Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » sob lut 14, 2015 20:53

karacz pisze:A mieści wam się
coś oprócz jakiejś większej skrzynki z narzędziami + skrzynia basowa no i koło zapasowe kiedy macie butle z gazem w miejscu zapasówki?
Szczerze mówiąc to nie widzę sensu wożenia koła zapasowego, no chyba że na dłuższych trasach. Ile razy podczas waszej jazdy zdarzyło wam się złapać gumę? Mi raz i to koło domu. Nawet jeśli, jest pełno niedrogich assistansów, w mieście pełno warsztatów wulkanizacyjnych, zawsze może ktoś dowieźć, a w najgorszym przypadku zapłacenie raz na x lat za pomoc drogowa nie zrujnuje kieszeni. Większa wadą lpg moim zdaniem jest mały zasięg.
flatron1984 pisze:
deskjet pisze:Rocznie robie 16-19 tys. Po miescie malo jezdze. 80% to trasa.
W takim wypadku chyba lepsze TDI
Też bym tak powiedział, głównie ze względu na zasięg na zbiorniku.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » ndz lut 15, 2015 20:53

Śmiać mi się chce jak komuś szkoda miejsca na butlę, a nie szkoda na jakąś skrzynię basową. Albo jak niektórzy proponują kradzione czy nielegalne paliwa, bo wtedy diesel wyjdzie taniej :rotfl:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn lut 16, 2015 11:07

lwlw pisze:Albo jak niektórzy proponują kradzione czy nielegalne paliwa, bo wtedy diesel wyjdzie taniej :rotfl:
No tutaj już powinni ingerować admini bo też uważam że wypowiedzi/propozycje tego typu zaniżają merytoryczną wartość wypowiedzi.
Idąc tym tropem najlepiej ukraść samochód to jeszcze zaoszczędzimy na zakupie samego auta, potem kradnijmy nocami paliwo z zaparkowanych TIR`ów - zaoszczędzimy na paliwie a następnie można szerzyć poglądy na forach że diesel jest najtańszym silnikiem i źródłem napędu.
No niestety - prawda jest taka że nie jest i na obecną chwilę nigdy nie będzie.

A że ktoś tam okrada swojego pracodawcę - to jest złodziejem a nie zaradnym
Jak kupuje takie paliwa - jest paserem a nie zaradnym
A jak pompuje opał, rzepak i inne cuda - jest zwykłym przestępcą ściganym przez wszystkie urzędy w tym kraju (podobnie w 2 przypadkach powyżej).


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pn lut 16, 2015 16:08

w angli jeżdżą legalnie rolnicy na OO i co ? pl zryty kraj co nie idzie przez podatek to już nie legalne jest.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn lut 16, 2015 16:28

Jedź do UK - też będziesz sobie opał do traktora tankował.
VW_seller pisze:zryty kraj
a pewnie ze zryty ale co poradzisz - wlej, wyjedź na drogę i leki nasercowe na widok każdego "krawężnika" bo ci przysolić może z 50tyś zł kary za to że nie zatankowałeś z dystrybutora i nie zapłaciłeś akcyzy.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pn lut 16, 2015 19:34

nie nie , ja tego nie leje ,stać mnie na ori ropke ,dałem tylko przykład że sa alternatywy dla ropki :) kto chce zaoszczedzić to to leje .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: art_2008_a_ » wt lut 17, 2015 22:39

Piasek pisze:Jedź do UK - też będziesz sobie opał do traktora tankował.
ale trzeba ostrożnie bo komornicy teraz polują na traktory nawet te w trakcie tankowania :grin:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » śr lut 18, 2015 11:54

Wczoraj zrobiłem swoim zagazowanym Oplem Zafirą B 1.8 140KM 838km na gazie.
Cały dystans po kraju, zero autostrad, normalna jazda, jak było można to i 130km/h leciałem, przeważnie jednak ok stówki.
Średnie spalanie z całego dystansu wyniosło 8,89L/100km gazu co daje wynik 17,35zł za przejechanie 100km (przy cenie 1.95zł litr)
Po przeliczeniu na ON - diesel musiałby spalić 3,77L ON/100km aby jechał za podobne pieniądze co jest niemożliwe w aucie takich gabarytów i mocy 140KM.
Nadmienię tylko że ja nie mam żadncyh 2-masów, skomplikowanych EGR`ów i filtra cząstek stałych. Jedyna niedogodność to koło zapasowe w bagażniku.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: daniel.wwe » czw lut 19, 2015 09:01

Tylko nie kazdy moze sobie pozwolic na LPG. Np ja mam mieszkanie w bloku z garazem podziemnym, a tam zakaz wjazdu pojazdow zasilanych paliwem gazowym :-( gdyby nie to moze bym rozwazyl np 1.8T + LPG. Dobrze ze raczej wokol komina sie nie krece tylko "latam" w dluzsze/krotsze trasy wiec TDI nie meczy sie na 5km dojazdach


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » czw lut 19, 2015 10:55

daniel.wwe pisze:Np ja mam mieszkanie w bloku z garazem podziemnym, a tam zakaz wjazdu pojazdow zasilanych paliwem gazowym
U mnie pod pracą też jest zakaz i myślisz, że ktoś się przejmuje? Ja osobiście takie zakazy mam w :ass:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » czw lut 19, 2015 11:06

daniel.wwe pisze:a tam zakaz wjazdu pojazdow zasilanych paliwem gazowym :-(
To jest problem instalatorów którzy się pod montażem podpisują a nie Twój. To jest problem diagnosty z SKP a nie Twój.
Twój problem to tankowanie i wizyta na serwisie instalacji co 10 tyś km i tyle.
Podobnie jak herbu w ogóle nie zwracam uwagi na tego typu znaki. U mnie instalacji nie widać, nie słychać i nie czuć.

Natomiast wiem o czym piszesz bo nieraz nie trzeba garażu - wystarczy że w nawet wietrzny dzień przejedzie ulica jakaś zapalniczka i sfont niespalonego gazu za nim się ciągnie tak okrutny że nie daj Boże aby ktoś peta na ulicę rzucił... Podziwiam takich ludzi - wie że gubi ogromne ilości gazu i stwarza śmiertelne zagrożenie dla siebie i otoczenia - ale w :ass: wszystko. Jedzie to jedzie...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » czw lut 19, 2015 11:15

Piasek pisze:
daniel.wwe pisze:a tam zakaz wjazdu pojazdow zasilanych paliwem gazowym :-(
To jest problem instalatorów którzy się pod montażem podpisują a nie Twój. To jest problem diagnosty z SKP a nie Twój.
Twój problem to tankowanie i wizyta na serwisie instalacji co 10 tyś km i tyle.
Podobnie jak herbu w ogóle nie zwracam uwagi na tego typu znaki. U mnie instalacji nie widać, nie słychać i nie czuć.

Natomiast wiem o czym piszesz bo nieraz nie trzeba garażu - wystarczy że w nawet wietrzny dzień przejedzie ulica jakaś zapalniczka i sfont niespalonego gazu za nim się ciągnie tak okrutny że nie daj Boże aby ktoś peta na ulicę rzucił... Podziwiam takich ludzi - wie że gubi ogromne ilości gazu i stwarza śmiertelne zagrożenie dla siebie i otoczenia - ale w :ass: wszystko. Jedzie to jedzie...
Taaa ale w razie akcji ewakuacji galerii handlowej jej właściciel zapewne zwróci się do Ciebie z roszczeniami :goof:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » czw lut 19, 2015 11:25

Zakładając najpierw że mój pojazd był przyczyną owej ewakuacji. Nie ma problemu - ja uczynię to samo w kierunku firmy która podpisała się pod montażem tej instalacji i diagnosty SKP który klepnął przegląd i dopuścił ją do użytku jako bezpieczną.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maroTdi » czw lut 19, 2015 11:53

A jak postawią zakaz wjazdu białych samochodów to co? Albo parkowanie dla mieszkańców.. Nie ma takich znaków..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości