Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt maja 07, 2013 23:08

sebekgolf pisze:
Zrób sobie próbę, jedź na 5 biegu w okolicy choćby tych 1600 obrotów i wciśnij gaz, zobaczysz że PD się nie zbiera, totalny ospały muł. Dopiero jak turbo wstanie nagle dostaniesz kopniaka do przodu.
mój zbiera się normalnie a faktem jest że w okolicy 1800 rpm /przynajmniej u mnie/ dostaje dużego kopa ale to nie oznacza że wcześniej miałby jakoś bardziej mulić od VP, w Mk5 było podobnie choć mam wrażenie że jeszcze lepiej zbierał się od dołu od obecnej A3, tylko faktem jest że zrobiłem mu wirusa. Na co dzień często z kumplem jeżdżę do pracy jego Mk4 AHF 110ps, który absolutnie nie ma mocniejszego dołu a wręcz przeciwnie a turbo u niego wstaje i pompuje prawidłowo bo robiłem mu logi



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » śr maja 08, 2013 11:14

Ja tam szanuje sprzęgło i korby w moim TDI PD i w ogóle unikam przyśpieszania poniżej 1800-2000 obrotów. A poniżej 1500 to już zbrodnia dla diesli męczyć.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » pn maja 13, 2013 15:05

witam, mam do kupienia borę, lecz zastanawia mnie jedna sprawa, bo jest to wersja highline ale tapicerka (fotele) mi to nie pasuje dla tej wersji?
Obrazek

co Wy na to?
rocznik 2002
2.0 115km


Obrazek

till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: till71 » pn maja 13, 2013 18:59

jak dla mnie to fotele comfortline ja mam highline i mam czarno-niebieskie fotele później były czarno-szare. Nie wiem czy może być takie zestawienie ale obstawiam że były wymieniane



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: iigAlisArr » pn maja 13, 2013 20:10

Na pewno te fotele nie są Hajlajnowe, w HL występowały tzw. półkubełki przed i poliftowe.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » pn maja 13, 2013 20:11

kurde ale obejrzałem kilka innych borówek w sedanie i występują z takimi fotelami jak na tym foto, wygląda na to że w golfie były inne fotele w highline, proszę jeszcze o potwierdzenie tego.

ogólnie proszę o wypowiedź na temat tego silnika 2.0 115km z 2002 roku, chodzi mi o opinie najlepiej użytkowników, jak jest z realnym spalaniem (bo nie myślę o LPG) jakie są usterki wady zalety tego motoru, proszę o pilne odpowiedzi iż mam problem czy brać autko z silnikiem 2.0

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: FisheR » pn maja 13, 2013 20:48

ja mialem takie w comfortline


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn maja 13, 2013 21:59

szewczi90 pisze:mam problem czy brać autko z silnikiem 2.0
Nie ma się nad czym zastanawiać, bo ten silnik, to jeden z lepszych jakie montowali w mk4. Chyba, że zależy Ci na osiągach, to może być ciut za słaby, ale do normalnej jazdy wystarczy. Nie ma on słabych punktów, jedyna wada, to taka, że lubi wypić nieco oliwy, ale nie każdy. Ale akurat nie ma się co tym przejmować.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » pn maja 13, 2013 22:16

herbu pisze:
szewczi90 pisze:mam problem czy brać autko z silnikiem 2.0
Nie ma się nad czym zastanawiać, bo ten silnik, to jeden z lepszych jakie montowali w mk4. Chyba, że zależy Ci na osiągach, to może być ciut za słaby, ale do normalnej jazdy wystarczy. Nie ma on słabych punktów, jedyna wada, to taka, że lubi wypić nieco oliwy, ale nie każdy. Ale akurat nie ma się co tym przejmować.
w internecie jest dużo opinii że ten silnik jest paliwożerny olejożerny, że sprzęgło się kończy szybko, że skrzynie są słabe nie ma płynności w zmianie biegów, spalanie mnie w trasie zadowoli 7-8l a mieście mogę przyjąć 10l czy to realne spalanie w tym silniku?


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn maja 13, 2013 23:48

szewczi90 pisze:spalanie mnie w trasie zadowoli 7-8l a mieście mogę przyjąć 10l czy to realne spalanie w tym silniku?
Spokojnie - ja w tym silniku z LPG miałem średnie <9 a jeździłem w większości po miecie.
szewczi90 pisze:w internecie jest dużo opinii że ten silnik jest paliwożerny
I w 1.6 da się uzyskać spalanie 15
szewczi90 pisze:olejożerny
Mi oleju nie brał nic
szewczi90 pisze: że sprzęgło się kończy szybko
Nie sądzę, by szybciej niż w innych


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: art_2008_a_ » śr maja 15, 2013 14:11

szewczi90 pisze:kurde ale obejrzałem kilka innych borówek w sedanie i występują z takimi fotelami jak na tym foto, wygląda na to że w golfie były inne fotele w highline, proszę jeszcze o potwierdzenie tego.
tak, bo w borach system doboru tapicerek i kierownic itd był inny niż w golfach więc tu mogło by nawet być tak jak jest i wcale bym się nie zdziwił, że tak mogło z fabryki wyjechać
szewczi90 pisze:ogólnie proszę o wypowiedź na temat tego silnika 2.0 115km z 2002 roku
to nowsza wersja i .. chyba gorsza bo o ile zdążyłem się doczytać to ma wyżej moment obrotowy i jakby gorsze parametry że niby dla poprawy czystości spalin
a olej faktycznie może brać i to sporo.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » śr maja 15, 2013 14:36

szewczi90 pisze:kurde ale obejrzałem kilka innych borówek w sedanie i występują z takimi fotelami jak na tym foto, wygląda na to że w golfie były inne fotele w highline, proszę jeszcze o potwierdzenie tego.
Najprościej to sprawdzić po VIN z pełną listą wyposażenia.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » śr maja 15, 2013 21:57

dziś oglądałem znajomego Borę z 1999 roku HIGH i ma takie fotele jak na foto poniżej:

Obrazek

chociaż przeglądając ogłoszenia to sporo jest Borewiczów z tymi fotelami które pokazuje szewczi więc pewnie były



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » śr maja 15, 2013 22:48

i jak się nie mylę to w vw bora występowała nawet pół skóra, mniejsza o to
kto ma dobry sposób żeby sprawdzić czy taki 2.0 silniczek pije olej? proszę o wskazówki


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości