***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 16:41

herbu pisze:Ogólnie auta nie są najgorsze, ale niestety rdzewieją. Pewna poprawa w przypadku Vectry nastąpiła po roku 2001, ale i tak nie było rewelacji. Generalnie można rozważyć, ale tylko benzyniaka (z LPG), bo diesle są fatalne.
Generalnie to z tego co słyszałam to Ople wszystkie szybko rdzewieją... nie chcę tym autem jeździć do końca życia, ale tak na 2-3 lata :) dopóki się nie dorobię do bmw x6 <3 ( może troche dłużej mi zejdzie) :helm:
No ten mi się mega spodobał, tak samo jak astra II i audi a3, wiec generalnie chciałabym chyba wybrać coś między tymi trzema...

To może tak: ja wstawię te 3 autka, a Wy jeżelibyście mogli napisalibyście mi wady i zalety? :bajer:

http://olx.pl/oferta/opel-vectra-w-wers ... dc4539465f" onclick="window.open(this.href);return false;
http://olx.pl/oferta/opel-astra-g-1-6-8 ... deyQh.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://olx.pl/oferta/sprzedam-audi-a3-1 ... 25e5ff9c50" onclick="window.open(this.href);return false;


Buziaczki :)



frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 16:56

Aha, muszę powiedzieć, że jesteście JEDYNYM forum na którym na prawdę pomagacie w znalezieniu auta :pub:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr sty 06, 2016 17:08

frazinkson pisze:To może tak: ja wstawię te 3 autka, a Wy jeżelibyście mogli napisalibyście mi wady i zalety? :bajer:

http://olx.pl/oferta/opel-vectra-w-wers" onclick="window.open(this.href);return false; ... dc4539465f
http://olx.pl/oferta/opel-astra-g-1-6-8" onclick="window.open(this.href);return false; ... deyQh.html
http://olx.pl/oferta/sprzedam-audi-a3-1" onclick="window.open(this.href);return false; ... 25e5ff9c50
Każde z tych aut warte jest rozważenia.
Astra ma bardzo trwały, bezawaryjny i prosty silnik. To jej duża zaleta. Jest też najmłodsza, ale w przypadku aut, które mają 16-18 lat, wiek jest bez znaczenia, liczy się wyłącznie stan techniczny.
Audi podobnie jak Astra ma prosty silnik, na pewno ma też najlepsze blachy z tych 3 przedstawionych propozycji. Ma też klimę automatyczną, choć to może być plus jak i minus. Zdjęcia tak robione, że niewiele widać, by coś więcej o nim powiedzieć.
Vectra - ładnie wygląda na zdjęciach, ale też ma silnik, który może zużywać sporo oleju, benzyny też spali niemało - w mieście musisz liczyć nie mniej jak 10 litrów. W trasie pewnie zejdziesz do 7. Vectra ma fajne wyposażenie, ale wg. ma za wysoką cenę. Ma też najsłabsze blachy z tych 3. Jeśli jednak okazałoby się na miejscu, że faktycznie blacharsko jest tak idealna jak sprzedający twierdzi, to również bym jej nie skreślał.
Osobiście chyba jednak kierowałbym się w stronę Astry - prosty silnik, klima, możesz założyć LPG, które ten silnik znosi idealnie, bardzo tanie części, prosta budowa - każdy Ci to naprawi...
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2016 17:10 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: liteon0 » śr sty 06, 2016 17:09

Koledzy Passat B5fl 2005r kombi 2.0 131KM. Macie jakies opinie o tym silniku?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr sty 06, 2016 17:25

frazinkson pisze:To może tak: ja wstawię te 3 autka, a Wy jeżelibyście mogli napisalibyście mi wady i zalety? :bajer:
Vectrę odpuść - auto na dobicie.
Audi - śmietnik jakich wiele
Astra faktycznie najbardziej wartościowa i nie patrz na nią tylko wizualnie ale i wczytaj się w treść ogłoszenia: na dobrą sprawę odchodzi ci pakiet startowy a to jednak sporo pieniędzy. Na twoja jazdę 2-3 lata nie zainwestujesz złotówki w auto. Dobrze to z jakimś "ogarniętym" obejrzeć, utargować ile się da i wysępić co tam jeszcze do niej ma, jakiś kpl opon zimowych/letnich itp.
Kilka spraw tylko przed wyjazdem:
- dlaczego blachy WJ skoro Szczytno - pochodzenie auta, ilu właścicieli wcześniej, VIN ?? U Opla podadzą ci przez telefon co tam w bazie widnieje, itp.
- ile lat ma użytkownik (BMX, PS3 sprzedaje)
- osobno radio sprzedaje - dlaczego ?(wyjął z auta) ?
Żeby się nie okazało że właściciel to jakiś małolat co upalał to z kolegami co weekend


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 17:41

herbu pisze:
frazinkson pisze:To może tak: ja wstawię te 3 autka, a Wy jeżelibyście mogli napisalibyście mi wady i zalety? :bajer:

http://olx.pl/oferta/opel-vectra-w-wers" onclick="window.open(this.href);return false; ... dc4539465f
http://olx.pl/oferta/opel-astra-g-1-6-8" onclick="window.open(this.href);return false; ... deyQh.html
http://olx.pl/oferta/sprzedam-audi-a3-1" onclick="window.open(this.href);return false; ... 25e5ff9c50
Każde z tych aut warte jest rozważenia.
Astra ma bardzo trwały, bezawaryjny i prosty silnik. To jej duża zaleta. Jest też najmłodsza, ale w przypadku aut, które mają 16-18 lat, wiek jest bez znaczenia, liczy się wyłącznie stan techniczny.
Audi podobnie jak Astra ma prosty silnik, na pewno ma też najlepsze blachy z tych 3 przedstawionych propozycji. Ma też klimę automatyczną, choć to może być plus jak i minus. Zdjęcia tak robione, że niewiele widać, by coś więcej o nim powiedzieć.
Vectra - ładnie wygląda na zdjęciach, ale też ma silnik, który może zużywać sporo oleju, benzyny też spali niemało - w mieście musisz liczyć nie mniej jak 10 litrów. W trasie pewnie zejdziesz do 7. Vectra ma fajne wyposażenie, ale wg. ma za wysoką cenę. Ma też najsłabsze blachy z tych 3. Jeśli jednak okazałoby się na miejscu, że faktycznie blacharsko jest tak idealna jak sprzedający twierdzi, to również bym jej nie skreślał.
Osobiście chyba jednak kierowałbym się w stronę Astry - prosty silnik, klima, możesz założyć LPG, które ten silnik znosi idealnie, bardzo tanie części, prosta budowa - każdy Ci to naprawi...
Szcerze mówiąc już sama się pogubiłam... o co pytać jak będę dzwonić?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr sty 06, 2016 17:52

frazinkson pisze:Szcerze mówiąc już sama się pogubiłam... o co pytać jak będę dzwonić?
W tym przypadku wszystko napisane - w zasadzie można zapytać o te rejestracje - czemu blachy z mazowieckiego. I czy ma jakieś papiery na wymienione naprawy (rozrząd, amortyzatory itp.) Weź kogoś kto ma jakieś pojęcie (najlepiej z forum - zapytaj tu; viewforum.php?f=39" onclick="window.open(this.href);return false;) , sprawdź auto czujnikiem lakieru, sprawdź czy nie ma rdzy faktycznie tak jak pisze sprzedający. Jeśli wszystko będzie ok, to nic tylko brać - to proste auto i tu nie ma się co psuć :)
Piasek pisze:Na twoja jazdę 2-3 lata nie zainwestujesz złotówki w auto.
Z pewnością zainwestujesz - akumulator, klocki, tarcze, zawsze coś wyjdzie :) Ale faktycznie dużo jest już zrobione, więc ok (o ile jakoś jest to udokumentowane).
Piasek pisze:utargować ile się da
Zaproponować 4500 i czekać, czy psami nie poszczuje - jak nie to może sprzeda się za 5000-5500 zł i jeszcze na instalację LPG zostanie :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » śr sty 06, 2016 18:01

Widziałem że tam przegląd ma do jutra ważny to też na + bo może go zrobić przy twojej obecności i znów stówa zostanie



frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 18:03

tak się zamotałam że juz 3 wiadomości facetowi napisałam :rotfl:



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr sty 06, 2016 18:12

frazinkson pisze:tak się zamotałam że juz 3 wiadomości facetowi napisałam :rotfl:
A sama masz zamiar oglądać auto ?? :jezor:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » śr sty 06, 2016 18:14

Spokojnie ochłonij wiadomo że to pewnego rodzaju adrenalina, podniecenie zrób sobie kawke ,herbatke i pomyśl na spokojnie :bigok:



frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 18:16

kw pisze:
frazinkson pisze:tak się zamotałam że juz 3 wiadomości facetowi napisałam :rotfl:
A sama masz zamiar oglądać auto ?? :jezor:
a jesteś z Olsztyna może?


P.S
myślicie że jak pojade w weekend go obejrzeć to będzie dobrze? i czy w weekend zrobi przegląd?



frazinkson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 05, 2016 23:26
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: frazinkson » śr sty 06, 2016 18:17

jan1966 pisze:Spokojnie ochłonij wiadomo że to pewnego rodzaju adrenalina, podniecenie zrób sobie kawke ,herbatke i pomyśl na spokojnie :bigok:
Herbatki pije od rana, ale na przeziębienie :jezor:



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » śr sty 06, 2016 18:27

W sobote do ok 13 stacje diagnostyczne są czynne o ile auto sie predzej nie sprzeda mnie tak kiedys fokusa sprzątneli, byłem już w drodze a facet mi dzwoni że juz poszło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości