***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lis 09, 2015 19:06

VW_seller pisze:dokładnie napisalem AFN myślałem ,że każdy wie co to :1.9 Tedeji na pompie VP37 i aż 110km
Jakoś przeoczyłem :)
VW_seller pisze:automat tam jest zwykły hydrauliczny
To w zasadzie nie masz się czego bać


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn lis 09, 2015 19:23

jeździł tym ktoś ? serio to taki muł ? ile to waży w sedanie ? z opłatami wyjdzie mnie około 9 tys zl + na start pewnie z 500zl na jakieś głupoty bo na pewno coś trzeba zrobić , tyle jestem do przodu ,że auto na bank jest bez żadnej kolizji czy wypadku .do tego wszystko w oryginale bez rdzy i szpachli .w razie jak by mi sie szybko znudził ciężko by mi będzie to sprzedać ,żeby nie stracić ? .

zastanawiałem się też nad audi a4 b6 1.9 130km PD . tyle,że anglika w manualu (przerobie sam na EU ) jak ma sie ten silnik to awaryjnosci .nigdy nie mialem PD,zawsze same VP-ki które już poprostu mi zbrzydły choć jest to praktycznie nie do zajeżdzenia .jak takie PD znoszą inne tańsze paliwo jak OR czy OO ? :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lis 09, 2015 20:48

VW_seller pisze:w razie jak by mi sie szybko znudził ciężko by mi będzie to sprzedać ,żeby nie stracić ? .
A6 schodzą jak ciepłe bułeczki. Jeśli stan jest taki, jak piszesz, to będziesz miał kolejkę chętnych, pomniejszoną o przeciwników automata :)
VW_seller pisze:zastanawiałem się też nad audi a4 b6 1.9 130km PD . tyle,że anglika w manualu (przerobie sam na EU ) jak ma sie ten silnik to awaryjnosci .nigdy nie mialem PD,zawsze same VP-ki które już poprostu mi zbrzydły choć jest to praktycznie nie do zajeżdzenia .jak takie PD znoszą inne tańsze paliwo jak OR czy OO ?
Miałem A6 z tym silnikiem i powiem Ci, że zapierniczało to całkiem żwawo. Więc i AFN da radę. Co do niezawodności silników z PD - wg. mnie niewiele odbiegają od tych na VP. Oczywiście o ile obydwa są w podobnym stanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lis 09, 2015 23:25

A ja obstawiam że siedzi tam multitron czyli liczba potencjalnych nabywców zmaleje o 90% a pozostałe 10% nie chce automata.
Takiego to warto z uwaloną skrzynią kupić bo po prostu zrobisz wrzute na manulala i masz przyzwoite auto za drobne.
Jakby to był chociaż TIP to już by go nie było...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pn lis 09, 2015 23:32

TDI VP było łączone ze skrzynią multitronic? Chyba nie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn lis 09, 2015 23:34

skrzynie manuala mam jak by sie coś sypło + lewrek z b5 pewnie pasuje to jedynie by zostalo wywalenie kompa od skrzyni i pare kableków :) i mam manuala ?
Craash pisze:TDI VP było łączone ze skrzynią multitronic? Chyba nie.
no własnie chyba nie ,ale na 100% nie jestem pewien jaki tam automat siedzi . szczerze wolał bym w sumie manuala bo jednak te spalanie na moją jazde bedzie spore( 80% jazda dynamiczna ) ale jest w mega okazyjnej cenie i stanie , najwyżej bym wywalił tego automata wstawil manuala i tyle ( skrzynie z b5 td mam jak coś )


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lis 09, 2015 23:49

Craash pisze:TDI VP było łączone ze skrzynią multitronic? Chyba nie.
Też mi się nie wydaje, więc chyba jest tam najlepsza opcja, czyli klasyczny, 4-biegowy automat.
VW_seller pisze:najwyżej bym wywalił tego automata wstawil manuala i tyle ( skrzynie z b5 td mam jak coś )
Tyle, że sama skrzynia to nie wszystko - trochę więcej roboty. Ale zapewne masz tam zwykłego automata, więc nic tylko brać :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt lis 10, 2015 09:36

Multitronic w aucie z rocznika modelowego 1997 ?? :satan: Sąsiad miał a6 110ps automat i tam nawet tiptronica nie było :hmm:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt lis 10, 2015 09:47

Na pewno tam siedzi 4 biegowy klasyczny automat. Nie ma ani dwumasy, ani jednomasy. Jest konwerter - sprzęgło hydrokinetyczne. Ogólnie bardzo trwałe skrzynie, fakt że mulasty, ale jeździ się przyjemnie. Najczęstsze usterki to właśnie konwerter, ale całe szczęście teraz to już się regeneruje, zapłacisz od 500zł do 1000zł , o ile sam wyjmiesz i włożysz skrzynie. Dość drogo wychodzi wymiana oleju (o ile wybierzesz metodę dynamiczną - jedyną słuszną moim zdaniem). Spali sporo więcej, w golfie ze 110 konnym AHF'em pali około 7 litrów, po mieście licz nawet 9 jak pociśniesz.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » wt lis 10, 2015 20:19

miałem mk3 variant tdi 90KM z taką skrzynia i paliło 6-7l trasa miasto 7-9l eko jazda to min 5l
Mułem moze nie jest bo jak ruszt to jest juz ok najgozej z szybkim startem.
WichuTM pisze:Dość drogo wychodzi wymiana oleju (o ile wybierzesz metodę dynamiczną - jedyną słuszną moim zdaniem)
ja wymieniałem normalnie i calość - olej, uszczelka i filtr wychodziło 300-350zl raz na 60tyś widaomo to tylko połowa oleju zmieniana ale zawsze coś
auto w mojej rodzinie zrobiło ok 160tyś + 120 tego co miało i jeździ dalej, wiec skrzynia jest ok :okej:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt lis 10, 2015 22:50

Wymiana oleju z miski to dobra opcja jak robisz to regularnie. Niestety, jak nie wiesz kiedy ostatni raz był olej zmieniany, co często sie zdarza - można sobie narobić więcej biedy niz to warte...



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » śr lis 11, 2015 09:49

piszecie o wymianie oleju w silniku czy skrzyni?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr lis 11, 2015 10:11

Jak to ktoś kiedyś napisał: nie ma takiego tematu którego Polacy nie potrafią sprowadzić do poziomu sporu o olejach :rotfl:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » śr lis 11, 2015 12:11

VW_seller pisze:piszecie o wymianie oleju w silniku czy skrzyni?

Skrzyni oczywiście :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości