OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » pt lut 01, 2013 00:31

Ty wiesz swoje, ludzie ktorzy uzytkuja po kilkanascie takich aut w firmie robiac kazdym 2 trasy po 2000km tygodniowo, wiedza swoje.
dominik7 pisze: Może się na tym nie znam bo nie miałem styczności z tym silnikiem, ale czytam właśnie opinie
pewnie kazdy dci czy 1.9, czy 2.2 czy 3.0 dci to dla ciebie to samo ;)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pt lut 01, 2013 11:58

Woski ma rację a ty dominik7 wrzucasz wszystkie dCi do jednego worka, Woski ale druga sprawa jest taka że pod uwagę trzeba brać nie tylko silnik ale i resztę a ta w Renówkach jest kiepska, chodzi mi głównie o żyjącą swoim życiem elektrykę, jakość i wytrzymałość wnętrza również odbiega od wytrzymałości VW więc mimo wszystko ja wybrałbym T5 z silnikiem 2.5 TDI R5 - zdecydowanie



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Woski » pt lut 01, 2013 22:21

W Traficu za duzo elektroniki nie ma na szczescie ;) Wnetrze moim zdaniem calkiem niezle znosi kilometry. Jak nie lubie zadnych nieniemieckich aut, tak tym samochodem lubie jezdzic, a kupilem tego dobre 20-30 sztuk juz w zyciu. Klientow znajduje bardzo szybko.

R5 TDI bylo dobre w T4 i LTeku. T5 lubi sie spsuc no i pali dobre 2l wiecej niz Renault.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » pt lut 01, 2013 22:54

Woski pisze:
R5 TDI bylo dobre w T4 i LTeku. T5 lubi sie spsuc no i pali dobre 2l wiecej niz Renault.

ale o ile się nie mylę to nie ten sam R5 tylko sporo zmodyfikowany

poza tym przesada, kuzyn ma trafica z 2.0 dCi i pompa wysokiego ciśnienia paliwa też mu siadała chyba ze dwa razy, po drugie trafici mają tendencję do korozji większą niż T5



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: mariusz_k90 » sob lut 02, 2013 06:12

może ktoś mi powiedzieć jaką funkcję pełni plack pod maską? wszystkie gumowe oraz plastikowe elementy ubabrane tym cholerstwem :chytry:
tak to wygląda na giełdach samochodowych. auta z importu, z lepszego świata ;)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » sob lut 02, 2013 09:55

mariusz_k90 pisze:może ktoś mi powiedzieć jaką funkcję pełni plack pod maską?
funkcję działającą na podświadomość większości klientów ...."uch.... ach ..... och... jaki piękny"



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: dominik7 » sob lut 02, 2013 22:37

We mnie budzi obrzydzenie, bo mi się kojarzy z gośćmi lubiącymi 10 choinek zapachowych pod lusterkiem i futerko na kierownicy.
Co do DCi to o 2,2 słyszałem tylko dobre opinie.
Mój wujek ma 1,9 i turbo mu padło po 150kkm (samochód ma od nowości) , a on dba o auto. Paliwo mu zamarzło w trakcie jazdy - tankowane było na Texaco w Lodzi (koszt czyszczenia układu 300zl).
3,0 DCI słyną z zacierania się - jest to prawdopodobnie wada fabryczna tych silników - za mala miska olejowa a zarazem za mało oleju; sprawa była opisywana w TVN Turbo kiedyś na przykładzie Saabów 95.

Chłopaki możecie mi zarzucić ze się nie znam, ale ja wole się uczyć na błędach innych a nie swoich gdy kupuje samochód.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: doggie » ndz lut 03, 2013 17:32

dominik7 pisze:
Co do DCi to o 2,2 słyszałem tylko dobre opinie.

co najwyżej mogłeś je słyszeć u dealera Renault



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: marmi m » pn lut 04, 2013 22:00

http://raportdrogowy.interia.pl/news-w- ... nId,776025" onclick="window.open(this.href);return false;

Myślę że dobry artykuł jak się zachowuje podczas wypadku autko spawane pewnie z dwóch w garażu...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: szela81 » pn lut 04, 2013 23:10

Sądząc po boczku audi 80? Za takie coś powinni jak za morderstwo... Chociaż jak ćwiara dobrze wsadzona to się laik nie połapie a sprzedawca w razie czego powie, że on tak kupił...

Auta powypadkowe powinny mieć zabrany dowód, salvage title, powinna być do tego baza i nawet jakby ktoś reanimował barachło - powinno być to od razu sprawdzalne. Dlaczego w pewnych krajach (Skandynawia) można po rejestracji sprawdzić wszystko? Tylko u nas nie jest to na rękę... no właśnie komu?



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: Marcin TDI » pn lut 18, 2013 03:19

sporo ludu nawet nie wie że ma samochód z ćwiartek zrobiony i jeżdżą.
Zobaczcie ten filmik. Tu możecie latać z miernikami lakieru i przeszczepu nie wykryjecie a przy wypadku auto się złamie.Moja rada taka dla wszystkich oglądajcie auta od dołu i tam szukajcie spawów większych ilości konserwacji nie fabrycznej. Auta są zgrzewane w fabrykach tak więc spokojnie zobaczycie jakieś gluty po spawaniu czy jakieś inne nie dociągnięcia.Ja wolę kupić autko proste nie spawane z dwóch a silnik to mnie tak za bardzo nie interesuje bo w razie czego można naprawić albo zmienić.A buda to wiadomo.Losowanie i można się przejechać
" onclick="window.open(this.href);return false;


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

_Pawel_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 13, 2013 17:12

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: _Pawel_ » pn lut 18, 2013 19:54

pozwole sobie napisac co zaobserwowalem mieszkajac dosc dlugo w Niemczech. Zakup tzw. perelki - ladnego i taniego auta jest tylko mozliwy jak mamy pewna siec znajomych.
Wiemy, ze ktos np. chce sie pozbyc auta, bo kupuje inne. Najczesciej wlasciciel oddaje stare auto do dealera liczac na upust a ten picuje i pozniej sprzedaje 2x drozej. Tylko znajac bezposrednio
dana osobe mozna cos ladnego i tanio kupic. Kazdy handlarz, czy Polak czy Niemiec czy Turek chce zarobic. Omijasz posrednika, trafisz cos fajnego, inaczej to mina.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: marmi m » wt lut 19, 2013 02:04

Tylko że u nas wiele osób nie rozumie że to co sprowadzają i potem sprzedają sporo poniżej średniej ceny to trupy, niestety inną kwestią u nas w kraju jest to że kazdy chce autko wychuchane i wydmuchane i nie dociera do ludzi że auto służy do jazdy i takie rzeczy jak rysy, zadrapania i uszkodzenia parkingowe sa normalnym następstwem eksploatacji...

Tego autka z filmiku to dokładnie można latać z czujnikiem i wyjdzie że perełka niebita... :los2:
Tylko że takie autko jak napiszą ze niebite stan ideał szybciutko znajdzie u nas kupca, najlepsze jest to że napisanie w ogłoszeniu że auto miało jakąś stłuczkę i nawet jeśli była niewielka i naprawiona w aso praktycznie zeruje szanse na sprzedaż auta...

Zreztą przerabiałem na to na własnej skórze auto serwisowane w aso, włącznie z poważnymi naprawami typu turbo i pompa cr, rozrząd, sprzęgło itp, za ciężkie pieniądze, na wszystko były faktury i gwarancja, przebieg wysoki bo 270tyś w 6,5rocznym aucie, jedna stłuczka naprawiona w aso z pełną fakturą, rezultat był taki że kto dzwonił to jak usłyszał że przebieg nie jest pomyłką to od razu dziękował, bo zajeżdżony i bity wrak :rozpacz: przez 3 miesiące auto się nie sprzedało...

W końcu się wkurzyłem wywaliłem książkę, przebieg poszedł na średnią krajową i stał się cud auto się sprzedało po niecałym tygodniu, także nie dziwię się że każde auto ma u nas skręcony licznik i jest ''bezwypadkowe''

A kupujący się cieszy bo kupił kilkuletnie autko z niewielkim przebiegiem, za to stracił gwarancję na każdą wymienianą część...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

OFF TOP na maksa tzn. podyskutujmy o "IGIEŁKACH"

Post autor: art_2008_a_ » wt lut 19, 2013 08:41

marmi m pisze: przebieg wysoki bo 270tyś w 6,5rocznym aucie,
40 tys rocznie .. to wysoki ? pewnie normalny np. w Niemczech. Nowe auto kupuje się aby jeździło a nie stało garażu. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości