***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr lip 31, 2013 20:46

maciek11 pisze:Mam pytanie chce kupic golfa IV z silnikiem 150 KM lepszy będzie diesel czy benzyna chodzi mi o części dodam że większośc czasu jeżdżę po mieście.
Diesel będzie mniej palił natomiast jeżeli jeździsz po mieście może w ogule się to nie opłacać. Diesel w remoncie jest droższy niż benzyna.

Co do dostępności benzyny i diesla trudno znaleźć zadbaną benzynę jeszcze trudniej niż zadbanego diesla.

Dla ciebie będzie odpowiednia benzyna skoro dużo nie jeździsz generalnie zależy też czego od samego samochodu oczekujesz i jakie masz plany ;) jeżeli zamierzasz ulepszać itp to benzyna benzyna i jeszcze raz benzyna 1.8T duży potencjał ;)



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Odp: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: peppa_814 » śr lip 31, 2013 21:26

Zostaje jeszcze 2.3 V5. :bajer:



hary71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: hary71 » czw sie 01, 2013 21:33

Panowie,czy trzeba zwrócić szczególną uwagę na coś w napędzie 4 motion w golfie? Czy lepiej od razu sobie odpuścić takie coś i nawet nie jechać oglądać?


66 KW ALH 1/2 MFA

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw sie 01, 2013 21:57

Jak chcesz kupić 4motion to kupuj. Tylko trzeba sprawdzić napęd. Trzeba zwrócić uwagę na wszelkie dziwne dzwięki z napędu. Ewentualne koszty naprawy mogą być wysokie. Ale jak napęd był serwisowany to nie powinno byč z nim problemów.



hary71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: hary71 » czw sie 01, 2013 22:05

Ogólnie nie zależy mi na takim napędzie choć mieszkam na wygwizdowie i nie zaszkodziłoby mieć taki napęd szczególnie zimą. Głównie szukam egzemplarz bez korozji i z w miarę zdrowym silnikiem. A jak ten napęd się zepsuje to auto stoi czy nadal będzie działał napęd na przednie koła?


66 KW ALH 1/2 MFA

soolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:51
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: soolek » pt sie 02, 2013 00:09

Panowie, krótkie pytanko, bo jest auto do kupienia na szybko:
Golf IV 2.0 115KM rocznik 2000 3D.

Czy ten silnik ma jakieś typowe bolączki?
Na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Auto jak wyżej do wzięcia za 10 000:
climatronic
4 jaśki
ESP
kubełkowate fotele
kiera, ręczny w skórze
195 przelotu i raczej prawdziwy patrząc po stanie wnętrza.

Buda zdrowa, zawieszenie też nie tłucze, w środku czysto, plastiki zużyte w normie.

Co myślicie o cenie?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » pt sie 02, 2013 07:41

soolek pisze:Co myślicie o cenie?
cena jest ok. a jedyne bolączki to że silnik może brać olej - taka wada fabryczna - poszukaj o tym na forum



Awatar użytkownika
maciek11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr paź 13, 2010 16:45
Lokalizacja: Człuchów

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maciek11 » pt sie 02, 2013 08:01

Xandar tak sobie też myślałem że jednak benzyna po przeliczeniu wszystkiego paliwa i zakupu diesel będzie droższy przy zakupie i eksploatacji. A więc 1.8 T na razie nie będę kombinował z mocą ale wiadomo z czasem :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=523382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt sie 02, 2013 09:07

maciek11 pisze:Xandar tak sobie też myślałem że jednak benzyna po przeliczeniu wszystkiego paliwa i zakupu diesel będzie droższy przy zakupie i eksploatacji. A więc 1.8 T na razie nie będę kombinował z mocą ale wiadomo z czasem :D
Dokładnie ;) natomiast nastaw się na to że również trudno będzie znaleźć dobry egzemplarz :( jak masz możliwości jedź na zachód do gestapowców.



soolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:51
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: soolek » pt sie 02, 2013 09:25

art_2008_a_ pisze:
soolek pisze:Co myślicie o cenie?
cena jest ok. a jedyne bolączki to że silnik może brać olej - taka wada fabryczna - poszukaj o tym na forum
A możesz dwa słowa więcej o tym braniu oleju? (wiem, wiem, powinienem sam szukać, ale dzisiaj nie mam na to czasu, a muszę szybko podjąć decyzję, a akurat o tym silniku vw mało wiem)
Jakie to są ilości i czy to da się naprawić?
Auto prawie rok temu zostało zalane 10w40 (chyba powinno być 5w30/5w40 z tego co wyczytałem?!)



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt sie 02, 2013 10:04

soolek pisze:
art_2008_a_ pisze:
soolek pisze:Co myślicie o cenie?
cena jest ok. a jedyne bolączki to że silnik może brać olej - taka wada fabryczna - poszukaj o tym na forum
A możesz dwa słowa więcej o tym braniu oleju? (wiem, wiem, powinienem sam szukać, ale dzisiaj nie mam na to czasu, a muszę szybko podjąć decyzję, a akurat o tym silniku vw mało wiem)
Jakie to są ilości i czy to da się naprawić?
Auto prawie rok temu zostało zalane 10w40 (chyba powinno być 5w30/5w40 z tego co wyczytałem?!)
Co do brania oleju Vw z tego co wiem do każdego silnika określa jakąś normę więc jeżeli jest zachowana norma to nie ma się co martwić natomiast co do naprawy takiej bolączki to z tego co wiem (ale mogę się mylić) trzeba zaobserwować silnik i tam gdzie są wycieki uszczelnić najczęściej zdarza się to we wtryskiwaczach, turbinach(choć 2.0 jest jej pozbawiony) i tez innych podzespołach silnika albo ulega spaleniu więc samo zrobienie silnika do tego stopnia żeby nie brał oleju potrzeba czasu ale mówię jeszcze raz, że jeżeli producent zaleca normę to nie ma się co martwić ;)

Co do oleju to nie wypowiem się jaki miałby tam być olej bo nie miałem nigdy benzyny ale koledzy napewno się wypowiedzą.



soolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:51
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: soolek » pt sie 02, 2013 10:24

Xandar, dzięki.

Poza tym skonsultowałem ten silnik z dobrym fachowcem i ... trza brać.
Auto umówione na warsztat ku formalności, ale mam nadzieję, że nic wielkiego nie znajdę i Żonka będzie się bujała Golfem :helm:



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » pt sie 02, 2013 13:18

soolek pisze: Żonka będzie się bujała Golfem
tAK NA MARGINESIE: kobiety kierowcy w golfach - smiech na sali przecież te auto ni jak nie pasuje do płci pieknej


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt sie 02, 2013 13:33

szakulvip pisze:
soolek pisze: Żonka będzie się bujała Golfem
tAK NA MARGINESIE: kobiety kierowcy w golfach - smiech na sali przecież te auto ni jak nie pasuje do płci pieknej

Dziwne masz podejście uważam, że to kto czym jeździ to jego indywidualna sprawa. Jeżeli ktoś będzie chciał to pojedzie czym chce nawet drobna kobitka niech sobie jeździ Maybachem (jak ją stać to czemu nie :helm: )
Gusta i guściki nie dyskutuje się o tym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości