzymaniu briefu zarejestrować je w Polsce.

Pytania:

1) Czy umowa musi być w języku niemieckim? Jeśli tak czy mogę prosić o link do wzoru takiej umowy (nic nie możemy znaleźć).

2) Czy umowę trzeba pokazywać w Niemczech czy wystarczy tylko po prostu wyrejestrować auto? Dodam, iż nie potrzeba nam ani OC ani próbnych tablic bo auto już jest w Polsce.

3) Kolejność działań w PL już znam z innych wątków, tylko czy jak podjadę autem bez tablic na stację kontroli na przegląd to nie wezwą policji? Czy można wnioskować o wydanie jakiegoś dokumentu ze skierowaniem na przegląd, z którym mogę poruszać się po ulicach?


Serdeczna prośba o odpowiedź,
Pozdrowienia ze Szczecina!

Miłej resztki weekendu



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » pn maja 03, 2010 20:25

Koledzy! kilka pytań:

1. mam namierzone kilka aut, w jednym ogłoszeniu jest info, że PKW ist abgemeldet - zapewne chodzi o to, ze jest wyrejestrowane. czy to oznacza, ze takim autem nie można podjechac do jakiejś stacji i zrobic przegląd czy z autem wszytsko jest OK? Jak on jest wyrejestrowane to tablice wywozowe sam załatwiam mając umowę - spzredający jest mi do czegos potrzebny? ile załatwianie takich tablic i ubezpieczenia trwa? Hamburg.
2. przy kupnie auta jak sprzedający będzie widział, że jestem z PL to sam wymleduje auto przed sprzedażą?
3. jak auto jest od handlarza to kto jest sprzedającym na umowie? ten handlarz? możde byc ze na umowie jest handlarz a w dok jest właściciel pojazdu - nie powinno chyba tak być?

dajcie znać proszę
Ostatnio zmieniony pn maja 03, 2010 21:22 przez anko1973, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn maja 03, 2010 23:29

czecho pisze:1) Czy umowa musi być w języku niemieckim? Jeśli tak czy mogę prosić o link do wzoru takiej umowy (nic nie możemy znaleźć).
nie, nie musi.
czecho pisze:2) Czy umowę trzeba pokazywać w Niemczech czy wystarczy tylko po prostu wyrejestrować auto? Dodam, iż nie potrzeba nam ani OC ani próbnych tablic bo auto już jest w Polsce.
nie trzeba pokazywac jej w niemczech.
czecho pisze:Czy można wnioskować o wydanie jakiegoś dokumentu ze skierowaniem na przegląd, z którym mogę poruszać się po ulicach?
Tak , polskie próbne tzw. czerwone blachy.
anko1973 pisze:1. mam namierzone kilka aut, w jednym ogłoszeniu jest info, że PKW ist abgemeldet - zapewne chodzi o to, ze jest wyrejestrowane. czy to oznacza, ze takim autem nie można podjechac do jakiejś stacji i zrobic przegląd czy z autem wszytsko jest OK? Jak on jest wyrejestrowane to tablice wywozowe sam załatwiam mając umowę - spzredający jest mi do czegos potrzebny? ile załatwianie takich tablic i ubezpieczenia trwa? Hamburg.
2. przy kupnie auta jak sprzedający będzie widział, że jestem z PL to sam wymleduje auto przed sprzedażą?
3. jak auto jest od handlarza to kto jest sprzedającym na umowie? ten handlarz? możde byc ze na umowie jest handlarz a w dok jest właściciel pojazdu - nie powinno chyba tak być?
Raczej na pewno dostaniesz wymeldowane auto jesli ma isc ono na Export. Tablice i ubezpieczenie zalatwia sie w okolo godzine, i to handalarze powinni ci to zalatwic jak juz kupisz u nich auto :) Jako sprzedajacego w umowie mozesz miec zarowno handlarza, jak i poprzedniego wlasciciela z briefu. Imo lepiej (legalniej) miec handlarza.



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » wt maja 04, 2010 10:24

Hej,

1.a nie jest to dziwne, że w briefie jako właściciel jest wpisana jedna osoba a sprzedaje samochód ktoś inny - handlarz?
2. kupując samochód od osoby rpywatnej, kóra jest właścicielem co jest najpier: kupno a potem wyrejestrowanie ( i przez kogo już ja czy jeszcze Niemiec) czy najpier wyrejestrowanie a potem umowa?
3. te tbalice wywozowe załatwia się w tym samym miejscu co wyrejestrowanie auta.

jak ktoś kupował od osoby prywatnej a nie od handlarza to dajcie znac please.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » wt maja 04, 2010 20:22

anko1973 pisze:1.a nie jest to dziwne, że w briefie jako właściciel jest wpisana jedna osoba a sprzedaje samochód ktoś inny - handlarz?
nie
anko1973 pisze:2. kupując samochód od osoby rpywatnej, kóra jest właścicielem co jest najpier: kupno a potem wyrejestrowanie ( i przez kogo już ja czy jeszcze Niemiec) czy najpier wyrejestrowanie a potem umowa?
bez roznicy. zazwyczaj auto wyrejestrowuje wlasciciel przed sprzedaza. W razie co samemu na podstawie samego Briefu w kazdym urzedzie mozesz wyrejestrowac auto.
anko1973 pisze:3. te tbalice wywozowe załatwia się w tym samym miejscu co wyrejestrowanie auta.
Bez roznicy. Rownie dobrze mozna je kupic juz na przejsciu w Jedrzychowicach :D



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Post autor: andrzej300 » wt maja 04, 2010 20:25

anko1973 pisze:Hej,

1.a nie jest to dziwne, że w briefie jako właściciel jest wpisana jedna osoba a sprzedaje samochód ktoś inny - handlarz?
2. kupując samochód od osoby rpywatnej, kóra jest właścicielem co jest najpier: kupno a potem wyrejestrowanie ( i przez kogo już ja czy jeszcze Niemiec) czy najpier wyrejestrowanie a potem umowa?
3. te tbalice wywozowe załatwia się w tym samym miejscu co wyrejestrowanie auta.

jak ktoś kupował od osoby prywatnej a nie od handlarza to dajcie znac please.

1. nie jest to dziwne, bo 90% aut przywożonych do PL jest z placów i od handlarzy , i będzie wsio ok
2. ja kupowałem kilka razy od osoby prywatnej i auto zawsze już było wymeldowane, jeżeli nie jest to musisz je sam wymeldować w wydziale komunikacji niem. Zulassungsstelle
3. tablice możesz załatwić gdziekolwiek z tym że z żółtym paskiem można kupić wcześniej (choć nie wszędzie) a później wpisać dane auta w próbny dowód
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 20:26 przez andrzej300, łącznie zmieniany 1 raz.



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anko1973 » wt maja 04, 2010 21:23

senks koledzy!

dojrzewam do tej myśli aby samemu sprowadzić auto bo to co widze u nas jest niewiadomego pochodzenia a sprzedający walą głupa, że aż boli - no ale w sobotę jeszcze jedna krajowa wyjazdówka a potem jak się okaże że znowu lipa to nach Deutschland

[ Dodano: 05 Maj 2010 11:04 ]
dla tych co juz sprowadzili i zapłacili jakąś większą akcyzę - wczesniej na forum widziałem, że byli koledzy kórzy kaskę chcieli brać za napisanie wniosku - poniżej link:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zwrot-a ... 02926.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości