***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz sie 21, 2016 15:22

phpion pisze: Nie mowię ze na co dzień ale jednak kupić auto i zastanawiać sie jak pojechać z dzieciakami z 2 rowerkami to wg mnie szkoda kasy na auto.
Rozwiązaniem pakunkowym do HB mogą być 2 bagażniki: duży dachowy BOX + rowerowy na tył (można kupić, można wypożyczyć). Na jeden wyjazd można się z mandżurem zapakować a pozostałe 99,9 roku korzystać z zalet HB zwłaszcza jako kto na co dzień w mieście mieszka i żyje i wiadomo że tam każde dodatkowe 30cm to problem.
Kombi jest niezbędne jak mamy dzieciaki w wieku wózkowym jeszcze ale jak faktycznie 4-12 lat w HB się opęka a pow. tego wieku wyjazd ze starymi to już obciach :) (z opowiadań znajomych :) )
Dobrą a nawet lepszą alternatywą dla kombi są "mini-vany" na bazie dostawczaków:
- Berlingo/Partner
- Kangoo/Citan/Dokker
- Doblo/Combo
- i ten śmieć z VW czyli Caddy
gabaryty HB, pakowność wielkiego kombi i na dodatek drzwi tylnego rzędu odsuwane a nie otwierane


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lg1984 » ndz sie 21, 2016 15:33

Tylko wygląd takich mini vanów na bazie dostawczaków nie każdemu odpowiada. Ja zdecydowanie bym wolał jakieś kombi od takiego czegoś



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz sie 21, 2016 16:41

Wygląd jest kwestią gustu ale użyteczności/funkcjonalności odmówić im nie można.
We dwoje masz "campera"
We czwórkę/piątkę prawdziwego vana
a jak trzeba to i dom przy jego użyciu wybudujesz bo każdy euro paletę w bagażnik zabiera i ok 650kg wagi na niej.
10 lat takimi jeździłem i pewnie jednak znowu wrócę :hmm:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » ndz sie 21, 2016 16:45

Box dachowy to tez wydatek. Wiem, można wypożyczyć, ale jadąc z boxem trzeba mieć w głowie, ze sie go ma (prędkość, podatność na podmuchy). Do bagażnika pakuje ile wlezie i dach mam czysty przygotowany na ewentualne rowery. Ostatnio często sie zdarza, ze wożę kartony 1m X 1m X 1m (na oko) i w hb miałbym problem coś takiego upchać. Z autami, które podałes jest ten problem, ze wizualnie dla mnie to dostawczak, a i komfort jazdy (wygoda, hałas) będzie gorszy niż w klasycznym kompakcie.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz sie 21, 2016 17:37

To co innego możemy Ci doradzić ? Co do negocjacji - nie wiem czy wyczytałeś propozycję żeby z daną konfiguracją uderzyć do 2/3 dilerów - z doświadczeń wynika że to całkiem dobre rozwiązanie (w tym temacie chyba była o tym dyskusja). A o rowerach nad głową możesz zapomnieć ? T


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » ndz sie 21, 2016 18:24

phpion pisze:@Piasek i inni ewentualnie zainteresowani:
Tak oglądałem rożne auta, w tym także i japonców. Finalnie na placu boju został Golf Variant i Octavia 3 z przyczyn rożnych.
Cenowo pewnie to samo, Octavia trochę wieksza ale... Ja bym brał Golfa. Jeżdżę służbowym wlasnie raz Golfem, raz Octavia, wyposażenie niby to samo, ale jakość we wnętrzu to bardzo duża różnica, ponadto mam wrażenie ze Golf jest lepiej wyciszony, no i przede wszystkim jak dla mnie jest ładniejszy - ale to juz kwestia gustu. Co do kombi.. Nawet się nie zastanawiaj nad hb jeśli masz dzieci, ja tylko z żoną i psem jeżdżę i hatchback by mnie drażnił - do kombi mieści sie wszytko bez zastanowienia. Ponadto na wyjazdy nie jeżdżę raz w roku tylko conajmniej kilka. Sa długie weekendy, w lato nawet na dwa dni mozna pojechać, jeździmy z reguły we czwórkę i miejsca dla wszystkich plus bagaże jest w sam raz.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz sie 21, 2016 18:48

lukasz_bliw pisze:nie wiem czy wyczytałeś propozycję żeby z daną konfiguracją uderzyć do 2/3 dilerów - z doświadczeń wynika że to całkiem dobre rozwiązanie (w tym temacie chyba była o tym dyskusja)
Chyba nawet ja o tym pisałem :) Z doświadczenia polecam tak zrobić - ja gdy kupowałem Octavię wysłałem maila z konfiguracją auta do co najmniej kilkunastu dealerów z zapytaniem wprost o rabat. Z racji tego, że wtedy (rok 2011) te Skody sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, bo czas oczekiwania na auto wynosił pół roku, nie liczyłem na wiele, ale jednak negocjacje przyniosły pożądany skutek. Kilku sprzedawców oczywiście nie odpowiedziało, kilku oznajmiło. że z racji popytu rabatu nie będzie, ale większość była skłonna do negocjacji i udzielała rabatu. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił dealer z Krakowa, który obniżył cenę o około 12%, a jeszcze dorzucił jakieś pierdoły. Ostatecznie rabat był nawet większy, ale to inna historia :)
WichuTM pisze:Nawet się nie zastanawiaj nad hb jeśli masz dzieci, ja tylko z żoną i psem jeżdżę i hatchback by mnie drażnił - do kombi mieści sie wszytko bez zastanowienia.
Popieram - kupuj kombi i problem z pakowaniem przestanie istnieć. Poza tym mi akurat kombi nawet bardziej wizualnie podchodzi. Ja na inne nie patrze. Tylko kombi :bigok:
WichuTM pisze:Ponadto na wyjazdy nie jeżdżę raz w roku tylko conajmniej kilka. Sa długie weekendy, w lato nawet na dwa dni mozna pojechać, jeździmy z reguły we czwórkę i miejsca dla wszystkich plus bagaże jest w sam raz.
Jeszcze dodam wszelkiego typu przeprowadzki, przewozu mebli, sprzętu AGD i innych większych gabarytów, których w hb nie przewieziesz, a do kombi jakoś upchniesz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz sie 21, 2016 19:17

Piasek pisze:
- Berlingo/Partner
- Kangoo/Citan/Dokker
- Doblo/Combo
to są dopiero śmieci
i ten śmieć z VW czyli Caddy
heh, to jest żenujące że za wszelką cenę chcesz wszystkim coś udowodnić



Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » ndz sie 21, 2016 19:20

Na razie byłem w 2 salonach. Cenę zaproponowano w obu taką samą, natomiast w jednym dorzucono 2 lata gwarancji. Byliśmy jeszcze raz obejrzeć Octavię ale w środku faktycznie jest różnica na jej niekorzyść. Więc za niecałe 65k możemy wyhaczyć Golfa Varianta w wersji Start z dodatkami w postaci sportowych foteli, poduszkami na tylnej kanapie, 4-letnią gwarancją (do 80kkm co mi wystarczy) oraz opłaconymi 2 pakietami serwisowymi (za 1490 zł). Ku temu właśnie się skłaniamy mimo, że za 1k zł więcej można mieć Octavię Ambition + Amazing (również m.in. z poduchami z tyłu) bogatszą m.in. o climatronic, czujniki parkowania (te akurat raczej dołożymy do konfiguracji Golfa) i tempomat. To z ważniejszych rzeczy.

Zastanawiam się nad pójściem w wyższą cenę i doposażeniu w:
- ksenony basic (mają autopoziomowanie?),
- przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów,
- Composition Media (warto? czuć jakąś różnicę do w stosunku do tego podstawowego grajka? te 4 bonusowe głośniki coś zmieniają? może optymalnym rozwiązaniem (ale mniej estetycznym) jest Composition Colour?)

Spytam jeszcze o ten przyciemniane szyby bo akurat zapomniałem zapytać w salonie. Czy jest to to samo co pakiet Sunset w Skodzie? Z tego co kojarzę to są to szyby przyciemnione piecowo ale ich przyciemnienie nie jest jakieś szalone. Nawet w konfiguratorze różnica wizualna jest niewielka (wiem, to tylko wizualizacja). Czy nie lepiej zatem założyć dobrą folię o dowolnym stopniu przyciemnienia? Boję się nieco, że te 640 zł to będzie wywalenie pieniędzy w błoto. W sumie i tak planuję dodatkowo zamontować komplet osłonek z siateczek, a pewnie fabryczne przyciemnienie można normalne umyć (aktualnie podczas mycia szyb folia mi się łuszczy więc ich nie myję hehe).

Szkoda tylko, że tak dokładając do i owo cena szybuje już do 70k z hakiem :)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz sie 21, 2016 19:34

co do ksenonów - muszą mieć autopoziomowanie - no chyba że jakaś norma weszła która pozawala żeby były bez
co do radia - widziałem coś takiego http://www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty ... gle/11776/" onclick="window.open(this.href);return false;
nie wiem jak to się ma cenowo do tego co w salonie, jest niby plug and play z vw


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
phpion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 04, 2016 11:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: phpion » ndz sie 21, 2016 20:10

Pytam o poziomowanie bo np. ksenony w Rapidzie są słabsze i nie posiadają ani autopoziomowania ani spryskiwaczy. W przypadku Golfa jest wzmianka o spryskiwaczach, ale o autopoziomowaniu już nie.

Sprawdziłem tego Blaupunkta i cena pi*oko to 3500 zł. Dla mnie sporo, tym bardziej, że preferuję jednak systemy fabryczne. Ale może to jest myśl żeby zakręcić się wokół czegoś zewnętrznego...



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz sie 21, 2016 20:21

To pierwsze czytam żeby ksenony się nie poziomowały i nie miały spryskiwacza. Ale jakoś nie zgłębiałem tego tematu. Co do audio - ma to niby dobrze pasować - ale nie widziałem na żywo (ze zdjęć kojarzy mi się że niemal identyczne jest w superbie kolegi - ale ile oem kosztuje to nie wiem). Nie wiem gdzie a cenę patrzyłeś - ja widziałem 3200.
Ostatnio zmieniony ndz sie 21, 2016 20:28 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

resk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 21, 2016 20:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: resk » ndz sie 21, 2016 20:24

Nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie, ale spróbuję. Noszę się z zamiarem kupna Golfa IV w dieslu. Samochód będzie mi służył na wyjazdy do klientów w dłuższe trasy, więc szukam mało awaryjnej jednostki. Gdzieś kiedyś doczytałem się, że 1.9 TDI 90KM nie posiada koła dwumasowego, jednak z czasem dojrzałem gdzieś informacje, że jednak ta dwumasówka tam siedzi. Jak to ostatecznie jest z tym motorem? Ktoś pomoże?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz sie 21, 2016 20:26

phpion pisze:- przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów,
W to, moim zdaniem, watro zainwestować. Ostatnio miałem okazję jeździć autem wyposażonym w doświetlanie zakrętów i bardzo fajnie się to spisywało.
phpion pisze:Composition Media (warto? czuć jakąś różnicę do w stosunku do tego podstawowego grajka? te 4 bonusowe głośniki coś zmieniają? może optymalnym rozwiązaniem (ale mniej estetycznym) jest Composition Colour?)
Z audio w nowych autach jest tak, że zazwyczaj poza salonem możesz kupić identyczny sprzęt za 1/3 ceny :) Sam to przerabiałem w Skodzie - za jakieś tam zwykłe radio chcieli ponad 800 zł, na jednym z portali kupiłem identyczne w idealnym stanie za 250 zł.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości