Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » pt sie 14, 2009 00:51

panowie proszę o szybkie info,

auto sprowadzone z niemiec na żółtych tablicach, sprzedający mówi że na 30 dni wykupię ubezpieczenie ok 90 zł, umowę przepisze na mnie tzn. że ja byłem w niemczech i kupiłem od niemca i mogę jechać do domu

pytanie czy wszystko będzie ok?? czy przez te 30 dni mogę normalnie jeździć??

kiedy do celnego?? od daty podpisania umowy?? czy od daty przeglądu??



andrewb25

Post autor: andrewb25 » wt sie 18, 2009 15:05

golfer_1984 pisze:panowie proszę o szybkie info,

auto sprowadzone z niemiec na żółtych tablicach, sprzedający mówi że na 30 dni wykupię ubezpieczenie ok 90 zł, umowę przepisze na mnie tzn. że ja byłem w niemczech i kupiłem od niemca i mogę jechać do domu

pytanie czy wszystko będzie ok?? czy przez te 30 dni mogę normalnie jeździć??

kiedy do celnego?? od daty podpisania umowy?? czy od daty przeglądu??
no nie bardzo będziesz mógł jeździć, przecież tablice masz ważne z 5 dni te żółte
tak samo i niemieckie ubezpieczenie
a te na 30 dni to jest to ubezpieczenie graniczne, nieważne na auto z niemiec

Do celnego na zapłacenie akcyzy masz do 14 dni od przekroczenia granicy



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » pn sie 24, 2009 20:18

andrewb25 pisze:
golfer_1984 pisze:
no nie bardzo będziesz mógł jeździć, przecież tablice masz ważne z 5 dni te żółte
tak samo i niemieckie ubezpieczenie
a te na 30 dni to jest to ubezpieczenie graniczne, nieważne na auto z niemiec

Do celnego na zapłacenie akcyzy masz do 14 dni od przekroczenia granicy

30 dniowe ubezpieczenie będzie w PZU wykupione, przegląd niemiecki ważny,

a skąd UC będzie wiedział kiedy została przekroczona granica?? nie liczy się od daty umowy czy od daty przeglądu??



andrewb25

Post autor: andrewb25 » wt sie 25, 2009 16:58

golfer_1984 pisze:
30 dniowe ubezpieczenie będzie w PZU wykupione, przegląd niemiecki ważny,

a skąd UC będzie wiedział kiedy została przekroczona granica?? nie liczy się od daty umowy czy od daty przeglądu??
ubezpiecznie w pzu na 30 dni o ile to jeszcze mają było to tzw. graniczne ważna dla aut z USA,
dla aut z Europy jest ono nieważne, ale na siłę Ci zrobią pewnie jak zapłacisz- i o ile jeszcze to mają w ofercie.

UC będzie wiedział kiedy przekroczyłeś granicę bo to Ty im to powiesz, a nawet napiszesz na deklaracji którą im złożysz w celu uiszczenia zapłaty podatku akcyzowego,
możesz np. auto kupić tydzień wstecz i napisać że przekroczyłeś granicę np. po tygodniu od daty zakupu i też będzie OK.

Przegląd techniczny-niemiecki nie obowiązuje na terenie Polski, i jest w Polsce nieważny



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt sie 25, 2009 20:26

andrewb25, a jakbym miał OC na miesiąc i zrobiony przegląd u kupującego to też nie mogę zjechać nim na kołach??

i nie będzie problemu w rejestracji że przegląd mam gdzie indziej robiony?? np. 500 km od miejscowości gdzie mieszkam??

a jakbym założył tablice polskie na auto i wziął przegląd i ubezpieczenie do tych tablic to czy przy kontroli policji będą szukać numerów karoseri czy jakiś innych pierdół??



andrewb25

Post autor: andrewb25 » wt sie 25, 2009 20:37

golfer_1984 pisze:andrewb25, a jakbym miał OC na miesiąc i zrobiony przegląd u kupującego to też nie mogę zjechać nim na kołach??
wiesz jechać możesz, ale w przypadku kontroli policji możesz dostać mandat od 200-400zł

jeżeli zrobisz kolizję tym autem to masz ogromny problem, za brak OC jest minimum 500Euro grzywny z Funduszu Gwarancyjnego + koszty spowodowane uszkodzeniami auta/ lub zdrowia ewentualnych poszkodowanych.(co czasami może sięgać kilkadziesiąt tys. zł lub nawet kilkaset)
golfer_1984 pisze: i nie będzie problemu w rejestracji że przegląd mam gdzie indziej robiony?? np. 500 km od miejscowości gdzie mieszkam??
nie będzie problemu, przegląd możesz zrobić na dowolnej okręgowej stacji kontroli pojazdów
golfer_1984 pisze: a jakbym założył tablice polskie na auto i wziął przegląd i ubezpieczenie do tych tablic to czy przy kontroli policji będą szukać numerów karoseri czy jakiś innych pierdół??
jeżeli samochód od którego masz tablice jest z tego samego rocznika, ten sam silnik itp to może Ci się ten numer udać, ale pomyśl co w przypadku jeżeli spowodowałbyś kolizję (czego Ci oczywiście nie życzę) to masz posprzątane, auto na parking policyjny, wysoka kara itp.
myślę że nie opłaca się skórka za wyprawkę
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 20:42 przez andrewb25, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt sie 25, 2009 20:49

dowiedziałem się z innych źródeł że przegląd niemiecki jest ważny bo jesteśmy w unii, jak wykupię ubezpieczenie na numer VIN to będzie ok i mogę zjechać nim na kołach,

mam miesiąc na załatwienie UC i reszty od daty tablic i w przypadku kontroli policji się nie czepią o to

ale to zależy na kogo się trafi, trzeba wziąść CB i jechać zaraz za drugim moim autem



kamilg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 28, 2007 19:25
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: kamilg » śr sie 26, 2009 00:19

mam takie pytanie czy bedą robić problemy przy rejestracji w wydziale komunikacji jeśli na umowie kupna sprzedaży mam wpisane " Seitenschaden Totalschaden" ,autem przyjechalem do PL na kołach, wczoraj przeszedl przegląd pozytywnie, papiery są w urzędzie celnym aktualnie, ale chciałbym się upewnić czy mogą jakieś problemy robić przy rejestracji w WK z powodu tego wpisu na umowie kupna?
z góry dzięki
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 00:21 przez kamilg, łącznie zmieniany 1 raz.



andrewb25

Post autor: andrewb25 » śr sie 26, 2009 13:03

WK to już jest formalność, jak przeszedł UC i US to nie musisz się martwić :grin:



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr sie 26, 2009 13:07

kamilg, nie bedzie problemu.



kamilg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 28, 2007 19:25
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: kamilg » śr sie 26, 2009 20:16

ok to mnie uspokoiliście dzięki:D



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » sob sie 29, 2009 20:39

koledzy mam umowę polsko-niemiecką i briefy mały i duży co mi trzeba do UC??

jeśli mam umowę polsko niemiecką to nie muszę jej tłumaczyć- tak??



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » sob sie 29, 2009 22:15

potrzebujesz ksera tych dokumentow, oplaty 17zl za wydanie zaswiadczenia i wypelniona dekladracje akcu. W walbrzyskim celnym w przypadku aut z niemiec nie potrzeba tlumaczen, nie wiem jak w innych urzedach. Umowy polsko-niemieckiej nie potrzeba tlumaczyc.



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » ndz sie 30, 2009 18:07

Woski, a czy tablice żołte niemieckie muszę brać do UC?? i dokument wydania tych tablic też??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości