***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Kleks_niczymszef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 09, 2012 13:31

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kleks_niczymszef » pt lis 09, 2012 13:48

Witam. Ponieważ zbliża się koniec roku i promocje na nowe samochody, chciałbym to wykorzystać i kupić jakiś porządny samochód miejski do 60-65 tys. Dziennie robię ok. 60 km, jakieś dłuższe trasy zdarzają się raczej okazjonalnie. Czyli generalnie chodzi o typowe, solidne i lekkie auto miejskie, z którym nie trzeba będzie co chwilę jeździć do mechanika. Macie jakieś konkretne propozycje?



BiedronaGW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 21:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: BiedronaGW » ndz lis 11, 2012 22:00

Dzień Dobry chciałbym kupić Passata B5 znalazłem jednego na allegro to jest ten http://otomoto.pl/volkswagen-passat-sed ... C2668.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy za tą cenne jest wart uwagi a może ktoś widział lepszy w podobnej ceni tj. zmieścić się do 9 tysięcy ze wszystkim w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego do 100 km będzie to moje pierwsze auto jeszcze go nie oglądałem wiec nic nie mogę o nim powiedzieć a i jak już bym go oglądał to na co zwrócić szczególnie uwagę podczas oględzin i podczas jazdy
z góry dzięki za odp pozdrawiam ;p



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz lis 11, 2012 22:34

BiedronaGW, na konkretne modele zakładamy odrębne tematy :bajer: w dziale zgodnie z http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=118&t=472024" onclick="window.open(this.href);return false;


Kleks_niczymszef pisze:Witam. Ponieważ zbliża się koniec roku i chciałbym to wykorzystać i kupić jakiś porządny samochód miejski do 60-65 tys. Dziennie robię ok. 60 km, jakieś dłuższe trasy zdarzają się raczej okazjonalnie. Czyli generalnie chodzi o typowe, solidne i lekkie auto miejskie, z którym nie trzeba będzie co chwilę jeździć do mechanika. Macie jakieś konkretne propozycje?
za 6 tyś zł można kupić całkiem niezłego kompakta w benzynie zamiast auta klasy B, druga sprawa - 60 km dziennie po mieście? Masakra jakaś



bart76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 13, 2012 09:26

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart76 » pt lis 16, 2012 08:49

Witam, mam nadzieję że tym razem nie dostanę ostrzeżenia ... :hmm: w jednym z artykułów który zamieścił doggie jest opisany silnik 1.4 TSI ... bolączki które występują występują w autach wcześniejszych, ma ktoś może jakieś informacje jak wygląda awaryjność silników 2009-2010 ?

W ogóle to chciałbym podpytać Was ... czy robiąc ok 15tyś rocznie warto się pchać w diesla. Jak widać benzyniaki nie spisują się zbyt dobrze. Wczoraj śmigałem A3 1.4 TFSI 125 KM i szczerze mówiąc szału nie ma. Będę dysponował kwotą ok 50 tyś i nie chciał bym po zakupie zaraz jechać na serwis. Wiadomo że nikt mi tego nie zagwarantuje ale ciekawy jestem jak jest z autami w roczniku 2009-> czy to audi czy VW bo coś z tego bym chciał wybrać ... na GTD nie starczy wiec ??

W http://www.magazynauto.pl/porady/eksplo ... nId,709645 tak samo jest napisane że stosują w 1.4 TSI napinacz o poprawionej konstrukcji i problemu już nie ma ... czyżby ??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt lis 16, 2012 10:25

tutaj jest mało uzytkowników TSI, popytaj może w "kąciku Mk6" albo na forum golfa piątki, np. w tym temacie http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=2&t=5108" onclick="window.open(this.href);return false;

o 2.0 TDI też mówili że po 2006/07 modelowo silniki te zostały poprawione ale jakoś to się nie potwierdza, więc jak jest z 1.4 TSI trudno powiedzieć



BuliQu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 21:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: BuliQu » sob lis 17, 2012 00:28

Mam okazje kupić VW Passata B5 FL 1,9 TDI 101 km, do wymiany rozrząd, końcówki drążka za 9tys. Jak myślicie czy opłaca się. Eksploatacja jest droga czy w miare tania.?..Będe wdzięczny za wszystkie porady.. :D



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » sob lis 17, 2012 10:48

Jeśli tylko tyle, to raczej że się opłaca. Tyle tylko, że to pewnie tylko wierzchołek góry, bo za tyle to kupuje się 3B z 96 :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

BuliQu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 21:28

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: BuliQu » sob lis 17, 2012 10:53

Ogólnie jeszcze jest troche przyrysowany no i przebieg 280tys. I właśnie nie wiem czy przy tym przebiegu nie zacznie sie zaraz nic sypać.. :D



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob lis 17, 2012 13:22

jak był na bieżąco seriwsowany to drugie tyle zrobi, te silniki mają mocne korbowody, panewki itp... Tylko zadaj sobie pytanie dlaczego jest taki tani



Barteq49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 17, 2012 16:44

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barteq49 » sob lis 17, 2012 23:18

Witam,majstrów,prosze o poradę co do tego Golfa http://tablica.pl/ofe" onclick="window.open(this.href);return false; ze zdjęć co o nim myślicie?On jest na gazniku?Ta "ruła" to tragedia ale co tam:D

majster, to nie jest temat do rozpisywania się na temat konkretnego agzemplarza // moderator :chytry:



mateuszmk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 02, 2011 11:17

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mateuszmk1 » pn lis 19, 2012 23:11

Witam!
nie wiem czy tutaj moge zadać pytanko
Poszukuje golfa I najlepięj 3 drzwiówke, silnik w benzynie pojemność nie gra większej roli, najważniejsze to paka żeby nie była zgnita jakieś drobne korozje mogą się trafic.



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » wt lis 20, 2012 21:06

Panowie co sadzicie o Borze w sdi?


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt lis 20, 2012 21:32

Że ma najbardziej wytrzymały silnik, jest bardzo wolna, mało pali, wyprzedzanie w trasie trzeba planować wcześniej. ogólnie - do miasta okej, dalej no to już jest różnie


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
pusieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: śr gru 30, 2009 19:43
Lokalizacja: Puławy (okolice)
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: pusieq » pt lis 23, 2012 19:57

Panowie mam pytanie.
Kupujemy autko ojcu i no mamy mały zgrzyt. Dokładniej pomiedzy Astra II 1.6 8v, a Seatem Toledo 1.6SR.
Pojechaliśmy dziś obejrzeć Astre II, obejrzana, posprawdzana, blacharsko wszystko ok mechanicznie też, nic nie stuka silniczek pracuje idealnie i normalnie już byliśmy zdecydowani a tu pan pokazuje Toledo. Po odpaleniu na zimnym obroty falują, po rozgrzaniu już nie, silnik też ładnie pracuje, no ale falujące obroty trochę mnie martwią czy to przepustnica, może uszczelka kolektora ssącego, czy jeszcze coś innego.

I teraz pytanie różne opinie czytam i wolę się upewnić. Które autko będzie lepsze w użytkowaniu Astra II czy takie Toledo??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości