***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Tazbers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 27, 2015 09:21

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tazbers » wt paź 18, 2016 12:31

Witam jestem nowym kierowcą szukam auta do 10 k podobają mi się golfy IV Wersja Generation i takiego chciałbym sobie kupić znalazłem 3 ogłoszenia 2 są dość spory kawał ode mnie bo aż 500 km
ale jestem w stanie po takie auto tam pojechać tylko że jestem laikiem w tych sprawach i pisze żeby się poradzić czy opłaca się wgl za taką cene na razie mam 3 typy
1.http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yAp9D.html" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz
2.https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-go ... 8dd379282c" onclick="window.open(this.href);return false;
no i 3 trochę bliżej bo 100 km ode mnie
https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-go ... 720a6ce801" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest to moje pierwsze auto samochód będzie służył do jazdy po mieście niezbyt dużym i do pracy i szkoły jakieś 2-3 km w jedną stronę. Chciałbym zamknąć się w 10 tys ale jak przekroczę trochę nic raczej sie nie stanie do tego chciałbym wiedziec jakei opłaty mnie czekają na początku do tego jeszcze.



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: MaciuśLDZ » wt paź 18, 2016 17:53

przemek1977 pisze:witam chciałbym kupić nowego golfa 7: 2.0tdi 150ps .i moje pytanie czy te silniki sa juz mniej awaryjne niz poprzednie ,zaznaczam ze z vw posiadam tylko craftera 2,5tdi i nie znam tematu silnikow 2.0tdi obszernie tylko ze slyszenia i lektury na google pozdrawiam
Golf 7 nie miał takich problemów z pompo wtryskami jak 2.0TDI z roczników 04-06 itp.
Śmiało ;)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: doggie » wt paź 18, 2016 20:58

MaciuśLDZ pisze:
przemek1977 pisze:witam chciałbym kupić nowego golfa 7: 2.0tdi 150ps .i moje pytanie czy te silniki sa juz mniej awaryjne niz poprzednie ,zaznaczam ze z vw posiadam tylko craftera 2,5tdi i nie znam tematu silnikow 2.0tdi obszernie tylko ze slyszenia i lektury na google pozdrawiam
Golf 7 nie miał takich problemów z pompo wtryskami jak 2.0TDI z roczników 04-06 itp.
Śmiało ;)
GOLF 6 już nie mial pompowtrysków a co dopiero 7 :hehe:



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: Pastusiak » wt paź 18, 2016 21:48

przemek1977 pisze:witam chciałbym kupić nowego golfa 7: 2.0tdi 150ps .i moje pytanie czy te silniki sa juz mniej awaryjne niz poprzednie ,zaznaczam ze z vw posiadam tylko craftera 2,5tdi i nie znam tematu silnikow 2.0tdi obszernie tylko ze slyszenia i lektury na google pozdrawiam
2,0 TDI CR można polecić, natomiast no 2,0 TDI dzisiaj a dawniejsze 1,9 tdi to nie to samo. Także awaryjność na poziomie pozostałych aut typu HDI, Dci itp..Silnik ok ale czasy legendy o niezniszczalnym TDI od VW gdzie wlewało się olej kujawski i ropę z ciągnika już dawno minęły.

Tazbers pisze:Witam jestem nowym kierowcą szukam auta do 10 k podobają mi się golfy IV Wersja Generation i takiego chciałbym sobie kupić znalazłem 3 ogłoszenia 2 są dość spory kawał ode mnie bo aż 500 km
ale jestem w stanie po takie auto tam pojechać tylko że jestem laikiem w tych sprawach i pisze żeby się poradzić czy opłaca się wgl za taką cene na razie mam 3 typy
1.http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yAp9D.html" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz
2.https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-go ... 8dd379282c" onclick="window.open(this.href);return false;
no i 3 trochę bliżej bo 100 km ode mnie
https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-go ... 720a6ce801" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest to moje pierwsze auto samochód będzie służył do jazdy po mieście niezbyt dużym i do pracy i szkoły jakieś 2-3 km w jedną stronę. Chciałbym zamknąć się w 10 tys ale jak przekroczę trochę nic raczej sie nie stanie do tego chciałbym wiedziec jakei opłaty mnie czekają na początku do tego jeszcze.
Ja bym w życiu nie jechał 500 KM po auto w zwykłej wersji, podstawowej 1,6 gdzie takie auta można spotkać 50 km od domu i do tego np opcja nr 1 auto z Niemiec...absolutnie.
Po pierwsze szukałbym 1,8 125 KM chociaż do miasta od biedy ujdzie 1,6 ale na dynamikę nie masz co liczyć bo jest mierna, natomiast jazda po głupiego golfa za 8 tys z Niemiec 500 KM - głupota..500 KM to można jechać po ideał R32 a nie 1,6..
szukaj od prywatnych osób, niekoniecznie salonowych z PL ale kogoś kto jeździł nim ze 2-3 lata, bo handlarz musi zarobić i nigdy nie sprowadza aut za 3 tys euro a sprzedaje za 8 tys..bo by umarł z głodu, więc 90% to auta po przejściach lub najgorsze egzemplarze ze śmietnika.



Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomek19900 » sob paź 29, 2016 14:40

Dzień dobry Wszystkim :) jako , że mam zamiłowanie do tej marki i już miałem golfa 4 lecz w TDI 1.9 to chciałbym ponownie kupić golfa 4 ale z silnikiem 1.6 ( nie chcę większego musi być koniecznie 1.6 i proszę to uszanować . Mam w innym aucie większy ) .

I teraz takie pytanie na szybko mam. Czy za 6 tys da się kupić w miarę zadbanego golfa 4 ( hatchback ) z silnikiem 1.6 101 km ? Jeśli chodzi o wysposażenie nie interesują mnie żadne bajery - to auto ma służyć na dojazd do pracy. Od lansu są inne. Fajnie jakby miało aby ele szyby + klimę ( może być manualna ) . Reszty bajerów nie potrzebuję w ogóle. Zdaje sobie sprawę z tego , że auto to wieczna skarbonka i rozumiem , że może być tak , że za jakiś czas coś padnie i trzeba będzie to wymienić i zdaję sobie sprawę , że nie ma aut które się nie psują. Psują się nawet te za 50 tys . Ale czy za 6 k da się kupić np. 98 rok w miarę zadbany ? Przyznam szczerzę , że szkoda byłoby mi dać 10 tys za golfa 4 chociaż rozumiem , że wersje z lepszych roczników z lepszymi silnikami i wyposażeniem ( nie wspomiając o GTI lub tych lepszych wersjach ) są drogie .

Mi zależy na zwykłym 1.6 - max szyby + może być manualna klima. Czemu pytam czy da się ? Bo jeśli napiszecie " daruj sobie za 6k kupisz padakę " to pewnie odpuszczę ale raczej też jestem nastawiony na to , że tak napiszecie. Chociaż u mnie w rodzinie jest Audi a4 1.9 TDI za 5.5k ( bez klimy i niczego ) i służy już sporo czasu bez drogich napraw.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob paź 29, 2016 15:48

Tomek19900 pisze:Dzień dobry Wszystkim jako , że mam zamiłowanie do tej marki i już miałem golfa 4 lecz w TDI 1.9 to chciałbym ponownie kupić golfa 4 ale z silnikiem 1.6 ( nie chcę większego musi być koniecznie 1.6 i proszę to uszanować . Mam w innym aucie większy ) .

I teraz takie pytanie na szybko mam. Czy za 6 tys da się kupić w miarę zadbanego golfa 4 ( hatchback ) z silnikiem 1.6 101 km ? Jeśli chodzi o wysposażenie nie interesują mnie żadne bajery - to auto ma służyć na dojazd do pracy. Od lansu są inne. Fajnie jakby miało aby ele szyby + klimę ( może być manualna ) . Reszty bajerów nie potrzebuję w ogóle. Zdaje sobie sprawę z tego , że auto to wieczna skarbonka i rozumiem , że może być tak , że za jakiś czas coś padnie i trzeba będzie to wymienić i zdaję sobie sprawę , że nie ma aut które się nie psują. Psują się nawet te za 50 tys . Ale czy za 6 k da się kupić np. 98 rok w miarę zadbany ? Przyznam szczerzę , że szkoda byłoby mi dać 10 tys za golfa 4 chociaż rozumiem , że wersje z lepszych roczników z lepszymi silnikami i wyposażeniem ( nie wspomiając o GTI lub tych lepszych wersjach ) są drogie .

Mi zależy na zwykłym 1.6 - max szyby + może być manualna klima. Czemu pytam czy da się ? Bo jeśli napiszecie " daruj sobie za 6k kupisz padakę " to pewnie odpuszczę ale raczej też jestem nastawiony na to , że tak napiszecie. Chociaż u mnie w rodzinie jest Audi a4 1.9 TDI za 5.5k ( bez klimy i niczego ) i służy już sporo czasu bez drogich napraw.
W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś - jeśli za 5.5 tys. zł da się kupić A3, z TDI pod maską, to mk4 da się kupić tym bardziej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomek19900 » sob paź 29, 2016 16:23

Mówiłem o a4 ( te stare wersje np. 96 rok ) . Taki jest u mnie w rodzinie ale bez klimy i elektryki kupiony za 5.5k i sprawuje się już długi okres bardzo dobrze.

Ale chciałbym to tak od Ciebie usłyszeć bo jednak jesteś obeznaną osobą . W skrócie mówiąc za 6k da się kupić w miarę zadbany egzemplarz golfa 4 1.6 benzyna ? Bo nie wiem czy zacząć poszukiwania czy darować sobie . Widzę nawet czasami za 4k ale wiadomo to pewnie już padaki totalne.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob paź 29, 2016 18:05

Tomek19900 pisze:W skrócie mówiąc za 6k da się kupić w miarę zadbany egzemplarz golfa 4 1.6 benzyna ?
Teoretycznie da się, szczególnie jakbyś wybrał wersję 3-drzwiową bez klimy - wtedy będzie dość prosto. Oczywiście łatwe to nie będzie, bo większość tych aut jest już dość mocno zużytych, ale jeśli masz cierpliwość, to pewnie kiedyś znajdziesz jakiś sensowny egzemplarz, z wadami, które będziesz w stanie zaakceptować.
Tomek19900 pisze:Bo nie wiem czy zacząć poszukiwania czy darować sobie
Jak szukasz czegoś na dojazdy do pracy, to może kup coś mniejszego/innego - teoretycznie wybór jest duży. Teoretycznie, bo w praktyce ja szukam w identycznym budżecie coś małego dla żony - wymagań nie mam - ma być niezardzewiałe i ze wspomaganiem. I uwierz mi, nie jest wcale łatwo :)
Tomek19900 pisze:Widzę nawet czasami za 4k ale wiadomo to pewnie już padaki totalne.
To masz pewne :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: luckyboy » sob paź 29, 2016 23:29

Peugeot 206 to moja propozycja. Żona moja takim codziennie jeździ do pracy, mało spala i nie ma rdzy.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz paź 30, 2016 00:00

luckyboy pisze:Peugeot 206 to moja propozycja. Żona moja takim codziennie jeździ do pracy, mało spala i nie ma rdzy.
Też oglądałem dzisiaj taki z sensownym przebiegiem i w ładnym stanie, ale co z tego, jak żonie się nie podoba...
Może za to być:
- Lupo
- Clio
- Polo
- Ibiza
- Yaris
I wieź tu coś znajdź... Teoretycznie takich aut jest na runku na pęczki, a w praktyce co jeden, to rzęch taki, że jak przesiadam się do mojego 27 letniego mk2, który wg. mnie jest dość wymęczony, to czuje ulgę :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomek19900 » ndz paź 30, 2016 10:40

Herbu co powiesz o tym ?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yD3St.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem tylko czy to handlarz czy nie ale cena tania chyba zbyt niska ? taki powinien z 8k kosztować ? . Wiadomo pewnie coś do zrobienia ale jakbym go wziął na przegląd do znajomego mechanika o ile to osoba prywatna byłaby a nie handlarz .



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz paź 30, 2016 12:53

Tomek19900 pisze:Herbu co powiesz o tym ?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yD3St.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem tylko czy to handlarz czy nie ale cena tania chyba zbyt niska ? taki powinien z 8k kosztować ? . Wiadomo pewnie coś do zrobienia ale jakbym go wziął na przegląd do znajomego mechanika o ile to osoba prywatna byłaby a nie handlarz .
Sądząc po zdjęciach tu już nie ma co reanimować, a to raczej handlarz i nawet mu się tego nie opłacało picować, a co dopiero jak się auto zacznie oglądać od strony mechanicznej. Nie rozumem filozofii. Po co kupować zwłoki za 5tys z myślą że trzeba 2tys dołożyć i i tak z tego nic nie będzie, skoro za 7 można mieć przyzwoite auto?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Tomek19900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 29, 2016 14:30
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Renault
Silnik: 2.0

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tomek19900 » ndz paź 30, 2016 12:59

TEN GOLF juz sprzedany. Bardzo szybko poszedl ogloszenie chyba dzien mialo i juz sprzedany. Szybko jak na zajechane auto .

Nie znam się tak jak Ty na autach to wiadomo. Ale np. z zdjęć po czym wnioskujesz , że to padaka totalna ? Mi w oczy rzuca się jedynie :

- kierownica wytarta - tu jest skóra więc miało prawo a poza tym wiem , że elementy wykończenia w golfie 4 nie są zbyt trwałe i dość szybko się zużywają no ale tak czy siak kierownica jednak zniechęca

- fotele trochę " brudne " te przednie - tak wyglądają

- cena zbyt niska - 2000 rocznik z dość bogatym wyposażeniem w tej wersji tylko 5 tysięcy to już samo za siebie mówi




Z reszty nie znam się na tyle aby cokolwiek ocenić. Dlatego z ciekawości chciałbym abyś mi napisał wszystkie minusy tego auta z ogłoszenia abym sobie przeanalizował wszystko.

Wklepałem numer na google.pl i wychodzi na to , że nigdzie tego numeru nie ma i , że z tego numeru koleś nie sprzedaję innych samochodów ale wiadomo i handlarz może podać numer kolegi czy coś aby tylko auto wystawić i po numerze nie sprawdzić czy handlarz.

Tak czy siak dziękuje za poradę i tego golfa sobie odpuszczam. Będę jednak szukać czegoś z biednym wyposażeniem - max manualna klima i np. 2 drzwiowy jeśli nie uda się nic znaleźć ciekawego a wszystko będzie w tragicznym stanie daruje sobie auto za 6k bo nie chcę lanosów , nexi , clio .



Awatar użytkownika
Miro0412
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 01, 2015 23:30
Lokalizacja: Łódź

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Miro0412 » pt lis 04, 2016 16:25

Witam.
Planuję zakupić VW Golf V benzyna i teraz moje pytanie.
Jak to jest z silnikiem 1.6 mpi 102 konie, czy da się tym sprawnie poruszać przy prędkościach autostradowych, czy też straszny muł i aby go rozpędzić trzeba dawać pedał w podłogę? Nie oczekuję znowu demona prędkości ale czy da radę tym normalnie jeździć? Wiem, że jest jeszcze 1.6 FSI i ma troszkę więcej koni ale też mnie ciekawi jak on się sprawuje jeśli chodzi o dynamikę. Pytam tylko i wyłącznie o te silniki, i nie interesuje mnie diesel ani większe, bo wiem jak z nimi sprawa wygląda. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości