***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » pn mar 02, 2015 20:31

powiedzcie jaki powinien być dymek z tyłu auta w tak wiekowym aucie a żeby było wiadomo ze nie zajechany?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn mar 02, 2015 20:45

mocart1989 pisze:VW_seller, ale są wybite?? bo u mnie w golfie jest tabliczka przynitowana z vinem. Jak miałem pierwszą dwójkę nie miałem tam takiej tabliczki
nie no jest tak jak piszesz ,tabliczka zółta i przy nitowana .jak nie mialeś może ktoś urwał przy wymianie błotnika
kali1209 pisze:powiedzcie jaki powinien być dymek z tyłu auta w tak wiekowym aucie a żeby było wiadomo ze nie zajechany?
najlepiej bez dymu


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » pn mar 02, 2015 22:03

najlepiej tak ale jak by był to jaki omijać z daleko bo mam różne opinie



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn mar 02, 2015 22:09

kali1209 pisze:powiedzcie jaki powinien być dymek z tyłu auta w tak wiekowym aucie a żeby było wiadomo ze nie zajechany?
Jak jest zimno i wilgotno, jak teraz, to każdy będzie dymił. Generalnie jednak stary diesel nie powinien dymić, chyba że mu porządnie depniesz, wtedy ma prawo puścić czarnego bąka :)
Nie powinien dymić na niebiesko, ani na biało.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » pn mar 02, 2015 22:13

dzięki kolego



lukiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2015 17:45

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukiuk » pn mar 02, 2015 23:12

dziękui to pojade jednak zobaczyć go :) chyba jednak wezmę to 1.4 tdi bo czytam ze to mało awaryjne silniki



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn mar 02, 2015 23:37

kali1209 pisze:najlepiej tak ale jak by był to jaki omijać z daleko bo mam różne opinie
tak wogóle to na takie coś się nie patrzy przy takim aucie ,najważniejsza blacha ,no chyba że by ktoś chciał za to ze 4 tyś to na wszystko się patrzy ,ale jak za 1500zł i odpala i jezdzi i blacha w miare ok i ma to służyć typowo do jazdy to brać


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » wt mar 03, 2015 17:41

1.6 GTD 80KM cena 2.800 za tyle jest wystawiony jak sądzicie cena możliwa ze zdjęć wiadomo widać blacha zdrowa



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt mar 03, 2015 18:15

to że widać to mało ,może być szpachlowóz ,jak nie sprawdzisz miernikiem ( o ile pozwoli ) to się nie dowiesz


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt mar 03, 2015 19:16

Nie popadajmy w paranoję... Ludzie !! Co wy chcecie - 25 letni albo i starszy samochód miernikiem sprawdzać ?
Po co - przecież i tak wiadomo że tam nie ma jednego elementu bez szpachli.
Starguj te 800zł :bigok: i bierz. Reszta i tak wyjdzie w praniu.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt mar 03, 2015 19:40

nie chodzi tylko o szpachle tylko szpachla może być na rdze walnięta tak na sztuke i do żyda ,ja juz w PL rózne cuda widziałem , i to w mk2 własnie.
Piasek, może dla ciebie to mało ale dla kogoś kto 3 lata zbiera te 2800zł to szuka dla siebie dobrego auta i żeby tym pojeździć troche a nie po zimie po naszych wytluczonych drogach po odpadają nie które elementy .a wiadomo ze lakiernik jest droższy jak silnik....

tu jest szczerze opisane za ta kase się opłaca dołożysz z 300zł i masz dobre auto
http://allegro.pl/vw-golf-ii-1-6-gtd-ir ... 33535.html" onclick="window.open(this.href);return false;


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt mar 03, 2015 21:43

kali1209 pisze:1.6 GTD 80KM cena 2.800 za tyle jest wystawiony jak sądzicie cena możliwa
Wszystko zależy - jeśli podstawowa wersja, ze zdrową blachą, to cena jest normalna. Czasami można trafić na jakąś wersję limitowaną, która jest poszukiwana, a sprzedający nie wie co ma i wtedy cena może być tania. Tak jak w moim przypadku - za cenę słabego roweru kupiłem mk2 TDic, których w tej wersji i z tym silnikiem wyszło 62 szt. A sprzedający dziwił się, bo strasznie dużo telefonów miał :)
Piasek pisze:Nie popadajmy w paranoję... Ludzie !! Co wy chcecie - 25 letni albo i starszy samochód miernikiem sprawdzać ?
To fakt, przy tak starym aucie raczej nie ma co się wygłupiać z czujnikiem, choć dla własnej wiedzy można oblecieć.
Piasek pisze:Po co - przecież i tak wiadomo że tam nie ma jednego elementu bez szpachli.
A u mnie w mk2, 24 letnim nieoryginalny lakier mam tylko na tylnym błotniku :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Blade88 » wt mar 03, 2015 22:36

kw pisze:
Blade88 pisze:Witam, bylbym zainteresowany kupnem Golfa z ktoryms z tych 2 silnikow, i teraz moje pytanie, czy jest sens doplacac kwote kilku tysiecy wiecej do wersji GTD (150KM)? ktos jezdzil? czy warta jest doplata za dodatkowe 10Nm i 20KM? a moze roznia sie jeszcze czyms czego nie wiem? prosze o pomoc :)
GTD to nie tylko silnika ale też pakiet zewnętrzny, sportowe fotele, felgi. Z zawieszeniem to różnie bo i w seryjnym można było kiedyś zamówić zawieszenie GTD/GTi plus opcja adaptacyjnego. Jeśli to rzeczywiście kilka tysięcy (a nie kilkanaście czy ponad 20) to można rozważyć
wiec poprzestane na zwyklej wersji 150KM, nie GTD, ale czy warta jest doplata do golfika ze 150KM w porownaniu z 130KM? czy dodatkowe 10Nm i 20KM robi taka roznice?


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr mar 04, 2015 00:01

Blade88 pisze:
kw pisze:
Blade88 pisze:Witam, bylbym zainteresowany kupnem Golfa z ktoryms z tych 2 silnikow, i teraz moje pytanie, czy jest sens doplacac kwote kilku tysiecy wiecej do wersji GTD (150KM)? ktos jezdzil? czy warta jest doplata za dodatkowe 10Nm i 20KM? a moze roznia sie jeszcze czyms czego nie wiem? prosze o pomoc :)
GTD to nie tylko silnika ale też pakiet zewnętrzny, sportowe fotele, felgi. Z zawieszeniem to różnie bo i w seryjnym można było kiedyś zamówić zawieszenie GTD/GTi plus opcja adaptacyjnego. Jeśli to rzeczywiście kilka tysięcy (a nie kilkanaście czy ponad 20) to można rozważyć
wiec poprzestane na zwyklej wersji 150KM, nie GTD, ale czy warta jest doplata do golfika ze 150KM w porownaniu z 130KM? czy dodatkowe 10Nm i 20KM robi taka roznice?
Po pierwsze ile jest tej dopłaty.
130 KM to w czwórce była atrakcja, ja od siódemki wymagałbym czegoś więcej.
Jest duże prawdopodobieństwo (do sprawdzenia) że 130 od 150 różni się tylko oprogramowaniem, więc po gwarancji za 1500zł robisz sobie chipa na 180KM i masz zabawę. Obecnie producenci ograniczają do minimum ze względu na koszty nowe linie części do silników dlatego mocniejsze wersje różnią się od słabszych oprogramowaniem. Ostatnio widziałem wykres nowej BMW 316d seryjnie 116 koni po chipie prawie 200 :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości