Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Wenihal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 17:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wenihal » pn paź 09, 2006 17:23

Witam wszystkich.

Właśnie jestem w trakcie załatwiania formalności rejestracyjnych. Pytanie moje dotyczy umowy kupna/sprzedaży. Mam umowe całą po niemiecku, ale wyczytałem, że można też taką niemiecko-polską i wtedy nie trzeba jej już tłumaczyć. Oczywiście dane przepisze sam :)

Z drugiej strony tłumacz powiedział mi, że i tak musi się pod tym podpisać (za pól ceny tłumaczenia), że niby jest wszystko zgodne. Pytanie czy faktycznie musi się podpisywać, czy taka wystarczy?

Druga sprawa na tej niemieckiej umowie w rubryce Fahrzeugart wpisane jest: "PKW 0600" lub "DKW 0600". Ktoś się orientuje co to za numer?



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt paź 10, 2006 14:38

możesz miec umowe polski-niemiecką a wtedy wszystko zależy od tłumacza ile wezmie, ale pieczątka musi być. u mnie nic nie wzięła za postawienie tej pieczątki i zapłaciłam 80 zł.

[ Dodano: 10 Paź 2006 14:42 ]
a z tym numerem to popatrz w briefie na podobny może wykumasz , bo ja takiego czegoś nie miałam w umowie

[ Dodano: 10 Paź 2006 15:02 ]
a mozna wiedzieć jaki samochodzik sobie zakupiłes i ile zapłaciłeś?



Wenihal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 17:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wenihal » wt paź 10, 2006 21:21

mar87ta pisze:a mozna wiedzieć jaki samochodzik sobie zakupiłes i ile zapłaciłeś?
mk3 1,9TD z 92 roku, 5 drzwi - 7tys + opłaty. Chciałem mieć mk2 ale wyszło mk3 :)

PS. Jutro wycieczka do urzędu skarbowego. Zobaczymy co się uda załatwić.



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt paź 10, 2006 21:41

to bardzo fajnie, że tak wyszło i dieselek jeszcze ja w urzedzie skarbowym w godzine załatwiłam. a jakie masz blachy jak czerwone to uważaj żeby nie było przypału jeśli handlarz sprowadzał i bedzie gdzieś jego nazwisko



slaweczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 09:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: slaweczek » śr paź 11, 2006 18:41

mar87ta pisze:to bardzo fajnie, że tak wyszło i dieselek jeszcze ja w urzedzie skarbowym w godzine załatwiłam. a jakie masz blachy jak czerwone to uważaj żeby nie było przypału jeśli handlarz sprowadzał i bedzie gdzieś jego nazwisko
No właśnie.......co mam zrobić z tymi tablicami?
Wysłałem papiery do celnego i teraz dowiaduję się że chcą papiery na numery , ja ich nie dostałem , handlarz mówi że nie ma (zgubił), podejrzewam że nie chce mi ich dać bo tam są jego dane, jak z tego wyjść?
Jeśli nie będę miał, to nie przejdzie na cle?czy też jakaś kara?



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » śr paź 11, 2006 20:34

ale masz tablice z czerwonym paskiem?

[ Dodano: 11 Paź 2006 20:35 ]
jesli tak to musisz chyba miec ten papier a jezeli jest na nim nazwisko handlarza to zawsze mozesz powiedziec, że to Twój znajomy, który zna niemiecki i z nim byłes po samochód



slaweczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 09:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: slaweczek » śr paź 11, 2006 21:35

mar87ta pisze:ale masz tablice z czerwonym paskiem?
Tak z czerwonym, ale jak pisałem, ten handlarz nie chce mi dać ich, czyli mam problem :chytry:



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » czw paź 12, 2006 15:22

jezeli bez tego Ci nie zarejstruja to wielki problem. ja na Twoim miejscu szybko bym go opchnęła, albo zmusiła handlarza, żeby znalazł ten papierek. jak sobie przypominam to ojciec miał ten papier i tam było nazwisko handlarz, ale z tego mozna wybrnąć byle by był ten papier



slaweczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 09:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: slaweczek » czw paź 12, 2006 22:07

mar87ta pisze:...... jak sobie przypominam to ojciec miał ten papier i tam było nazwisko handlarz, ale z tego mozna wybrnąć byle by był ten papier
Marta , on się właśnie boi bo tam są jego dane, jak ojciec z tego wybrnął?
Chyba się przejadę do niego jak nie będzie chciał przesłać papierów, tylko co dalej mówić w celnym?



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » pt paź 13, 2006 18:23

hmm ojciec miał ten papier z nazwiskiem handlarza i powiedział że to jego znajomy znający niemiecki, który pomagał mu w formalnoscich na granicy. a jak nie bedzie ci chciał dac to sie zapytaj co zrobic jeżeli zgubiles ten papier.
dlatego najlepiej kupywac na stałych blachach ja tak zrobiłam izero problemu z jakimis wymeldowaniami i tablicami. pozdro



Awatar użytkownika
terrago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 14, 2006 22:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: terrago » ndz paź 15, 2006 00:02

Witam, moj pierwszy post na forum :pub:
Interesuje mnie Golf IV od handlarza, stoi w polsce niezarejestrowany. Sprowadzony z Wloch na wloskich tabllicach. Mieszka ode mnie 500km. Jakie dokumenty/czynnosci powienienem dokonac u niego na miejscu zeby przyjechac do mojego miasta? Piszecie o "briefach" a po wlosku jak on brzmi, wie ktos?
Po przyjechaniu nim do domu co powinienem zalatwiac i w jakiej kolejnosci?
THX za zainteresowanie.



Awatar użytkownika
paweler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: paweler » ndz paź 15, 2006 16:04

Jak to jest teraz z mieniem przesiedleńczym. Ojciec pracuje w Niemczech, nie ma problemów ze sprowadzeniem i zarejestrowaniem na mnie, ewentualnie ja jako współwłaściciel? Jak wtedy wyglądają procedury i opłaty? Zawsze kupowaliśmy auta właśnie na mienie, ale ostatnio chyba zmieniły się przepisy.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/2923/34800895gw9.jpg[/img]

jaro2407
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 16, 2006 02:54
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Kupiłem golfa na białych tablicach...co dalej

Post autor: jaro2407 » pt paź 20, 2006 00:06

Witam , zakupiłem auto w połowie sierpnia na białych tablicach tych co jezdza niemcy,
nie mam dokumentu wyrejstrowania a auto ma TUV do 2008r.
Co teraz, czy powinienem szukac goscia i wyrejstrowac auto, czy moge sobie jezdzic i mówic ze to pozyczony samochód

Jak jest z opłatami tzn terminami ich wnoszenia:OBOWIAZUJA ONE OD DATY WYSTAWIENIA UMOWY CZY OD DATY PRZGLADU?

CZY JAK PRZPISZE UMOWE NA AKTUALNA DATE TO NOE DOSTANE KARY??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob paź 21, 2006 13:57

jaro2407, no niestety nie zarejestrujesz auta bez wcześniejszego wyrejestrowania w Niemczech.
jaro2407 pisze:czy moge sobie jezdzic i mówic ze to pozyczony samochód
Kiedyś było do tego potrzebne pełnomocnictwo notarialne - nie wiem jak na dzień dzisiejszy to wygląda
jaro2407 pisze:Jak jest z opłatami tzn terminami ich wnoszenia:OBOWIAZUJA ONE OD DATY WYSTAWIENIA UMOWY CZY OD DATY PRZGLADU?

CZY JAK PRZPISZE UMOWE NA AKTUALNA DATE TO NOE DOSTANE KARY??
Wszystko się liczy od daty przekroczenia granicy - formalnie, ale tego nie można udokumentować, więc zwykle jest to przegląd


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości