Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pn sty 26, 2015 14:50

Na pewno będzie nieporównywalnie droższy i kłopotliwy w naprawach niż stare konstrukcje 1.9TDI nawet PD.
Z tego co widnieje w ogłoszeniach na zachodzie mają między 160 a 220 tyś km i oferowane są do sprzedaży (czyt. w ASO powiedzieli co tam już się kończy i ile tysięcy euro będzie kosztowała wymiana...)
Obstawiam że sam silnik z racji niedorzecznie długiego interwału wymian oleju (co 30tyś km) będzie już przemęczony natomiast problemy po takim przebiegu będzie stwarzać cały układ recyrkulacji i oczyszczania spalin oraz układ zasilania i wtrysku paliwa. Sam układ korbowo-tłokowy przy stosowaniu zdrowo-rozsądkowego podejścia do sprawy (czyli zmian oleju co 15 tyś km) trwałością dorówna legendarnym 1.9TDI, podobnie turbosprężarka (prawidłowo eksploatowana) te 300-400tyś km przetrwa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

fitzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:44

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: fitzyk » pt sty 30, 2015 06:24

Witam, zastanawiam się nad zakupem Golfa i nie wiem który silnik był by do niego najlepszy? Zależy mi na jak najmniejszym spalaniu i taniej ekspoatacji.
Rozważam 1,6 8v albo 1,6 16v celował bym w diesla ale boję się PD. Celuję w roczniki 2002-2003 najlepiej 2003 Pacific kombi choć i hatchbacka 5d bym kupił. (Z racji rocznika nie ma już 90-110Km diesla więc mam problem z wyborem)
Z racji czasem krótkich dystansów oraz rocznego przebiegu nie przekraczającego 15tyś km to chyba lepszym wyborem będzie benzyna obecnie jeżdzę silnikiem 1,4 (87KM) i on średnio spala mi 8 litrów wybrał bym 1,6 101-102KM ale on dużo ponoć pali w mieście. Czy 1,6 16v jest oszczędniejszy?

Zależy mi na jak najmniejszym spalaniu w mieście jak i w trasie przy prędkościach autostradowych... Moje auto pali bardzo podobnie w mieście jak i w trasie przy prędkoścaich autostradowych - bo w granicach 7-8l.
Pytanie Ile spali 1,6. Gazu nie mam zamiaru zakładać. Dodam, ze do pracy mam 12km w jedną stronę z czego połowa to jazda miejska.
Który silnik najlepiej wybrać?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pt sty 30, 2015 07:17

fitzyk pisze:(Z racji rocznika nie ma już 90-110Km diesla więc mam problem z wyborem)
A mylisz się, bo w tych rocznikach co podałeś były jeszcze te silniki, choć faktem jest, że jest ich zdecydowanie mniej w ogłoszeniach niż PD.
fitzyk pisze:Rozważam 1,6 8v albo 1,6 16v celował bym w diesla ale boję się PD.
Każdy z podanych jest dobry. Diesla PD też bym się nie bał, bo jak sprawdzisz pompki przed zakupem, a trudne to nie jest, to w zasadzie nie będziesz miał różnic między PD a VP. Dwumas, turbo - wszystko tak samo. A awaryjność pompek jest demonizowana. Prawda jest taka, że jak lejesz dobre paliwo, to nic się z nimi nie dzieje i wytrzymują przebiegi kilkuset tys. km.
fitzyk pisze:Z racji czasem krótkich dystansów oraz rocznego przebiegu nie przekraczającego 15tyś km to chyba lepszym wyborem będzie benzyna obecnie jeżdzę silnikiem 1,4 (87KM) i on średnio spala mi 8 litrów wybrał bym 1,6 101-102KM ale on dużo ponoć pali w mieście. Czy 1,6 16v jest oszczędniejszy?
Przy 15 tys. rocznie możesz pokusić się o diesla, nawet z racji tego, że jeździsz dużo w mieście. Mówią, że diesle stworzone są do trasy. Owszem, na trasie spisują się na pewno lepiej niż benzyniaki, ale i w mieście da się tym jeździć - sam przez kilka lat użytkowałem diesle, większość w mieście, bądź na krótkich trasach i nic złego się nie działo. A przyjemność jazdy dieslem (w porównaniu do 1.6) jest dużo większa (dynamika).
Co do spalania, to 1.6 16V będzie oszczędniejszy od tego 1.4, które masz. Ale ja bym szukał 8V, które w mieście lepiej się spisuje z racji lepszego dołu - nie trzeba go wysoko kręcić, żeby jechał, czego nie można powiedzieć o 16V. Ale na pewno też nie będzie tak ekonomiczny jak 16V.
fitzyk pisze:Zależy mi na jak najmniejszym spalaniu w mieście jak i w trasie przy prędkościach autostradowych... Moje auto pali bardzo podobnie w mieście jak i w trasie przy prędkoścaich autostradowych - bo w granicach 7-8l.
Przy takich założeniach, to zdecydowanie diesel. W mieście ciężko przekroczyć 7, na autostradzie przy 160 km/h około 6,5 - tu benzyniak jest bez szans.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » pt sty 30, 2015 09:28

herbu pisze:tu benzyniak jest bez szans.
poza jedną oczywistą zaletą która kładzie każdego diesla, w zasadzie dwiema:
- zawsze odpali
- a po chwili już masz ogrzewanie
:bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » pt sty 30, 2015 10:00

fitzyk, ja bym Ci odradził diesla, jeśli robisz takie przebiegi głównie w mieście. Jednak benzyna to duża wygoda, przede wszystkim, że sie szybciej rozgrzewa, druga sprawa to cisza, klekot PD jest jednak trochę dokuczliwy. No i oczywiście poziom skomplikowania dużo mniejszy, szczegolnie jeśli wybierzesz wersje 8v. Po zakupie zrobisz sobie rozrzad, pasek osprzetu, świece, przewody, oleje i filtry a to wszystko za cenę, która w dieslu starczy ledwo na rozrzad. Nie ma dwumasy, turbo, nie martwisz sie o odpalanie zimą, grunt żeby był dobry aku. A różnica spalania to będzie raptem ze 100zl na miesiąc. Co do dynamiki, to skoro jeździsz 1.4 i Ci on odpowiada, to i 1.6 wystarczy. A kolejna sprawa, że w końcówce produkcji dość łatwo będzie znaleźć zadbany egzemplarz bez kkosmicznego przebiegu w benzynie. Szczegolnie w wersji kombi, która zdecydowanie Ci polecam, bardzo pakowane auto. Takze podsumowując, lepszym wyborem moim zdaniem jest benzyna, sam jeżdżę duzo dieslem po Warszawie i zdecydowanie wolę mojego benzyniaka.



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pt sty 30, 2015 18:27

pomyśl o sdi dobry do miasta i wsie, mam cordobe sdi nie ma 2masa, turbiny



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pt sty 30, 2015 18:34

TomaszekGT pisze:pomyśl o sdi dobry do miasta i wsie, mam cordobe sdi nie ma 2masa, turbiny
tylko sdi te 1 generacje jak w golf III cordobie mk1 , bo te z golfa iv tez niby ok ale skrzynei padają i wiecej elektroniki mają


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » pt sty 30, 2015 19:50

właśnie mam 99 cordobe przed liftem czyli mk1 i skrzynia już była naprawiana, może jest w 4 bardziej skomplikowany ale to alternatywa do np 1.6, czy nawet 1.4



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pt sty 30, 2015 20:59

99rok to juz chyba masz silnik z mk4 to padaki ma skrzynie ,znajomy ma golfa III sdi i 700tys km zrobił i aby pompa padła i sprzeglo ,wymiana groszowa ,za pompe dał 100zł i sprzeglo z wymiana 200zł ( robił sam ) i jezdzi dalej.

ps :jak masz pokrywe silnika i miske alumiową to masz silnik z mk4


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pt sty 30, 2015 22:53

VW_seller pisze:tylko sdi te 1 generacje jak w golf III cordobie mk1 , bo te z golfa iv tez niby ok ale skrzynei padają i wiecej elektroniki mają
Miałem Fabie SDI z 2004 roku. 300 tys. km bez zbytniego oszczędzania i do silnika nie trzeba było zaglądać i pewnie przez kolejne 300 tys. nie trzeba będzie :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » pt sty 30, 2015 23:43

do silnika może i nie ale mi chodzi o ogólnie że te wczesniejsze byly lepsze ,prakycznie nic sie nie psuło ,skrzynie biegów tez nie padały a jak już pasowała prawie każda z mk3 nawet z AAZ czy 1y bo widzialem takie przeszczepy :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: RobsonVW » sob sty 31, 2015 00:28

VW_seller pisze:tylko sdi te 1 generacje jak w golf III cordobie mk1 , bo te z golfa iv tez niby ok ale skrzynei padają i wiecej elektroniki mają
jak już nawet sdi ma za dużo elektroniki to proponuje rover, jedyna elektronika to licznik na kierownicy ewentualnie światełka ledowe :kac:


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bjoern » sob sty 31, 2015 01:26

W kastach z rocznika mk4 w SDI i 1.6 padały skrzynie tylko z pierwszych roczników, tzn przed liftem np AKL itd


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » sob sty 31, 2015 09:45

Słynne nity ale bez przesady - nie wiem czy jeździ z jeszcze jeden model który nie miałby wymienionej skrzyni lub wyeliminowanej usterki bo to bardzo szybko zdychało. 100 kilkadziesiąt tyś km i po skrzyni. A że u nas w kraju takich sztuk praktycnzie nie ma (czyt. każdy ma ok 300 tys km) to nie ma isę co przejmować skrzyniami.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości