Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt gru 08, 2015 12:29

lukidunaj pisze:Nie wiem w sumie czy w dobrym temacie ale dziwna sprawa.. :D

Miał ktoś może styczność z autami MG ?
Mam propozycję zamiany auto za auto, właśnie za MG ZS 1.8 z 2004roku.
Jak one stoją z cenami ? Ludzie to chętnie kupują ?

Nawet gdybym się zamienił to prawdopodobnie po krótkim czasie bym sprzedał te MG ale obawiam się, że nie jest to warte tyle co mój Golf(9tysięcy) i będzie problem ze znalezieniem kupca.
MG to praktycznie Rover, a Rovery chodzą dość tanio.
Zamienić się chce z tego względu, że na dość krótki czas potrzebuje oszczędniejszego auta niż moje, a sprzedać VR'a nie jest tak prosto :)
Obrazek
Obrazek

MG/Rover to w zasadzie to samo, z tym że ZSy stoją nieco lepiej w cenie. Jeśli chodzi o silniki 1,8 to są takie same. Nim go weźmiesz, to sprawdź czy nie ma oznak HGF-u bo to typowe w całej K-serii począwszy od 1,4 skończywszy na 1,8 i tanie w remoncie nie jest. Jeśli ma HGF to jest spora szansa że pęknięta będzie głowica ( dość częsta przypadłość) a tej spawać się nie da z racji stopu z jakiego jest zrobiona ( tzn może ktoś Ci to pospawa, ale nie da gwarancji że nie pęknie w tym samym miejscu). Łatwiej byłoby ci sprzedać w późniejszym czasie jeśli siedziałoby w tym KV6. Ogólnie auta fajne, wbrew pozorom jeśli nie był bity to nie powinien być skorodowany ( osobiście mam R75 1,8T z 2003 roku w kombiku w full opcji i korozji na nim nie ma żadnej pomimo że jakoś specjalnie dbane o niego nie było). Co do samej wartości to najprościej byłoby zapytać na forum roverków -> http://forum.roverki.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lukidunaj » wt gru 08, 2015 12:33

Oooo, dzięki za mega odpowiedź.. :D
Na pewno tam podpytam :)
Ale wstępnie chyba sobie daruje tą zamianę bo ciężko chyba będzie później to sprzedać.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt gru 08, 2015 12:36

Czy ja wiem czy ciężko. Pogadaj z posiadaczami na forum Rovera ( a jest ich sporo). Od kumpla brat kupił takiego ( tyle że KV6) parę lat do tyłu i jeździ zadowolony. Marka może trochę niszowa w PL ale trochę tego po drogach mimo wszystko jeździ ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt gru 08, 2015 12:45

Zamiana nigdy nie jest korzystna - jak ktoś chce się zamieniać na cokolwiek to znaczy że ma taką minę do zaoferowania że tylko jelenia szuka aby się tego pozbyć. Nikt przy zdrowych zmysłach nie idzie w żadne zamiany.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » wt gru 08, 2015 12:53

Piasek pisze:Zamiana nigdy nie jest korzystna - jak ktoś chce się zamieniać na cokolwiek to znaczy że ma taką minę do zaoferowania że tylko jelenia szuka aby się tego pozbyć. Nikt przy zdrowych zmysłach nie idzie w żadne zamiany.
Najlepsze ogłoszenia są: zamienię na coś ciekawego, rozważę każdą propozycję :rotfl:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lukidunaj » wt gru 08, 2015 12:56

Powiem Wam, że wpisałem w ogłoszenie zamianę tylko dlatego, że VR'a ciężko sprzedać. A wychodzę z założenia, że jak się zamienię za jakieś 'normalne' seryjne auto to będzie łatwiej i szybciej sprzedać. Ale nie chce się też zamienić za pierwsze lepsze auto za które dostanę przy sprzedaży 5tysięcy. :P A mój golfik to nie żadna mina :P



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maj0nez » wt gru 08, 2015 13:03

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :-(


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

lukidunaj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 11:11

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lukidunaj » wt gru 08, 2015 13:11

maj0nez pisze:Zamienił stryjek siekierkę na kijek :-(
Spokojnie :( w głowie buduje się już nowy projekt :P będzie 2.8 tylko w mk4 :P



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt gru 08, 2015 13:21

bude ze Scirocco bierz a nie MK4, przynajmniej cokolwiek aerodynamiki w tym jest ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » wt gru 08, 2015 13:26

lukidunaj pisze: będzie 2.8 tylko w mk4
to ty za trójke chcesz 9 tysięcy ? :shock: nie dziwię się ,że ciężko sprzedać ,mało jest napaleńców żeby wyłozyła tyle kasy na mk3 , w zasadzie tylko pasjonat marki by to kupił .ale MG to już wogóle tego nie sprzedasz a jak już to za 4-6 tyś max z częsciami do tego tez cięzko ,jak dla mnie zamiana totalnie nie opłacalna z twojej strony ,chyba ,że by ci dopłacił różnice .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt gru 08, 2015 13:29

lukidunaj pisze:Ale wstępnie chyba sobie daruje tą zamianę bo ciężko chyba będzie później to sprzedać.
Dokładnie - daruj sobie. Golfa zawsze, szybko sprzedasz, a z tym wynalazkiem będziesz się bujał. Kumpel z pracy ma Rovera 75 kombi, z dieslem pod maską. Kupił go 3 lata temu za prawie 20 tys. zł. Od jakiegoś roku próbuje go sprzedać - zero zainteresowania, mimo że z ceną zszedł już do 8 tys. zł. A samo auto całkiem przyjemne, dość niezawodne, ale mimo wszystko szkoda nerwów...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt gru 08, 2015 13:55

Takie wynalazki jak Rover czy MG kupić można, ale: w dobrym stanie, za dobre pieniądze i po prostu zajeździć. A i tak w trakcie użytkowania wyjdą jakieś kwiatki typu tarcze z piastami za "500 sztuka" albo inne dziwactwa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » wt gru 08, 2015 14:15

Piasek pisze:kwiatki typu tarcze z piastami za "500 sztuka" albo inne dziwactwa
bez kitu patentów tam jest nawalone ,że szok ,robiłem kiedyś rovera 75 w dieslu ,silnik to ma z bmw i patentów cała masa ,2 dni siedziałem nad nim i myślałem ,bez neta bym sobie nie poradził .to nie budowa cepa jak w VAG-u ,że każdy kto ma smykałke sobie sam naprawi :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt gru 08, 2015 14:39

Nie można generalizować. Rover 200 to była Honda Civic HB z innymi znaczkami, Rover 400 to Civic w "sedanie" a Rover 600 to już Honda Accord. Czego by nie złapał Honda od początku do końca. I kupić coś takiego... trafisz w lepszym stanie i za dużo mniejsze pieniądze niż analogiczną Hondę. Później dopiero, jak zaczęli mariaże z BMW to co model to inny dostawca części, składanki jak Volvo S/V40 i następca S/V50


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości