Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Post autor: koczyk » śr cze 20, 2007 09:25

enter85, zeby zarejestrowac auto to podstawa jest jest brif,wymeldowanie wbite w brief lub dolaczone do niego tzw maly i duzy brief no i jakas umowa :) mozesz przyjechac na tablicach niemca ale zaden Ci tak szybko swoich nie da a jak da to bedziesz musia mu je odeslac poczta ... mozna sie ugadac ale to zalezy od niemca



Palermo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 07, 2007 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palermo » sob lip 07, 2007 16:03

mr_simon pisze: 1. Przegląd - 160-200 lub 220 bez samochodu ;)
2. Akcyza - zależy ile masz w umowie jeżeli 100 Euro to 148zł + 30zł + 6zł znaczek skarbowy
3. Tłumaczenia - 80 - 120zł
4. VAT-25 - 150zł + 6zł znaczek skarbowy
5. Wydział Komunikacji - dostajesz tablice i miękki dowód - 676zł - rejestracja + znaczki skarbowe w zależności od załączników
6. Ubezpieczenia - POCZTA POLSKA!!!
7. Za dwa, trzy tygodnie po stały dowód.
To wszystko!
Czy te ceny nadal obowiązują. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda w dniu dzisiejszym? Ewentualnie jaki średnio jest całkowity koszt zarejestrowania sprowadzonego samochodu z niemiec.



abes_sg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 24, 2007 13:11
Lokalizacja: pomorze

Post autor: abes_sg » wt lip 24, 2007 16:49

Jestem tu poraz pierwszy.Wszystkim serdecznie dziękuję za informacje z pierwszej ręki, ponieważ tłumaczycie nasze kochane prawa z polskiego na nasze. Cenne uwagi mogą się przydać podczas sprowadzwania auta.Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lip 24, 2007 22:34

podstawa jest jest brif,wymeldowanie wbite w brief
i to tylko tyle jesli chcesz tablice celne

dolaczone do niego tzw maly i duzy brief
to dostajesz jak wykupujesz tablice wyjazdowe drukuja ci na miejscu w przypadku czerwonych tablic



Awatar użytkownika
kyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:47
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: kyfy » śr sie 01, 2007 09:11

enter85 pisze:Hej !!!

Gdzieś tam hem hem pisaliście, że można przyjechać na niemieckich blachach i nie będzie problemu z rejestracją. Trzeba mieć tylko dowód rejestracyjny i ubezpieczenie właściciela auta, aby poruszać się po polsce. Czy nie jest tak, że poruszać się autem na zagranicznych blachach można tylko i wyłącznie w obecności właściciela auta jako pasażera ?

Pozdr
Podłączam się do pytania. Czy mogę na niemieckich blachach poruszać się tymczasowo po Polsce ??


Golf GTI Mk4 1.8T powered by TD05 12T GSR turbo

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1875464#1875464

367/458

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

Post autor: arturropl » pt sie 03, 2007 18:22

Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem i rejestracją?

Z pewnych względów nie chcę na razie rejestrować samochodu bo i tak nie mógłbym nim jeździć a nie chciałbym płacić niepotrzebnie ubezpieczenia. Czy po opłaceniu w urzędzie celnym i skarbowym muszę go od razu zarejestrować?



adams-vip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 07, 2007 13:16
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: adams-vip » wt sie 07, 2007 13:57

Planuje we wrześniu ściągnąć golfa III TDI albo SDI, rocznik około 1996-97, orientuje się ktoś ile mniej więcej wołają za taki rocznik w Niemczech? i Ile razem może wynieść koszt sprowadzenia?
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 13:58 przez adams-vip, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » wt sie 07, 2007 15:58

za dobrego tdi'ka zaplacisz ok 2-3,5 tys. euro + koszty sprowadzenia (ok. 2 tys. zl)
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 15:59 przez GeGi, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

paweŁŁŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:22
Lokalizacja: mam wiedziec??

Post autor: paweŁŁŁ » wt sie 28, 2007 23:07

witam

Krzylu pisze:
podstawa jest jest brif,wymeldowanie wbite w brief
i to tylko tyle jesli chcesz tablice celne

dolaczone do niego tzw maly i duzy brief
to dostajesz jak wykupujesz tablice wyjazdowe drukuja ci na miejscu w przypadku czerwonych tablic
a jesli mam tylko tablice exportowe z czerwonym paskiem i nowy maly i duzy brief?? starego nie mam :(

[ Dodano: 29 Sie 2007 11:33 ]
heh to moze opisze dokladnie moja sytuacje...bedzie latwiej uzyskac konkretna odpowiedz....

kupilem auto w Niemczech od Polaka...mam z nim spisana umowe bez daty oraz miejsca podpisania umowy...
Polakk kupil ten samochod w maju od jakiegos Niemca,nie posiada on umowy z niemcem poniewaz nie byla mu potrzebna gdyz kupil ten samochod tylko i wylacznie do uzytkowania w Niemczech...w maju tez wykupil tablice z czerwonym paskiem i smigal nim po Niemczech przez miesiac, po skonczeniu sie waznosci tablic exportowych samochod stal nieuzywany...z tego co wiem ma on( chodzi o Polaka) rowniez zameldowanie tymczasowe w Niemczech poniewaz tam pracuje...
auto przywiozlem na lawecie...z dokumentow ktore otrzymalem to... brief czesc 1 i 2 z danymi Polaka oraz miejscem zamieszkania w Polsce.....(chodzi o ten nowy ktory sie otrzymuje podczas wykupienia tablic exportowych) swiestek z jakims przegladem ktorego dokonal przed wykupieniem tablic, no i moja umowe z nim...
natomiast nie mam zadnej pieczatki ani swistka ze pojazd jest w Niemczech wyrejestrowany...

W wydziale komunikacji w Niemczech dotarlem do danych ostatniego wlasciciela w niemczech oraz jakie mial tablice rejestracyjne i jaki mial nr brief... i na tym nowym duzym briefie ktory otrzymalem od Polaka i na ktorym sa jego dane na dole jest napisane....ZULASSUNGSBESCH. TEIL II NR. AK....i tu nr briefu ost. wlasciciela w Niemczech... , ZULLASSUNGSBESCHEINIGUN TEIL II IST UNGULTIG! czy to jest rownoznaczne z tym ze pojazd jest wyrejestrowany w Niemczech?

chyba sie dalem wyrolowac... jak to rozwiazac?????
czy po prostu spisac umowe jeszcze jedna z moim znajomym Niemcem ze od niego kupilem ten samochod(bo wiadomo od konca maja ten samochod nie byl uzytkowany ani zarejestrowany)??
czy zostawic tak jak jest i tylko napisac oswiadczenie ze sprzedajacy nie sprowadzil tego samochodu do Pollski i nigdy nie zamierzal ??
pomozcie plissssssssssss
z gory dzieki
heh to mi sie wypracowanie napisalo hehe




wielkie dzieki wszystkim za "pomoc" problem rozwiazany...
czas od udania sie do urzedu celnego do otrzymania tablic to 6 godzin :)
urzad celny 4 godz
urzad skarbowy 1,5 godz
wydzial komunikacji 0,5 godz(wydane tablice)
pozdro jakby ktos mial podobny problem to pw
pozdro
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2007 14:33 przez paweŁŁŁ, łącznie zmieniany 2 razy.



mike102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 20, 2007 19:04
Lokalizacja: WR

Post autor: mike102 » wt wrz 18, 2007 22:23

Palermo pisze:
mr_simon pisze: 1. Przegląd - 160-200 lub 220 bez samochodu ;)
2. Akcyza - zależy ile masz w umowie jeżeli 100 Euro to 148zł + 30zł + 6zł znaczek skarbowy
3. Tłumaczenia - 80 - 120zł
4. VAT-25 - 150zł + 6zł znaczek skarbowy
5. Wydział Komunikacji - dostajesz tablice i miękki dowód - 676zł - rejestracja + znaczki skarbowe w zależności od załączników
6. Ubezpieczenia - POCZTA POLSKA!!!
7. Za dwa, trzy tygodnie po stały dowód.
To wszystko!
Czy te ceny nadal obowiązują. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda w dniu dzisiejszym? Ewentualnie jaki średnio jest całkowity koszt zarejestrowania sprowadzonego samochodu z niemiec.
Jestem w trakcie oplat i do tej pory:
1. Przeglad - 190zl, byloby 170, ale nie chcial mnie wypuscic bo mialem troche opony zjechane, wiec 20zl wiecej dalem.
2. Nastepnie pojechalem do agencji celnej, aby zajela sie czescia papierow - 100zł za usluge plus 2x17zł za pelnomocnictwo oraz wydanie decyzji (czy jakos tak), bo w przeciwnym wypadku rejestrowalbym go chyba ze 3 tyg. (praca - brak czasu).
3. Akcyza - 59zl (na umowie 500 euro) - 3,1% wartosci samochodu
4. Tlumacz - 40zl.

Teraz czekam na wydanie jakiejs tam decyzji wlasnie (okolo tygodnia - maja dac znac z agencji), jutro ide do skarbowki z vat 24 i ubezpieczam na tablice z niemiec (pozniej jak juz bede mial polskie, to w polisie wpisza je bez problemu). I na koniec urzad komunikacji. Jak juz pozalatwiam, to napisze jak bylo :)

[ Dodano: 21 Wrz 2007 19:15 ]
juz jestem po skarbowym - przy skladaniu wniosku vat24 oplata 160zł
...znowu czekanie tydzien na wniosek...

[ Dodano: 27 Wrz 2007 21:06 ]
we wtorek dostaje juz polskie tablice, w zwiazku z tym czekaja mnie dwie ostatnie oplaty:
do urzedu miejskiego - 247,50zl
oraz 500zł tego nieszczesnego recyklingu :(

czyli sumujac wszystkie oplaty wychodzi 1330,50zl....
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2007 19:15 przez mike102, łącznie zmieniany 1 raz.



Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dragi » pn paź 01, 2007 17:20

Panowie znajmowy przyciagnie mi auto z niemiec w tym tygodniu na lawetce (tak okazyjnie bo pojechal po auto dla siebie tez).
Auto bedzie na lawecie w Ilawie a ja musze je zabrac do Gdanska (ale bedzie bez tablic) rozumiem tez ze i bez ubezpieczenia bo nie wymagane jak jedzie na lawecie.
Powiedzcie mi jak je scignac do gda (procz lawety).
jak zrobic przeglad auta i wogole jak je zarejstrowac skoro bedzie bez tablic i ubezpieczenia ??



Awatar użytkownika
ciem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 12, 2006 13:07
Lokalizacja: Szczecin/Resko
Kontakt:

Post autor: ciem » pn paź 01, 2007 19:57

propozycja jest taka robisz przegląd w iławie jedziesz z przeglądem do gda bierzesz tablice tzw "próbne" ale to wszystko możesz dopiero po zapłaceniu akcyzy vat 24 i tłumaczenia

[ Dodano: 01 Paź 2007 19:59 ]
no i potem na próbnych do gda . albo nawet bez przeglądu dadzą ci próbne


[img]http://forum.vwgolf.pl/files/logo_grupy_162.jpg[/img]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1492017#1492017/]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1492017#1492017/[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162774]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162774[/url]

Dragi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 17, 2006 18:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dragi » pn paź 01, 2007 21:22

ok to byloby dobre a powiedz mi jak dlugo czekam na probne tablice i co z ubezpieczeniem na ten przejazd z ilawy do gda.



jacekf.84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 11, 2007 16:35
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: jacekf.84 » czw paź 11, 2007 16:53

Witam
Dzis dowiedzialem sie od jednej kobiety z wydzialu komunikacji, ze od nowego roku beda zmiany przy rejstracji sprowadzonych aut. Aby zarejstrowac samochod bedzie potrzebny dowod rejstracyjny "niemca" i umowa kupna sprzedazy (najlepiej dwujezyczna zeby nie marnowac kasy na tlumaczenie). zrezygnowano z bref'ow i wymeldowan. zakup za granica nie bedzie sie niczym roznil od kupna samochodu w kraju, co ulatwi nam sama transakcje i nie bedziemy mosieli biegac po urzedach w obcym kraju.
natomiast jesli ktos sprowadzi auto jeszcze w tym roku bedzie sie musial pospieszyc z rejstracja bo pozniej moga byc problemy.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości