***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » wt sty 13, 2015 18:38

herbu pisze:mam gdzieś, co i kto coś sądzi. Jeździ mi się dobrze i nie narzekam
No i mi się podoba,a zarazem podbuduje mnie co do wyboru auta :) Ale poczekam jeszcze troszkę,co by więcej sumki zgromadziło się na koncie,żebym później po kupnie auta nie został przysłowiowo "w czarnej du*ie". Dziękuję wszystkim za porady,jeśli wpadnę na jakiś ciekawy samochód odezwę się ponownie :-)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr sty 14, 2015 14:55

Może nie całkiem, na temat, ale postanowiłem jednak napisać jak w Polsce kupuje auto przeciętny "Kowalski". Ręce mi opadły... Ale do rzeczy:
Kumpel, a w zasadzie jego żona, poprosiła mnie, bym pomógł im znaleźć jakieś auto. Dostali dotację z urzędu pracy i mają do wydania 10 tys. zł na auto, a auto ma być nie starsze niż 10 lat. Stwierdziłem od razu, że za takie pieniądze, to jedynie Punto, albo Panda dobre będą. Ale nie, musi być reprezentacyjne, żeby móc się pokazać :rotfl:
Tak więc tydzień temu odwiedziliśmy stolicę, żeby zobaczyć zgniłą Mazdę 6, bo cena była 9900, a rocznik 2004. Nie dał sobie kumpel przetłumaczyć, że to będzie złom - wszak była najtańszym benzyniakiem w Polsce, oczywiście wśród Mazd 6 z rocznika 2004, a może i wśród wszystkich 6. Straciliśmy cały dzień, kumpel wydał na paliwo ze 300 zł... kto mądremu zabroni?
Wczoraj pojechaliśmy obejrzeć Alfę 147 - rocznik 2006, diesel, walniętą w tył. Konkretnie tą: http://icd.otomoto.pl/alfa-romeo-147-na ... 34476.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajeżdżamy na miejsce, na placu z 500 albo i więcej aut. Alfę od razu zlokalizowaliśmy i biorę się za oglądanie. Walnięta w tył, podłoga niestety ruszona, więc mu mówię - odpuść sobie, tym bardziej, że gość ma na auto 10 tys. i wolałby nie przekraczać budżetu. Jeszcze udało mi się go zniechęcić do tego auta.
Mówię - idę pozwiedzać, może coś ciekawego znajdę. Nie uszedłem daleko - patrzę stoi mk4. Na klapie szumne GTI. Zaciekawiło mnie, więc przyjrzałem mu się bliżej. Miernik wykazał, że całe auto w oryginalnym lakierze, wnętrze w czarnej skórze i to takiej, która wygląda jak nowa, mimo przebiegu 235 tys. km :shock: Auto ładne, silnik 110-konny TDI, nieuszkodzone więc mówię do kumpla:
- to bierz
Kumpel: który rocznik?
Ja: nieważne, auto dobre, więc się zastanów
Kumpel: ale rocznik jest ważny!
Ja: A co za różnica, czy on będzie miał 13 lat, czy 15?
Kumpel: jak to 13, czy 15? Ja chcę nie starszy jak 2004!
Ja: a, to ten jest akurat 98 :)
Kumpel: nie po to sprzedawałem Mazdę 323 z 2000 roku, żeby teraz kupować starsze.
Mazda była pordzewiała jak to Mazda, szpachla wyłaziła bokami, ale rocznik był 2000.
Połaziłem jeszcze po placu, pooglądałem, ale że robiło się ciemno, wsadziłem tyłek w auto i mówię - wracamy. Kumpel na to, że jeszcze znalazł jedno fajne ogłoszenie w Bielsku, więc pod domem. Myślę - zobaczymy tą kolejną perełkę.
Tym razem auto jeszcze nowsze, dokładnie to: http://carpoint-polska.otomoto.pl/alfa- ... 44489.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajeżdżamy już po ciemku, ale jakieś lampy tam świeciły i co nieco było widać.
Dodam, że kumpel ma na auto 10.000 zł :)
Oglądam na szubko i mówię mu: do wymiany zderzak, belka, błotnik, maska, lampa - to tak na szybko. Kumpel pooglądał, oczy świeciły mu się jak psu jajca, widzę, że działa na niego rocznik 2008. Wsiadam do auta - egipskie ciemności. Myślę - nie ma akumulatora. Ale pomyłka - jest, tyle że nic w nim prądu. Ale miły pan z komisu przyniósł baterię rozruchową i auto nawet ładnie odpaliło. Silnik działał ok, choć świecił się check.
Kumpel: to co chyba bierzemy? Ja mu, że poczekaj, trzeba go zobaczyć w dzień, a nie w nocy.
I teraz zaczyna się najlepsze. Zaczynam mu wyliczać - zderzak 500 + malowanie 300, maska 350 + 200 malowanie, błotnik 300 + 200, lampa 300 + robocizna. Razem na blacharkę co najmniej 2100, ale lepiej założyć 2500-3000, bo zawsze jeszcze coś wyjdzie. Tył też lekko puknięty, ale tu tragedii nie ma, wiec i koszty niewielkie.
Kumpel popatrzył na mnie jak na wariata, podszedł do auta, ogląda, maca, siłuje się z błotnikiem i rzecze - zderzak jest ok, można z takim jeździć, błotnik to sobie sam naprostuje nawet w rękach, więc tylko lampa i maska. To pewnie nie więcej jak 500 zł.
Wkurzyłem się, bo jeśli tak wie wszystko, to po do mi dupę zawraca. Ale ze złośliwości, żeby go dobić mówię - jeszcze pewnie akumulator do wymiany, bo ten już nic prądu nie trzyma - 350 zł, do tego pakiet startowy - płyny, rozrząd, filtry - około 1000 zł. Dalej mówię opony zimowe - na te felgi, czyli 17" - komplecik nowy kolejny tysiak. A że auto jeździ na niskim profilu (bodajże 40), to pewnie pięta achillesowa alf, czyli zawias również będzie do naprawy, czyli kolejny tysiak. I jeszcze check - może pierdoła, może kolejne kilka stówek, ale lepiej założyć, że pięć stówek trzeba mieć jakby co.
W sumie uzbierałem mu, że jeśli chce mieć ładne i nowe auto, to musi do tej alfy dołożyć jakieś 7 tys.
Stwierdził, że opon nie kupi, bo zimy nie ma i może już nie będzie, akumulator może się da naładować, zawias to nie wiemy, bo nie jeździliśmy, check to pewnie pierdoła, bo silnik dobrze pracuje, a rozrząd i oleje, to on w swojej Maździe po zakupie nie zmieniał, więc i tu nie musi.
Podsumowując - nie wiem, czy kupi tą Alfę, szczerze to mnie to nie interesuje. A miałem go za w miarę inteligentnego gościa. Ale widać kolejny z typów: zastaw się, a postaw się, z tym, że tu słowo zastaw trochę nie pasuje :rozpacz:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr sty 14, 2015 15:24

herbu pisze:Może nie całkiem, na temat, ale postanowiłem jednak napisać jak w Polsce kupuje auto przeciętny "Kowalski". Ręce mi opadły... Ale do rzeczy:
Kumpel, a w zasadzie jego żona, poprosiła mnie, bym pomógł im znaleźć jakieś auto. Dostali dotację z urzędu pracy i mają do wydania 10 tys. zł na auto, a auto ma być nie starsze niż 10 lat. Stwierdziłem od razu, że za takie pieniądze, to jedynie Punto, albo Panda dobre będą. Ale nie, musi być reprezentacyjne, żeby móc się pokazać :rotfl:
Tak więc tydzień temu odwiedziliśmy stolicę, żeby zobaczyć zgniłą Mazdę 6, bo cena była 9900, a rocznik 2004. Nie dał sobie kumpel przetłumaczyć, że to będzie złom - wszak była najtańszym benzyniakiem w Polsce, oczywiście wśród Mazd 6 z rocznika 2004, a może i wśród wszystkich 6. Straciliśmy cały dzień, kumpel wydał na paliwo ze 300 zł... kto mądremu zabroni?
Wczoraj pojechaliśmy obejrzeć Alfę 147 - rocznik 2006, diesel, walniętą w tył. Konkretnie tą: http://icd.otomoto.pl/alfa-romeo-147-na ... 34476.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajeżdżamy na miejsce, na placu z 500 albo i więcej aut. Alfę od razu zlokalizowaliśmy i biorę się za oglądanie. Walnięta w tył, podłoga niestety ruszona, więc mu mówię - odpuść sobie, tym bardziej, że gość ma na auto 10 tys. i wolałby nie przekraczać budżetu. Jeszcze udało mi się go zniechęcić do tego auta.
Mówię - idę pozwiedzać, może coś ciekawego znajdę. Nie uszedłem daleko - patrzę stoi mk4. Na klapie szumne GTI. Zaciekawiło mnie, więc przyjrzałem mu się bliżej. Miernik wykazał, że całe auto w oryginalnym lakierze, wnętrze w czarnej skórze i to takiej, która wygląda jak nowa, mimo przebiegu 235 tys. km :shock: Auto ładne, silnik 110-konny TDI, nieuszkodzone więc mówię do kumpla:
- to bierz
Kumpel: który rocznik?
Ja: nieważne, auto dobre, więc się zastanów
Kumpel: ale rocznik jest ważny!
Ja: A co za różnica, czy on będzie miał 13 lat, czy 15?
Kumpel: jak to 13, czy 15? Ja chcę nie starszy jak 2004!
Ja: a, to ten jest akurat 98 :)
Kumpel: nie po to sprzedawałem Mazdę 323 z 2000 roku, żeby teraz kupować starsze.
Mazda była pordzewiała jak to Mazda, szpachla wyłaziła bokami, ale rocznik był 2000.
Połaziłem jeszcze po placu, pooglądałem, ale że robiło się ciemno, wsadziłem tyłek w auto i mówię - wracamy. Kumpel na to, że jeszcze znalazł jedno fajne ogłoszenie w Bielsku, więc pod domem. Myślę - zobaczymy tą kolejną perełkę.
Tym razem auto jeszcze nowsze, dokładnie to: http://carpoint-polska.otomoto.pl/alfa- ... 44489.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajeżdżamy już po ciemku, ale jakieś lampy tam świeciły i co nieco było widać.
Dodam, że kumpel ma na auto 10.000 zł :)
Oglądam na szubko i mówię mu: do wymiany zderzak, belka, błotnik, maska, lampa - to tak na szybko. Kumpel pooglądał, oczy świeciły mu się jak psu jajca, widzę, że działa na niego rocznik 2008. Wsiadam do auta - egipskie ciemności. Myślę - nie ma akumulatora. Ale pomyłka - jest, tyle że nic w nim prądu. Ale miły pan z komisu przyniósł baterię rozruchową i auto nawet ładnie odpaliło. Silnik działał ok, choć świecił się check.
Kumpel: to co chyba bierzemy? Ja mu, że poczekaj, trzeba go zobaczyć w dzień, a nie w nocy.
I teraz zaczyna się najlepsze. Zaczynam mu wyliczać - zderzak 500 + malowanie 300, maska 350 + 200 malowanie, błotnik 300 + 200, lampa 300 + robocizna. Razem na blacharkę co najmniej 2100, ale lepiej założyć 2500-3000, bo zawsze jeszcze coś wyjdzie. Tył też lekko puknięty, ale tu tragedii nie ma, wiec i koszty niewielkie.
Kumpel popatrzył na mnie jak na wariata, podszedł do auta, ogląda, maca, siłuje się z błotnikiem i rzecze - zderzak jest ok, można z takim jeździć, błotnik to sobie sam naprostuje nawet w rękach, więc tylko lampa i maska. To pewnie nie więcej jak 500 zł.
Wkurzyłem się, bo jeśli tak wie wszystko, to po do mi dupę zawraca. Ale ze złośliwości, żeby go dobić mówię - jeszcze pewnie akumulator do wymiany, bo ten już nic prądu nie trzyma - 350 zł, do tego pakiet startowy - płyny, rozrząd, filtry - około 1000 zł. Dalej mówię opony zimowe - na te felgi, czyli 17" - komplecik nowy kolejny tysiak. A że auto jeździ na niskim profilu (bodajże 40), to pewnie pięta achillesowa alf, czyli zawias również będzie do naprawy, czyli kolejny tysiak. I jeszcze check - może pierdoła, może kolejne kilka stówek, ale lepiej założyć, że pięć stówek trzeba mieć jakby co.
W sumie uzbierałem mu, że jeśli chce mieć ładne i nowe auto, to musi do tej alfy dołożyć jakieś 7 tys.
Stwierdził, że opon nie kupi, bo zimy nie ma i może już nie będzie, akumulator może się da naładować, zawias to nie wiemy, bo nie jeździliśmy, check to pewnie pierdoła, bo silnik dobrze pracuje, a rozrząd i oleje, to on w swojej Maździe po zakupie nie zmieniał, więc i tu nie musi.
Podsumowując - nie wiem, czy kupi tą Alfę, szczerze to mnie to nie interesuje. A miałem go za w miarę inteligentnego gościa. Ale widać kolejny z typów: zastaw się, a postaw się, z tym, że tu słowo zastaw trochę nie pasuje :rozpacz:
To może coś z dwóch pospawać ? Będzie jeszcze taniej :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr sty 14, 2015 15:57

herbu, historia doskonale oddająca bezsens i totalne marnotrawstwo publicznych pieniędzy przez urzędy pracy...
Nie ma pracy (czyli i na życie) więc dajmy mu pieniądze na auto.

U mnie "we wsi" to samo: z 5ciu wyciągnęło kasę na taksówki. Co do dnia ile tam musieli mieć działalność aby im umorzyli, następnego dnia już był w US zamykać działalność i dzisiaj każdy z kartką naklejoną sprzedam. Jak był bezrobotny tak jest, co se pojeździł autem to jego a teraz jeszcze sprzeda i mu z 10tyś zostanie. Pobuja się za to do czerwca, resztę przez wakacje przehula, od września pójdzie się zarejestrować do UP jako bezrobotny. Od stycznia będą nowe pieniądze - może znowu mu dadzą na kolejne auto.
Kur*a... :banghead:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » śr sty 14, 2015 20:33

Dwa miesiące temu byłem na kupnie samochodu, Wcześniej przez 4 miesiące intensywnie szukałem samochodu z drugiej ręki, przejechane 5 tyś kilometrów w poszukiwaniu samochodu. Jedne były lepsze drugie gorsze 90% to samochody sprowadzane przez osoby prywatne jak i handlarzy. Samochody niejednokrotnie perfekcyjnie były przygotowane do sprzedaży, dopóki nie sprawdziłem przebiegu. Samochody 2-3 letnie miały nawet przelatane 200 tyś km, ba nawet jeden miał 300 tyś km! Gadki handlarzy to że dziadek emerytowany lekarz, jeździł po bułki a, że ateistą był to do kościoła nie jeździł itd.. mnie męczyły. Nie powiem szukałem też starsze samochody 3-5 lat a nawet 7 letnie. Niestety straciłem cierpliwość przekalkulowałem sobie plusy i minusy używanego samochodu i kupiłem jeszcze na wyprzedaży rocznika nowy samochód z 5 letnią gwarancją (którą dopłaciłem).
Piszę bo rzeczywistość jest taka jeśli się chce mieć auto z drugiej ręki to należy się liczyć z kosmicznym przebiegiem. Jak kogoś nie stać to polecam kupić z kraju samochód, gdzie nie jest to łatwe.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr sty 14, 2015 21:11

inż. Mk2_marcin pisze: Samochody 2-3 letnie miały nawet przelatane 200 tyś km, ba nawet jeden miał 300 tyś km! Gadki handlarzy to że dziadek emerytowany lekarz, jeździł po bułki a, że ateistą był to do kościoła nie jeździł itd.. mnie męczyły. Nie powiem szukałem też starsze samochody 3-5 lat a nawet 7 letnie.
Jednemu handlarzowi powiedziałem że ma mi nie mówić nic, czego mi nie da na piśmie na fakturze to się zamknął :bigok: W sumie to na ich bajery byłem przygotowany, ale jak od prywatnych właścieieli trzy razy w tygodniu mogłem usłyszeć że auta by nie sprzedał i jeździł dalej ale dziewczyna w ciąży i trzeba na wkład wlasny na mieszkanie... Nosz k*rwa przyrost naturalny skoczył?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » śr sty 14, 2015 21:24

No co przeciez taka sytuacja mogla zaistniec :chytry:


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lg1984 » czw sty 15, 2015 18:05

Panowie poradzcie cos. Brat w niedlugim czasie rozpoczyna poszukiwania auta. Teraz ma Leona 1 TDI 110KM i potrzebuje cos wiekszego, ale nie kombii. Rocznie robi ok 18tys. wiec nie wie czy szukac diesla czy jakas benzyne. Nie ma konkretnego auta na oku. Czy znajdzie sie cos fajnego z moca raczej min 150KM za kwote 15tys, max 18tys ale lepiej do tej nizszej granicy



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw sty 15, 2015 20:31

lg1984 pisze:Panowie poradzcie cos
Może Passat B5 FL, albo A6 w sedanie? Avensis, Vectra, Signum... wybór jest ogromny :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » czw sty 15, 2015 20:47

Jak szukałem samochodu dla ojca to też zrobiliśmy trochę km ale żaden się nie nadawał,typowe szroty od handlarza. Ale w końcu znalazłem ogłoszenie od dealera,sprzedawał furę uzywke,dzwoniąc dowiedziałem się ze wózek był u nich kupowany 3 lata temu i ziomek oddał go w rozliczeniu i wybrał sobie nowszy model. Kupiliśmy go choć jak na 3 letnie auto miał przejechane 210 tyś km. Serwisowany u nich do końca. Ojciec jeździ nim już trzy lata codziennie robiąc minimum 60 km,a auto warsztatu nie widzialo.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw sty 15, 2015 21:00

sulekmk4 pisze:Jak szukałem samochodu dla ojca to też zrobiliśmy trochę km ale żaden się nie nadawał,typowe szroty od handlarza. Ale w końcu znalazłem ogłoszenie od dealera,sprzedawał furę uzywke,dzwoniąc dowiedziałem się ze wózek był u nich kupowany 3 lata temu i ziomek oddał go w rozliczeniu i wybrał sobie nowszy model. Kupiliśmy go choć jak na 3 letnie auto miał przejechane 210 tyś km. Serwisowany u nich do końca. Ojciec jeździ nim już trzy lata codziennie robiąc minimum 60 km,a auto warsztatu nie widzialo.

A co to za auto?:P



kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kali1209 » czw sty 15, 2015 21:42

Witam, mam dylemat z jakim silnikiem kupić mk2 czy to 1.6 D czy 1.6 Td samochód będzie użytkowany więcej w trasie jak i w mieście



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: barto125 » czw sty 15, 2015 22:17

TD, nie ma co się męczyć z mułowatym D



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » czw sty 15, 2015 22:55

WichuTM, Mitsubishi outlander 2.0 DID DOHC,czyli 2.0 TDI z passiora,ale ten poprawiony rzecz jasna :-)
kali1209, bier TD,kumpel ma,na blacie grubo 400 tyś km a silnik chodzi jak żyleta


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości