Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » pn wrz 11, 2006 16:29

Poprostu tan niemiec cie delikatnie mówiąc przewalił... zeby zarejstrowac auto w polsce musisz miec wymeldowanie (a przy wymeldowaniu zabieraja dowod i wydaja BRIF) wiec muszisz udac sie do niemiec (do tego miasta co niemiec miał zarejstrowana fure wymeldowac go...)Przy wymeldowaniu beda ci potrzebne tablice i dowod auta oraz umowe ... :bajer: Ale nie martw sie sa tego plusy tez np... nie musisz placic za zajzdowki i ubezpieczenie...



siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 01:22

kubar pisze:po zapłacie 500zł opłaty recyklingowej

Wystarczy na umowie napisać date zakupu z zeszłego roku i po kłopocie nie trzeba tegoi płacić


let's play!

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » śr wrz 13, 2006 08:41

Witam mam mały problem. Mianowicie nabyłem Golfa terza trzeba go zarejestrować chodzi mi o to czy nie bede miał problemów przy opłacie akcyzy gdy na umowie jest inne nazwisko (sprzedający-właściciel) a na dowodzie rejestracyjnym inne. Poza tym mam tylko umowe i dowód rejestracyjny-czy to wystarczy??
Proszę o szybką odpowiedź, zgóry dzięki.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 10:04

Witam mam mały problem. Mianowicie nabyłem Golfa terza trzeba go zarejestrować chodzi mi o to czy nie bede miał problemów przy opłacie akcyzy gdy na umowie jest inne nazwisko (sprzedający-właściciel) a na dowodzie rejestracyjnym inne. Poza tym mam tylko umowe i dowód rejestracyjny-czy to wystarczy??
Proszę o szybką odpowiedź, zgóry dzięki.

W sumie nie powinno być problemu kiedyś z ojcem przywieżliśmy z niemiec golfa i na umowie była inna osoba niz w briefie i nie było żadnego problemu.Poza umową i dowodem musisz mieć brief


let's play!

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » śr wrz 13, 2006 11:15

Okej siarajechane ale co jak nie mam Briefu??to też potrzebne do akcyzy czy tylko do rejestracji,bo kupiłem bez??
I może wiesz też czy jak samochód kupiłem 14.08 i do teraz mam blachy to czy nie dostane jakiejś kary że dopiero teraz opołacam akcyzę?


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 11:29

Marszall,

Jak niemasz briefu to nie zrobisz przeglądu i nie zarejestrujesz.Wiem ze można dostać jakoś kopie czy duplikat, ale napewno sporo z tym zachodu.

A co do kar to nic sie nie przejmuj ja teraz rejestruje golfa i umowe se napisałem na 2005 żeby opłaty ekologicznej nie płacic.Poprostu umowe możesz mieć na kiedy czcesz tylko przy płaceniu akcyzy nie przekrocz 5 bodajże dni od przeglądu


let's play!

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » śr wrz 13, 2006 12:06

Siarajechane
Dzięki za informacje. Ale wiesz dziś robiłem przegląd i nie potrzebowałem Briefu no chyba że go mam i nic o tym nie wiem-ale z drugiej strony na wszystkich niemieckich papierach nie ma słowa Brief tak więc sam nie wiem.
A powiedz mi dokładniej jak było z tą opłatą ekologiczną (500 zł z tego co wiem wynosi) tak poprostu sobie napisałeś 2005 i w wydziale komunikacji nic nie chcieli??!!
U mnie to chyba nie jest możliwe bo ja mam zonka w takiej postaci że na dowodzie rejestracyjnym niemieckim mam wbite pieczątki z numerami blach importowych i okresem ich ważności od 15.08 do 13.09 wiec chyba kombinacja z datą na umowie nie przejdzie-jak myślisz?


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 12:13

Marszall, Data na umowie niema znaczenia ja mam na swojego umowe z 10.2005 powiedzmy, wymeldowany został w 05.2006, kupiłem 2 tygodnie temu a rejestruje teraz. Nikogo nie obchodzi kiedy auto przekroczyło granice, ważne tylkko żebyś nie przekroczył 5 dni pomiedzy przeglądem a zapłaceniem akcyzy bo w zeszłym roku przekroczyłem i musiałem zapłacić 100zł kary.Zawsze możesz mówić,że je naprawiałeś za granicą i nikt ci tego nie udowodni a na umowie śmiało możesz napisać 10euro

[ Dodano: Sro Wrz 13, 2006 12:14 ]
Marszall pisze:wiec chyba kombinacja z datą na umowie nie przejdzie-jak myślisz?
Napisz drugą umowę po swojemu


let's play!

Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » śr wrz 13, 2006 12:34

siarajechane pisze:
kubar pisze:po zapłacie 500zł opłaty recyklingowej

Wystarczy na umowie napisać date zakupu z zeszłego roku i po kłopocie nie trzeba tegoi płacić
Nie jestem do konca pewny czy to przejdzie teraz....

Ale probowac warto, zawsze to 500zł do przodu :okej: ja nie ryzykowałem i nic nie kombinowałem :hehe:



siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 12:36

malllcin pisze:Nie jestem do konca pewny czy to przejdzie teraz....

Na bank przechodzi! SPRAWDZONE!!!


let's play!

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » śr wrz 13, 2006 12:58

CHŁOPAKI ale mówie ja mam wbita tą głupią pieczątke w niemieckim dowodzie rejestracyjnym że auto jest zarejestrowane na mnie na jakiś tam okres i co pokaże im na umowie że kupiłem auto 11.09 a w dowodzie jest wbite że zarejestrowany na mnie już od 15.08?? bo przecież te wszystkie papiery trzeba im przedstawic w urzędzie celnym. to chyba nie ma sensu!!!


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 13, 2006 13:00

Marszall, Poprostu mówisz że dopiero wykupiłeś tablice i przwekroczyłeś granice autem


let's play!

broker66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 14:49
Lokalizacja: polska

Samochód bez briefu

Post autor: broker66 » pn wrz 18, 2006 18:14

malllcin pisze:Poprostu tan niemiec cie delikatnie mówiąc przewalił... zeby zarejstrowac auto w polsce musisz miec wymeldowanie (a przy wymeldowaniu zabieraja dowod i wydaja BRIF) wiec muszisz udac sie do niemiec (do tego miasta co niemiec miał zarejstrowana fure wymeldowac go...)Przy wymeldowaniu beda ci potrzebne tablice i dowod auta oraz umowe ... :bajer: Ale nie martw sie sa tego plusy tez np... nie musisz placic za zajzdowki i ubezpieczenie...


Dzięki za odpowiedź, otwiera ona mi drogę do zalegalizowania autka.
Czy ja dobrze zrozumiałem, wystarczy dać komuś dowód rej. i tablicę (komuś kto tam jedzie) i dostanę Brief i wymeldowanie?


Ale to dobra noiwina bo dodatkowo samochod kupiłem w zeszłym roku (to mam 500 zł w kieszeni lub na opłacenie kuriera) nie płace recyklingu ????????? :okej:



siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » pn wrz 18, 2006 18:59

broker66 pisze:kupiłem w zeszłym roku (to mam 500 zł w kieszeni lub na opłacenie kuriera) nie płace recyklingu ?????????
doladnie


let's play!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości