Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » pn kwie 29, 2013 10:45

Myśle żę po sprzedaniu Passata bedzie ok 15 tys. i tu też pytanie czy golfa mk5 można kupić w tej cenie, i jaki silnik wybrać żeby nie utopić kasy. Zanim napisałem tutaj rozglądałem się za golfem mk3 2.0 115km ale cieżko mi znaleść z dobrą blacha już nawet nie mówie idealną. A mk4 nie mam do nich przekonania jeżeli chodzi o 1.6 silniki sąsiad mia 1.6 SR i ciągle mu coś pada, z kolei wujek miał 1,4 i oddał do żyda.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 10:57

wolfenstein3d2 pisze:
prędzej ci się diesel zagrzeje w trasie, rozpier**li i stanie niż benzyna. .

a to ciekawe, poczytaj sobie o temperaturach uzyskiwanych przez silniki diesla i benzynowe i ich osprzęt
wolfenstein3d2 pisze:
wszystkie samochody powinny być na benzynę. diesle to jakieś nieporozumienie, a gaz montują frajerzy. dobrze kupić od takiego frajera który wybulił, zgazowane auto w dobrym stanie.
tak się zastanawiam czy jesteś nietrzeźwy czy może niepoważny?


Raidatto, ale masz rozrzut od Mk3 do Mk5 :D



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » pn kwie 29, 2013 11:03

doggie pisze:
Raidatto, ale masz rozrzut od Mk3 do Mk5 :D
bo nieważne jaki to golf byle był z solidnym silnikiem i ładnie wyglądał.

Miałem juz mk3 ABF-a ale zamieniłem na Passata AG z racji takiej że do pracy robiłem 30km w jedną strone i ogolnie dużo jezdziłem teraz sie to zmieniło. Teraz też szukam nawet mk3 tylko że już nie ABF bo szarpie paliwo jak reksio szynke.



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kostek007 » pn kwie 29, 2013 11:06

wolfenstein3d2, kolego widać, że nie masz pojęcia co Ty piszesz, i żyj sobie dalej w tej świadomości, że gaz montują frajerzy. Na Twoim przykładzie widać ewidentnie, że nigdy nie miałeś do czynienia z LPG.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 11:07

Raidatto pisze: Passata AG .
możesz jaśniej? bo napisałeś:
aktualnie posiadam passata b5 1,9tdi kombi



wolfenstein3d2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 21, 2011 17:49

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wolfenstein3d2 » pn kwie 29, 2013 11:13

stary miał mazdę 626 w dieslu i się silnik rozpier**lił gdy jechaliśmy w góry 1000 km.
koszt remontu 3200zł tyle co mazda była warta

w tdi 90 koni audi mi się węże zaczęły nagrzewwać jakby się gotował i pryskać cieczą chłodzącą. mechanicy różni grzebali i nic dopiero jeden zdjął mi głowicę przeczyścił i dopiero było dobrze.

a brat kupił w LPG nissana super silnik 130 koni GT i mu się tak rozpier**lił że za naprawę kapitalną ponad 3 tysiące wydał.
a jak jeżdże benzyniakami od paru lat i żadnych problemów takich nie miałem nigdy


jeżeli ktoś jeździ po 10 tys km rocznie i instaluje gaz a auto zmienia co 3 lata to jest frajerem że je montuje bo po 3 latach mu się zwraca koszt instalacji - wtedy kiedy sprzedaje auto. a po co jeździł 3 lata na gazie jak mógł na benzynce?
Ostatnio zmieniony pn kwie 29, 2013 11:15 przez wolfenstein3d2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 11:15

mieli pecha bo kupili szroty które bez względu na silnik i tak by się rozpadły



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » pn kwie 29, 2013 11:15

Passata 1,9 TDI oznaczeniem silnika AG 110km



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 11:19

Raidatto pisze:Passata 1,9 TDI oznaczeniem silnika AG 110km

nie ma takiego oznaczenia :bajer: chyba że AVG :D

wolfenstein3d2 pisze: jeżeli ktoś jeździ po 10 tys km rocznie i instaluje gaz a auto zmienia co 3 lata to jest frajerem że je montuje bo po 3 latach mu się zwraca koszt instalacji - wtedy kiedy sprzedaje auto. a po co jeździł 3 lata na gazie jak mógł na benzynce?
po pierwsze - nie każdy jeździ 10 kkm rocznie, ja robię od 30-40 kkm i LPG zawsze bym w takim przypadku montował
po drugie - z racji iż są tutaj ludzie którzy użytkują auta z LPG proszę abyś nikogo nie nazywał frajerami :!:



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » pn kwie 29, 2013 11:23

Tak sprawdziłem masz racje AVG
Ostatnio zmieniony pn kwie 29, 2013 11:27 przez Raidatto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kostek007 » pn kwie 29, 2013 11:23

wolfenstein3d2 , przez taki pryzmat nie możesz oceniać, że wszystkie auta się psują i tylko jazda na benzynie jest najlepsza :kac:
doggie pisze:mieli pecha bo kupili szroty które bez względu na silnik i tak by się rozpadły
I wszystko w temacie :bigok:



wolfenstein3d2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 21, 2011 17:49

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wolfenstein3d2 » pn kwie 29, 2013 11:29

doggie pisze:mieli pecha bo kupili szroty które bez względu na silnik i tak by się rozpadły
czy te auta które są oferowane na sprzedaż z dobrymi modelami silników, sprowadzane zza granicy - w większości - są w dobrym stanie technicznym? czy mają cofane liczniki z ponad 300 tysięcy?
czy ktoś sprzedaje dobre auto? a już na pewno Niemiec i tanio? raczej nim jeździ a pozbywa się go gdy zaczyna nawalać i ma go dosyć i chce zmienić na jakieś dobre.

od paru lat jak kupuję samochody i obserwuję innych jak kupują - widzę jakimi są naiwniakami oglądając się tylko na model silnika i rocznik, pomijając całą resztę parametrów.
przecież auto to nie tylko silnik, ale stan zawieszenia, estetyka wygląd, stan blach, koszt utrzymania, wielkość OC, spadek wartości auta w skali roku, czy posiada klimę, nagłośnienie, dużo miejsca w środku (a nie na zewnątrz) i tyle innych czynników które trzeba wziąć pod uwagę, a nie tylko silnik.

ludzie generalizują sprowadzając wszystko do jednej marki, modelu silnika, mocy i spalania.

statystyczny polak to nie Niemiec który zarabia 3 tys euro, kupuje auto z salonu i prowadzi książkę serwisową, wymienia na czas oleje i wszystkie części
tylko raczej kupuje auto 10-letnie, sprowadzone z niemiec, w dobrym stanie technicznym i wizualnym na 3 lata, nic nie robi (bo go to kosztuje), jeździ i sprzedaje dorżnięte najczęściej wystawiając karteczkę na szybę (bo szkoda 8 zł zapłacić za ogłoszenie na oto moto i allegro - to już to świadczy jak właścicielowi chciało się płacić za wymianę części w swoim wraku).

nie przerywam już w dyskusji nad modelem silnika, swoje zdanie powiedziałem.


nie nazywam nikogo frajerem kto robi 40 tys km rocznie i instaluje w tym celu LPG
tylko tego kto robi 10 tys rocznie i instaluje LPG żeby za 3 lata sprzedać auto.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 11:36

wolfenstein3d2 pisze: tylko tego kto robi 10 tys rocznie i instaluje LPG żeby za 3 lata sprzedać auto.
jego pieniądze, jego samochód i robi z nim co chce
wolfenstein3d2 pisze: czy ktoś sprzedaje dobre auto?
tak, ja sprzedałem Mk5 i nic mu nie dolegało a sprzedałem bo miałem ochotę na inny



PawełRŚL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 08:40
Lokalizacja: Ruda Sląska

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PawełRŚL » pn kwie 29, 2013 11:38

Męczyła mnie jazda dieslem po mieście z uwagi na to że w tym 90 km dół jest strasznie słaby (duża turbo dziura) a jak wiadomo po mieście ciągle się zatrzymujesz i ruszasz.No i diesle przy tak krótkich odcinkach aż tak ekonomiczne nie są.
Co do lpg i krótkich odcinków to już zależy od tego jak kto do tego podchodzi.
Ja teraz rano jak wsiadam do auta to przejadę może 500 m i już na gazie jadę,popołudniu odpalam na benzynie a wyjeżdżam z parkingu na gazie.
Więc jak tu można nie mówić o oszczędności ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości