***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lis 15, 2017 00:31

dreyfus pisze:doggie, A jak niby u nas jest? Jak kupujesz TV, telefon ,rower który stał dwa lata? Jako nowy z gwarancją czy nie? ...
Przecież to właśnie napisałem



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lis 15, 2017 00:39

dreyfus pisze: a jak to się ma do 3 letniego akumulatora w nim siedzącego, płynu hamulcowego, oleju, opon na kołach? Kupujesz to wszystko jako nowe? Chyba po 3 latach nie bardzo... Po za tym zawsze mnie uczyli że dla pojazdów mechanicznych najgorsze co może być to jest stanie...
Tak samo jak z wszyśtkim, jak z zimnymi lutami w smartfonie czy telewizorze, jak z płynem hamulcowym i oponami w rowerze, jak z baterią w telefonie, wkrętarce itp... po to udziela się rabatów, po drugie bez względu na to masz gwarancję od momentu sprzedaży



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr lis 15, 2017 00:41

Pojazd jest nowy i z gwarancją. Za to, że odstał swoje, płacisz za niego mniej. Coś za coś - kwestia wyboru.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr lis 15, 2017 00:56

doggie, no to nie skumałem sensu wypowiedzi :bajer:
Barton_, no to jeżeli są upusty to ok i wiesz że auto stało.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr lis 15, 2017 00:59

Przecież VIN nie jest tajemnicą. Rozszyfrowanie go nie jest trudne.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr lis 15, 2017 08:55

dreyfus pisze:doggie, A jak niby u nas jest? Jak kupujesz TV, telefon ,rower który stał dwa lata? Jako nowy z gwarancją czy nie?
Co do gwarancji to producent określa jakt o wygląda. Często jest tak, że dany towar ma np 2 lata gwarancji ale maksylanie 3 od daty produkcji. Czyli jak kupisz towar 2-letni leżak magazynowy to gwarancja mimo, że 2 letnia będzie na rok.

Niektóre towary mają dodatkowe wyszczególnienie co należy traktować jako nowe - np opony do 3 lat od daty produkcji są traktowane jak nowe.
doggie pisze:po drugie bez względu na to masz gwarancję od momentu sprzedaży
No właśnie nie. Masz rękojmię a to co innego. Gwarancja to dobrowolne prawo producenta i może je poograniczać od daty prod itp.
Ale rękojmia obowiązuje zgodnie z przepisami prawa krajowego i tutaj nie ma swobody.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lis 15, 2017 10:13

jhosef pisze:
No właśnie nie. Masz rękojmię a to co innego. Gwarancja to dobrowolne prawo producenta i może je poograniczać od daty prod itp.
oczywiście że dobrowolne ale naprawdę nie spotkałem się aby ograniczał w aucie z poprzedniego rocznika, może w aucie stojącym dwa trzy lata w salonie ale nie mam takiej wiedzy, natomiast tak jak napisałem w rocznym się nie spotkałem a ostatnio bardzo dużo sprawdzałem bo byłem na etapie zakupu nowego auta



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr lis 15, 2017 12:47

Co do roku produkcji auta to oprócz Golfa użytkuję też Volvo C30. Było sprowadzone z Belgii, a tam data pierwszej rejestracji wpisywana jest jako data produkcji. Auto jest z 2007 roku, a w dowodzie widnieje rok produkcji 2009. Samochód na drogach jest 8 lat, ale jakby nie patrzeć nie jest to pełnowartościowy rocznik 2009 i wyceniając takie auto warte jest dla mnie tyle co auto z 2007 roku.
Tak więc to czy w dowodzie rejestracyjnym jako data produkcji wpisana jest faktyczna data albo data pierwszej rejestracji nie ma większego znaczenia. Kwestia porządku prawnego, a każdy i tak może bez żadnego problemu ustali rocznik auta.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr lis 15, 2017 13:52

Twierdzisz, że 2 lata stania w salonie ujmują wartości pojazdowi w stopniu równym 2 latom eksploatacji?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr lis 15, 2017 14:20

Taki samochód ma po prostu, teoretycznie, niższy przebieg. To wszystko. To nie jest 3-latek, żeby robiło to różnicę. Sprzedać go jako 2009 nie da rady. :pub:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lis 15, 2017 14:57

Nieprawda, robi różnicę, jak sprzedawałem swoje to cenę brałem jak z modeli o rok młodszych, ludzie też jako pewnik brali 2007 a nie 2006 a mało jest takich którzy się znają tak szczegółowo, w DR jest np 2009 to dla ludzi jest 2009 a 2 czy 3 latki stojące w salonach jako nowe to margines o którego nie warto się sprzeczać

Jeśli nie mówimy o zmianie modelu czy jakimś wiekszym lifcie to dla statystycznego Polaka nie robi ròznicy bo sie nie zna.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr lis 15, 2017 15:14

Barton_ pisze:Twierdzisz, że 2 lata stania w salonie ujmują wartości pojazdowi w stopniu równym 2 latom eksploatacji?
Od kiedy auto stoi w salonie?
Stoi pod chmurką pod salonem



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr lis 15, 2017 16:30

Craash pisze:Taki samochód ma po prostu, teoretycznie, niższy przebieg. To wszystko.
Krócej był narażony na sól, stłuczki, kamienie i wiele innych drobiazgów. Nie wymieniono w nim oryginalnych części wymiennych okresowo na zamiennik.
Życie składa się z drobiazgów więc nie lekceważyłbym tego.
Przebieg nie tylko teoretycznie ale i praktycznie ma mniejszy. Krócej był eksploatowany więc mniej km zrobiono.

Kilkulatki to margines ale samochody, które 1 rok przezimowały w salonie są bardzo częstym zjawiskiem.
jhosef pisze:Od kiedy auto stoi w salonie?
Stoi pod chmurką pod salonem
To skrót myślowy. Salon to budynek i plac.
Są jednak i takie, które stoją pod dachem budynku. Modele flagowe, marki premium.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

fifi93
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 10:31

Jaki Silnik wybrac z nowszych 1.2tsi czy 1.6tdi

Post autor: fifi93 » śr lis 15, 2017 19:08

Witam Szukamy drugiego autka do rodziny cós mniejszego typu Polo Ibiza ST.Autko użytkowane będzie do przemieszczania się z punkto A do B max do 15km czasami gdzieś dalej max do 100km plus wypady na wakacje co lepiej wybrać 1.2tsi czy 1.6tdi samochód z rocznika 2013-2014



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości