Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:15
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: Alibaba » ndz gru 23, 2007 10:39

Koszty zakupu tablic to wydatek 120 do 200 Euro zależności od miejsca. Obejmuje ubezpieczanie do granicy. W Polsce na granicy powinieneś wykupić polskie ubezpieczenie czasowe



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » pn gru 24, 2007 15:00

Alibaba pisze:Obejmuje ubezpieczanie do granicy. W Polsce na granicy powinieneś wykupić polskie ubezpieczenie czasowe
pierwsze słyszę...

bynajmniej jak ja ostatnio a było to 13.12.07 sprowadzałem dla siebie auto to kupiłem żółte tablice z ubezpieczeniem na 5dni i zapłaciłem 90 z groszami E. Nikt na granicy nie czepiał się bym wykupywał polskie ubezpieczenie, jedynie co.. to musiałem dopisać numer VIN w takiej czerwonej karcie dot. tymczasowych tablic wydanych w Zulassungstelle.

Następnie przegląd techniczny autka i koszt 204PLN (auto z hakiem)
Tłumaczenie karty pojazdu, i w moim przypadku tylko podświadczenie o zgodności umowy polsko-niemieckiej.
Odwiedziny Urzędu Celnego - tam akcyza: 3,1% jeśli pojemność silnika < 2000cm^3, bądź 13,6 gdy ta pojemność przekracza owe 2l :)
Równolegle odwiedziłem Urząd Skarbowy, skąd po tygodniu oczekiwania dostajemy zaświadczenie Vat-25 - opłata skarbowa 169PLN dokonywana w momencie składania wniosku.

Wpłacamy na poczcie bądź własnym banku tzw. opłatę ekologiczną czyt. 500zł lżej w kieszeni

noo i po odebraniu (również okupionym tygodniowym wyczekiwaniem) dowodu wpłaty akcyzy z Urzędu Celnego - udajemy się do Wydziału Komunikacji w celu złożenia wszystkich potrzebnych dokumentów do rejestracji. Wypada zabrać ze sobą również tablice na których auto wjechało do kraju.

Po walkach z małomiłą obsługą być może uda nam się wywalczyć tymczasowy dowód rejestracyjny, który po niedługim czasie trzeba wymienić na tzw. "twardy" :)

Gdy zarejestrujemy autko musimy niezwłocznie wykupić OC... a to już indywidualna kwestia :)



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

wazny temAT

Post autor: FILIP_1988 » sob gru 29, 2007 00:58

Chcialem sie zapytac czy jesli chce kupic auto ktore potem bede sprzedawał w Polsce to musze je rejestrowac i płacic te wszystkie opłaty? prosze o odpowiedz,ewentualnie jesli tak lub nie to ile mnie to moze kosztowac?



Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:15
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: Alibaba » sob gru 29, 2007 18:46

FILIP_1988 - jak chcesz na czarno sprzedawać i szybko znajdziesz nabywcę nie musisz płacić. Koszty wcześniej opisano Ci.
Jżeli zarejestujesz na siebie i sprzedasz przed okresem 6 mies mogą dołoyć ci podatku.



Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » sob sty 05, 2008 00:00

Witam kolegow, jestem w trakcie sprzedazy okazyjnie sprowadzonego golfa :) i mam kilka pytan:

Auto kupione w lipcu ubieglego roku, na czerwonych wywozowych tablicach,dopiero teraz 2 stycznia udalem sie do urzedu celnego i wypelnilem wszystkie papierki,oczywiscie na moje nazwisko. Teraz czekam na wydanie zaswiadczenia. Teraz pytanie:
1. Auto od razu chce sprzedac bo okazalo sie ze jednak nie zostanie w rodzinie... mam juz kupca i on bedzie pokrywal reszte oplat zwiazanych z rejestracja. Co mnie czeka? Od czego teraz zaczac po wydaniu zaswiadczenia przez Urzad Celny? Kolega sie strasznie niecierpliwi i juz by chcial jezdzic... :kac:


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob sty 05, 2008 18:09

W sumie to źle zrobiłeś jeśli wiedziałeś, że chcesz sprzedać tymbardziej jeśli masz już kupca... on mógł już na siebie brać te papierki aa ty mogłeś jedynie go oprowadzić po kolei po urzędach. Jeśli umowa jest spisana na ciebie to teraz nie jestem pewien czy możesz tak o przed rejestracją przekazać auto dalej... Może ktoś zaraz odpisze



Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » sob sty 05, 2008 21:50

Dzieki ;-) czekam na dalsze informacje


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

Post autor: Aro1120 » sob sty 12, 2008 12:14

a ja mam prośbe poczytałem tu troche i dostałem tylko zawrotu głowy niech ktoś z was kto sprowadził nie dawno auto opisze wszystko co trzeba w niemczech i w polsce zrobi taki a la plan. Wiele osób bedzie wdziecznych :bigok:


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

anonimowy12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 19, 2008 19:19
Lokalizacja: poland

dokumentacja auta sprowadzonego?

Post autor: anonimowy12345 » sob sty 19, 2008 19:28

Mam taki problem, kupiłem auto od pośrednika, umowa z niemcem jest na mnie z 16.01.2008r., tylko tyle że auto jest na czerwonych tablicach które skończyły się 16.01.2008, wyrejestrowanie jest z 18.12.2007r. a w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu widnieją dane polaka - w związku z tym mam pytanie - jak z tego wybrnąć. Czy teza że ten polak sprowadził auto w moim imieniu, miał do tego moje upoważnienie pisemne wraz z 2 egzemplarzami umowy kupna-sprzedaży podpisanymi przeze mnie, ponadto miał obowiązek wymeldowania auta i urzędniczka niemiecka nie chciała wymeldować auta na mnie, ponieważ ten polak nie miał przy sobie mojego dokumentu jest wystarczająca - czy polecacie coś innego - z góry dziękuję za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
lukaszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 14, 2007 18:52
Lokalizacja: Białystok

Post autor: lukaszek » wt sty 22, 2008 23:44

W poniedziałek 28 stycznia jade do niemiec po samochody dla mnie i dla brata. Może któryś z kolegów podpowie gdzie najlepiej szukać, w jakim rejonie niemiec, ewentulanie w belgii i holandii. Bede bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi :wink:



prophet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2007 12:47
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: prophet » wt sty 29, 2008 22:06

witam,

kupilem swojego pierwsze golfa III:) (to zarazem moje pierwsze auto). I teraz musze wykupic OC. Faktura jest wystawiona tylko na mnie i auto tez bedzie zarejstrowane na mnie stad moje pytanko czy przy wykupie OC moge wziac kogos z rodziny zeby OC bylo mniejsze? z gory dzieki za odp

pozdro



bigul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 13:19
Lokalizacja: TCZEW

Post autor: bigul » śr sty 30, 2008 22:23

Aby mieć zniżki oc to musisz miec współwasciciela wbite w dowodzie rejestracyjnym, jeżeli auto będzie tylko na ciebie to nie ma możliwości zniżek.



Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » pt mar 07, 2008 17:10

zeby miec znizki tak jak kolega napisal musisz miec w dowodzie wpisanego wspolwlasciciela. jesli nie masz takowego na umowie kupna-sprzedazy, mozesz zrobic umowę darowizny, jesli mniej niz 10000zl nie placisz podatku. z ta umowa idziesz do urzedu podczas rejestracji samochodu i wpisza ci 2 wlascicieliw dowodzie.



toudiush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 13:49
Lokalizacja: Stamtąd :P

Post autor: toudiush » pn mar 10, 2008 19:57

Moze ktos mi polecic strony niemieckie ala gratka.pl albo allegro.pl gdzie sa wystawiane samochody. Sam osobiscie znam dwie:
www.autoscout24.de
www.mobile.de

Czy poza tymi ww. dwiema stronami sa jeszcze jakies inne na ktore warto zwrocic uwage??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości