***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » ndz wrz 04, 2016 20:04

I dobrze wybrałeś kupując Brawo , ja też po ogłoszeniach rozglądam sie za Brawo albo Croma



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Sztomel » ndz wrz 04, 2016 20:25

Jeszcze nie słyszałem o Cromie w Multijecie ale jeśli byłaby to chętnie bym taką przygarnął.
janek to chcesz tego multijeta albo nie ?
jak masz okazję cisnąć na diesla to to zrób bo warto a zwłaszcza w multijet - fajny silnik na mody !


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Sztomel » ndz wrz 04, 2016 20:29

JTD to pierwowzory dla TDI (miały też wiele mankamentów) i o ile te silniki się (Niemcom), Włochom, udały tak cała reszta jest do bani.


Obrazek

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz wrz 04, 2016 20:31

Padło wcześniej stwierdzenie, że Bravo ma tandetniejsze plastiki niż VW Golf. Ktoś tu chyba nie siedział za kierownicą tego wózka. Kwestia ergonomii jest dyskusyjna, bo każdy lubi inne rozłożenie zegarów, półek, schowków itp itd. Podoba mi się w Bravo to ala carbonowe pokrycie. Designem też biję Golfa 6. No ale utarło się, że Fiat jest bee i taki stereotyp się na szczęście powoli kończy, tak samo jak np. z AR .
Akurat Croma wzbudza skrajne emocje. To jest auto, które do końca nie wie, czy chce być mini vanem, czy kombi. Jakby trochę agresywniej opadała linia dachu ku dołowi, to wtedy naprawdę byłoby to świetne auto.
Sztomel pisze:JTD to pierwowzory dla TDI (miały też wiele mankamentów) i o ile te silniki się (Niemcom), Włochom, udały tak cała reszta jest do bani.
Co jest do bani? Jakość, wykonanie ? Pierwsze JTD to kompletnie co innego niż teraz. Potem Niemcy poszli w pompowtryski, które miały słaby potencjał do rozwijania swojej efektywności w przeciwieństwie do CR.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » ndz wrz 04, 2016 21:09

Croma jak sie nie myle to prawie to samo co Insignia, wspólny projekt Opla i Fiata
Sztomel
http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... /croma/ii/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz wrz 04, 2016 22:00

R90 pisze:. Podoba mi się w Bravo to ala carbonowe pokrycie. Designem też biję Golfa 6.
większych bzdur nie słyszałem, plastikowa pseudokarbonowa tandeta, skórzana kierownica i gałka nie wytrzymuje 25% tego co w vw. Nie mowię że to złe auto ale do szóstki mu daleko



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz wrz 04, 2016 22:05

doggie pisze:
R90 pisze:. Podoba mi się w Bravo to ala carbonowe pokrycie. Designem też biję Golfa 6.
większych bzdur nie słyszałem, plastikowa pseudokarbonowa tandeta, skórzana kierownica i gałka nie wytrzymuje 25% tego co w vw. Nie mowię że to złe auto ale do szóstki mu daleko
Kolejny mitoman. Siedziałeś? Jechałeś? Użytkowałeś? Za to w VW jest zapewne wszystko wysadzone 24 karatowym złotem...jak już jedziemy takimi porównaniami, to w Bravo jest taka sama tandeta jak w Golfie. Ta w Golfie bardziej trzeszczy.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz wrz 04, 2016 22:18

... siedziałem widziałem jezdziłem... i wypraszam sobie tego mitomana chłopaku, jezdziłem bravą kiedy ty tylko karte rowerową miałeś albo i nie



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz wrz 04, 2016 22:31

doggie pisze:... siedziałem widziałem jezdziłem... i wypraszam sobie tego mitomana chłopaku, jezdziłem bravą kiedy ty tylko karte rowerową miałeś albo i nie
To trochę więcej obiektywizmu. I tego chłopaka to sobie daruj.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » ndz wrz 04, 2016 22:42

Akurat doggie, ma rację.
Fiat nie jest zły pod względem wykonania, ale do Golfa mu daleko.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Sztomel » ndz wrz 04, 2016 23:40

Sztomel pisze:JTD to pierwowzory dla TDI (miały też wiele mankamentów) i o ile te silniki się (Niemcom), Włochom, udały tak cała reszta jest do bani.
Dawno tego nie było aby w całości komentować swój wpis - nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy (ale jeśli tak) to o ile z (silnikami) jest bardzo dobrze to o tyle z całą resztą już gorzej - wsiadłem kiedyś do Fiata - nie ma tu chyba znaczenia jaki model i z jakiego rocznika - plastiki wszędzie i tandeta wali na kilometr - nie chwalę wcale vw ale no nie mogę - chciałem wyjąć zapalniczkę ze schowka - a tu wypada kubek plastikowy z tunelu środkowego wraz z czymś co przypomina zapalniczkę, patrzę a to gumowe coś przykleiło mi się do ręki i tak z wieloma rzeczami w tym samochodzie.
Jedno w Fiatach jest piękne - stylistyka - Fiat Barchetta, Giulietta a nawet Fiat Cupe ale cała reszta np w Fiacie Stilo (ale w wersji 3 drzwiowej - wersji 4 drzwiowej nie miałem -) to co złapiesz to ta guma Ci zostanie w łapach. Wszystko z otworów wyjmiesz ale co wyjmiesz - gumę profilowaną na kubki, pudełka, schowki itp.


Obrazek

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Azgorath » pn wrz 05, 2016 10:38

Przecież Fiat jest wykonany bardzo słabo, o wyciszeniu nie wspominając, jeszcze gorzej niż np. Seat Leon 2, który ma wszystkie plastiki twarde i miernej jakości. Użytkowałem Fiata Grande Punto z 2010 roku przez 2 tygodnie i niby wszystko okej, ale jakość wykonania jest bardzo niska, no ale stąd też się bierze niska cena. Ciekawe jak z blachą, bo starsze Fiaty strasznie gniją. Wiadomo, zwykły Passat B6 czy Golf 5 był raczej słabiej wykonany, ale do takiej szóstki czy B7, to zarówno Bravo, Grande Punto, jak i Croma nawet nie mają startu... Fakt faktem, JTD nie są złe, ale też nie ma co liczyć na wieloletnią eksploatację bez inwestycji, bo te Fiaty mają problemy z elektryką, często pojawiają się wycieki i to w tak młodych autach, do tego problemy ze skrzyniami biegów, dość szybko padające sprzęgła i dwumasy, pierdoły typu parujące lampy, odklejające się uszczelki przedniej szyby, często ludzie się skarżą na słabe, stukające zawieszenie przednie, więc niby wszystko jest okej, ale jak weźmiemy pod uwagę wszystkie bardzo często występujące niedomagania, to okazuje się, że wcale tak kolorowo nie jest i niska cena jest uzasadniona.



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn wrz 05, 2016 11:19

Włożyłem kij w mrowisko. Nie ma co ciągnąć tego tematu. Zdaję sobie sprawę, że Fiat ma jakieś mankamenty. Każde auto ma. Tak jak napisałem, sporo niepochlebnych opinii ciągnie sie jeszcze za dawniejszych czasów, tak samo jak opinia pochlebna o grupie VAG pochodzi z dawniejszych czasów i nie ma przełożenia na to co teraz jest proponowane. Sporo piszących powiela jakieś bzdety zasłyszane gdzieś od kogoś albo z neta. (ta powyżej). Problemy ze skrzyniami biegów były tylko w wersji M32- tak dla wiadomości jest to skrzynia Oplowska, a chodzi o padające łożyska po 60 tys km. Jeżeli chodzi o precyzję - tu przyznam rację. Biegi wchodzą mniej płynniej od VW i tu Włosi mogliby się uczyć od Niemców. Padające sprzęgła i dwumasy? Jak się jeździ jak debil za przeproszeniem, to pada moment. W każdym padnie. Akurat mozna powiedzieć, że w tym aspekcie jest standardowo. Co do korozji - kiedyś fiaty faktycznie gniły, teraz jest już z tym dobrze. Problemy z elektryką? Ciekawe. Ja w swoim mk4 miałem 2 usterki elektryczne w ciągu 1 roku, w tym jedna mi tak go unieruchomiła, że Golf był ściągany holem do elektryka. A podobno to solidne auto. Owszem, wiek robi swoje, ale też bez przesady. Lakoniczne stwierdzenie ''JTD nie są złe''. Napewno są w ścisłej czołówce. . Golf 6 wygląda jak taczka, wielki i masywny prostopadłościan z doklejoną przednią sekcją. Zero polotu i subtelności. Dodatkowo używka z 2009 roku od polskiego 1 wł to wydatek rzędu 26-30tys zł, z tym, że za te 26 mamy taką biedę w środku i na zewnątrz, że szkoda gadać. Placę przynajmniej 6 tys zł więcej, jak nie lepiej, że mam na klapie znaczek VW i wątpliwy prestiż z tego idący. Dlatego masz odpowiedź, czemu auta konkurencji stoją taniej.
Azgorath pisze:Wiadomo, zwykły Passat B6 czy Golf 5 był raczej słabiej wykonany, ale do takiej szóstki czy B7, to zarówno Bravo, Grande Punto, jak i Croma nawet nie mają startu... .
Grande Punto porównujesz do Golfa i Passata? Hmmm....:) Co do Cromy się nie wypowiadam, bo nawet w niej nie siedziałem. Przyznam szczerze, że Pasek B7 i B8 to bardzo ładne auta, zwłaszcza B8, gdzie design bryły jak i środka bardzo mnie urzekło.
Ostatnio zmieniony pn wrz 05, 2016 11:59 przez R90, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn wrz 05, 2016 11:58

jan1966 pisze:Croma jak sie nie myle to prawie to samo co Insignia, wspólny projekt Opla i Fiata
Vectra C i saab 9-3


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości