Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt lis 21, 2006 09:20

Kupiłem samochód.
Auto przyjechałao na tymczasowych blachach.
Oczywiście jakaś ksiązeczka do tego ale na nazwisko handlarza
"popisalem umowe z niemcem" i mam brif.
Rozumiem że do celnego przedstawim trzy domukenty:
brif,
umowa,
wynik badania technicznego.
Czy to wszystko (pomijając kwestie tłumaczeń)?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt lis 21, 2006 19:37

ditomek pisze:Rozumiem że do celnego przedstawim trzy domukenty:
brif,
umowa,
wynik badania technicznego.
Czy to wszystko (pomijając kwestie tłumaczeń)?
tak i jeszcze oczywiście dowód wpłaty :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » śr lis 22, 2006 16:16

Dziś byłęm w celnym, by ich jasna wzieła, musze czekać na kwity tydzień czasu :grrr: niespodziewałem się że aż tyle czasu, pewnie zabrał bym się za to odrazu, i teraz bedize lipa ehh..
myślałęm że się wyrobie w ciągu 2 dni... Także gratuluje tym którzy nie mieszkają w Lubelskim



kameleon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 19:45
Lokalizacja: Lipno

Post autor: kameleon » czw lis 23, 2006 22:18

No a ja powoli do przodu ide, no ale jeszcze sporo przedemną jutro ruszam do skarbówki i jak dobrze pójdzie to do komunikacji a perfekt będzie jak jeszcze ubezpiecze :jezor: . Mogę poświęcić cały dzień więc zobaczymy ;)
Swoją drogą M@rcus rzeczywiście długo u Ciebie to idzie chyba masz jeszcze kolejki. Ja celny załatwiłem w dwa dni i do tego jednocześnie udało mi się obskoczyć tłumacza.
Choć musze przyznać że facet przyjmującey dokumenty w Urzędzie Celnym jest upierdliwy, a tak na marginesie byłem w Toruniu w UC



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » pt lis 24, 2006 00:23

A ja jeszcze czekam na Briefa który ma niebawem przyjść z Berlina... i wtedy sie zacznie...



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » wt lis 28, 2006 12:53

słuchajcie , potrzebuje informacji na temat sprzedaży auta sprowadzonego z niemiec w trybie indywidualnego importu. Przez ile nie można go sprzedać? A jeśli sie sprzeda co wtedy ? Coś sie płaci ?
Z góry dziękuję !


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

Post autor: PhytonST » wt lis 28, 2006 14:38

Czytam wasze posty i musze z przykrością stwierdzić że na śląsku jest z tym ciężko. Niektórzy z was piszą że im to zajeło nawet 2 dni a ja już 3 tydzień załatwiam, tydzień czasu czekania w skarbowym i celnym, dosżły jeszcze jak zwykle jakis małe nieścisłości, w międzyczasie sie skońćzyły tablice więc ubezpieczyłem na te niemeickie a potem mi to zmienią. Mój wujek sprowadzał równologle ze mną corolle, zrobił tak samo, zatrzymali go tajniacy vectrą żeby pokazał dowód, on im pokazał te wszystkie papiery z przeglądu tłumaczenia, brief niemeicki dowód i OC z pzu oraz papier z celengo z datą zgłoszenia a oni do niego że musi być dowód bo inaczej holują na parking ponieważ auto zostało wyrejestrowane w niemczech nie jest zarejestrowane w polsce i skończyły się tablice wyjazdowe więc tak jakby nie powinno się poruszać po drogach, długo się tłumaczył ale wytłumaczył i go puścili. :)



kameleon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 19:45
Lokalizacja: Lipno

Post autor: kameleon » czw lis 30, 2006 01:53

Witam
Więc już moge jeździć swoim Golfem. Wszystko trwało tydzień
19. 11. 2006 zakupiłem - niedziela, 20.11.2006 przegląd, 21-23.11.2006 urząd celny, agencja celna i tłumaczenia ( wszystko równocześnie) 24- 28.11.2006 Urząd Skarbowy ( w tym 2 dni weekendu) i 28.11.2006 Komunikacja - rejestracja i ubezpieczenie. Zakupiłem szybko trójkąt i gaśnice i siu w drogę ;) więc 28.11.2006 już jeżdziłem
Pozdrawiam, myśle że całkiem sprawnie poszło



Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » pt gru 01, 2006 22:38

a sprowadzał ktoś samochód z holandii? Jak tam jest z opłatami i czy jest jako taki wybór aut?



Robroypl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 11, 2005 00:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Robroypl » wt gru 05, 2006 10:18

Jak jest ze sprzedażą auta. Bo teraz chce sprzedać swoje wozidełko na pół roku Forda Scorpio i na umowie było 20 EURO, 6 miesięcy od momentu rejestracji mija 7 grudnia. A od momentu kupna już mineło jakieś 2tyg temu (Umowa niemiecka była z wcześniejszego okresu) Czy moge bez problemu sprzedać auto nie bojąc się urzędu skarbowego.



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn gru 11, 2006 17:55

jakie dodatkowe procedury czekaja mnie, jesli auto nie przyjechalo na tablicach tymczasowych, tylko na niemieckich??


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn gru 11, 2006 20:38

DJ Tomekk, wyrejestrowanie auta w Niemczech - jeśli to nie jest zrobione


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » wt gru 12, 2006 06:35

Adamtd pisze:DJ Tomekk, wyrejestrowanie auta w Niemczech - jeśli to nie jest zrobione
a jak wyglada dokument (lub jaki ma tytul) wyrejestrowania auta w Niemczech??Sorki, ale nie umiem nic w zab po niemiecku :chytry:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 12, 2006 21:51

DJ Tomekk pisze:a jak wyglada dokument (lub jaki ma tytul) wyrejestrowania auta w Niemczech??
Poszukaj dokładnie w tym temacie. Gdzieś (jak mnie pamięć nie myli na 11 stronie) jest skan odpowiedniej pieczątki


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości