***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt cze 24, 2014 22:49

tpscorpic pisze: nasuwa mi się pytanie jak trzeba jeździć żeby co 30 tys. km wymieniać klocki
normalna procedura kasowania klienta. W wiekszości przypadków leci tylko faktura bo większość przez początkowy okres jeździ jak z jajem i na dystansie 30 tyś km klocki nie są zużyte nawet w 30%-ach
tpscorpic pisze:a po 90 tys tarcze hamulcowe ?
to już naturalne zużycie
Poza tym - ori materiały z ASO wcale nie gwarantują jakichś niebotycznych przebiegów. Wszystko jest obliczone... :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

MoniqueJulie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2014 22:32

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MoniqueJulie » śr cze 25, 2014 22:49

Witam serdecznie forumowiczów,
chciałam prosić o doradzenie w wyborze nowego samochodu, zastanawiamy się nad trzema różnymi markami, mianowicie:
-VW Golf GTD 2.0, ~184KM, 2014r.
-Mazda 6 2.0 benzyna, ~165KM, 2014r/ 2.5 benzyna, ~195KM, 2014r.
-Audi A5 2.0 TFSI, 2013 r. - teoretycznie z salonu jednak jest to samochód po demonstracyjny - 3Kkm przejechane,

Z góry dziękuję za wszystkie "ZA" i "PRZECIW" - niestety nie jesteśmy w stanie wybrać samochodu sugerując się jedynie opiniami sprzedawców, ponieważ wiadomym jest że każdy będzie zachwalał swój produkt, a może tutaj znajdą się właściciele tych modeli i będą mogli nam doradzić.

Jeśli coś, gdzieś źle napisałam - wybaczcie, jestem tu nowa i nie do końca jeszcze ogarniam :)



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr cze 25, 2014 23:01

A5 odrzuciłbym na wstępie. Z własnego doświadczenia wiem jak są traktowane samochody demonstracyjne i nigdy nie kupiłbym takiego samochodu. Najczęściej użytkowanie takiego samochodu wygląda tak - dopiero co odpalony, wszystko zimne, ale i tak od razu pełen pędzel, dziury, wyboje to nie problem. Generalnie ma się wszystko gdzieś, a samochód ma test jak na rajdzie.
Odnośnie dwóch pozostałych to wybór jest bardzo trudny, ale chyba zdecydowałbym się na Mazdę 6 2,5 benzyna + automat.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

MoniqueJulie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2014 22:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MoniqueJulie » śr cze 25, 2014 23:15

Właśnie boli nas troszkę to że jest to samochód demonstracyjny, a kusi nas cenowo, ponieważ wychodzi bardzo porównywalnie co Mazda i Golf po rabatach, jutro mamy umówioną jazdę testową tą A5.
Uważamy że spośród tych samochodów Mazda okazuje się być "czarnym koniem", ponieważ za niewygórowaną cenę mamy na prawdę piękny samochód, z dobrym silnikiem no i najlepszym dostępnym wyposażeniem.
Jeśli chodzi o Golfa - bardzo ubolewamy nad niemożliwością przetestowania samochodu, ponieważ salon VW w Bielsku Białej nie ma dostępnego tego samochodu do jazdy testowej, sprzedawca nie był nam nawet w stanie sprawdzić w którym z salonów w pobliżu moglibyśmy odbyć taką jazdę, jedynie dowiedzieliśmy się że oni "być może" zarejestrują tego Golfa co mają na salonie, jednak nie wiedzą kiedy.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr cze 25, 2014 23:29

Craash pisze:zdecydowałbym się na Mazdę 6 2,5 benzyna + automat.
przychylam się... piękne auto, nietuzinkowe, inne...
Bajeczny kolor bordo-metalic.
kosmos w stosunku do oklepanej jak zawsze i wyświechtanej niemieckiej linii, od lat niezmiennej gdzie każdy nowy model to niemal zawsze facelifting poprzednika. Nie bez znaczenia pozostaje technologia oraz mega wyposażenie. U niemców połowa z niego będzie w opcji extra płatnej.

Golf to poracha niestety - za takie pieniądze oczywiście. Auto dla singla z dużym zasobem gotówki. Bez względu na wersję, odmianę, choćby to był i sam R32 - to zawsze tylko Golf, niewielki hatchback.

A5... nadwozia typu cupe szybko się nudzą a potem ciężko to sprzedać. Zobacz merca CLS. Astronomiczne pieniądze a dzisiaj nawet salony nei chcą brać tego w rozliczeniu bo po 1,5 roku stoją na placach.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

MoniqueJulie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2014 22:32

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MoniqueJulie » śr cze 25, 2014 23:41

Piasek pisze:
Craash pisze:zdecydowałbym się na Mazdę 6 2,5 benzyna + automat.
przychylam się... piękne auto, nietuzinkowe, inne...
kosmos w stosunku do oklepanej jak zawsze i wyświechtanej niemieckiej linii, od lat niezmiennej gdzie każdy nowy model to niemal zawsze facelifting poprzednika. Nie bez znaczenia pozostaje technologia oraz mega wyposażenie. U niemców połowa z niego będzie w opcji extra płatnej.

Golf to poracha niestety. Auto dla singla z dużym zasobem gotówki. Bez względu na wersję, odmianę, choćby to był i sam R32 - to zawsze tylko Golf, niewielki hatchback.

A5... nadwozia typu cupe szybko się nudzą a potem ciężko to sprzedać. Zobacz merca CLS. Astronomiczne pieniądze a dzisiaj nawet salony nei chcą brać tego w rozliczeniu bo po 1,5 roku stoją na placach.
Duży + dla Golfa jest za przyspieszenie, bo tutaj jego niewysoka waga + KM dają "czadu", w Mazdzie niestety nie ma tego zrywu. Jeśli chodzi o wymiary - nie potrzebujemy dużego samochodu, nie wozimy dziecięcych fotelików, nie przewozimy zbyt często osób na tylnych siedzeniach, a auto byłoby u nas jako to "drugie" - obecnie jeździmy Skodą Superb z nadwoziem typu sedan, Mazda byłaby również w wersji sedan.
Mazda była naszym pierwszym typem, a jak ogólnie wiadomo, pierwsza myśl okazuje się być przeważnie najlepsza :)
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2014 23:50 przez MoniqueJulie, łącznie zmieniany 1 raz.



Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Golf 6 TSI » śr cze 25, 2014 23:48

Słyszał ktoś opinie na temat firmy auto partner we wrocławiu? chodzi o komis, mają bardzo atrakcyjne ceny. http://auto_partner.otomoto.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw cze 26, 2014 08:18

Golf jest drogi na kompakta w tej wersji. Powiedziałbym, ze dość skandalicznie. Ale jak komuś się podona GTI w dieslu to czemu nie.
Mazda 6- mi sie akurat nie podoba, z korozją mazdy ogólnie się lubią.
Audi a5- to że podemonstracjny to niestety koszt kompromisu. Można sobie nowy kupić ale trzeba trochę srebrników dokupić. Z drugiej strony auta nie są rozdawane ludziom bez kontroli. Jak jedziesz z pracownikiem ASO to nie będziesz takim autem odstawiał.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » czw cze 26, 2014 08:27

Zależy jak przebiega test samochodu. Ja np. miałem na kilka dni nowego Lexusa i mogłem z nim robić co mi się z nim podoba. Tylko jak oddawałem to musiał być umyty i zatankowany. :hmm:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw cze 26, 2014 08:46

MoniqueJulie pisze:Duży + dla Golfa jest za przyspieszenie, bo tutaj jego niewysoka waga + KM dają "czadu",
Pytanie ile razy dziennie będziesz to wykorzystywać. Za to komfort jazdy za każdym razem i tutaj pojawia się wielka krecha dla Golfa - to zawsze będzie twarde a Ty planujesz jeszcze GTI...
MoniqueJulie pisze:w Mazdzie niestety nie ma tego zrywu
bo porównujesz turbodoładowany silnik z wolnossącym.
MoniqueJulie pisze:obecnie jeździmy Skodą Superb z nadwoziem typu sedan,
no chyba że szukacie hot-hatch`a... w takim razie porównaj Golfa z np Mazdą 3 MPS. Bo posiadanie 2 dużych sedanów (SuperB i Mazda 6) będzie nudne :bajer:
jhosef pisze:Golf jest drogi na kompakta w tej wersji. Powiedziałbym, ze dość skandalicznie.
to jest największy ból tego auta - za pieniądze jakie wołają za wersję którą bierzesz pod uwagę kupujesz kawał porządnej limuzyny.
I to jest również przyczyna dla której golf jest marginalizowany na zachodzie... Tylko u nas jest nadal kult "golf to golf"... Tam niestety nie. Golf kosztuje sporo, w każdej wersji, podczas kiedy 20-30% taniej masz Hyundai`e, KIA`nki i inne małe hatchback`i, znacznie lepiej wyposażone, z lepszą gwarancją i te 3-4 lata i 200 tys km też bezawaryjnie przejeździ. VW w tym kraju jedzie głównie na sentymencie polaków bo to co oferuje obecnie, pod każdym względem, nie ma absolutnie odzwierciedlenia w pieniądzach jakie za to woła.
Craash pisze:Zależy jak przebiega test samochodu. Ja np. miałem na kilka dni nowego Lexusa i mogłem z nim robić co mi się z nim podoba. Tylko jak oddawałem to musiał być umyty i zatankowany. :hmm:
zależy od podejścia dealera. kumpel kupił C-klasę z salonu,1.8 kompresor 184KM, też demonstracyjny w bardzo bogatej wersji dlatego się skusił. 40 tyś zł taniej bo roczny ale tylko 3 tyś km przebiegu. Wszystko OK, faktycznie wyglądał jak salonowy tyle że na liczniku 3 tyś km widniało. Zdziwiła mnie tylko jedna rzecz: kpl nowych opon na tylnej osi napędowej...
Pytanie jak tym ktoś jeździł że w 3 tyś km zdarto tylne opony...
Z autem nic nie jest, dotychczas w 3 lata przejechał tym 70 tyś km i silnik się nie rozsypał, nic się nie zepsuło, ale to potwierdza tylko opinie przedmówców odnośnie traktowania samochodów wystawowych, testowych, demonstracyjnych itp...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

MoniqueJulie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2014 22:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MoniqueJulie » czw cze 26, 2014 12:54

Niestety z samochodem demonstracyjnym to taki chybił trafił, może być mocno "dojechany" a może mu nic nie być, więc ryzyk fizyk.
Drogą takiej racjonalnej eliminacji odpada A5 i Golf (tutaj faktycznie w porównaniu do ceny - środek nie ma zbyt wiele do zaoferowania, wrażeń jezdnych nie było bo i jazdy testowej nie było). Tak więc została Mazda 6 (postaram się jednak przekonać osobę decydującą do zerknięcia na tą 3 MPS, mi osobiście się ona bardziej podoba) i na horyzoncie pojawił się jeszcze jeden szatan, mianowicie Infiniti Q50, salonowe ale zeszłoroczne więc też na fajnym rabacie, więcej szczegółów nie znam, ponieważ to nie ja się dogadywałam z dealerem, jednak podejrzewam że będzie to albo Q50 Sport albo Q50 Premium - 2,2d.

Wracając jeszcze do nadwozia - nie ma to dla nas kompletnie żadnego znaczenia, może to być drugi sedan, może to być hatchback.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » czw cze 26, 2014 13:31

Taki Infinity to bardzo sensowny wybór. Samochód zeszłoroczny, cena pewnie o kilkanaście tysięcy niższa, a nadal dostajesz nówkę sztukę. Takie Infinity to też półka wyżej niż Mazda, więc podejrzewam że komfort i wyciszenie wnętrza też na wyższym poziomie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw cze 26, 2014 13:49

Ładne, bardzo ładne auto.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

MoniqueJulie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 25, 2014 22:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MoniqueJulie » czw cze 26, 2014 13:57

Cenowo Infiniti wychodzi drożej od Mazdy gdzieś w granicach 10tyś zł, więc różnica nie jest duża, no ale musimy zajechać, oglądnąć ponieważ póki co wszystko było ugadywane przez telefon.
Oglądaliśmy też nową Superb'ę jednak przedostatnia z możliwych wersji wyposażeniowych (prawie najlepsza) nie ma kompletnie nic ciekawego do zaoferowania, zrobiona jest całkowicie od dechy, już nawet nasza stara wykonana wewnątrz jest lepiej niż ta nowa - mówię tutaj o detalach, w naszej staruszcze dużo przyjemniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości