Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
JoKeR =]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 29, 2007 09:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: JoKeR =] » ndz lut 04, 2007 23:32

poprosze mi kliknac tam pomogl przynajmniej jedno bym mial :P :bigok:

Pozdro.



akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » ndz lut 04, 2007 23:41

JoKeR =] pisze:poprosze mi kliknac tam pomogl przynajmniej jedno bym mial :P :bigok:
nie ma problemu ale jak mam to zrobic bo szczez mowiac nie wiem, wstyd sie przyznac ale coz :(



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pt lut 23, 2007 12:29

Witam czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt (laweta) tj. przywóz auta do Polski z Belgii Jaki jest koszt tablic?



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » pt lut 23, 2007 12:51

Acid pisze:Witam czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt (laweta)
To zalezy- ja np mam kolesia co jedzie za 90 gr / kilometr- popytaj laweciarzy ile sobie licza



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt lut 23, 2007 16:36

mam pytanie o zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego, musiałem mieć 2 zaswiadczenia (2 x 160zl), wydział komunikacji nie chcial mi zarejestrowac auta na 1 zaswiadczenie (umowa zakupu mam na wspolwlascicieli) na pytanie dlaczego tak robia (w innych miastach dowiadywalem sie ze wystarczy 1 zaswiadczenia przy wspolwlascicielach) bo nasz radca prawny tak zinterpretowal przepisy i tak wymagamy, smieszne ze to samo prawo jest interpretowane na rozne sposoby. Pytanie co z tym mozna zrobic, gdzie pojsc z tym dalej i czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy?



akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » pt lut 23, 2007 18:07

moje auto jest sprowadzone z niemiec i mam wspowlasciciela tate zeby placic mniejsze skladki i wszystko zalatwialam na siebie pojedynczo tylko tato musial byc obecny lub upowaznienie od niego ale nic podwojnie nie placilam.



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » pt lut 23, 2007 18:44

Ja tez bylem przerazony wizja 2x150 zl ale mila blondi w okienku ( pozdrawiam :D ) powiedziala ze wystarczy jak jeden ze wspolwlascicieli zlozy ten wniosek , bo niby w koncu oplata jest za zwolnienie z placenia vat'u za auto , a auto jest jedno a nie dwa .

[ Dodano: Pią Lut 23, 2007 17:45 ]
Acha no i u mnie w US nie potrzebowalem upowaznien ani podpisu ojca


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt lut 23, 2007 19:02

gregoreq pisze:Ja tez bylem przerazony wizja 2x150 zl ale mila blondi w okienku ( pozdrawiam :D ) powiedziala ze wystarczy jak jeden ze wspolwlascicieli zlozy ten wniosek , bo niby w koncu oplata jest za zwolnienie z placenia vat'u za auto , a auto jest jedno a nie dwa .

[ Dodano: Pią Lut 23, 2007 17:45 ]
Acha no i u mnie w US nie potrzebowalem upowaznien ani podpisu ojca
ja płaciłem 2x160 tez byłem sam, zaswiadczenia w US wydaje moj kolega, ale jak poszedlem z jednym zasw. to nie chcieli mi zarejestrowac auta w wydz. komunikacji



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » pt lut 23, 2007 20:12

Nie ma sie co dziwci w koncu to Polska .... Kazdy po swojemu :/


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob lut 24, 2007 00:28

ku_bi pisze:na pytanie dlaczego tak robia
Co kraj to obyczaj..
Generlanie VAT-25 czyli zwolnienie z podatku VAT w wiekszosci miast wydawane jest na jedna osobe, nawet przy wspolwlascicielach..
Moge poszukac jakis aktow prawnych..



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob lut 24, 2007 00:31

SToRM pisze:
ku_bi pisze:na pytanie dlaczego tak robia
Co kraj to obyczaj..
Generlanie VAT-25 czyli zwolnienie z podatku VAT w wiekszosci miast wydawane jest na jedna osobe, nawet przy wspolwlascicielach..
Moge poszukac jakis aktow prawnych..
ok jesli bys mogl, bo zamierzam napisac odwołanie odnosnie roznej interpretacji tego aktu i domagac sie zwrotu tej kwoty



Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » pn lut 26, 2007 01:02

Witam u mnie sprawa wygląda w ten sposób że samochód stał na czerwonych niemieckich tablicach w polsce tablice te skończyły sie 26.11.2006 no a auto kupiłem tydzień temu i teraz mam małego kwasa bo nie wiem zabardzo jak wybrnąć w celnym, dodam tez że numery tych tablic czerwonych są wbite w briefie oraz w anulowanym dowodzie niemieckim numery te wykupione sa na żone gościa od którego kupiłem samochód. Prawde mówiąc to celny nie jest w stanie mi udowodnic kiedy samochód wjechał do polski no ale skoro wbita jest w briefie pieczątka potwierdzająca wykupienie tablic wywozowych w zeszłym roku to maja jakiś tam punkt odniesienia. Ma ktos może jakis mądry pomysł jak z tego wybrnąc żeby nie dowalili mi kary za nie opłacenie akcyzy w czasie 5 dni ? dodam tez że biorąc pod uwage date na umowie oraz date badania technicznego to 5 dni zostaje zachowane tylko ta nieeszczęsna pieczatka w briefie :/

[ Dodano: 26 Lut 2007 23:31 ]
A więc sam sobie odpowiedziałem na pytanie :bajer:, sprawa ma się tak że jesli kupujemy samochód który stoi w polsce od jakiegoś czasu a umowe mamy spisana z właścicielem tegoz pojazdu (chodzi o niemca :) )to nie ma najmniejszego problemu gdyz wtedy liczy się data na umowie i od tej daty trzeba się zmieścic w tych słynnych 5 ciu dniach, jesli samochód ma tablice celne czyli tak jak to było w moim prezypadku, tez nie ma problemu, celny nie wnika, dla nich liczy się data przekroczenia granicy b ądż data na umowie a że pierwszego nie można udowodnić więc luzik :bajer: no i jeszcze jeden "knif" jak spisujecie umowe to wpiszczie miejscowość gdzie była zawarta umowa ( najkorzystniej w niemczech) bo jeśli umowa zostaje zawarta w polsce bądż nie ma miejscowości żadnej wpisanej wtedy urząd skarbowy domniemywa że samochód zostrał zakupiony na terenie RP i płacimy sobie podatek od wzbogacenia w wysokości 2% od wartości RYNKOWEJ samochodu. :bigok:



krzysiek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 21:38
Lokalizacja: Radomsko

problem z rejestracja

Post autor: krzysiek12 » pt mar 02, 2007 15:04

witam wszystkich
Mam calkiem nie maly problem z rejestracja mk3 sprowadzonego z niemiec, a mianowicie kupilem golfika od pewnego handlarza wszystko ładnie pieknie, pozalatwiane juz wszystkie formalnosci oprocz rejestracji poniewaz nie chca mi przyjac wniosku w W.K bo nie mam dowodu rejestracyjnego. Mam FAHRZEUGBRIEF - czyli zwany po naszemu brief z wbitym wymeldowaniem. Autko było przywiezione z niemiec na lawecie bez tablic(tablice i dowod rejestracyjny został zdany przez niemieckiego własciciela w niemieckim W.K) W moim miescie nie chca mi tego zarejestrowac. Co robic prosze o jakies porady znajacych sie na tym forumowiczów!!



User
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 03, 2006 21:39
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn

Post autor: User » pn mar 05, 2007 13:25

Witam, mam pytanie dotyczace akcyzy.
Umowe kupna samochodu mam z 19 lutego, przeglad zrobiony 23 lutego a akcyze chce zaplacic jutro tj. 6 marca. Czy beda jakies kary za zaplate tego podatku w tym terminie??
Co musze miec oprocz umowy kupna sprzedazy? dokumenty rejestracyjne niemieckie i tlumaczenie ich? Czy wystarczy sama umowa?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości