***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lis 08, 2016 08:36

Ultras pisze:Na początku zastanawiałem się nad tym czy brać 1.6 MPI czy 1.9 TDI. Jednak 90% osób pisało, że jak na moje wymagania (krótkie odcinki, głównie po mieście, max 1000km miesięcznie) to diesel odpada. No i słusznie.
Niekoniecznie słusznie, ale część racji masz. TDI bym nie odrzucał, szczególnie jeśli udałoby Ci się znaleźć auto w dobrym stanie, a już szczególnie 90-konnego bez dwumasu i zmiennej geometrii (pierwsze roczniki). Jazda miejska wcale im nie szkodzi. Osobiście od dawna używam TDI, jeżdżę w większości w mieście i nic się nie dzieje. Oczywiście trasa od czasu do czasu też wypada. Moi znajomi też jeżdżą TDI po mieście i też nie mają żadnych problemów. Podstawa to znaleźć sensowne auto.
Dobra, ale Ty już zdecydowałeś się na 1.6, więc to Twoja decyzja i tego się trzymajmy , bo to też dobry wybór :)
Ultras pisze:1. Teraz kwestia benzynowego 1.6, zewsząd dochodzą mnie informacje, że stara poczciwa wersja 8V jest niezawodna i niemal bezawaryjna, a co najważniejsze - grzech nie zakładać do niej butli, co z racji tego, że nie mam stałego dochodu jest dla mnie jedyną rozsądną opcją.
LPG idealnie spisuje się z tym silnikiem, oczywiście sekwencja (nawet na prostych podzespołach da radę, choć lepiej dołożyć parę zł i założyć nieco lepsze komponenty.
Co do samego silnika, to faktycznie jest prosty i w miarę bezawaryjny. Ale jak każdy silnik potrafi się popsuć, czasami tak wrednie, że nie jest łatwo dojść do sedna.
Ultras pisze:2. A jak jest z mniej popularnymi 16-zaworowymi silnikami? Zaufany mechanik poleca zdecydowanie bardziej 8V, szczególnie jeżeli chodzi o instalacje LPG. To samo twierdzi o motorze 1.4, nie poleca go do gazu.
Miałem i 8V i 16V. Oba silniki są dobre, choć 16V bardziej wymagający - ma droższy osprzęt, jest nico bardziej skomplikowany, na niskich obrotach jedzie słabiej niż 8V. Za to mniej pali i jest cichszy. 1.4 - nie ma co sobie zawracać głowy - pali tyle co 1.6, albo i więcej, jedzie jako tako i ma swoje wrodzone wady (z którymi da się żyć, ale po co)
Ultras pisze:3. 1.6 8V, 1.6 16V oraz 1.6 SR. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. SR, choć wydaje mi się, że jest to po prostu zwykły 8V. Ktoś coś na ten temat?
SR to zwykły 8V
Ultras pisze:4. Jakie potrafią kręcić przebiegi silniki 1.6 8V? Kupując z licznikiem 250000 długo będę miał spokój?
250000 km, to jeszcze nie powód do niepokoju. Sam silnik przejedzie drugie tyle. Kwestia, czy już nie przejechał :) CO innego osprzęt - ja zauważyłem, że przy takim przebiegu właśnie zaczął wysiadać (alternator, cewka, czujniki i inne). Choć co do mojego przebiegu, to też nie go pewien :)
Ultras pisze:5. 1.6 8V 101KM i 102KM. Bez większej różnicy?
Ojciec ma 102 KM w Octavii i jedzie to podobnie, ale mniej pali. Zdecydowanie mniej - jakieś 1.5-2 litry na setkę, a nogę ma ciężką. Ale prawdopodobnie to przyczyna tego, że jego auto ma przejechane 50 tys. km, a moje miało 270 tys.
Generalnie to bardzo podobne silniki. 102 KM były montowane później, więc teoretycznie powinny być w lepszym stanie.
Ultras pisze:6. Kupić już z gazem, czy zakładać dopiero po kupnie? Wiadomo, lepiej założyć samemu, ale koszta. Jaki okres czasu mniej więcej będzie całkowicie sprawna instalacja? Roczny koszt serwisowania?
Możesz też śmiało szukać auta już z LPG. Wiem, że większość ma opory i będzie odradzać. Oczywiście najlepiej samemu założyć LPG i mieć pewność, że wszystko jest ok. Tylko czy warto? Auto bez gazu kupisz za 6-8 tys. zł, instalacja będzie kosztować około 2-2.5 tys. Auto już z LPG wcale nie kosztuje więcej. Więc te 2-2.5 zł zostaje Ci w kieszeni. Instalację można łatwo i dokładnie sprawdzić, nawet jak wyjdzie, że do wymiany wtryski, reduktor (bo zazwyczaj one siadają), to i tak zostanie Ci jeszcze 1500-2000. Oczywiście celuj w auta, które jeżdżą na LPG nie więcej niż 5-7 lat. Nie kupuj też takiego ze świeżo zakładaną instalacją - na bank coś poszło nie tak i ktoś chce się pozbyć problemu.
Roczne koszty serwisu przy sprawnej instalacji są niewielkie - wymiana filtra gazu + regulacja instalacji to koszt ~100 zł. Do tego przegląd okresowy kosztuje Cię 62 zł więcej. Wiadomo - przy LPG częściej wymieniasz filtry i świece, ale też nie robisz tego co 10 tys. km (choć filtr powietrza można i co 10 - na pewno nie zaszkodzi). Świece wystarczy co 50 tys. km wymienić i będzie ok. Oczywiście olej w normalnych interwałach wymieniasz :)
Ultras pisze:7. Na co najbardziej (oprócz standardowych rzeczy) zwracać uwagę przy kupnie czwórki?
Poczytaj - jest na forum wszystko dokładnie opisane, nawet w tym dziale
Ultras pisze:8. Golf 4 miał jakieś znaczące liftingi, czy jedyna zmiana to były wersje 3 i 5-drzwiowe?
Było też kombi kabriolet. Co do znaczących liftingów, to raczej nic znaczącego nie było - owszem zmieniały się jakieś szczegóły, czy dodatki, ale to nic bardzo istotnego.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 08, 2016 14:11

MaciuśLDZ pisze:
Będę się dalej upierał do 10 litrów w Octavii TSI150km
ja też się nie będę upierał ale powtarzam tylko to, co powiedział mi kolega, w zasadzie nie ma powodów aby mówił nieprawdę

edit: w pewnym artykule w prasie motoryzacyjnej omawiany był test Rapida 1.2 TSI i po mieście spalanie wynosiło 9 litrów, a to tylko Rapid i tylko 1.2 TSI



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomek19900 » ndz lis 13, 2016 12:47

https://www.olx.pl/i2/oferta/volkswagen ... 4c005ff27f" onclick="window.open(this.href);return false;

Cena niska. Pewnie zajechany ? Warto jechac ogladac ? . Z moich obserwacji to fotel kierowcy w zlym stanie ale tez zdjęcia troche nie wyrazne i chyba cos z poduszka w kierownicy ? . Generalnie auto sprowadzone wiec pewnie szrot ? Jak cos nie szukam na sile jak najtanszego golfa bo mam wiekszy budżet ale akurat ten pojawił sie na ogloszeniu a mam 25 km w jedna stronę do niego i myslicie warto czy za ta kase ulep i nie ma sensu zawracac sobie głowy?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » sob lis 19, 2016 21:07

Mam pytanko, bo im więcej czytam tym więcej obaw - jak zwykle ;)

2.0 TDI-CR i rzekome awarie pomp HP. Jak to faktycznie wygląda?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob lis 19, 2016 23:50

radekrp90 pisze:Mam pytanko, bo im więcej czytam tym więcej obaw - jak zwykle ;)

2.0 TDI-CR i rzekome awarie pomp HP. Jak to faktycznie wygląda?
pytasz o opiłki metalu w paliwie?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » ndz lis 20, 2016 00:54

Tak - opiłkowanie pomp CR.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz lis 20, 2016 12:33

problem niby jest a nikt go w A3 i Golfie w zasadzie nie widział, mam znajomych co jeżdżą CR-ami i sobie tym głowy nie zawracają, ba nawet nie wiedzą o tym problemie i jeżdżą. Może po prostu jakieś serie pomp były wdliwe



putinek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 22, 2008 14:23
Lokalizacja: limanowa
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: putinek21 » ndz lis 20, 2016 18:15

Witam!!!rozglądamy się za vw tiguanem oczywiście w benzynie.sa tam te tsi silniki które jak czytam nie spisują się.moje pytanie czy ktoś ma takiego tiguan z jakim silnikiem jak się jeździ koszty utrzymania itd a jeżeli nie to jaki polecacie? Z tego co tak czytam po sieci to albo 1.4tsi 150 kM lub 2.0 tsi 170 kM przy którym bardziej bym się deklarował oczywiście będę się liczyć z opiniami za które dziękuje pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz lis 20, 2016 22:29

putinek21 pisze: sa tam te tsi silniki które jak czytam nie spisują się.
1.4 od MY2014 sa na pasku i nie ma problemów z rozrządem



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw gru 01, 2016 15:26

No nic rzucam się i tu w wir dyskusji.
Rozważam kilka opcji, z naciskiem na pierwszą (za wygląd i silnik) ale dopuszczam też inne możliwości.
Budżet? Ograniczmy się do ~40.000 PLN ale jak się trafi coś to może być w okolice 45.000.

Moje wymagania/życzenia/"widzi-mi-się":
- diesel
- manualna skrzynia biegów
- klimatyzacja automat.
- elektryka kompletna szyb
- oświetlenie najlepiej xenon

I teraz auta w kolejność od najbardziej do najmniej:
- AR Giulietta - 2.0 JTDm (ew. 1.6 jak nic się nie trafi)
- BMW 118d lift (143 HP N47)
- A3 Sportb. 2.0 TDI-CR
- Golf 6 2.0 TDI-CR

Co sądzicie? :) Fiatowskie silniki, zgodnie z tym co udało mi się ustalić, wydają się najciekawsze (poza problemami z EGR/DPF i uszczelką pompy oleju). Reszta? N47 rozrząd, a TDI pompa paliwa i oleju w pierwszych rocznikach.
Ale co powiedziecie Wy drodzy forumowicze?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw gru 01, 2016 15:37

radekrp90 pisze: - AR Giulietta - 2.0 JTDm (ew. 1.6 jak nic się nie trafi
silniki OK, trwałość reszty i wnętrza patrząc po Bravo 1.9 JTD z 2007 roku z jakim miałem do czynienia jednak do mnie nie przemawia chyba że w alfie jest lepiej, nie miałem więc nie będę mędrkował bo w Bravo elementy wnętrza szybko się ścierały, wygląd kwestia gustu
- BMW 118d lift (143 HP N47)
na pewno inaczej się prowadzi, do tylnego napędu trzeba się przyzwyczaić, pojemność kabiny i bagażnika mizerna ale to beemwu :D , silnik N47D20C jest zmodyfikowany, zębatka na wale jest wymienna w przeciwnieństwie do wczesniejszego, ja z z niego zrobiłem 178.8ps/414Nm, jak kupisz dobry egzemplarz to powinien służyć, uważam że mimo wszystko diesle są lepsze o volkswagenowskich, jakość wnętrza gorsza niż w Audi
- A3 Sportb. 2.0 TDI-CR
8P polift, mialem przedlifta, auto OK, z przodu miejsca mniej niż w Mk6, z tyłu więcej, wykonanie bardzo dobre, zawieszenie trwałe, wiekszych problemów na A3club ludzie nie zgłaszają
- Golf 6 2.0 TDI-CR
golf jak golf, szóstka bardzo mizerna i pospolita wizualnie moim zdaniem, miałem piątkę więc szóstka do mnie nigdy nie przemawiała



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw gru 01, 2016 15:47

radekrp90 pisze:BMW 118d lift (143 HP N47)
Przy budżecie 45tys możesz już powoli zaczynać myśleć o f20 114d/116d, chociaż osobiście zastanowiłbym się nad 114i (chipem robi się 220 koniów).
Generalnie jedynka w starej wersji to rocznik modelowy 2003 i w życiu bym za to nie dał więcej niż 20tys, chociaż przyznaję, że auta są genialne, sam się zastanawiałem na tym ale jednak trafiło się e90 :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw gru 01, 2016 15:53

radekrp90 pisze:A3 Sportb. 2.0 TDI
mam w rodzinie salnowca PL z ori przelotem już coś pod 180tyś km. Silnik w odmianie mocy 136KM:
- jak dotychczas żadnych przypadłości o jakich krążą historie dot. silników 2.0TDI
- BARDZO mało pali jak na dynamikę jazdy
- niestety problemy z korozją progów, zgrzewów blach w okolicach progów itp mimo iż egzemplarz całkowicie bezwypadkowy, dbany, regularnie myty, itp.
- twarde zawieszenie w sensie komfortu - nie trwałości


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw gru 01, 2016 16:17

Piasek pisze:. Silnik w odmianie mocy 136KM:
mowa o polifcie i CR więc szkoda strzępić języka nt. silnika AZV PD
- niestety problemy z korozją progów, zgrzewów blach w okolicach progów itp mimo iż egzemplarz całkowicie bezwypadkowy, dbany, regularnie myty, itp.
- twarde zawieszenie w sensie komfortu - nie trwałości
nie potwierdzam, miałem MY2007 zero korozji, zero problemów z zawieszeniem a jeżdżę sporo i to po nieciekawych drogach, korozja progów przy przednim błotniku od syfu zbierającego się wystepowała, to fakt, podobnie w Golfie V choć nie aż na taką skalę ale dzisiaj nie ma auta z idealnymi blachami chyba że jest z aluminium w całości, twardość zawieszenia na poziomie Golfa V



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości