***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » ndz sie 21, 2016 20:30

@lukasz_bliw:
W sprawie ksenonów http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansz ... aid=11796c" onclick="window.open(this.href);return false; I teraz zastanawiam się, dlaczego te w Golfie są takie tanie. Cenowo wychodzą tyle co wspomniane z Rapida (bez spryskiwaczy i autopoziomowania), w przypadku Octavii "prawdziwy" ksenon to już bodajże 4k. Czy przypadkiem w Golfie nie są montowane też te słabsze, a spryskiwacze to taki trick?

// Edit:
Wygląda na to, że jednak są to te silniejsze. Googlując natrafiłem na to:
http://vwgolfvii.blogspot.com/2014/03/j ... -golf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
szukając żarówek D3S trafiłem tu:
http://allegro.pl/xenon-ksenon-zarnik-d ... 28913.html" onclick="window.open(this.href);return false;
po czym po symbolu żarówki tu:
http://www.xenonowe.pl/d3s/253-zarnik-x ... 5000k.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Podane jest 35W.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » ndz sie 21, 2016 21:54

phpion pisze:Na razie byłem w 2 salonach. Cenę zaproponowano w obu taką samą, natomiast w jednym dorzucono 2 lata gwarancji. Byliśmy jeszcze raz obejrzeć Octavię ale w środku faktycznie jest różnica na jej niekorzyść. Więc za niecałe 65k możemy wyhaczyć Golfa Varianta w wersji Start z dodatkami w postaci sportowych foteli, poduszkami na tylnej kanapie, 4-letnią gwarancją (do 80kkm co mi wystarczy) oraz opłaconymi 2 pakietami serwisowymi (za 1490 zł). Ku temu właśnie się skłaniamy mimo, że za 1k zł więcej można mieć Octavię Ambition + Amazing (również m.in. z poduchami z tyłu) bogatszą m.in. o climatronic, czujniki parkowania (te akurat raczej dołożymy do konfiguracji Golfa) i tempomat. To z ważniejszych rzeczy.



Zastanawiam się nad pójściem w wyższą cenę i doposażeniu w:
- ksenony basic (mają autopoziomowanie?),
- przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów,
- Composition Media (warto? czuć jakąś różnicę do w stosunku do tego podstawowego grajka? te 4 bonusowe głośniki coś zmieniają? może optymalnym rozwiązaniem (ale mniej estetycznym) jest Composition Colour?)

Spytam jeszcze o ten przyciemniane szyby bo akurat zapomniałem zapytać w salonie. Czy jest to to samo co pakiet Sunset w Skodzie? Z tego co kojarzę to są to szyby przyciemnione piecowo ale ich przyciemnienie nie jest jakieś szalone. Nawet w konfiguratorze różnica wizualna jest niewielka (wiem, to tylko wizualizacja). Czy nie lepiej zatem założyć dobrą folię o dowolnym stopniu przyciemnienia? Boję się nieco, że te 640 zł to będzie wywalenie pieniędzy w błoto. W sumie i tak planuję dodatkowo zamontować komplet osłonek z siateczek, a pewnie fabryczne przyciemnienie można normalne umyć (aktualnie podczas mycia szyb folia mi się łuszczy więc ich nie myję hehe).

Szkoda tylko, że tak dokładając do i owo cena szybuje już do 70k z hakiem :)

Ksenony zdecydowanie warto wziąć, dupy nie urywaja w święceniu ale zawsze troche lepiej, szczególnie podczas deszczu. Światła przeciwmgielne z doswietlaniem statycznym przydają sie jeżdżąc w mieście. Ja jezdze z reguly z composition colour i uważam ze jest wystarczający. Ile musiałbyś dopłacić do composition media? Tempomat nawet jak raz w roku miałby sie przydać to warto. Szyby nie sa dosc mocno przyciemnione, moim zdaniem mogłyby być ciemniejsze, ale sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jaka przewagę metoda piecowa nad folia. Dołożysz te kilka tysięcy teraz, odzyskasz częśc przy sprzedaży - przede wszystkim łatwiej będzie sprzedać lepiej wyposażone auto.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2016 09:04

doggie pisze:to są dopiero śmieci
jeździłeś ?
Bo ja każdym z nich poza Dacią, a same auta w wielu współpracujących z nami firmach tyrają od lat i pod adresem każdego z nich nie usłyszysz tylu krytycznych opinii co pod adresem najnowszego 1.6TDI jakie m.in w Caddym siedzi: że chleje paliwsko wiadrami... Żeby po 40-50tyś km wymieniać kpl wtrysków... (info z firmy PEZAL która mi tu polecono) nic nadzwyczajnego.
doggie pisze:heh, to jest żenujące że za wszelką cenę chcesz wszystkim coś udowodnić
ja rozumiem że macie spore profity z tej strony stąd takie właśnie stanowisko odnoście VW, zwłaszcza po tym jak mój temat o obsłudze ASO`wej VW Polo znajomego "dziwnie wyparował" choć liczył kilka stron ale jak widać nawet moderatorzy VW już nie jeżdżą :hmm:
phpion pisze: Ku temu właśnie się skłaniamy mimo, że za 1k zł więcej można mieć Octavię Ambition + Amazing (również m.in. z poduchami z tyłu) bogatszą m.in. o climatronic, czujniki parkowania (te akurat raczej dołożymy do konfiguracji Golfa) i tempomat.
jak policzysz dodatki wyjedzie sporo więcej niż Skoda zwłaszcza że zazwyczaj pojedynczych opcji nie można sobie swobodnie dokładać tylko są one częścią składową większych pakietów wyposażenia co mocno winduje cenę finalną pojazdu. Jakkolwiek doświetlanie zakrętów czy model wyższy - sprzęt audio można traktować w kategorii bajeru tak climatronik czy czujniki parkowania albo tempomat to na prawdę przydatne na co dzień i bardzo użyteczne dodatki które jednak warto mieć.
herbu pisze:Z audio w nowych autach jest tak, że zazwyczaj poza salonem możesz kupić identyczny sprzęt za 1/3 ceny :) Sam to przerabiałem w Skodzie - za jakieś tam zwykłe radio chcieli ponad 800 zł, na jednym z portali kupiłem identyczne w idealnym stanie za 250 zł.
prawda. I tak jest z wieloma rzeczami podstawowego użytku jak dywaniki pod nogi itp. gdzie ASO`we ceny są kosmiczne nieraz
resk pisze:Gdzieś kiedyś doczytałem się, że 1.9 TDI 90KM nie posiada koła dwumasowego, jednak z czasem dojrzałem gdzieś informacje, że jednak ta dwumasówka tam siedzi. Jak to ostatecznie jest z tym motorem? Ktoś pomoże?
nie każdy posiadał. Ja np w Caddy`ch go nie miałem - info o tym jest chyba na wlepce w bagażniku, któryś z widniejących kodów jest chyba od dwumasy ... ale niech to lepiej ktoś jeszcze potwierdzi. Natomiast do samej dwumasy: nawet jeżeli jest to w tych silnikach jest ona nieporównywalnie trwalsza od dzisiejszych bo same silniki miały stosunkowo niski moment obrotowy (220Nm) podczas kiedy dzisiejsze diesle mają go w przedziale 340-400NM te "najsłabsze, podstawowe" a to właśnie duży moment przy bardzo niskich obrotach to największy kat kół dwumasowych. Jak nie spuszczasz niżej 1800 obr. to dwumas długo pożyje. Najgorzej jest u tych co "boją się" wkręcić tego diesla do 2 tyś obr jeżdżąc jak traktorem i przy 1600 bieg na kolejny zmieniają sprawiając że obroty obciążonego z każdym kolejnym biegiem coraz bardziej silnika schodzą do 1200-1300 obr, aż się wszystko trzęsie i tapicerka czy pulpit w rezonans wpada tak się męczy ten silnik żeby się ciutkę rozkręcić.
WichuTM pisze:Szyby nie sa dosc mocno przyciemnione
mamy 2 Partnery Combispace`y w rodzinie, oba z fabrycznie ciemnonymi szybami i jeden ma mocniej przyciemnione a drugi znacznie mniej. Wychodzi na to jakby w opcji przyciemnionych fabrycznie szyb była jeszcze opcja "mniej lub bardziej" czyli stopnia przyciemnienia.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn sie 22, 2016 09:20

Mam niestety takie wrażenie, że niektórzy mało jeździli samochodami spoza VAGa. :) W dzisiejszych czasach płaci się (a raczej przepłaca) za niby prestiż i bezawaryjność, z którą wiadomo jak jest. Ja śmiało mogę powiedzieć, że taki Hyundai czy KIA już depczę VAGowi po piętach, jeżeli chodzi o cenę , usterkowość itp.
Z Francuzów Meganka kompletnie do mnie nie przemawia. Paskudne wnętrze i taka ogólna nijakość. Za to na + Peugeot 508. Stylistycznie i wykończeniowo. Wiem, że to już segment D, ale mówie ogólnie :)


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn sie 22, 2016 09:52

Piasek pisze: jeździłeś ?
Bo ja każdym z nich poza Dacią,
nie wszystkimi, tylko Partnerem Tepee z kolegą do pracy a nowe Doblo mamy w pracy, do roboty to może OK ale my tu rozmawiamy o aucie do przewozu osób więc Partner jak i Doblo to porażka wg mnie ale jak ktoś lubi jazdę klekoczącymi wozami drabiniastymi to jego sprawa, o Dacii - choć nie jeździłem - nie wspomnę, bo to nie moja bajka a komuś kto zastanawia się nad kupnem Mk7 Variant polecanie takich wozów drabiniastych to pomyłka

Piasek pisze: ja rozumiem że macie spore profity z tej strony stąd takie właśnie stanowisko odnoście VW, zwłaszcza po tym jak mój temat o obsłudze ASO`wej VW Polo znajomego "dziwnie wyparował" choć liczył kilka stron ale jak widać nawet moderatorzy VW już nie jeżdżą :hmm:
hehe jestem na tym forum 9 lat ale jeszcze głupszej wypowiedzi nie słyszałem :jaja: idąc twoim tokiem myślenia - ty jesteś tutaj wysłany przez francuskie koncerny aby robić złą aurę wokół VW - mądre to co nie? :rotfl:

jeżdżę tym na co mam ochotę, zauważ - jeżdżę "osławionym" silnikiem N47 w którym łańcuchy rozrządu urywają się jak nitki w portkach ale nie robię wokół tego tyle szaszoru co ty, ale cóż kto malkontentem się urodził malkontentem umrze, na to nie ma rady ani lekarstwa



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn sie 22, 2016 12:10

Piasek pisze:ja rozumiem że macie spore profity z tej strony stąd takie właśnie stanowisko odnoście VW, zwłaszcza po tym jak mój temat o obsłudze ASO`wej VW Polo znajomego "dziwnie wyparował" choć liczył kilka stron ale jak widać nawet moderatorzy VW już nie jeżdżą :hmm:
Ja tam normalnie nowe widły musiałem sobie kupić bo od przerzucania piniendzów od VW mi się zużyły...



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2016 12:25

R90 pisze:W dzisiejszych czasach płaci się (a raczej przepłaca) za niby prestiż i bezawaryjność, z którą wiadomo jak jest.
i to samo można powiedzieć o pozostałych, słynących przez dekady z trwałości i prestiżu niemieckich markach jak Audi czy Mercedes gdzie jak nie położysz 200 tyś za auto to kupujesz plastik-fantastik rodem z Korei tyle że 3x drożej za to płacisz.
R90 pisze:Z Francuzów Meganka kompletnie do mnie nie przemawia.
a dla mnie znowu Meganka, Astra, nowy Focus już nie tak bardzo ale... Golf jest wizualnie ładny - co z tego jak technika kiepska i awaryjna.

Zostawiając nawet to na boku i licząc racjonalnie: skonfiguruj sobie coś użytecznego do jazdy, rozsądnego diesla (bo robisz te 30-40 tyś na rok), z DSG żeby stale nie pedałować, trochę użytecznego wyposażenia, bez bajerów typu najwyższy pakiet audio, 19" felgi czy skórzane tapicerki i już masz 100 tyś zł...
Za co - za Golfa ?!?!
Za takie siano wyciągasz chociażby ze Skody lepiej wyposażoną Octavię albo (pewnie już) Superba.

Kiedyś w VW przepłacało się za samochody bo były synonimem trwałości - bo były i trzeba im to przyznać. Ale dzisiaj się już tylko przepłaca do tego stopnia że nawet plastikowa osłona/pokrywa silnika jest w opcji ekstra płatnej.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn sie 22, 2016 12:48

Piasek pisze:
R90 pisze:W dzisiejszych czasach płaci się (a raczej przepłaca) za niby prestiż i bezawaryjność, z którą wiadomo jak jest.
i to samo można powiedzieć o pozostałych, słynących przez dekady z trwałości i prestiżu niemieckich markach jak Audi czy Mercedes gdzie jak nie położysz 200 tyś za auto to kupujesz plastik-fantastik rodem z Korei tyle że 3x drożej za to płacisz.
R90 pisze:Z Francuzów Meganka kompletnie do mnie nie przemawia.
a dla mnie znowu Meganka, Astra, nowy Focus już nie tak bardzo ale... Golf jest wizualnie ładny - co z tego jak technika kiepska i awaryjna.

Zostawiając nawet to na boku i licząc racjonalnie: skonfiguruj sobie coś użytecznego do jazdy, rozsądnego diesla (bo robisz te 30-40 tyś na rok), z DSG żeby stale nie pedałować, trochę użytecznego wyposażenia, bez bajerów typu najwyższy pakiet audio, 19" felgi czy skórzane tapicerki i już masz 100 tyś zł...
Za co - za Golfa ?!?!
Za takie siano wyciągasz chociażby ze Skody lepiej wyposażoną Octavię albo (pewnie już) Superba.

Kiedyś w VW przepłacało się za samochody bo były synonimem trwałości - bo były i trzeba im to przyznać. Ale dzisiaj się już tylko przepłaca do tego stopnia że nawet plastikowa osłona/pokrywa silnika jest w opcji ekstra płatnej.
Za 100-110 tys zł z rabatami i wyprzedażami rocznika. to ja mam nową Mazdę 6. Może nie na ful wypasie, ale za to solidne auto z segmentu D. Niestety Golf, czy nawet Octavia nie są warte , aby wyłożyć takie pieniądze. Nie ta liga.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 22, 2016 13:06

R90 pisze:Za 100-110 tys zł z rabatami i wyprzedażami rocznika. to ja mam nową Mazdę 6. Może nie na ful wypasie, ale za to solidne auto z segmentu D. Niestety Golf, czy nawet Octavia nie są warte , aby wyłożyć takie pieniądze. Nie ta liga.
Czy solidne to się okaże :D jak będzie taka solidna jak jedynka to daleko nie zajedziesz :D
BTW wysokie ceny aut na naszym rynku nie wynikają ze zdzierstwa koncernów, ale ze zdzierstwa pewnej organizacji przestępczej nakładajacej podatki. W USA za równowartość 70tys można mieć nowego..... MUSTANGA :rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://www.autokrata.pl/news/ford-musta ... ogo_a18341" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 22, 2016 13:23

Wygląd kwestia gustu ale tutaj już chodzi o stricte techniczną stronę medalu: za te same pieniądze możemy mieć u konkurencji lepiej wyposażone albo prostu większe auto.
Nie wiem tylko czy phpion, rozmawiał o swoich "dylematach" z dealerami żeby konkretną, szczegółową wycenę dostać bo obstawiam że jak już się zdecyduje i uda do konkretnego to cena którą zakłada nie będzie niestety ostateczna (dojdzie sporo dopłat, często za jakieś oczywiste rzeczy o których się na etapie konfiguracji nie myśli), wiesz, głupoty w stylu "przygotowanie do montażu radia (czyli jakaś kostka z kabelkami) za 150-250zł albo gniazdka 12V z przodu (żeby navi podpiąć, CB czy ładowarkę do telefonu) dostępne ale tylko w jakimś "pakiecie elektrycznym" za 1200zł... albo może i się da - ale będzie trzeba czekać a nawet długo czekać.
Z ciekawości... wrzuciłem sobie konfigurator Skody, Octavia, ja nie wiem czy śmiać się z tego czy oni myślą że mają z idiotami do czynienia.
Różnica między skrzynią ręczną 5-bieg a 6-bieg to prawie 6 tyś zł !!!!!!!!!!
Za jeden bieg więcej, za jeden "trybik" w skrzyni
:panna:
Podobnie rzecz się ma w mocy silników. Ten sam w dwóch wariantach mocy i "mocniejszy" jest 7-8 tyś droższy. Ja pamiętam jak obecnego Caddy braliśmy to różnica między wersją 75KM a 102KM wynosiła 12 tyś zł !!!! Za ten sam silnik różniący się tylko softem, 12 tyś zł.
Ostatnio zmieniony pn sie 22, 2016 13:33 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn sie 22, 2016 13:30

kw pisze: Czy solidne to się okaże
dokładnie, weźmy chociaż "najprostsze" nowe wolnossące silniki które są z wtryskiem bezpośrednim w technologii SKYACTIV, po 100-200kkm wyjdzie ich solidność,

nie ma się co spuszczać, prawda jest taka że wszędzie rządzą księgowi i auta obecnie są konstruowane przez inżynierów na 2-3 lata bezawaryjnej jazdy, nieważne czy VW, Renault, Audi Mercdes BMW itp... mimo wszystko - może pomijając technologię która zabija - jakość i wytrzymałość niemców jest na wyższym poziomie niż włochów czy francuzów.

Poza tym technologia wkracza wszędzie, niedługo nie będzie wyboru u żadnego dealera, wszędzie downsizing, turbo, wtrysk bezpośredni i coraz to wyższe normy emisji spalin wymyślane przez ekoterrorystów
Piasek pisze: info o tym jest chyba na wlepce w bagażniku, któryś z widniejących kodów jest chyba od dwumasy ... ale niech to lepiej ktoś jeszcze potwierdzi. .
niestety żaden kod na wlepie ani gdzie indziej nie zawiera info o dwumasie



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 22, 2016 13:50

Piasek pisze:Podobnie rzecz się ma w mocy silników. Ten sam w dwóch wariantach mocy i "mocniejszy" jest 7-8 tyś droższy. Ja pamiętam jak obecnego Caddy braliśmy to różnica między wersją 75KM a 102KM wynosiła 12 tyś zł !!!! Za ten sam silnik różniący się tylko softem, 12 tyś zł.
Z tego powodu zacząłem się oglądać za mistrzem w elektornicznym ograniczaniu mocy - BMW 114i 1.6 twinturbo 102ps po wizycie u tunera robi się 220ps :jaja: :jaja: :jaja: Podobnie aczkolwiek nie tak spektakularnie BMW 316d 116ps po programie robi 190ps. Chcieli żerować na "dywersyfikacji produktu" :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn sie 22, 2016 14:13

kw pisze: Z tego powodu zacząłem się oglądać za mistrzem w elektornicznym ograniczaniu mocy - BMW 114i 1.6 twinturbo 102ps po wizycie u tunera robi się 220ps :jaja: :jaja: :jaja: Podobnie aczkolwiek nie tak spektakularnie BMW 316d 116ps po programie robi 190ps. Chcieli żerować na "dywersyfikacji produktu" :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
tak ale w przypadku kupna używki możesz tak robić bo przy nowym z salonu nie bardzo, chyba że przed każdą wizytą w ASO będziesz wgrywał ori soft, bo w przeciwnym wypadku jedna aktualizacja softu u nich i masz po wirusie. Po drugie nie starczyłoby mi odwagi aby problematycznego 1.6 /de facto to ten sam silnik co w peugeocie 1.6 THP/ robić na 220 koni. Inna sprawa wątpię aby silniki mające 102 koni i te z 160 końmi miały taki sam osprzęt przeniesienia napędu i inny... Na przykładzie mojego BMW 2.0D o mocy 143ps a 177ps, niby te same silniki ale po sprawdzeniu w etka http://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp ... MW-X1_18dX" onclick="window.open(this.href);return false; wychodzi że ma inny dwumas, inne turbo, inne wtryski itp...



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 22, 2016 14:22

doggie pisze:Na przykładzie mojego BMW 2.0D o mocy 143ps a 177ps, niby te same silniki ale po sprawdzeniu w etka http://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp" onclick="window.open(this.href);return false; ... MW-X1_18dX wychodzi że ma inny dwumas, inne turbo, inne wtryski itp...
Dlatego zaczynam od sprawdzenia na realoem :D n47 jest taki sam 16d i 18d inny jest 20d a jeszcze inny 25d (turbo chłodzone cieczą). W mnie w 318 m47t2 niby jest różnica w turbinie i wtryskach ale po lekkim programie ze 122ps zrobiło się 183 aż musiałem tunera sprowadzać na ziemie :D
doggie pisze: 1.6 /de facto to ten sam silnik co w peugeocie 1.6 THP/ robić na 220 koni.
THP to stary 1.6 z coopera i PSA. W f20 114i/116i/118i siedzi n13 czyli nowa konstrukcja ta sama co w 320 ED i 520i na rynek turecki :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Tu patrz co można zrobić ze 114i :D
http://www.kreatormocy.pl/katalog/bmw/c ... 4i-102-km/" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości