***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
denon33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 11:04

jaki silnik wybrac?

Post autor: denon33 » ndz mar 24, 2013 11:41

Witam jestem nowym użytkownikiem forum,mam duży dylemat czy kupić jakiegoś golfa 4 tdi,czy jakąś najstarszą piątkę.Obecnie posiadam audi b3 z gazem i nie narzekam,ale jest to samochód z 89 roku także już dziadek,i jak się zacznie sypać to już będę wkładał w niego.Szukam jakiejś fachowej porady jestem ze szczecina może ktoś kto ma takie autko golfa 4 lub 5 towarzyszył by mi przy zakupie doradzając mi swoją fachowym okiem.Myślałem o jednostce 1.9 105 koni lub 2.0 w dieslu.Proszę o podpowiedz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz mar 24, 2013 12:03

jaką kwotą dysponujesz?



denon33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 11:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: denon33 » ndz mar 24, 2013 13:24

do 22 tys ale zależy mi żeby wydać jak najmniej



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz mar 24, 2013 13:50

denon33 pisze:do 22 tys ale zależy mi żeby wydać jak najmniej

z takim założeniem nie kupisz dobrego samochodu



denon33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 11:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: denon33 » ndz mar 24, 2013 14:10

To dlatego pisze na forum żeby się poradzić,tak myślę że najlepszym rozwiązaniem był by golf 4 bo golf 5 to już są większe wydatki.to był by mój pierwszy golf.Wiesz już ile mogę przeznaczyć na auto więc mi pomóż mi jeżeli jesteś w stanie



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz mar 24, 2013 18:23

denon33 pisze:To dlatego pisze na forum żeby się poradzić,tak myślę że najlepszym rozwiązaniem był by golf 4 bo golf 5 to już są większe wydatki.to był by mój pierwszy golf.Wiesz już ile mogę przeznaczyć na auto więc mi pomóż mi jeżeli jesteś w stanie
Szukaj mk4 z końca produkcji. Za te pieniądze możesz wybierać, przebierać i jeszcze Ci zostanie.
Szukasz hatchbacka czy kombi? Jazda miejska, czy w większości po trasie. Liczą się osiągi czy ekonomiczność?
Musi być koniecznie diesel?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

denon33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 11:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: denon33 » ndz mar 24, 2013 18:41

Liczą się osiągi i ekonomia szukam 5 drzwiowego jeszcze dużo po mieście i trasa także.Myślę ze diesel,co doradzisz?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz mar 24, 2013 19:55

denon33 pisze:Liczą się osiągi i ekonomia szukam 5 drzwiowego jeszcze dużo po mieście i trasa także.Myślę ze diesel,co doradzisz?
W kwocie jaką dysponujesz, musisz wręcz rozglądać się za Golfem IV z końca produkcji. Pytałem o nadwozie, gdyż kombi było produkowane dłużej niż hatchback i można kupić auto o 3 lata młodsze, nawet z 2006r.
Jeśli liczą się osiągi i ekonomia, a jeździsz i w trasie i w mieście, to chyba diesel będzie najlepszym rozwiązaniem. W nowszych rocznikach w zasadzie sensowny wybór diesla ogranicza się do silnika 1.9DTI. Będzie on już na pompowtryskach, ale jakoś bardzo bym się tym nie przejmował.
Szukałbym silnika 150-konnego. Łączy bardzo dobre osiągi oraz jest jak na taką moc, ekonomiczny. Ale ten silnik był tylko do 2003r.
Możesz poszukać kombi - oczywiście 1.9TDI o mocy 130KM, produkowanego do 2006r. I takiego bym szukał. Z tym, że niestety 99% tych aut jest sprowadzona z zachodu, a kombi często były tam używane we flotach i mogą mieć już zacne przebiegi. Ale jakby udało Ci się znaleźć takiego z sensownym przebiegiem, to warto by się zastanowić. Tylko może być bardzo trudno :)
W obydwu wariantach mocy, jest możliwość bezproblemowego podniesienia mocy za stosunkowo nie duże pieniądze, a przy Twoim budżecie, spokojnie wystarczy.
Żeby poszerzyć wybór, możesz jeszcze spojrzeć na Seata Leona - w końcu to to samo co Golf, tylko w innej budzie.
Ale żeby nie było różowo - piszesz, że potrzebujesz 5 drzwi - czyli zakładam, że będziesz przewoził osoby z tyłu. Weź pod uwagę, że zarówno w Golfie, jak i w Leonie na tylnej kanapie jest bardzo mało miejsca - powiem Ci, że przesiadłem się z Golfa na Fabię i na tylnych siedzeniach miejsca wcale nie jest mniej, a nie wiem, czy nie więcej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

and7704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:12
Lokalizacja: poznan

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: and7704 » ndz mar 24, 2013 22:57

witam,nie wiem czy dobrze trafilem ale mam pytanie,mysle nad kupnem golfa 3 z silnikiem 1.6 ale ogladajac zdjecia w necie zauwazylem róznice w tych motorach,jedne maja filtr powietrza przy prawej girze a drugie po srodku silnika?czym sie róznia a niby maja tyle samo mocy 75km?



denon33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 11:04

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: denon33 » ndz mar 24, 2013 23:18

herbu a jak myslisz zeby kupic golfa w benzynie i zagazowac go ?jaka pojemnosc by byla dobra i czy te silniki dobrze znosza gaz?



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz mar 24, 2013 23:23

denon33 pisze:do 22 tys
Za tą kwotę bym całkiem inne auto wybrał, niż golf 4 np. Vectra B, czy astra 3, audi a4 b6 itd. , są to auta znacznie lepsze, wygodniejsze, nowsze, bardziej komfortowe niż mk4. Moim zdaniem nie ma sensu pakować się z taką kasą w golfa.
herbu pisze:musisz wręcz rozglądać się za Golfem IV z końca produkcji.
Ale czy to ma jakąś różnicę, czy kupisz z 2001r. czy z 2003r. czy tam 2006(kombi) - i tak to jest ten sam samochód, nic się zmieniło, te same wady jak i zalety.

A jeśli koniecznie chcesz mk4 z gazem to nawet za 11 tys. kupisz, więc Ci sporo zostanie na następny samochód :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz mar 24, 2013 23:38 przez kostek007, łącznie zmieniany 1 raz.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » ndz mar 24, 2013 23:25

and7704, ten z pokrywą na górze(aee) jest następcą tego z puchą przy błotniku(abu). Różnią się producentem układu zaplonowego - abu - bosch motronic, a aee to magneti marelli


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz mar 24, 2013 23:40

kostek007 pisze:Za tą kwotę bym całkiem inne auto wybrał niż golf golf 4 np. Vectra B, czy astra 3 itd., są to auta znacznie lepsze, wygodniejsze, nowsze, bardziej komfortowe niż mk4. Moim zdaniem nie ma sensu pakować się z taką kasą w golfa.
Pewnie masz na myśli Vectrę C :) I powiem Ci, że masz całkowitą rację. Sam ostatnio bardzo mocno zastanawiałem się nad Oplem Signum 1.9 CDTI 150KM, ale za długo się zastanawiałem i się sprzedał. A auto samo w sobie śliczne. Za 20-22 tys. zł masz już ogromny wybór aut, ale jak pomyślisz, to wcale nie jest tak prosto. Kupując Golfa masz tanie części, prostą budowę, ograniczoną elektronikę... i co za tym idzie tanie użytkowanie. Tego już np. o Vectrze C nie można powiedzieć. Będzie na pewno sporo drożej, ale też na pewno dużo wygodniej i nowocześniej.
kostek007 pisze:Ale czy to ma jakąś różnicę, czy kupisz z 2001r. czy z 2003r. czy tam 2006(kombi) - i tak to jest ten sam samochód, nic się zmieniło, te same wady jak i zalety.
Auto to samo, ale kupując z 2006r. jest statystycznie większa szansa na znalezienie auta w lepszym stanie z sensownym przebiegiem. Choć oczywiście nie jest to pewne.
denon33 pisze:herbu a jak myslisz zeby kupic golfa w benzynie i zagazowac go ?jaka pojemnosc by byla dobra i czy te silniki dobrze znosza gaz?
Silniki w Golfie dobrze, a nawet bardzo dobrze znoszą gaz. Problem w tym, że najlepiej znoszą gaz silniki 1.6 8V oraz 2.0. A one osiągi mają przeciętne. Jest jeszcze 1.8T, który z gazem współpracuje nieźle, pod warunkiem, że dostanie naprawdę dobrą instalację i założy ją ktoś kto się na tym zna. Jeśli zaś kupisz auto z tym silnikiem już zagazowane, to kłopoty niestety mogą się pojawić dość szybko i wcale nie muszą być tanie. Za to silnik 1.8T gwarantuje świetne osiągi.
Ostatnim silnikiem wartym zainteresowania jest 2.8 - z gazem współpracuje dobrze, natomiast tanio niestety nie będzie.
Ja bym w Twoim przypadku, dysponując taką kwotą, wziął pod uwagę pomysł, który podsunął kostek007. Może pomyśl nad czymś innym, bo taka kasa na Golfa IV to za dużo, a na V za mało :) Pomyśl nad Oplem Sigmum/Vectrą C z benzyniakiem 1.8 + LPG, ewentualnie nad Fiatem Croma z tym samym silnikiem. Golf jest mały wewnątrz, chyba że Tobie wystarcza.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz mar 24, 2013 23:52

herbu pisze:Pewnie masz na myśli Vectrę C
Dokładnie :D Tak to jest jak się pisze z telefonu :-) Sorki za interpunkcję i błędy.
denon33 pisze:jaka pojemnosc by byla dobra i czy te silniki dobrze znosza gaz?
Tak jak wyżej napisał herbu, a jak dokładniej prześledzisz ten dział ("Chcę kupić auto"), to wszystkie Twoje wątpliwości o silnik szybko się rozwiążą :bigok:

PS.
herbu pisze: Vectrę C
Taka 'wściekła" GTS'ka - piękna :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości