Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » śr lut 04, 2015 22:56

norma , że zaczyna znowu drożeć paliwo ,wystarczy wejść na orlen i zobaczyć , codziennie podnoszą cene. ON nie długo znowu bedzie kosztował 5zł :grrr:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
PabelloRulez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 08, 2015 23:59
Lokalizacja: 3Miasto

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PabelloRulez » pn lut 09, 2015 00:44

Hejka... a co byście mogli mi poradzic do zakupienia...
Autko eksploatowane głównie po mieście trasy po około 3 km... czasem jakaś obwodnica żeby bujnąć się w inny zakątek Trójmiasta lub prz miasdto czytaj korki :-P
Moj obecny Mesio pali mi na ogół w zime koło 16l/100km... a w trasie potrafi zejsc do 8l... dlatego szukam czego ciut ekonomiczniejszego do miasta głównie ale żeby wyprzedzić się też dało...
No i pytanko jaką benzynkę byście polecali... 1.4 1.6 1.8T... no i ważne jaki z silników benzynowych jest najbardziej beezawaryjny na ogół... Myślałem tak o 1.8T 150KM dl mnie i jakimś 1.6 dla mojej... Ale kompletnie nie znam się na Golfach... :-( boje się troche spalania w 1.8T... Ciekawe jakie maxymalne spalania odnotowywaliscie w tych dwuch Pojemnosciach i czy w razie co lubią LPG zeby z czasem może wrzucić?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn lut 09, 2015 07:35

PabelloRulez pisze:Autko eksploatowane głównie po mieście trasy po około 3 km.
PabelloRulez pisze:Moj obecny Mesio pali mi na ogół w zime koło 16l/100km... a w trasie potrafi zejsc do 8l
Przy przebiegach 3 km, to nawet 1.6 spali Ci 12, albo i więcej.
PabelloRulez pisze:No i pytanko jaką benzynkę byście polecali... 1.4 1.6 1.8T... no i ważne jaki z silników benzynowych jest najbardziej beezawaryjny na ogół... Myślałem tak o 1.8T 150KM dl mnie i jakimś 1.6 dla mojej... Ale kompletnie nie znam się na Golfach... :-( boje się troche spalania w 1.8T... Ciekawe jakie maxymalne spalania odnotowywaliscie w tych dwuch Pojemnosciach i czy w razie co lubią LPG zeby z czasem może wrzucić?
1.4 od razu odpuść sobie
1.6 - najtrwalszy benzyniak w gamie mk4, łatwy do zagazowania, ale osiągi co najwyżej przeciętne
1.8T - dobry silnik, ale ciężko znaleźć taki, który generowałby pełną moc, większość niestety jest już mocno zajechanych. Dodatkowo jeśli idzie o LPG to musi być dobra instalacja, dobrze wystrojona. W innym przypadku mogą być problemy. Do tego silnik ten może generować spore koszty, ale to jak masz pecha.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn lut 09, 2015 09:34

Na 3km montaż instalacji LPG mija się z celem bo w większości przypadków nim silnik osiagnie temp. kwalifikowaną przez sterownik LPG do zmiany zasilania - właśnie go zgasisz.
Panie kolego - rower, na 3km to najlepszy będzie rower. A Mesia zostaw sobie w garażu na wypady dalej jak 10km.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
PabelloRulez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 08, 2015 23:59
Lokalizacja: 3Miasto

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PabelloRulez » pn lut 09, 2015 10:55

Najpierw muszę kupić autko dla swojej młodej więc po waszych sugestiach wezme 1.6 ale teraz pytanko która jego wersja? Bo jest tam chyba z 3 czy 4 wersje z tej pojemności może ta 105 KM 16V w auto centrum ma niby najniższe raporty spalania jakaś odświerzona wersja chyba bo dopiero od 2000 roku są... Tylko jakie to jest literowe oznaczenie silnika?
No to 5 drzwi i najlepiej full opcja i fajnie gdyby był jak najmłodszy... tylko teraz takiego znalezc :-(



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn lut 09, 2015 11:08

PabelloRulez pisze:Najpierw muszę kupić autko dla swojej młodej więc po waszych sugestiach wezme 1.6 ale teraz pytanko która jego wersja? Bo jest tam chyba z 3 czy 4 wersje z tej pojemności może ta 105 KM 16V w auto centrum ma niby najniższe raporty spalania jakaś odświerzona wersja chyba bo dopiero od 2000 roku są... Tylko jakie to jest literowe oznaczenie silnika?
No to 5 drzwi i najlepiej full opcja i fajnie gdyby był jak najmłodszy... tylko teraz takiego znalezc :-(
1.6 to dobry wybór - silnik prosty, tani w eksploatacji i świetny pod LPG.
Jaki wybrać? Na pewno nie FSI - poznasz po tym, że ma 110KM - unikaj jak ognia
1.6 16V (105KM) - polecam, ale będzie nieco droższy w obsłudze niż 8V, za to trochę mniej spali. Dodatkowo ma kiepski dół - jeśli chcesz nim jechać dynamicznie, to musisz go wysoko kręcić - fajnie jedzie od 4000 obr. co podwyższa spalanie
1.6 8V (101, 102KM) - fajny do miasta, nie trzeba go wkręcać na obroty, dobrze jedzie od samego dołu. Mniej ekonomiczny od 16V, za to tańszy w obsłudze.
Jeśli zamierzasz montować LPG, to 8V będzie lepszy do zagazowania, ale i 16V też bez problemu zagazujesz.
Piasek pisze:Na 3km montaż instalacji LPG mija się z celem bo w większości przypadków nim silnik osiagnie temp. kwalifikowaną przez sterownik LPG do zmiany zasilania - właśnie go zgasisz.
W zimie się nie opłaca, ale już latem 90% z tych 3 km pojedziesz na LPG. Ja mam 2,5 km do pracy i jakieś 50% drogi jadę na LPG, a przełącza mi się po uzyskaniu 35 stopni. Więc jakaś oszczędność jest. Poza tym na pewno auto będziesz też używał do innych jazd niż tylko te 3 km, więc jak by nie liczyć, zawsze będzie taniej. No ale w takim przypadku musisz kupić auto z LPG, bo zakładanie samemu nie kalkuluje się - za długo będzie Ci się amortyzować. Ale jest i 2 strona - kupisz z LPG, to może okazać się, że coś trzeba przy instalacji, która mam kilka lat, poprawić. Mimo wszystko jednak nie będą to wielkie koszty - jak masz pecha, to wymienisz parownik - 200 zł, mapsensor 150, wtryskiwacze do 400 zł, ale zazwyczaj dużo mniej. I to wszystko, jeśli masz dużego pecha :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
PabelloRulez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 08, 2015 23:59
Lokalizacja: 3Miasto

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PabelloRulez » pn lut 09, 2015 12:00

w dziale sprzedwm jest fadniutka 4 1.6 niebieska pomodzona... w sumie z wygladu idealna ale troszke wyposazenia brakuje... nie ma klimy i ogolnie wyposazenie nie powala ale widac dosc mocno doiwestowane... przynajmniej w wygląd... więc raczej bede szukał dalej... a znacie jaką stronke niemiecką gdzie można by sobie poszukać... taki nasz odpowiednik otomoto allegro tablicy... kojarzy mi się tylko ebay... ale może jestncoś lepszego w niemczech bardziej popularnego... mojej ojciec tam pracuje ale ciezko u jiego z jezykiem... :-(



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn lut 09, 2015 12:45

PabelloRulez pisze:a znacie jaką stronke niemiecką gdzie można by sobie poszukać...
http://www.autoscout24.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pl.auto.de/" onclick="window.open(this.href);return false;


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: karacz » pn lut 09, 2015 16:22

herbu a montowałeś/miałeś styczność z gazem w 1.6 8v? planuję założyć na wiosnę i zastanawiam się ile muszę mieć, żeby dobrą instalację włożyć? w tygodniu robie dosc male przebiegi ~ 10km w jedna strone, ale wiadomo w weekendy zawsze są jakieś dłuższe wyprawy.

na co najbardziej zwracac uwage? sterownik i wtryski?
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2015 17:18 przez karacz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn lut 09, 2015 17:07

Na przyzwoitą, w dobrej gazowni założoną z butlą w miejscu koła 2400-2500 musisz liczyć.
Wszystko co taniej - niestety ma odzwierciedlenie w jakości użytych komponentów.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn lut 09, 2015 18:38

karacz pisze:herbu a montowałeś/miałeś styczność z gazem w 1.6 8v?
Miałem - zarówno w 8V jak i 16V. Jak założysz dobrą instalację, to nie będzie problemów.
Golf 16V, którego miałem jeździ dalej u jednego forumowicza, na LPG ma już nalatane chyba koło 100 tys. km i nic się nie dzieje.
Skoda Octavia 1.6 8V z LPG - ujeżdża to mój ojciec, od nowości do tej pory zrobił około 40 tys. km i również 0 problemów, przy czym spalanie średnie to 8,3 LPG, a ojciec nawet nie słyszał o eco drivingu :)
W obydwu autach siedzi ta sama instalacja na identycznych podzespołach - nie powiem Ci dokładnie jaka, ale na pewno BRC, taka jaką dawali "fabrycznie" do Octavii II.
karacz pisze: na co najbardziej zwracac uwage? sterownik i wtryski?
Napisz od forumowicza kostek007 - kupił ze 3 lata temu ode mnie mk4 16V, użytkuje go cały czas, więc Ci sprawdzi w papierach jaką ma instalację z uwzględnieniem poszczególnych komponentów. Jeśli założysz taką samą, nie będziesz miał problemów - w mk4 przez 100 tys. km jedynie wymiana filtrów była robiona i regulacja instalacji. Szczegóły zdradzi Ci wyżej wymieniony forumowicz :) Może nawet zechce Ci Golfa sprzedać, choć wątpię, bo jest tak wypieszczony, że wygląda lepiej niż z fabryki :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: gabhel » pt lut 13, 2015 22:42

Przyszedł czas pożegnać się z moją Borą kombi i myślę od dłuższej już chwili o zakupie nowego samochodu, ale mam dylemat, z którym nie mogę sobie cały czas poradzić.
Planuję zakup MK5 4/5 drzwi, najlepiej varian (nie jest to jednak warunek konieczny) około 2007 - 2008 roku, ale problem mam z wyborem silnika.
Do tej pory jeździłem Borą 1.9 TDI AJM 115KM i jak na razie rozważałem zakup golfa też z 1.9 TDI tylko tym najnowszym 105KM bez DPF, bo lubię te silniki i dobrze już znam, więc wiem czego sie spodziewać. Ale mój styl jazdy (używam auta do pracy) - 70% po mieście, na krótkich odcinkach i 30% w trasie (rocznie 15tys. km) zmusza mnie do zastanowienia nad wyborem. Zależy mi na oszczędnym użytkowaniu, ale tez lubię mieć spory zapas mocy pod stopą więc rozważając benzynę, np. 1.6 kompletnie odpada.
Z tego co się przejechałem kilka razy 1.9 105KM to zauważyłem że np. grzeją się szybciej niż starsze 1.9 i mają inną charakterystykę, ale nie wiem czy mój sposób użytkowania nie zajedzie tego samochodu. Myślę np. o 1.4 TSI 122KM ale nie wiem co myśleć czytając różne artykuły na temat awaryjności tego silnika.

Podpowiedzcie może z innej perspektywy, co o tym myśleć.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pt lut 13, 2015 23:05

Patrząc z perspektywy ogólnych kierunków rozwoju motoryzacji i Twojego użytkowania TSI nie byłby głupim rozwiązaniem.
Odpalasz (i odpali zawsze) i jedzie... żadnych zmartwień czy zapali, czy temp. złapie albo że zasmolisz turbinę POM`em. Zakładając że uda ci się znaleźć sztukę bez DPF`a... pamiętaj o 2-masach i innych pierdołach.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: gabhel » pt lut 13, 2015 23:26

Dzięki, o dwumasie itd. pamiętam. O to samo trzeba się martwić w dieslu, tyle że liczę na to, że w tsi odpadnie obawa, że jazda na niedogrzanym silniku itp. Nie mówię nawet o mrozie w kabinie :) O turbinę też trzeba dbać w obu przypadkach ale do tego jestem już przyzwyczajony. A sam 1.4TSI wg. Ciebie jest dobrym wyborem, czy lepiej szukać w wyższych litrażach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości