***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt cze 17, 2016 16:00

Piasek pisze:Ale...
1) najpierw trzeba mieć VAG`a
2) potem umieć go obsługiwać
3) znać parametry prawidłowe aby móc wywnioskować z odczytów w jakiej są kondycji
4) i rzecz najważniejsza: uzyskać zgodę właściciela pojazdu na podpięcie co mniej-więcej zawsze kończy się odpowiedzią NIE MA MOWY. I się w sumie nie dziwię...
Wbrew pozorom sprawdzenie pompowtrysków vagiem nie jest miarodajne. Podpinałem kilka aut i zdarzało się, że kompletne trupy miały przyzwoite bipy, a przyzwoite TDI wywalały jakieś kosmiczne odczyty.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » pt cze 17, 2016 16:04

Przecież to glupota. Jak ktoś nie ma czeog ukryć to pozwoli podpiąć.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: riccardoa » pt cze 17, 2016 16:04

Piasek pisze:4) i rzecz najważniejsza: uzyskać zgodę właściciela pojazdu na podpięcie co mniej-więcej zawsze kończy się odpowiedzią NIE MA MOWY.
Najlepiej pytać od razu podczas umawiania,jak gość odmawia to go olać i wcale nie jechać zwłaszcza jak daleko. Jak szukałem dla siebie, to w zasadzie żaden nie odmówił. Ten od którego kupiłem Borę, zostawił nas na podwórku, sam poszedł do domu. Po powrocie tylko spytał co wyszło.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt cze 17, 2016 17:19

Piasek pisze:Ale...
1) najpierw trzeba mieć VAG`a
2) potem umieć go obsługiwać
3) znać parametry prawidłowe aby móc wywnioskować z odczytów w jakiej są kondycji
4) i rzecz najważniejsza: uzyskać zgodę właściciela pojazdu na podpięcie co mniej-więcej zawsze kończy się odpowiedzią NIE MA MOWY. I się w sumie nie dziwię...
Ad.1.
Kabel na popularnym serwisie aukcyjnym, to jakieś 30-40 zł. Laptopa zakładam, że większość ma lub ma kogoś, od kogo może pożyczyć. Sam vag-com dostępny jest wszędzie.
Ad.2.
Jak już Ci się uda zainstalować, to znaczy, że i będziesz go umiał obsłużyć :)
Ad.3. Wszystko dokładnie opisane jest na necie
Ad.4. Ja, jeśli właściciel nie wyraża zgody, to odpuszczam. I zazwyczaj unikam szmelcu. Oczywiście można zrozumieć, że ktoś się boi, że mu się coś namiesza, ale zazwyczaj jeśli ktoś nie pozwala się podpiąć, to znaczy, że ma coś do ukrycia. Ja dla przykładu na jakieś 30 oglądanych aut z grupy VAG, tylko 2 razy nie otrzymałem zgody na podpięcie kompa. Ale auta były w takim stanie, że nawet nie miałem ochoty... :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt cze 17, 2016 19:09

No widzisz... a ja np nie wyraziłbym zgody na podpinanie bez gotówki w ręku. Bo to klaruje mocno sytuację. Właśnie dlatego
herbu pisze:Kabel na popularnym serwisie aukcyjnym, to jakieś 30-40 zł
Tylko raz - jak sprzedawałem Zafirę pozwoliłem podpiąć ale klient przyjechał z jakimś specem (o czym informował telefonicznie), ten z walizeczki poza profesjonalnym miernikiem lakieru wyjął KTS`a 570tkę z Boscha, wraz z polisą ubezpieczeniową w razie gdyby coś. I to rozumiem: 30 tyś zł za auto to trzeba i należy trzepać.
A nie jakimś chińskim gó*nem dłubanie przez kogoś kto nie ma pojęcia gdzie znajduje się złącze diagnostyczne w samochodzie który oglądać przyjechał
Miernik lakieru podobnie: praktycznie każdy przyjeżdża a pojęcia nie mają jak tego używać a już żaden jakie powinny być wartości fabryczne w tym modelu/roczniku i konkretnym lakierze
A już szczyt szczytów jak ktoś z obydwoma w/w urządzeniami przyjeżdża po 14-letniego diesla za 7 tyś zł :panna:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pt cze 17, 2016 19:34

kw pisze:
bart1500 pisze:
R90 pisze:Zawsze można przełożenie 5 biegu zmienić :)
Zmienić, czyli?
Ale robicie problemy, kupujesz golfa iv ajm 115ps ze skrzynią 6 i z bani
A jak ktoś już ma Golfa z 5 biegami? :P Ja w 1.8T planuję coś takiego zrobić. 5 bieg ze skrzyni EUH


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob cze 18, 2016 08:03

Ech.. kupowanie telefonu to okropna sprawa..



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob cze 18, 2016 09:47

bart1500 pisze:Ech.. kupowanie telefonu to okropna sprawa..
Dopóki nie zdasz sobie sprawy, że kupujesz auto 16 letnie i że większość egzemplarzy nadaje się do utylizacji będziesz miał duże szanse na wpakowanie się na minę. Kupowanie 1.9 TDI o opinii pancernego wiąże się z tym, że ktoś kto kupował taki pojazd 5 i 10 lat temu prawdopodobnie też kierował się taką opinią bo chciał zrobić dużo bezproblemowych kilometrów, co zwiększa prawdopodobieństwo, że auto miało jeden lub kilka poważnych dzwonów a jego przebieg może przekraczać 700tys. Chcesz nie mieć problemów to kup sobie 1.4 od dziadka z wehrmachtu :pub:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob cze 18, 2016 10:01

Juz 1.6 od dziadka z wermahtu miałem.. W sumie mam nadal. Wlozylem w niego mnóstwo kasy. A teraz stwierdziłem, że silnik mnie nie zadowala.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob cze 18, 2016 10:45

Po raz kolejny napiszę coś co urazi wielu (ALE NIKOGO PERSONALNIE) co już wiele razy pisałem: w materii kupowania samochodów jesteśmy narodem skończonych idiotów pozbawionych elementarnego logicznego myślenia. Ma być ładny, tani i z małym przebiegiem. :rotfl:
Podam przykład z ostatnich dni:
kolega przywiózł Citroena C3 po kradzieży. Auto w perfekcyjnym stanie, z książkami, przebieg 161 tyś km, wyłamany zamek w drzwiach i rozwalona stacyjka. Wymienił zamki i stacyjkę, zakodował nowy kluczyk i po sprawie. Wystawił w ogłoszenie - było parę telefonów, 2 oglądających ale zawsze argumentem było "ale ten przebieg..." (no kur*a faktycznie 161 tyś km na benzynowy silnik to już katastrofa). Szkoda było ale spreparował książkę, korekta licznika na 84 tyś km, ponownie wrzucone ogłoszenie w sobotę o 23ciej, niedziela 8:30 pierwszy telefon od jakiejś kobiety czy ona by mogła przyjechać obejrzeć. Godzinę później była, obejrzeli, objechali i babka melduje:
- wie pan, ja widziałam wcześniej to ogłoszenie i on miał 2x tyle przebiegu...
Stary handlarz - zimna krew
- pomyłka, to już inne auto, tamto sprzedane
- "nie nie, wiem co widziałam, te same zdjęcia i na miejscu w tym samym miejscu auto zaparkowane, to jest ten sam samochód"
Zbystrzał trochę, kupa w majty się zbliża jak mu zaraz zamacha szmatą Policji, Celnego albo Skarbowego ale nie takie numery przerabiał. Zmiana tonu:
- wie pani co, w zasadzie to auto już jest sprzedane bo przed chwilą dostałem sms od klienta że wpłacił zaliczkę także auto już zarezerwowane
- ale proszę się nie przejmować, ja i tak biorę ten samochód, byłam pierwsza na miejscu. Po prostu jakbym się pokazała w pracy z takim przebiegiem. Wszyscy mają poniżej 100 tyś km przebiegu, na kogo ja bym wyszła...
Oczywiście kupiła auto.
Ręce opadają :panna:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » sob cze 18, 2016 10:56

Piasek pisze: Ma być ładny, tani i z małym przebiegiem.
Dodaj jeszcze magiczne: niemiec kombi w dieslu
"nie nie, wiem co widziałam, te same zdjęcia i na miejscu w tym samym miejscu auto zaparkowane, to jest ten sam samochód"
no to cienki handlarz jak go tak babka wypatrzyła :D


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob cze 18, 2016 10:59

Oj, przebieg to nie wszystko i takie historie wszyscy znamy, no chyba,że ktoś kupuje pierwszy samochód. Wtedy to taka przestroga.
Ja to bym wolał mieć dobry samochód z przebiegiem zbliżającym się do 400 tys. km, byleby był on w dobrym stanie. Wiadomo,że przebiegi u nas są kręcone. I każdy samochód sprowadzony był kręcony, jeżeli trafił w ręce handlarza.
Ja znam historie, w której facet kupił Octavie od firmy, bo miała padnięty silnik, okazało się,że to tylko była drobnostka, na którą wydał 1000zł. Był tylko jeden problem, 2009 rocznik i na blacie 350 tys. A był to rok 2013, jak się dowiedział,że będą na przeglądzie spisywać licznik, czym prędzej wyszukał specjalisty od cofania i poleciał cofnąć na 150. Teraz ma koło 200.

Możemy patrzeć na rok samochodu, wyposażenie, ale nie na licznik. Nigdy na licznik.

Moim zdaniem to kupno używanego samochodu, to naprawdę duża loteria.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob cze 18, 2016 11:47

kw pisze:no to cienki handlarz jak go tak babka wypatrzyła :D
moim zdaniem mistrz: tyle razy co się wyłgał i wywinął z różnych akcji z pozwami sądowymi itp. Na takie pierdoły jak zdjęcia nikt uwagi nie zwraca. Z resztą ile to razy sprzedał auto którego w ogóle nie miał. Rok temu był szał na mazdy 6 w dieslu i kombi - cały czas miał 2-3 w ogłoszeniach a na placu żadnej. Zaliczki wpłacali, zwodził ich po 3 tygodnie że chory, ze laweta się zepsuła, że córka ma komunię, kierowca zapił itp. A jak na miejsce przyjechali to udawał że właściciela nie ma - on jest tylko cieciem od pilnowania placu. Na zdjęciu grafitowa, na miejscu niebieska, "można wracać na kołach" a akcyzę po 2 -3 tygodniach dosyłał dopiero... wszystko kupią: liczy się tylko wygląd, niska cena i mały przebieg. Teraz szał na Merivy - to samo. Na zdjęciach wystawiona, w rzeczywistości u turka w komisie jeszcze na placu sterczy, zaliczkę już wziął a tu jeszcze trzeba zwieźć, motorschade ogarnąć no i z koloru się wyłgać bo była srebrna a jest grafitowa. A już takie numery jak inna pojemność silnika itp... :rotfl:
Polak to idiota... w niektóre historie to wprost uwierzyć się nie chce jak bardzo naiwni potrafią być ludzie. Do jakiego stopnia !! :panna:
bart1500 pisze:Ja to bym wolał mieć dobry samochód z przebiegiem zbliżającym się do 400 tys. km, byleby był on w dobrym stanie.
yhym.... a zadzwonisz i tak po tego który ma "187" tyś km. Sam nie wierzysz w to co piszesz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob cze 18, 2016 11:58

No ale zdając sobie sprawę,że jest kręcony też zadzownie?

Nie wiem, może tak działa podświadomość..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości