***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob lis 21, 2015 15:58

Jak prze kolejne 12 lat masz zamiar zrobić 50-60 tys to bierz (nie wiem jak cenowo się reprezentuje ten egzemplarz). Poza tym jak wyżej.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » sob lis 21, 2015 16:00

Auto byłoby bardzo w porządku, rok przewidywalnie bym pojeździł. Potem zmiana na coś nowszego i mocniejszego. Przede wszystkim mam wątpliwości do ceny.

Za przemawiają przede wszystkim 2 argumenty:
- mk4 można fajnie modzić (wygląd), przy sprzedaży można powrócić do serii a modzone graty sprzedać
- Corsy mam już dość z powodu słabej wygody i potencjalnych kosztownych niespodzianek. Sterownik silnika już padł i doprowadzenie do porządku tanie nie było. Newralgiczne elementy to jeszcze np. łańcuchowy rozrząd. W golfie 1.4 tego nie ma, no i tak jak mówie rozrząd w golfie jest po wymianie.

Minusy:
- cena
- brak wyposażenia
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2015 16:28 przez tomeknba, łącznie zmieniany 1 raz.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » sob lis 21, 2015 16:21

Jak masz kupic auto na rok to bardzo duże straty finansowe albo już kup konkretnie albo dojezdzij corsą



tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » sob lis 21, 2015 16:30

Ok dzięki, wezmę po uwage. Wszystko będzie teraz rozbijać o to za ile bym sprzedał corse o ile będę sprzedawał i czy da sie zejść z ceny golfa.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » sob lis 21, 2015 16:47

Pamiętaj, że gołe 1.4 to trudno sprzedawalny samochód. Z tego co widać, najbardziej poszukiwane są bardzo dobrze wyposażone TDI i 1.8T.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob lis 21, 2015 17:17

tomeknba pisze:Panowie mk4 mojej ciotki mam do kupienia za 10k. Rocznik 2003, silnik 1.4 16V słaby, ale trudno no. Auto nie bite, utrzymane w super stanie, przebieg jakieś 50-60k dokładnie nie wiem, po wymianie rozrządu. Niestety golas - bez klimy, szyby korbotronik, nawet radia nie ma. Raz była sytuacja, że z powodu braku pilnowania poziomu oleju zaświeciła sie kontrolka ciśnienia od tego czasu poziom jest sprawdzany regularnie. Co do przeszłości auta jestem pewny w 100%, bo całe życie niedaleko mnie jest.

Opłaca się to? Może jakbym kupił bez alu 14" to zszedłbym na 9500 zł, ale ogólnie co myślicie?
tomeknba pisze:Auto byłoby bardzo w porządku, rok przewidywalnie bym pojeździł. Potem zmiana na coś nowszego i mocniejszego. Przede wszystkim mam wątpliwości do ceny.
Jak masz jeździć rok, to sobie daruj - kupisz za 9500 i za rok sprzedasz (albo i nie) za 6-7. Czysta strata. Obecnie już chyba nikt nie patrzy na auta bez klimy. Inne wyposażenie można pominąć, ale brak klimy jest dopuszczalne w autach za 2-3 tys zł.
tomeknba pisze: mk4 można fajnie modzić (wygląd), przy sprzedaży można powrócić do serii a modzone graty sprzedać
To prawda
tomeknba pisze:Corsy mam już dość z powodu słabej wygody i potencjalnych kosztownych niespodzianek. Sterownik silnika już padł i doprowadzenie do porządku tanie nie było. Newralgiczne elementy to jeszcze np. łańcuchowy rozrząd. W golfie 1.4 tego nie ma, no i tak jak mówie rozrząd w golfie jest po wymianie.
A Corsa wcale nie jest droższa w utrzymaniu niż Golf. Tu też możesz spotkać się z kosztownymi usterkami, ale oczywiście nie powinno ich być z racji przebiegu, co nie znaczy, że nie będziesz musiał dołożyć ani złotówki.
jan1966 pisze:Jak masz kupic auto na rok to bardzo duże straty finansowe albo już kup konkretnie albo dojezdzij corsą
Albo kup coś na czym nie stracisz, bo na tym Golfie popłyniesz na pewno.
Craash pisze:Pamiętaj, że gołe 1.4 to trudno sprzedawalny samochód. Z tego co widać, najbardziej poszukiwane są bardzo dobrze wyposażone TDI i 1.8T.
I do tego dodałbym jeszcze 1.6, szczególnie z LPG. 1.4, bez wyposażenia, z przebiegiem, w który pewnie i tak nikt nie uwierzy, mimo że prawdziwy... Owszem sprzedasz to, ale za marne pieniądze.
Osobiście za takie auto nie dałbym więcej jak 7 tys. a u tak nie wiem, czy to nie przesada.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob lis 21, 2015 19:16

Może niech ciotka wystawi - jak pójdzie za taką kasę to pójdzie, a nóż może zaczną marudzić i z ceny schodzić i po taniości Tobie sprzeda. Do auta nie podchodź jak do inwestycji - auto to nie inwestycja - to coś co się zużywa i traci na wartości z definicji. (no chyba że masz kilkaset tysięcy wolne i kupisz jakiegoś tłustego meśka i zawiniętego wstawisz do garażu na 20 lat)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
novva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 18, 2015 15:07
Lokalizacja: Hajnówka

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: novva » pn lis 23, 2015 02:08

Cześć, wycenicie mi auto?
Golf 5, 1,9 TDI 105 chip na 130, 2004rok 5 biegów, czujnik deszczu, zmierzchu, halogeny, klimatronic, dwa komplety opon z stanie dobrym. Po wymianach (rozrząd, klocki, regen turbo) 280tys przebiegu. Podobno bez rdzy.
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2015 17:05 przez novva, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lis 23, 2015 07:26

novva pisze:wycenicie mi auto?
Mówisz i masz:
Ile sprzedający żąda za pojazd minus tyle ile uda ci się utargować :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » pn lis 23, 2015 15:51

Panowie i panie co możecie powiedzieć na temat ve jetta od 2011r ? Jak z silnikami ? Na co zwrócić uwagę przy kupnie ?? Mechanicznie awaryjne są te samochody ???


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » pn lis 23, 2015 17:52

Benzynowe TSI te starsze na łańcuchu są średnie. Dlaczego można sobie poszukać - w skrócie problemy z łańcuchowym rozrządem a w wersji twincharger (160 KM) dodatkowo możliwość pękających tłoków. O ile słabszą wersje można zaakceptować to mocniejszą twincharger nie bardzo z powodu właśnie tych tłoków. Jeśli chodzi o sam rozrząd łańcuch + napinacz nie ma tragedii, gorzej jak padnie wariator faz kosztuje około 2k. Tyle, że troche tych aut było już robionych i elementy rozrządu mogły być wymieniane na poprawione. 1.2 TSI na łańcuchu też ma jakieś tam problemy, mówi się, że nie tylko z rozrządem.

Lepsze są nowsze silniki 1.2 i 1.4 TSI na pasku. Nie stwierdzono typowych wad, silniki wprowadzono jakoś w 2012/2013 także warto sie zorientować przy oglądaniu auta co tam siedzi, silniki różnią sie dość wyglądem.



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » pn lis 23, 2015 18:00

A np jetta GLI 2.0 200 km ? Jakiś ten motor wadliwy ?


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt lis 24, 2015 11:26

Silnik TFSI powinno wystarczyć. O wadach tego rozwiązania zasilania silnika wiele tutaj zostało napisane.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

klopin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 24, 2015 12:11

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: klopin » wt lis 24, 2015 12:46

mk4tdi pisze:Panowie potrzebne auto do zabawy, na tor, niemieckie autostrady. Kwota 50-60 tys zl. Po glowie chodzi Nissan 350Z. Opinie, inne propozycje?
Nissan 35OZ miałem mało do czynienia, ale domyślam się, że części mogą być bardzo drogie. Nie wiem jaki masz budżet na utrzymanie auta.

Jak do zabawy to tylko BMW.

Wygodniej nadwozie 5, ale do zabawy 3. Miałem kiedyś model 330 i mogę śmiało polecić.
Tutaj masz link do BMW 330. Mi na pewno taka Beemka spasowała.
http://niekrecone.pl/ogloszenia/12792?d ... a-57500PLN" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli bardziej na autostrady to moją wielką miłością jest BMW 870, ale starsze modele. Na autostradzie wygodnie i bardzo szybko.

Daj znać co wybrałeś.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości