***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » ndz cze 15, 2014 22:05

1.9 jtd to silnik opla cdti , dwumasy padają i układ wtryskowy wadliwy. poza tym dobra konstrukcja.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz cze 15, 2014 22:57

markk pisze:1.9 jtd to silnik opla cdti ,
raczej odwrotnie ;)
Opel skiblił te silniki swoim cudowaniem. U Fiata wymiatają aż miło

Fiat Croma 1.9JTD
Honda Accord 2.2i-CDTI
Mercedes C-klasa W203 220CDI
Seat Leon, Altea z 1.9TDI ARL...
Volvo S70 2.4 D5 163/185KM seria, samym chipem ciągną się do 240KM...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » pn cze 16, 2014 09:23

może i tak , morał taki , że jednostki te same. Jak znajdzie się zadbana to można latać i latać..


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » pn cze 16, 2014 11:00

Z tych zaproponowanych przez Piaska jedynie Leon by wchodzil w gre, tylko chyba jest niewiele wiekszy od Golfa. Volvo leciwe, Fiat, Merc i Honda jakos wizualnie nie podchodza.
Poprzegladalem ogloszenia i wybralem 3 auta:
1. Passat b5 fl z konca produkcji TDI 131KM + chip
2. Passat b6 z poczatku produkcji TDI 105KM (tylko nie wiem czy samym chipem da rade min 140KM wycisnac?)
3. Alfa 159 1.9JTD 150KM
Ktory z tych 3 bedzie najmniej awaryjny?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn cze 16, 2014 12:06

deskjet pisze:Ktory z tych 3 bedzie najmniej awaryjny?
Zdecydowanie b% FL, choć 159 też jest niezła. B6 bym sobie odpuścił - kumpel z pracy ma, chce to sprzedać, bo z elektroniką nie może dojść do ładu - wariuje jak w Lagunie :) Chyba, że trafił na jakiś lipny egzemplarz


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » pn cze 16, 2014 12:41

Dzieki :pub: w takim razie szukam passata b5 fl lub alfy 159. Jeszcze musze z bliska dokladnie oblukac obie furmanki, bo na zdjeciach/na ulicach jak widze to ladniejsza wydaje sie alfa.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » pn cze 16, 2014 14:47

alfa zacna , lepszą niż passat moim zdaniem. Głownie dlatego , że passatów jest dużo , ciężko bedzie znaleść coś dobrego, alf jest sporo mniej , są tańsze i mnie podobają sie bardziej - ja by, celował w alfe.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Przemo190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 20, 2014 00:58

VW Touareg V10TDI

Post autor: Przemo190 » pt cze 20, 2014 01:57

Przymierzam się do zakupu Touarega V10TDI z 2008r. W związku z tym powiedzcie mi Panowie na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przed zakupem, żeby nie wpakować się od razu na "minę". Miałem okazję jeździć Touaregiem (2003r.) mojego kolegi z tym silnikiem, a także trzema Phaetonami również V10 i wiem, że ten silnik daje wiele przyjemności z jazdy. Kolega nigdy nie miał problemu z opisywanymi wyżej turbinami, a samego Touarega miał zaledwie dwa miesiące (wypadek) więc nie zdążyło się nic zepsuć.
Słyszałem gdzieś, ale nie jest to potwierdzone źródło, że podobno VW wypuścił ten silnik z "krótkim blokiem", jeżeli to prawda to od jakiego roku były montowane i czy są poprawione w stosunku do wcześniejszych jednostek napędowych i tym samym mniej kosztowne w obsłudze i ewentualnych naprawach.
Chciałbym też wiedzieć jak zachowuje się automatyczna skrzynia w tym samochodzie, a także napęd.
Z reszta im więcej informacji, tym lepiej.
Jestem z Katowic więc chciałbym też zapytać, czy znacie może kogoś z mojej okolicy, kto obsługiwałby ten samochód nie zdzierając ze mnie skóry i kto nie załamywałby przy nim rąk.

Pozdro, Przemek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pt cze 20, 2014 10:21

Przemo190, kupując Tuarega V10 TDI musisz mieć świadomość, że na każdą naprawę wydasz worek pieniędzy. To jest auto drogie w serwisie i to bardzo. Wg wytycznych serwisowych nawet wymiana turbiny wymaga wyciągnięcia silnika. VW stworzył specjalną do tego platformę. Zrobienie rozrządu w tym aucie (jest na kołach zębatych) wyciska łzy w oczach. Teoretycznie rozrządu się nie robi. Ale jak ktoś nie kupował specjalnego oleju to tego silnika to kółka ponoć sie zużywają przedwcześnie.
Mój przyjaciel miał ten samochód. Ogólnie się go pozbył to jak stwierdził - to idiotyczny samochód w tej konfiguracji. Niby diesel a spala jak benzyna 4,2.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt cze 20, 2014 10:29

Dlatego zasugerowałem koledze klasykę czyli LandCruiser`a ale siła wyższa (żona) :)
Przemyślałbym temat bardzo dokładnie bo jak pisze jhosef, worek pieniędzy trzeba mieć w zanadrzu na cokolwiek. Podejrzewam że jakieś grubsze roboty to się nalatasz po kraju za specami ogarniającymi ten model, nie tylko wiedzą i praktyką ale i zapleczem sprzętowym.
Ale jeżeli ten i żaden inny - przełam się do gazu albo samej benzyny i zagazuj sam.
Połowa mniej problemów natury silnikowej, nie wspominając o kosztach paliwa śmigając na LPG

Diesel, jeżeli cały i ktoś to sprzedał to znaczy że coś już z nim się dzieje lub wkrótce zacznie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt cze 20, 2014 21:30

Witam Panowie/Panie

Długo myślałem i potrzebuję większego samochodu drugiego, Golf zostaje dla mnie.

Wybrałem Volvo S60 lub S40 z roczników 2004-2009 interesuje mnie głównie silnik 2.5T w benzynce. Czy któryś z kolegów miał doświadczenie z tym samochodem ? bo szczerze powiem trochę się naczytałem no i fajnie fajnie wiele wiem ale z mojego środowiska użytkowników volvo nie mam :( Może ktoś się znajdzie który użytkuje od dłuższego czasu taki samochód. Sam samochód bardzo przypadł mi do gustu ze względu na wyposażenie i linie oraz bezpieczeństwo.

Interesuje mnie:
- silnik 2.5T chyba że jakiś argument da mi do zrozumienia że nie warto
- S40 II a S60 I o ile dobrze wyczytałem konstrukcyjnie zawieszenie i silniki te same tylko buda szersza i dłuższa od siebie jeżeli jakaś pomyłka to proszę wtedy o jakieś konkretne różnice których nie znam :) i ponoć wiele części wspólnych z Focusem II
- Jak z historią serwisową słyszałem że wiele serwisów udziela info bez problemu jeszcze inni chcą kasę jeżeli ktoś zna kogoś w Volvo to fajnie było by się co nie co dowiedzieć
- Zamienniki części hmm tyle co wyczytałem że do modeli volvo mało części zamiennych a tak sprawdzam net i sklepy to jest tego pełno jest tu jakiś hak ? chyba że chodzi o zamienniki dobrej jakości a te co widzę to z mchu i paproci :P
- O automatach nie czytałem ale jeżeli ktoś ma jakieś info także poproszę na temat tych skrzyń czy warte czy lepiej odpuścić i kupić manual
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2014 22:11 przez Xandar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt cze 20, 2014 21:36

jhosef pisze:Przemo190, kupując Tuarega V10 TDI musisz mieć świadomość, że na każdą naprawę wydasz worek pieniędzy. To jest auto drogie w serwisie i to bardzo. Wg wytycznych serwisowych nawet wymiana turbiny wymaga wyciągnięcia silnika. VW stworzył specjalną do tego platformę. Zrobienie rozrządu w tym aucie (jest na kołach zębatych) wyciska łzy w oczach. Teoretycznie rozrządu się nie robi. Ale jak ktoś nie kupował specjalnego oleju to tego silnika to kółka ponoć sie zużywają przedwcześnie.
Mój przyjaciel miał ten samochód. Ogólnie się go pozbył to jak stwierdził - to idiotyczny samochód w tej konfiguracji. Niby diesel a spala jak benzyna 4,2.
Touareg to tak naprawdę Cayene bo idąc ich historią to Porsche Audi VW Skoda Seat to jedna stajnia grupy VW i wiele mają wspólnego.
I o ile mi wiadomo wersje V8 to konstrukcje Porsche, a reszta to VW płyty te same.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt cze 20, 2014 22:23

Xandar pisze:- Zamienniki części hmm tyle co wyczytałem że do modeli volvo mało części zamiennych a tak sprawdzam net i sklepy to jest tego pełno jest tu jakiś hak ? chyba że chodzi o zamienniki dobrej jakości a te co widzę to z mchu i paproci :P
zamienniki praktycznie każdej części, od jakichś no-name`ów po Lemfordery, wiele elementów z Lemforder`a w cenach ori Volvo zatem co chcesz to kupujesz
Xandar pisze:- O automatach nie czytałem ale jeżeli ktoś ma jakieś info także poproszę na temat tych skrzyń czy warte czy lepiej odpuścić i kupić manual
no tutaj nei ma co ściemniać - to najsłabsze ogniwo. Siedzi tam Aisin-Warner zarzynany przez nieserwisowanie. Jak każdy automat w zasadzie.
Jak trafisz na takiego w którym choć raz ktoś olej wymienił - polata.
Tego się nie naprawia - to się wymienia na używki i jeździ dalej.
2.5T... w manualu to męczarnia nogi, sprzęgła, opon, itp...
Tylko automat
Xandar pisze:S40 II
odpuść. To ford focus...
Xandar pisze:S60 I
ale to jest zacne auto


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

mateusz5918
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 20, 2014 17:55

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mateusz5918 » pt cze 20, 2014 23:02

Witajcie. Jestem tutaj nowy :) Więc witam gorąco was wszystkich.
Jako, że prawko zdane, plastik już mam, przyszła pora na wybór pierwszego samochodu.
Czego szukam ?
Szukam Golfa 3 / Jetty A2 / Polo 6n2.
Jaki silnik?
Szukam jednostki wysokoprężnej (diesel).
I w tym momencie mam pytanie do was Drodzy forumowicze.
Jaką jednostkę wybrać ? Mój tata ma Passka 1.9TDI 90km i celowalbym też w ten silnik, jednak w Polo jest tylko 1.9 D.
Chciałbym by był to silnik prosty w naprawie, z jak najmniejszą ilością wszystkich "cudów" techniki. Nie zależy mi na super przyspieszeniu, dojeżdżam około 20 km w jedną stronę na codzień + codzienny powrót. Dodam iż poprzednim autem w rodzinie był Seat Cordoba I 1.9d. Przeleciał 700 tys i nic mu nie było od kwestii mechanicznej, ale blacha zaczynała bardzo korodować. Jak myślicie które auto, w jakiej wersji silnikowej byłoby odpowiednie dla mnie.
Dodam iż posiadam budżet w wysokości 4.5 tys w porywach 5 tys.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości