Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
manager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:28
Lokalizacja: WLKP

Post autor: manager » śr sty 24, 2007 18:03

Dogadałem się z Dojczem iż biore na ichnich i wszystko mu odsyłam do domu DHL albo TNT, zajechałem i się okazało iż gamoń poszedł dziś rano wyrejestrować.

ok godz. 20:20 wopista mówi mi iż niestety nie mogę przejechac i albo pojade do Urzędu Komunikacyjnego albo laweciarz, na pytanie jaki U.K. to mówi iż ten co załatwiałem...ok 300 km. Cofnąłem się załatwiłem lawete a później jazda zderzak w zderzak, w dwa auta ;)

ale wracając do VAT-25....czy jak jestem osobą prywatną i sam załatwiałem wszystko czy ja to musze wszystko przechodzić?



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » śr sty 24, 2007 18:16

manager pisze:później jazda zderzak w zderzak, w dwa auta
Ciesz sie, ze nie musiales tak jechac po tamtej stronie, bo odleglosciowka slono kosztuje



manager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:28
Lokalizacja: WLKP

Post autor: manager » czw sty 25, 2007 16:00

manager pisze:ale wracając do VAT-25....czy jak jestem osobą prywatną i sam załatwiałem wszystko czy ja to musze wszystko przechodzić?

jeden wypad do UK i wszystko jasne :okej: , zdarzają się chętni do pomocy i mili urzędnicy :pub: ...a więc np. aut z przebiegiem ok. 180 000 km i rok prod. 1995 to nie dotyczy ;)

-----------------------------------------------
Cockney pisze:
manager pisze:później jazda zderzak w zderzak, w dwa auta
Ciesz sie, ze nie musiales tak jechac po tamtej stronie, bo odleglosciowka slono kosztuje
nie musiałem gdyż tam ten kraj jest mądrzejszy...tylko nasi twórcy prawa: :dupek: i próbują nas wszystkich na każdym kroku :axe: i :trojkat: ....ALE MY SIE IM NIE DAMY :butthead: [-X



matey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 03, 2006 18:42
Lokalizacja: Południe

Post autor: matey » sob sty 27, 2007 20:11

Nie chce zakładać nowego tematu a uważam że moje pytanie idealnie tu pasuje..

Otuż niebawem, tzn w poniedziałek jade po mojego upragnionego mk3 1.8, niestety jest pewien problem ponieważ jest sprowadzony, i posiada zwykle niemieckie blachy (nie wywozowe) właściel tego auta, nie przerejstrował go na siebie, posiada umowę kupna sprzedaży którą zawarł z niemcem czyli poprzednim właścicielem auta, teraz ja chce kupic to auto które jak wspomniałem nie jest przerejstrowane, czy wydział komunikacji zarejstruje mi to auto. Oczywiście będe posiadał umowy w ciągłości, czyli tą niemiecką oraz polską która bede zawiarał z obecnym właścicielem.

Czy bede musiał zapłacić także opłate reycklingową?

A co z vatem 25, opłata PCC w urzędzie skarbowym od czynności cywilno prawnych?

Zawsze uważałem żeby coś sprzedać należy to przerejstrować, i ztąd moje obawy.
Mam nadzieje że nie zagmatwałem, poza tym auto posiada ubezpieczenie, przegląd, opłaconą akcyze, wydawało by się że można by od razu uderzać do urzędu i rejestrować, tylko co jeśli nie zaakceptują tych dokumentów.

Bardzo was prosze o opinie i rade, to naparwde ważne bo od tego zależy czy kupie to auto.
Dzieki, pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
matek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: matek » wt sty 30, 2007 11:38

hej

wybieram się do DE po mk4 1.9 TDI (rocznik 2000-2002)
jak wyglądająceny takich autek?
czy ktoś mi może poradzić gdzie najlepiej ubezpieczyć takie autko ( ja mam zwyżkę za wiek ale ojciec ma max <chyba 60%> zniżek) ? bedę brał OC + AC. czy ktoś się orientuje co do tzw. "pakietów dealerskich"?
i jeszcze jedno pytanie... są tutaj na stronkach oznaczenia silinów z podanymi mocami silników, rocznikami produkcji itp. Gdzie na silniku szukać tych oznaczeń żeby sprawdzić jaki to jest silnik i jakie ma osiągi, bo często zdarza się że ludzie podają że np ma 110 KM a w rzeczywistości jest to np 90 KM ? Nie chciałbym się oszukać przy kupnie, chcę wiedzieć co kupuję :) czy na coś jeszcze, co nie było opisane na tym forum, muszę zwrucić uwagę?

proszę o pomoc bo jestem laikiem, to będzie moje pierwsze autko i mam nadzieję że wybór VW mk4 1.9 TDI będzie trafiony :-)



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » śr sty 31, 2007 15:28

Mam male pytanie i maly problem... W celnym zarzadali ode mnie numerów rejestracyjnych lawety na ktoej przewiozlem auto do polski.... Bo moj tata powiedzial ze w ten sposob go przywiezlismy.. co robic?? bo nie znam nikogo kto ma lawete...moze ktos zna kogos kto wozi auta z niemiec w ten sposob lub sam ma lawete... bo nie wiem co mam zrobic...



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr sty 31, 2007 15:29

zadzwon do jakiegokolwiek laweciarza i ustal wynagrodzenie.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Rytlo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw gru 21, 2006 22:57
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: Rytlo » śr sty 31, 2007 23:33

thomas24 pisze:W celnym zarzadali ode mnie numerów rejestracyjnych lawety na ktoej przewiozlem auto do polski....
powiedz ze kupiles auto, dales je takiemu typowi w niebieskiej czapce a on za 500zeta ci je zaprowadzil pod wskazany adres!!!
i ze nie pamietasz nr rej. swoja droga to ja bym sie ich zapytal co ich to interesuje! twoja sprawa jak auto przyprowadziles! chodzi im pewnie zebys tablice celne pokazal ze auto nie tydzien temu tylko miesiac temu przyprowadziles i ci kare wje..ac za akcyze


Out Of Space

Awatar użytkownika
kusy09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 29, 2007 20:07
Lokalizacja: Doruchów - WLKP

Post autor: kusy09 » śr sty 31, 2007 23:54

"Koniec Podatku Ekologicznego"

http://www.gazetaprawna.pl//wydarzenia/ ... 4104854273

http://www.bs.net.pl/?dzial=00001&news= ... 402cd7be71


[url=http://www.eIMG.org][img]http://www.eimg.org/images/740693beztytulu.JPG[/img][/url]

MandragoR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 22, 2007 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: MandragoR » czw lut 01, 2007 10:59

czyli co mozna bedzie sie upomniec o te zwrot tych 500 ?
z jednej strony nie wiele ... ale na benzynke sie napewno przyda :)



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » czw lut 01, 2007 20:29

kusy09 pisze:czyli co mozna bedzie sie upomniec o te zwrot tych 500 ?
Nie, tylko nie bedziesz musial placic 200 zł na rok za autko....



akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » ndz lut 04, 2007 20:52

MandragoR pisze:czyli co mozna bedzie sie upomniec o te zwrot tych 500 ?
ale 500 to placiles podatek recyklingowy a nie podatek ekologiczny ten dopiero mial wejsc w zycie ale nie wejdzie, mial byc naliczany od pojemnosci silnika ale wycofali sie z tego podatku i jak go nie bylo tak go nie bedzie.

natomiast ja mam pytanie do Was czy ktos sie orientuje jak to jest z ta akcyza czy nadal jest wymagana czy moze cos sie zmienilo w ostatnim czasie w zwiazku z ta wygrana sprawa o zwrot akcyzy, pozdrawiam :)



JoKeR =]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 29, 2007 09:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: JoKeR =] » ndz lut 04, 2007 23:02

"Akcyza - jeśli samochód ma pojemność do 2000 cm3 - 3,1% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
Akcyza - jeśli samochód ma pojemność ponad 2000 cm3 - 13,6% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);
Opłata skarbowa za akcyzę - 17 zł"
akozyra, prosze;P dane aktualne na dzien 31.01.2007

[ Dodano: 04 Lut 2007 22:04 ]
http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,sa ... a,200.html



akozyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 19, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: akozyra » ndz lut 04, 2007 23:23

JoKeR =] pisze:akozyra, prosze;P dane aktualne na dzien 31.01.2007
tego bylo mi trzeba dzieki bardzo :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości