***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » sob sty 09, 2016 15:33

krzychu195 pisze:frazinkson, a citroen c2?
nieeeee, nie podobają mi się

z silnikiem SDI znalazłam Ibizę która nie bardzo mi podchodzi i Golfa III
http://olx.pl/oferta/seat-ibiza-2001r-d ... dbdaea432f" onclick="window.open(this.href);return false;
http://olx.pl/oferta/vw-golf-3-1-9-sdi- ... c55c0a8b8c" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » sob sty 09, 2016 16:33

frazinkson, myślę że najpierw powinnaś znaleźć jakiś model lub dwa i jego szukać bo tak to masz zbyt duży mętlik.
Ja bym ibizy i golfa III na pewno nie szukał, ze względu na jakoś blach.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 09, 2016 17:29

Generalnie doprecyzuj co chcesz bo jak na razie to hatchbacki, sedany, kombi, z hakami itp... do kolekcji brakuje tylko Jelcza z przyczepą :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 09, 2016 18:18

Piasek pisze:Generalnie doprecyzuj co chcesz bo jak na razie to hatchbacki, sedany, kombi, z hakami itp... do kolekcji brakuje tylko Jelcza z przyczepą :bajer:
Młoda dziewczyna to sobie powinna kupić kabrioleta, a najlepiej coupe!
Np. coś takiego, co spełnia wszystkie założenia - ma klimę, LPG, jest niezawodne, dobrze wygląda, stoi pod nosem, no i mieści się ww budżecie. I wcale nie próbuje się tu nabijać, tylko mówię całkowicie poważnie:
http://olx.pl/oferta/toyota-celica-6-1- ... 4;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
Na hatchbacka, czy sedana przyjdzie jeszcze czas...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » sob sty 09, 2016 18:39

Jak dla mnie to super :pub: tylko czy to gust koleżanki ?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 09, 2016 19:02

herbu, a jeździłeś tym kiedy ??
Jak nie masz 180cm wzrostu to zasadniczo g... widzisz zwłaszcza przy parkowaniu, ale jak masz 186cm... to już jesteś za wysoki.

A w moim wypadku czyli Fox`a - wracamy do punktu wyjścia: właściciel się rozmyślił i nie sprzedaje także dalej szukam.
Znalazłem Polo z 2001r ale pod maską też szału nie ma: 1.4 MPI: kolejny za którym smród się ciągnie...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » sob sty 09, 2016 19:24

herbu pisze:
Piasek pisze:Generalnie doprecyzuj co chcesz bo jak na razie to hatchbacki, sedany, kombi, z hakami itp... do kolekcji brakuje tylko Jelcza z przyczepą :bajer:
Młoda dziewczyna to sobie powinna kupić kabrioleta, a najlepiej coupe!
Np. coś takiego, co spełnia wszystkie założenia - ma klimę, LPG, jest niezawodne, dobrze wygląda, stoi pod nosem, no i mieści się ww budżecie. I wcale nie próbuje się tu nabijać, tylko mówię całkowicie poważnie:
http://olx.pl/oferta/toyota-celica-6-1- ... 4;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
Na hatchbacka, czy sedana przyjdzie jeszcze czas...
Mętlik w głowie mam zajeb...
Sama nie wiem czego chcę bo się nie znam... Wiem, że chcę żeby jeździł, był ekonomiczny, żeby naprawy nie wynosiły mnie miliony monet i żebym mogła się zmieścić na parkingu. I ładny też musi być!

mi się podoba :), ale jak ktoś napisał że przy 180cm nic nie widac, a ja mam 160... :panna:



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » sob sty 09, 2016 19:44

frazinkson, tylko po mieście czy gdzieś dalej będziesz jeździć? kogoś bd wozić? 2/3 4/5drzwi?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » sob sty 09, 2016 20:18

Dziewczyno coś dla twoich wymagań http://olx.pl/oferta/fiat-panda-kupiony ... b0563ceef3" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 09, 2016 21:22

frazinkson pisze:mi się podoba :), ale jak ktoś napisał że przy 180cm nic nie widac, a ja mam 160... :panna:
Poduszka pod pupę i można jeździć. A na poważnie - jesteś z Olsztyna o ile dobrze pamiętam (chyba, że mi się coś pomieszało) - jeśli tak, to zadzwoń, podjedź, przymierz się i zobaczysz jak się poczujesz. A ta Celica, to na poważnie bardzo dobry zakup - te auta są bardzo niezawodne, świetnie wyglądają - nie ma nawet co porównywać do Astry, czy Golfa, ma wszystko czego potrzebujesz, czyli klimę, LPG, części może nie są tak idealnie dostępne jak do Astry czy Golfa, ale problemów też nie ma, poza tym nie powinno się psuć. No i przyjemność z jazdy (mimo że to tylko 1.8 ) jest na pewno dużo większa niż wymienionymi wcześniej autami. No i jest jeszcze jedna, duża zaleta - taka Celica tańsza już raczej nie będzie - jeśli auto będzie w dobrym stanie, to za 2-3 lata sprzedasz je spokojnie za tyle, co kupiłaś, a może i za więcej, na co w przypadku Astry i Golfa nie ma co liczyć i trzeba się nastawiać na stratę około 30-50% w ciągu 3 lat.
jan1966 pisze:Dziewczyno coś dla twoich wymagań http://olx.pl/oferta/fiat-panda-kupiony" onclick="window.open(this.href);return false; ... b0563ceef3
Też zastanawiałem się nad pokazaniem tego egzemplarza, bo to bardzo dobra oferta. Ale obawiam się, że się nie spodoba, nie ma też klimy...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » sob sty 09, 2016 22:20

Również uważam, że bardzo fajna ofertą z tą Celica.



wojteq07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 09, 2016 23:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wojteq07 » sob sty 09, 2016 23:17

Witam wszystkich - to mój pierwszy post. Podejrzewam, że powielę post, z góry przepraszam Adminów, ale jest ponad 250 stron... czytania na pół roku :)

Przymierzam się do zamówienia VW Golfa 7 Highline, by przesiąść się z wiekowej Astry G i chciałem podpytać fachowców i znawców o porady. Przymierzam się do wersji 5-drzwiowej, HIGHLINE z dodatkowym pakietem business, światłami Basic, opcją serwisową (srebrną) na 3lata, 60kkm oraz przedłużeniem gwarancji SAFE+ też w opcji +12m/60kkm.
Czy to dobry wybór? Czy czegoś nie wybrałem co mogłoby się rzeczywiście przydać? Czego w VW unikać? + ogólne porady dla nowicjusza
(Jazdę próbną odbyłem wersją 1.4 TSI 122KM i w sumie wystarczyło dlatego zastanawiam się czy warto dać ponad 4k PLN za te +25KM)

Z góry dziękuje za wprowadzenie w świat VAGa.

PS. Ma ktoś jakieś negatywne doświadczenia z Bełtowskim w Opatkowciach pod Krakowem czy jest godny zaufania?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 09, 2016 23:25

wojteq07 pisze:opcją serwisową (srebrną) na 3lata, 60kkm oraz przedłużeniem gwarancji SAFE+ też w opcji +12m/60kkm.
Czy to dobry wybór?
najbardziej zmarnotrawione pieniądze to te wszelkie ich pakiety serwisowe i gwarancyjne. Jak przeczytasz dokładnie warunki to się okaże że sam sobie łańcuch na szyję uwiązałeś a oni będą cię golić aż miło. Część to zwykłe ubezpieczenie a reszta i tak będzie pełnopłatna po stawkach ASO.
Chcesz 3-letniej gwarancji - idź do Hyundaia albo KIA`i... tam dają coś co faktycznie jest gwarancją a nie jakimiś pierdołami o mobilności...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

wojteq07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 09, 2016 23:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wojteq07 » sob sty 09, 2016 23:29

A czy mógłby kolega jaśniej objaśnić? Co takiego jest złego w pakietach serwisowych albo przedłużaniu gwarancji? Pisują, że srebrny pakiet to mam wszystkie usługi serwisowe, płyny i uszczelki za cały okres gratis.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości