Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: kamska » sob cze 22, 2024 20:58

Miałem Golfa 1.6 TDI 110PS z 2015r ( oznaczenia nie pamiętam). Gdy przyprowadziłem z Niemiec po trasie 650km się dopalał ;), to niezrozumiałe bo dostał na autostradzie w palnik ale OK, lepiej zapobiegać :). Użytkowałem go od 162tkm do 185tkm w 2,5 roku sporo w mieście i nic się nie działo z DPF.
Aktualnie ma Karoqa 2.0 TDI od prawie 2 lat i 23tyś przebiegu i brak uwag i sporo śmiga w mieście...Jako ciekawostka, po 2-3 dniach użytkowania z przebiegiem ok. 400km już się DPF dopalał ;) nie wiem co, chyba fabryczna farba się dopalała, hehe.
PS w Bydgoszczy do pracy ma 13km a jadę 30-40 min i nic się nie dzieje, polecam i pozdrawiam
k



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: kamska » sob cze 22, 2024 21:05

Bym zapomniał, bo można zapomnieć. Mam AdBlue, dosłownie zapomniałem o nim tak niewielkie jest zyżycie. na 23tkm uzupełniałem 2 razy, może do połowy. Zużył 10litrów max. Trzeba ostro kręcić motor na autostradzie by pobierał. W miescie raczej nie dawkuje mocznika, nie ma takiej potrzeby.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: doggie » sob cze 22, 2024 21:52

Dawkuje zawsze tylko mniej, w zależności od obciążenia silnika. Poza tym SCR generuje problemy prędzej lub później.



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: kamska » ndz cze 23, 2024 10:11

doggie pisze:
sob cze 22, 2024 21:52
Dawkuje zawsze tylko mniej, w zależności od obciążenia silnika. Poza tym SCR generuje problemy prędzej lub później.
Tak to prawda.
Aktualnie jestem przed zakupem Mercedesa Antos niestety po 2012r a w Manie po 2014 już z Euro6. W tym pierwszym wymiana DPF jest banalnie prosta, odkręca się osłonę tłumika, belkę zabezpieczającą i 2 duże opaski, wyciąga się ogromne 2 duże sita i do czyszczenie, które kosztuje ok. 1tys za sztukę i spokój wg Mercedesa na 500tyś, a faktycznie na 400tyś km w zależności od sposobu użytkowania auta. W przypadku Mana nowy wydech E6 kosztuje ok. 30tyś zł- dramat.
Psują się też pompy Adblue w TDI pewnie też się kiedyś skończy, ale to stosunkowo niewielki wydatek.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: doggie » ndz cze 23, 2024 13:42

kamska pisze:
ndz cze 23, 2024 10:11

Psują się też pompy Adblue w TDI pewnie też się kiedyś skończy
Na szczęście nie tak często jak w autach grupy PSA bo tam to jest dopiero dramat



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: herbu » pn cze 24, 2024 08:42

pawlo1123 pisze:
pt cze 21, 2024 12:57
Hej, dzięki za odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, również i z tego, że teraz części poddają się dużo szybciej niż kiedys w autach. Jak kupowałem e46 miała 295tys. Teraz ma 381tys i nie ruszałem ani wtrysków, turbiny ani sprzęgła z dwumasą. Jeszcze fabryka. Jeśli miałbym kupić diesla współczesnego to tylko do przebiegu 150tys właśnie z uwagi na ograniczoną trwałość względem czasów minionych. Myślę, że do tych 250tys współczesne nie powinny wygenerować jakiś większych kosztów. To co teraz wyróżnia wg mnie diesla na niekorzyść względem benzyny to wtryski piezoelektryczne i właśnie DPF. Reszta występuje też w benzynie (rozrządy, turbo, dwumasy) więc różnicy nie robi.
Dokładnie - dwumas, sprzęgło, egr, wtryski - to nie są rzeczy, które padają co kilkadziesiąt tysięcy km, a raczej co kilkaset. Ja mam wszystko w oryginale, mimo auta, które ma 14 lat i prawie 400 tys km przebiegu. Nic w silniku nie ruszane poza wymianą świec (raz), rozrządu 3x. Owszem, możesz mieć pecha i musieć wymienić to czy owo, ale to też nie są obecnie jakieś wielkie koszty. A jeśli szukasz Octavii 3, to będę sprzedawał za niedługo swoją z 2014 roku z 2 litrowym TDI, bezwypadkową, w fajnym stanie, za cenę poniżej rynkowej i to nie ta, co ma prawie 400 tys km, a sporo mniej ;)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Zakup auta z DPF i jego eksploatacja

Post autor: Pastusiak » pn cze 24, 2024 15:29

No właśnie tylko auto które kupuje autor to nie 2 latek z przebiegiem kilkudziesiętu km tylko kilkaset, a dwumasy, turbiny itd nie wytrzymują 5 mln km tylko znacznie mniej.
Każdy raczej pozbywa się auta jak zaczyna ono generować koszta.
Poza tym dwumas w dieslu ostro dostaje bo z dołu ma solidny cios w postaci mocnego niutona, grucha przy turbo jest do roboty w okolicach 150-160 tys km, jak ktoś tego nie robił to na 99% nie pracuje poprawnie, to że komuś diesel wstaje jak 25 letnia turbo-benzyna powyżej 2 tys km i się przyzwyczaił to nie zmienia faktu że jest niesprawne.
Pomijając takie zabawki jak łożyka, zaciski, chłodnice, wężyki itd

Osobiście uważam że porównywanie takiego diesla to jak porównywać jakieś GTI z podobnymi kosztami/ porównywalnymi.
Po prostu masa zabawek do psucia się.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości