Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt kwie 28, 2015 12:36

Nie sprowadzajmy świata motoryzacji do koncernu VAG.
Mamy jeszcze Opla i bardzo dobre, klasyczne 4-cyl silniki benzynowe, mamy Renaulta ze swoim rewelacyjnym 1.6 16V (podobnie 1.2 i 1.4) Honda, Toyota, Fiat, wszędzie tam znajdziemy jeszcze dobre i proste wolnossące silniki benzynowe w normalnych pojemnościach 1.4 czy 1.6 benz.
VW na dobrą sprawę nie posiada już "normalnych" silników, bo co ma do zaoferowania: prosty przykład z konfiguratora, nowe Polo:
- 3-cyl wolnossący traktorek 1.0 Pb
- 3-cyl turbodoładowany diesel 1.4 TDI
- 4-cyl. doładowane TSI
NIE MA NORMALNEGO SILNIKA !!
Gdzie pójdziesz do renaulta czy opla i masz silniki 1.2, 1.4, 1.6 klasyczne 4-cyl wolnossące, co najwyżej w technologii 16V


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt kwie 28, 2015 12:49

Piasek, ja nie sprowadzam świata do VW.
Szczerze to się nad Renault Captur zastanawiam.
Silniki: 0,9 Turbo, 1,2 Turbo, 1,5 dCI


W clio jest tylko jeden - 1,2 16V 75 KM - szał.

W megane tylko ten co podałeś. Taki trynd jest teraz. Znalezienie wolnossaka to trudność powoli.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt kwie 28, 2015 13:24

jhosef pisze:W clio jest tylko jeden - 1,2 16V 75 KM - szał.
ale jest :D. Opel podobnie... natomiast VAG twierdzi uparcie że to co potrzebuję ma mieć 3 cylindry, bo jak 4 to w gratisie dokładają: FSI i kompresor albo turbodoładowanego diesla z eko-ustrojstwem które w komorze silnika zajmuje więcej niż sam silnik.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt kwie 28, 2015 13:47

Piasek pisze:ale jest :D.
Ja mu daję jeszcze pół roku, ewentualnie do końca 2015.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt kwie 28, 2015 14:03

No niestety to "dobro ekologiczne" sprawi że za parę lat będziemy ... no właśnie nie wiadomo czy będziemy bo eko-debile stwierdzą że nawet koń ciągnący furmankę za dużo metanu uwalnia (pierdząc) a świry z WWF podadzą cię do sądu za znęcanie się nad zwierzętami bo kto to widział żeby koń furmankę ciągnęło :rotfl:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt kwie 28, 2015 14:33

jhosef pisze:Świece - pokaż mi świece za 40 zł jak do mk2 ostatnio szukałem i 70 za komplet NGK bez cudów trzeba dać
A proszę Cię bardzo - sekunda szukania i kupisz Iskry po 10 zł/szt. Wiem, to nie NGK, ale czy gorsze? Hmm, nie jestem przekonany. http://allegro.pl/swiece-01g-audi-golf- ... 03517.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A pewnie jak poszukasz, to kupisz i taniej.
jhosef pisze:Po drugie - zależy od silnika. Mój kolega ostatnio zadzwonił ostro wkurzony, że ASO mu zmieniło świece za 300 zł.
Oczywiście - ale mówiłem tu o prostych silnikach, a nie nowych wynalazkach.
Piasek pisze:VW na dobrą sprawę nie posiada już "normalnych" silników, bo co ma do zaoferowania: prosty przykład z konfiguratora, nowe Polo:
- 3-cyl wolnossący traktorek 1.0 Pb
- 3-cyl turbodoładowany diesel 1.4 TDI
- 4-cyl. doładowane TSI
NIE MA NORMALNEGO SILNIKA !!
Dokładnie - ten zabieg VW z wprowadzaniem takich silników może ma sens na zachodzie, czy w innych bogatych landach, ale u nas, szczególnie na rynku aut używanych, za kilka lat VW będzie dzięki tym silnikom, gdzieś w czarnej d.... W Polsce sprawdzają się auta tanie, proste w budowie, tanie w eksploatacji i dlatego ludzie nie pójdą w wynalazki typu FSI, TSI, TFSI... Za biedny naród mamy.
Piasek pisze:No niestety to "dobro ekologiczne" sprawi że za parę lat będziemy ...
Ja dalej będę jeździł którymś ze swoich starych gruchotów - przynajmniej nie wydam fortuny na auto, na diagnozy, naprawy, części. A czym się różni takie moje 21-letnie Volvo od nowych aut? Na pewno nie wyposażeniem, bo mam wszystko, a nawet za dużo. Za to na pewno jest bezpieczne, jest wygodne i nawet jak by mi go szlag trafił, to moja kieszeń tego nie odczuje, gdyż kosztowało mnie grosze :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt kwie 28, 2015 14:50

Już dzisiaj jest problem z kupieniem czegoś "normalnego" nawet w kilkuletnich używkach. Wybierzcie dowolne auto które bierzecie pod uwagę: 80% oferowanych do sprzedaży to będą diesle (które ktoś sprzedał na zachodzie bo już wiedział że zaczną się z nim problemy po takim przebiegu), kolejne 10 % to wynalazki typu 0.9 turbo, 1.2TCe,1.6 turbo albo inne TSI, FSI itp i może 10% to klasyczny 4-6 cyl silnik wolnossący, benzynowy który można np zagazować albo nie i jeździć nim 3 tyś km rocznie tylko po mieście.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt kwie 28, 2015 15:06

herbu pisze:A proszę Cię bardzo - sekunda szukania i kupisz Iskry po 10 zł/szt. Wiem, to nie NGK, ale czy gorsze? Hmm, nie jestem przekonany. http://allegro.pl/swiece-01g-audi-golf-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 03517.html
A pewnie jak poszukasz, to kupisz i taniej.
Akurat moje doświadczenia w motorowerach z iskrami nie pozwalają mi ich kupić. Taki uraz z przeszłości.

Poza tym to są świece do mk2. A późniejsze modele to już bywa nie tak wesoło. Np zalecane NGK do 1,8T - taki lubiany silnik (swoją drogą je montuje VW i pakuje w pudełka VW bez ściemy i znaczka VW) są już za 3X zł ne alledrogo IC 5X zł.


Poza tym porównanie do samochodów typu mk2/mk3 - no cóż. Jak lubię mk2 to nie chciałym go jako główne auto. Hobbystyczne tak, ale nie codzienny wóz do tłuczenia się po Polsce. Poziom bezpieczeństwa tego pojazdu jest porównywalny z Tico/Matizem o ile nie gorszy od tego drugiego. A mam przykład wśród bliskich jak się wychodzi z wypadku po jeździe Matizem. Przeciwnik kilkunastoletnią Lancią po chwilę po wypadku był na nogach. Przyjaciel po roku jeszcze do pracy nie wrócił.

Więc nie porównujmy samochodów konstrukcyjnie sprzed 30 lat nawet z 10 latkami.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » wt kwie 28, 2015 15:19

jhosef pisze:Jak lubię mk2 to nie chciałym go jako główne auto
Ja też lubię i też nie chciałbym, dlatego stoi i czeka... nie wiem na co :)
jhosef pisze:Np zalecane NGK do 1,8T - taki lubiany silnik (swoją drogą je montuje VW i pakuje w pudełka VW bez ściemy i znaczka VW) są już za 3X zł ne alledrogo IC 5X zł.
A to prawda - kiedyś jak miałem mk4 1.6 16V, to kupowałem świece po 100 za komplet - niby 1.6, ale już 16V i 2-3 razy droższe świece niż do 8V.
jhosef pisze:Poziom bezpieczeństwa tego pojazdu jest porównywalny z Tico/Matizem o ile nie gorszy od tego drugiego
Co do drugiego to się nie wypowiem, ale co do Tico, to poziom jego bezpieczeństwa jest większy chyba tylko od roweru. Miałem nikłą przyjemność nim jeździć i byłem w szoku - grubość drzwi na poziomie grubości maski mojego Volvo 960 :)
jhosef pisze:Więc nie porównujmy samochodów konstrukcyjnie sprzed 30 lat nawet z 10 latkami.
Większości nie można porównać, ale niektóre 30-latki nadal dają nieźle radę.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt kwie 28, 2015 15:45

W Polo wychodził ten dziwny silnik 1.4 16V który wymagał takich koszmarnie drogich świec (chyba platyn) po 60 czy 80zł sztuka.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: daniel23584 » pn maja 04, 2015 15:17

dynamical pisze:na benzynie auto ma zdecydowanie lepsze przyspieszenie.
Bym polemizowal :bajer:


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pn maja 04, 2015 15:17

dynamical pisze:Jeśli jedziemy na krótkie trasy, to auto zżera mniej paliwa
jezdze zmodzonym ahu mniej pali od róznych wynalazków ( około 4.7l ON w lato ) czy jezdzisz na krótkich dystansach czy na długich .

.
dynamical pisze:bo diesel zwraca się dopiero przy długich trasach
brednie ,jak zwraca się ? zależy co kupisz i za ile i w jakim stanie i ile lub czy wogóle trzeba do niego dozucić przy zakupie.
dynamical pisze:poza tym ceny za tankowanie diesla tez nie są jakieś małe
4.5l za litr ON OO 3zł . inne wynalazki nawet po 0.50gr za litr :satan: :helm:
dynamical pisze:a na benzynie auto ma zdecydowanie lepsze przyspieszenie
zalezy w jakim aucie i z jakim silinkiem ,dziś maiłem się okazje przejechać infinity g35 ( 300km w benzynie ) przy bucie pali 10x tyle co zmodzony tdi ale wcale jakoś extra wrażenia na mnie nie zrobił.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: mitusm » pn maja 04, 2015 22:27

Honda ufo 1.8 140ps, silnik bezobsługowy w nowym aucie, jedzie fajnie i pali mniej niż 1.2 tsi.
Czyli jednak się da.



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » śr maja 06, 2015 22:50

1.6 benz 102km i tdi to tdi 90km to lepiej tdi przyspiesza tylko wolniej sie nagrzewa minimalnie, jak z sekwencja auto to na krótkich odcinkach też nie ma ekonomicznego sensu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości