***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 13, 2016 16:12

doggie pisze:jeżeli ktoś mówi że Audi jest kiepsko wykonane
nie napisałem że kiepsko wykonane czy źle spasowane tylko kiepskie materiały jak na Audi. Plastik plastik i jeszcze raz plastik. Twardy, sztywny plastik. Spasowanie jest ok, funkcjonalność też ale oczekiwałbym lepszej jakości materiałów w aucie za 140 tyś zł bo tyle bazowo kosztowało z TDI pod maską.
Żadnych podłokietników - dopłata
żadnych wielof. kierownic, tempomatów itp - dopłata
elektryczne szyby tylko z przodu - tył korbotronik
...
4 koła, buda, klimatronik i TDI pod maską - 140tyś zł.
W tamtym czasie, za takie pieniądze SuperB`a z tym samym silnikiem w pełnej opcji wyprowadzał z salonu...
Ale Audi to Audi... dzisiaj warte 25 tyś zł
Ostatnio zmieniony wt gru 13, 2016 16:16 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 16:14

każdy ma prawo do innych odczuć i innego odbioru, znaczy zdecydowana większość w tym przypadku jest w błędzie

edit: jak się nie ma merytorycznych argumentów co do jakości wnętrza to trzeba iśc dalej i poruszyć temat wyposażenia, ceny i porównywać do strasznego Superba /w moim subiektywnym odczuciu/, tak jest! Tak trzymać!



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 13, 2016 16:37

Logika doggie, :
- ch*ja tam wiecie
- gó**o się znacie
- racji nie macie
- VAG to najlepsze auta
(sam jeździ BMW)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt gru 13, 2016 20:25

Pierd***sz znów jak poparzony... :hehe: Każdy jeździ czym chce/może i każdy może wyrazić opinie. Nie doklejamy zaraz każdemu łatki.

Co do standardowego wyposażenia. Taka już polityka aut klasy "premium" i nic z tym nie zrobisz. A3 8P zdaje się być lepiej spasowana, bo to młodsze konstrukcyjnie auto. Uwierz mi, A4 B7 S-line jeśli chodzi o trwałość materiałów i spasowanie wnętrza robi robotę nawet teraz. Fakt duże połacie plastików nie robią wrażenia ale jakość wykonania kokpitu jest nie gorsza jak w B8 (które środki ma mniej trwałe moim zdaniem) - to też główna przyczyna faktu, że nie widać różnicy w wnętrzach aut o przebiegu 150.000 i 450.000 km (upraszczając).

A co do Skody - co z tego, że jest lepiej wyposażona niż równy jej Passat czy nawet Audi skoro "nie-wygląda". Oczywiście są wersje VRS, L&K czy coś w ten deseń ale... wolę Seata. Nawet tego plastic-fantastic.

Tak samo porównanie Golfa V to VI - jak dla mnie przepaść i 6-tce choć to "lift" bliżej do Passata (brak tylko wygłuszeń) niż do Leona. Lepsza jest nawet Giulietta (aspirująca niby do premium ale to się udało dopiero po liftingu).

Podsumowując - gusta i guściki.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » wt gru 13, 2016 21:17

doggie pisze:kilka lat jeździłem do pracy A4 B7 /jako pasażer/ a klapek na oczach nie chce mi się komentować, dyskusja na zasadzie "która czekolada jest lepsza, gorzka czy mleczna", ja zawsze odpowiadam że gorzka
No tak różnice i to dużą dostrzegasz między vw skodą a seatem, ale bidy w audi już nie, wybiórcza bardzo twoja spostrzegawczość , chodzi o rodzaj materiałów a nie ich spasowanie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt gru 13, 2016 22:08

Ale nawet najlepszy materiał jest niczym przy kiepskim spasowaniu. Wole twardy plastik z dobrymi matami ale też dobrze spasowany, niż "gumowaty" miły w dotyku, który piszczy przy każdej nierówności.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » wt gru 13, 2016 22:27

radekrp90 pisze:Ale nawet najlepszy materiał jest niczym przy kiepskim spasowaniu.
Jeszcze się nie spotkałem z dobrym materiałem kiepsko spasowanym w samochodzie.. jak żyję.
radekrp90 pisze:Co do standardowego wyposażenia. Taka już polityka aut klasy "premium" i nic z tym nie zrobisz. A3 8P zdaje się być lepiej spasowana, bo to młodsze konstrukcyjnie auto
To nie jest pierwsze a3 :bajer:
radekrp90 pisze:Lepsza jest nawet Giulietta (aspirująca niby do premium ale to się udało dopiero po liftingu).
A po lifcie niewiele się zmieniło.. poza wyświetlaczem po środku deski, kierownicą i inną olorystyką wnętrza ... ?
To to samo auto po pierwszym lifcie, zmiana w silniku 1.750 i nowe diesle.
Ok jakieś tam drobiazgi w postaci przycisków, inne felgi i lekko zmienione siedzenia, ale to detale.
Navi w pierwszej julce połączona z kompem na środku deski to był dramat :panna: Lipa po całości i jak szukałem auta dla siebie, to omijałem auta z tym badziewiem w środku.
radekrp90 pisze:Uwierz mi, A4 B7 S-line jeśli chodzi o trwałość materiałów
Tak, tylko to s line a nie zwykłe a4... Mam pod domem a6 avant s line quattro w topowym dieslu i ni jak się ma do zwykłego a6 :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr gru 14, 2016 07:56

Ehh, widzę tu wyznawców swojej jedynej, nieomylnej racji...
Zapytać o coś technicznego, to praktycznie nikt nie odpowie. Rzucić krytyczną opinię - sami znawcy.

Nie będę cytował każdego posta, bo mi się nie chce ale odpowiem w całości:
Pisząc o dobrych materiałach i kiepskim spasowaniu nie miałem na myśli konkretnego auta, choć pewnie by się coś znalazło (ot chociażby Laguna III przed liftingiem, materiały dobre, ale spasowanie takie, że skrzypi wszystko po pewnym przebiegu).
Co A3 nie rozumiem o co Ci chodzi - miałem na myśli, że A3 8P jest młodszą konstrukcją niż A4 8E. Lifting w postaci B7 nie zmienia sytuacji, bo A3 8P też miała lift w 2005 roku. Generalnie A3 im wyszło, bo konkurencja uważam nie ma tak dobrego spasowania i trwałości materiałów (np.: 1er) co nie zmienia faktu, że jest to jedyne dobre auto klasy kompakt.
W Giuliettcie - może faktycznie mój skrót myślowy. Po lifcie nr. 1 zmieniło się nie wiele, akurat deska bardziej mi się podoba w wersji pierwszej (przyciski, ekran) nawet jeśli sama nawigacja jest beznadziejna. Z nowej bym wziął tylko kierownicę. To co ja zauważyłem z popraw to wygłuszenia - miałem wrażenie, ze w nowszej jest ciszej.

A co do S-line - to jest nadal zwykłe Audi tylko w lepszej wersji wyposażenia. Passat Highline to też nie Passat tylko już "mini"-Phaeton, a M-Pakiet dodaje 100 koni do mocy?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr gru 14, 2016 12:22

Piasek pisze:Logika doggie, :
- ch*ja tam wiecie
- gó**o się znacie
- racji nie macie
- VAG to najlepsze auta
(sam jeździ BMW)
nie przyjacielu, ty chyba ślepy jesteś i nie widzisz swoich postów, twoja logika to "wszyscy chu.ja się znają, ja jestem najmądrzejszy bo mi się Caddy popsuło i wiem najlepiej", powiem ci tak, dziwię się że jeszcze jesteś na tym forum lub że cię nikt nie zbanował za takie sranie "we własne gniazdo". Myślę że czas zakończyć, każdy niech trzyma się swojej wersji i tyle
Piasek pisze:
- VAG to najlepsze auta
(sam jeździ BMW)
no i co w związku z tym? Nie bardzo rozumiem?! Sam jeżdżę BMW ale uważam że Audi jest lepiej wykonane w środku, ja BMW kupiłem nie wyłącznie dla środka ale dla innych walorów, jakich - nie będę się rozpisywał bo pewnie i tak nikt nie zrozumie. Twoja odpowiedź na twoim poziomie byłaby zapewne "dla silnika z posranym łańcuchem rozrządu", jeśli trzeba będzie to wydam 4 tysiące na jego wymianę, moje pieniądze i moje auto, ja nikomu do portfela nie zaglądam więc niech mi również nikt nie zagląda, ja nie komentuję i nie krytykuję ludzi których ledwo stać na Seicento i ledwo stać na wymianę paska za 300 zł więc niech mnie również nikt nie krytykuje
italiano_83 pisze: No tak różnice i to dużą dostrzegasz między vw skodą a seatem, ale bidy w audi już nie, wybiórcza bardzo twoja spostrzegawczość , chodzi o rodzaj materiałów a nie ich spasowanie.
nie wciskaj mi na siłę swoich poglądów bo i tak się nie dogadamy a nie ma sensu w koło Macieju pisać o tym samym, już wyraziliśmy swoje poglądy
radekrp90 pisze: A4 B7 S-line jeśli chodzi o trwałość materiałów i spasowanie wnętrza robi robotę nawet teraz. Fakt duże połacie plastików nie robią wrażenia ale jakość wykonania kokpitu jest nie gorsza jak w B8 (które środki ma mniej trwałe moim zdaniem) - to też główna przyczyna faktu, że nie widać różnicy w wnętrzach aut o przebiegu 150.000 i 450.000 km (upraszczając). .
dokładnie tak, poza tym wszyscy mędrkują i cwaniakują a jakby przyszło co do czego to pierwszy porywałby się do tego, aby mieć Audi ale cóż, forum tak jak papier - wszystko przyjmie
italiano_83 pisze:
radekrp90 pisze:Uwierz mi, A4 B7 S-line jeśli chodzi o trwałość materiałów
Tak, tylko to s line a nie zwykłe a4... Mam pod domem a6 avant s line quattro w topowym dieslu i ni jak się ma do zwykłego a6 :bajer:
g'woli ścisłości - deska i boczki drzwi niczym się nie różnią w zwykłej wersji a w wersji S-line, inne siedzenia podsufitka i inne detale ale nie kokpit

Reasumując - nigdy nie twierdziłem że auta na F są złe, do dupy itp... ale mam swoje zdanie co do różnic i tyle, jedne mają lepsze napędy, drugie silniki a jeszcze inne wnętrza czy to pod względem wizualnym czy też jakościowym. Każdy wybiera to co mu pasuje, jeśli ktoś chce kupić Dacię to niech kupuje, jego sprawa. Prawda jest taka że pewnie 90% ludzi kupuje oczami, ja też nie kupię czegoś co mi się nie podoba choćby to było lepsze od czegoś co mi się nie podoba a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje

więc ..... zapraszam do dalszej dyskusji :bigok:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » śr gru 14, 2016 13:53

radekrp90 pisze:W Giuliettcie - może faktycznie mój skrót myślowy. Po lifcie nr. 1 zmieniło się nie wiele, akurat deska bardziej mi się podoba w wersji pierwszej (przyciski, ekran) nawet jeśli sama nawigacja jest beznadziejna. Z nowej bym wziął tylko kierownicę. To co ja zauważyłem z popraw to wygłuszenia - miałem wrażenie, ze w nowszej jest ciszej.
Są dwa warianty pierwszej Julki.
1.
Obrazek
2.
Obrazek

Różnica w tym wyświetlaczu unoszącym się nad deską i w radiu.

Tu po pierwszym lifcie
Obrazek




Ostatni lift z 2016 to zmiany zewnętrzne inny grill w środku niemal zmiany nie zauważalne

Obrazek


Mi osobiście ten wyświetlacz unoszący się nad deskę przeszkadzał - przysłania widok mimo tego, że jest pośrodku - powinien być niżej osadzony - moim zdaniem.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 14:34

doggie pisze:dziwię się że jeszcze jesteś na tym forum lub że cię nikt nie zbanował za takie sranie "we własne gniazdo".
ein volk ein reich ein volkswagen !!

:rotfl:

Nie pogrążaj się człowieku...
Jakbyś nie zauważył to od jakiegoś czasu cała dyskusja toczy się pomiędzy byłymi już użytkownikami VW (także witaj w klubie) z których tak się składa że ja mam jeszcze dwa.
Z tą różnicą że jeden to Volkswagen a drugi ma tylko znaczek VW na atrapie chłodnicy. A poza nim to niestety :ass:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr gru 14, 2016 15:12

italiano_83 pisze: Są dwa warianty pierwszej Julki.
(...)
Mi osobiście ten wyświetlacz unoszący się nad deskę przeszkadzał - przysłania widok mimo tego, że jest pośrodku - powinien być niżej osadzony - moim zdaniem.
Mówiliśmy o wersji z nawigacją i do niej się odnosiłem - te nowsze mają praktycznie identyczną deskę niezależnie od wersji/liftu.
Ciekawym smaczkiem w pierwszej serii są przełączniki - mi się osobiście podobają. Z nawigacją nie miałem do czynienia i jedynie na podstawie tego jak raz siedziałem w takiej wersji wnioskuję, że wygląda ciekawie. Rozwiązanie z ekranem otwieranym mi się po prostu podoba ale fakt może zasłaniać - ale A6 C7 ma podobnie (szczególnie przy moim wzroście).

Ale akurat ze zdjęć, które dałeś najlepiej wygląda:
Obrazek

Świetny kolor tapicerki i deski na foto - szkoda, że w rzeczywistości jest sporo jaśniejszy.

A jakie Ty masz odczucia co do wnętrza AR-ek? Rozważałem jeszcze 159 '09-'11 z 2.0 JTDm ale mojej drugiej połowie się podoba tylko SW, które mi jakoś nie leży. No chyba, że w TI.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr gru 14, 2016 15:26

Piasek pisze: Nie pogrążaj się człowieku...
wrzuć na luz bo zaciągnę hamulec, nie chce mi się licytować nt. ilości kliubów



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr gru 14, 2016 15:37

Jeżeli Twój jedyny merytoryczny argument to BAN, na odparcie moich (i nie tylko) zarzutów pod adresem VAG`a, to zaciągaj.
:helm:

Od razu proponuję wprowadzić kolejny punkt do regulaminu forum:
- na forum obowiązuje zakaz wyrażania krytycznych opinii i ocen produktów koncernu VW
:los2:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości