***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1044
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » wt kwie 12, 2016 18:48

Barton_ pisze:
Pastusiak pisze:... A dlaczego akurat TDI? bo mało pali?...
Np z powodu trwałości.
Zadbany i dopieszczany egzemplarz zrobi 400-700 kkm.

Np z powodu zasięgu na jednym tankowaniu.
Diesel robi 2-4 razy tyle do samochód z LPG a czas (na tankowanie) to pieniądz.
Ok a uważasz że 1,8 albo 1,8T nie zrobi tyle? Obawiam się że bez problemu, poza tym eksploatacja tańsza, szukanie zadbanego egzemplarza łatwiejsze i mniej nerwów, bo nie trzeba szukać igły w stogu siana, TDI obojętnie czy passaty, golfy czy inne przyjeżdżają do PL w stanie na części w 99% i teraz albo się kupuje i dokłada drugie tyle co koszt auta albo jeździ grzmotem, z benzynami jest ciut łatwiej i nie ma tego osprzętu do zepsucia, sprzęgło wytrzymalsze w takim 1,8T, nie jest takie to wszystko czułe.

A co do zasięgu ok, ale to jest istotne dla osób które jeżdżą tysiące km, bo na co dzień ten czas nie ma dla mnie żadnego znaczenia, 5 min kogoś zbawi na tankowaniu?



Beniek307
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 07:40

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Beniek307 » wt kwie 12, 2016 19:35

Ceny gazu bardzo niskie, przez co nadal kalkuluje się zakładać instalacje LPG. Benzyna i ON póki co tanie, ale coś mi się zdaje, że długo to nie potrwa. Trzeba wszak jakoś finansować 500+ (y)



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » wt kwie 12, 2016 19:36

Pastusiak pisze:
Barton_ pisze:
Pastusiak pisze:... A dlaczego akurat TDI? bo mało pali?...
Np z powodu trwałości.
Zadbany i dopieszczany egzemplarz zrobi 400-700 kkm.

Np z powodu zasięgu na jednym tankowaniu.
Diesel robi 2-4 razy tyle do samochód z LPG a czas (na tankowanie) to pieniądz.
Ok a uważasz że 1,8 albo 1,8T nie zrobi tyle? Obawiam się że bez problemu, poza tym eksploatacja tańsza, szukanie zadbanego egzemplarza łatwiejsze i mniej nerwów, bo nie trzeba szukać igły w stogu siana, TDI obojętnie czy passaty, golfy czy inne przyjeżdżają do PL w stanie na części w 99% i teraz albo się kupuje i dokłada drugie tyle co koszt auta albo jeździ grzmotem, z benzynami jest ciut łatwiej i nie ma tego osprzętu do zepsucia, sprzęgło wytrzymalsze w takim 1,8T, nie jest takie to wszystko czułe.

A co do zasięgu ok, ale to jest istotne dla osób które jeżdżą tysiące km, bo na co dzień ten czas nie ma dla mnie żadnego znaczenia, 5 min kogoś zbawi na tankowaniu?
Zrobi. Te silniki są jeszcze konstrukcyjnie z lat 90 a nawet wcześniej. Wtedy była inna filozofia robienia silników. Przecież te wszystkie TDI sprowadzane często i gęsto mają na blacie w rzeczywistości grubo ponad 300tys a spokojnie dobijają do 500tys i dalej. Mój znajomy ma Golfem 4 1.6 400tys. z czego prawie 300 na gazie i poza jakimiś drobnymi rzeczami nie robił nic kosztownego. No, trochę mu zaczął brać olej tylko od niedawna.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » czw kwie 14, 2016 16:05

Loteria , nie ma cwaniaczka nad polaczka



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw kwie 14, 2016 17:20

Ajlar pisze:hmm wiec jak wykonac dobre i w pelni kompetentne sprawdzenie auta z Belgii? Jak sie nie naciac przy kupnie jakiegos auta sprowadzanego z zagranicy?
Spam, do piekła


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Skejcu6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 19:21

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Skejcu6 » pt kwie 15, 2016 21:17

Witam. Jestem zainteresowany kupnem golfa MK6 GTI 2.0 TSI (211 km) w Niemczech.Niepokoi mnie liczba ofert z wymienionym silnikiem czytalem takze o wadliwym napinaczu rozrzadu w tym modelu. Czy silnik jest faktycznie wadliwy mial ktos znim jakies problemy ? dzieki za pomoc pozdrawiam



kamil97
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 17:07
Lokalizacja: Zawoja

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kamil97 » sob kwie 16, 2016 08:14

Tak więc mówicie że lepiej poszukać 1.8T ? Np. takie A4 B6 będzie dobrym wyborem czy ciężko w tym budżecie?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » sob kwie 16, 2016 09:36

Nie no raczej powinno się udać znaleźć za około 15k jakiegoś b6, w sumie wszystkie benyzny były ok. Ogólnie i diesla bym nie odrzucał, po prostu szukaj blisko siebie oglądaj aż znajdziesz zadbany egzemplarz.



DSR_MATI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 16:35
Lokalizacja: WROCŁAW/KRĘPICE

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: DSR_MATI » wt kwie 19, 2016 16:57

Czy jest ktoś z WROCŁAWIA dysponujący sprzętem diagnostycznym, którym można by było prześwietlić GOLF 3 1.9 TDI AUTOMAT (zwykły 4 biegi chyba) rocznik 1997. I wiedzą na temat tego modelu?
Auto chyba jest wyposażone w komputer pokładowy ponieważ pod prawym zegarem naciskając przycisk na prawej manetce opisany "MFA" pojawiały się różne wartości.
Podobno ma tempomat ale nie potrafiłem go uruchomić.
Świeci się kontrolka poduszki w lewym górnym rogu deski.
Auto na konsoli środkowej ma takie dwa okrągłe przyciski. Prawy z nich jest opisany jako NORMAL lewy nie pamiętam. Podobno są od klimy?
Pojawiła mi się możliwość zakupu takiego za dość okazyjne pieniążki ale dzisiaj po raz pierwszy siedziałem w golfie mk3 i nigdy nie jeździłem autem z silnikiem zasilanym ON..
Dlatego chętnie porozmawiał bym z kimś kto w tym temacie posiada wiedzę większą niż ja.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » śr kwie 20, 2016 08:39

DSR_MATI pisze:Czy jest ktoś z WROCŁAWIA dysponujący sprzętem diagnostycznym, którym można by było prześwietlić GOLF 3 1.9 TDI AUTOMAT (zwykły 4 biegi chyba) rocznik 1997. I wiedzą na temat tego modelu?
Auto chyba jest wyposażone w komputer pokładowy ponieważ pod prawym zegarem naciskając przycisk na prawej manetce opisany "MFA" pojawiały się różne wartości.
Podobno ma tempomat ale nie potrafiłem go uruchomić.
Świeci się kontrolka poduszki w lewym górnym rogu deski.
Auto na konsoli środkowej ma takie dwa okrągłe przyciski. Prawy z nich jest opisany jako NORMAL lewy nie pamiętam. Podobno są od klimy?
Pojawiła mi się możliwość zakupu takiego za dość okazyjne pieniążki ale dzisiaj po raz pierwszy siedziałem w golfie mk3 i nigdy nie jeździłem autem z silnikiem zasilanym ON..
Dlatego chętnie porozmawiał bym z kimś kto w tym temacie posiada wiedzę większą niż ja.
Z tego co piszesz to faktycznie ma komputer pokladowy, pokazuje czas jazdy średnia prędkość dystans, spalanie, temperaturę oleju i temperaturę na zewnątrz. Tempomat jeżeli jest to w lewej manetce, musisz najpierw go włączyć a potem wcisnąć podczas jazdy SET pamiętaj ze działa od jakiejś minimalnej prędkości chyba 50 km/h. Przyciski normal i max faktycznie występowały takie przy klimatyzacji przycisk max oznaczal włączenie wewnętrznego obiegu.



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Bobzor1891 » śr kwie 20, 2016 18:16

Cześć. Czy za około 15000 tysięcy złotych jest szansa na kupno Golfa V z 1.9 TDI w dobrym stanie? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr kwie 20, 2016 18:18

Nie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Grethold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 18:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Grethold » śr kwie 20, 2016 19:14

Siemka, da radę kupić jakiegoś niezajeżdzonego Golfa IV z silnikiem 1.8T (w serii, bez żadnego tuningu) za około 10 tys. złotych? Bliżej rocznika 2000. Czy nie ma wgl co szukać w tych pieniądzach?



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr kwie 20, 2016 22:21

Znajoma kupiła miesiąc temu A4 B5 FL z tym silnikiem.
Ładny i niezajeżdżony na alu 17"
Cena 1300€.

Więc szukać można ale raczej nie w PL...


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości