***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: andywiki » śr lut 07, 2018 18:02

Witam koledzy z racji że moja piątka ma 11 lat i powoli ją ruda bierze to albo robić,albo chciał bym zmienić na coś tylko na co ? Mam silnik 1.9 105 i dobrze mi się tym jeździ więc, chyba kolejny diesel ? Wiadomo że te silniki były w piątkach do 2009 więc o dwa lata młodszy to.... Może ktoś z kolegów mi podpowie, doradzi kwota góra do 30 tyś, robię rocznie około 20tyś km.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » śr lut 07, 2018 19:22

andywiki pisze:Witam koledzy z racji że moja piątka ma 11 lat i powoli ją ruda bierze to albo robić,albo chciał bym zmienić na coś tylko na co ? Mam silnik 1.9 105 i dobrze mi się tym jeździ więc, chyba kolejny diesel ? Wiadomo że te silniki były w piątkach do 2009 więc o dwa lata młodszy to.... Może ktoś z kolegów mi podpowie, doradzi kwota góra do 30 tyś, robię rocznie około 20tyś km.
Może odpuścić VW ? Golf VI jest tylko piątką po liftingu, więc szkoda kasy. Ja bym szybciej szukał megane, astry, focusa jeżeli chcesz auto tej klasy.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: jan1966 » śr lut 07, 2018 19:29

Bravo 2 1,4 120-150 km w bęzynie fajnie sie tym jezdzi



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: andywiki » śr lut 07, 2018 19:40

kw pisze:
andywiki pisze:Witam koledzy z racji że moja piątka ma 11 lat i powoli ją ruda bierze to albo robić,albo chciał bym zmienić na coś tylko na co ? Mam silnik 1.9 105 i dobrze mi się tym jeździ więc, chyba kolejny diesel ? Wiadomo że te silniki były w piątkach do 2009 więc o dwa lata młodszy to.... Może ktoś z kolegów mi podpowie, doradzi kwota góra do 30 tyś, robię rocznie około 20tyś km.
Może odpuścić VW ? Golf VI jest tylko piątką po liftingu, więc szkoda kasy. Ja bym szybciej szukał megane, astry, focusa jeżeli chcesz auto tej klasy.
Kurcze miałem kiedyś 307 i jakoś nie chciał bym już chyba francuza , focusa :chytry: astra i (bravo nie mam kombi) jak podpowiada jan1966 ,kurcze nie wiem ale dziękuje za podpowiedz.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: radekrp90 » śr lut 07, 2018 23:48

andywiki pisze:Witam koledzy z racji że moja piątka ma 11 lat i powoli ją ruda bierze to albo robić,albo chciał bym zmienić na coś tylko na co ? Mam silnik 1.9 105 i dobrze mi się tym jeździ więc, chyba kolejny diesel ? Wiadomo że te silniki były w piątkach do 2009 więc o dwa lata młodszy to.... Może ktoś z kolegów mi podpowie, doradzi kwota góra do 30 tyś, robię rocznie około 20tyś km.
Jeśli musi być VAG to można się rozglądać za czymś z 2.0 TDI-CR (Octavia II-FL, Golf VI - mimo, że tylko lifting to jednak jakość wykonania jest dość znacznie poprawiona).
Z innych marek ciężko coś polecić z czystym sumieniem: może Astra (ale jest ciężka i wcale nie taka trwała).
kepa416 pisze:R32 chyba poza budżetem, chociaż fajnie było by mieć taki silnik. A jaki silnik byłby spoko jeśli chodzi o budżet i eksploatację. Ja jestem zielony w FSI i TFSI i wiem tylko tyle co internet daje że wciąga olej i nie jedzie.
To źle czytałeś - nie wszystkie piją olej i "jadą". Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którym mało ale jak dla mnie to nawet 1.4 fajnie śmiga, a 2.0TFSI w przypadku Golfa V (GTI) to całkiem fajny silnik (bez problemów z braniem oleju, jedynie trzeba popychacz pompy wymieniać). W Golfe VI lepszym wyborem będzie 1.4 TSI-122 KM lub 1.8/2.0 TFSI po naprawie pierścieni (bo tam jest wadliwy silnik). Jedynie Golf VI R miał starszy silnik na pasku (ale to piszę z głowy).
lose226 pisze:Cześć, jest tu ktoś znający silnik 1.5 TSI BlueMotion 130KM? Warte to coś czy lepiej 1.4 150KM?
Za mało tego aby coś oceniać - to nowa "poprawiona" wersja 1.4 TSI. Ja bym brał bezpieczniejszą 1.4, bo w 1.5 może jeszcze wyjść sporo chorób wieku dziecięcego jak w każdym nowym silniku VW w ostatnich latach.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: doggie » czw lut 08, 2018 00:03

kw pisze:Koledzy odnośnie poszukiwania igły - moje auto już kupione :bigok: BMW f30 318d z 2012 roku, polski salon, 77 tys. przebiegu, znalazłem u dealera z programu premium selection, jeszcze przed odbiorem zrobili tarcze i klocki z tyłu :food: Malowany tylny błotnik - szkoda w historii ubezpeiczenia na 12tys PLN :panna:
jeśli nie jest tajemnicą handlową ile $$$?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » czw lut 08, 2018 09:50

doggie pisze:
kw pisze:Koledzy odnośnie poszukiwania igły - moje auto już kupione :bigok: BMW f30 318d z 2012 roku, polski salon, 77 tys. przebiegu, znalazłem u dealera z programu premium selection, jeszcze przed odbiorem zrobili tarcze i klocki z tyłu :food: Malowany tylny błotnik - szkoda w historii ubezpeiczenia na 12tys PLN :panna:
jeśli nie jest tajemnicą handlową ile $$$?
65 tys brutto


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

miodecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 07, 2018 19:41

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: miodecki » czw lut 08, 2018 10:42

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, ale postanowiłem poprosić o poradę pozytywnie zaskoczony wiedzą i doświadczeniami użytkowników tego forum - bez podlizywania się :)

Szukam auta dla żony, budżet jak zazwyczaj bywa dość ograniczony, moja wiedza jest, że tak powiem na niezbyt wysokim poziomie. Jak to z kobietami bywa, musi być wygląd, ale o gustach, zwłaszcza kobiet się nie dyskutuje. Auto do jazdy głównie po mieście, myślę, że będzie max 10 tys. przebiegu rocznie.
Mam kilka aut, na które żona zwróciła uwagę, prośba o podpowiedź, czy zakup któregoś z nich nie pogrąży mnie finansowo i "zdrowotnie" przy ewentualnych problemach. Jeśli przebiegi są prawdziwe i potwierdzi to ASO, to ile jeszcze żona mogłaby tym polatać? Czy to nie są już za wysokie przebiegi, bo nie ukrywam, że na początku szukałem czegoś do 120 tys. przebiegu.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-po ... fa99775e45" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... zf79m.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli zechcecie się pochylić nad moją prośbą, z góry dziękuję za odpowiedź.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw lut 08, 2018 11:30

Przeczytaj to co koledzy pisali masz dwie strony do ogarnięcia to chyba nie przekracza twoich możliwości? Po drugie typowo polskie podejscie przedewszystkim przebieg pokazać Ci auto co ma 70 tysięcy przebiegu i jest to auto do bani a auto co ma 300 tysięcy przebiegu i do włożenia nie ma nawet złotówki?...



miodecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 07, 2018 19:41

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: miodecki » czw lut 08, 2018 12:21

dreyfus pisze:Przeczytaj to co koledzy pisali masz dwie strony do ogarnięcia to chyba nie przekracza twoich możliwości? Po drugie typowo polskie podejscie przedewszystkim przebieg pokazać Ci auto co ma 70 tysięcy przebiegu i jest to auto do bani a auto co ma 300 tysięcy przebiegu i do włożenia nie ma nawet złotówki?...
Nie wszystko jeszcze zdążyłem przeczytać, ale nadrobię. Odpowiadając Ci - nie przekracza to moich możliwości. Co do polskiego podejścia - nie wiem po co ta złośliwość? Jak napisałem, nie jestem oblatany w sprawach mechanicznych i skoro temat jest "informacje, pytania, porady", to chyba po to, żeby zapytać, co uczyniłem. Przebieg a i owszem, nie jest głównym wyznacznikiem stanu auta, ale coś o aucie mówi - żywotność silnika, zużycie podzespołów. Oczywiście wiem, że wszystko zależy od stylu jazdy, miasto/trasy, dbania o auto, czyli przeglądy, wymiany, naprawy na czas i przy aucie w sumie znikąd, ciężko stwierdzić jak jest na prawdę.

Poprosiłem tylko o poradę/podpowiedź.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: kw » czw lut 08, 2018 12:40

miodecki pisze: Czy to nie są już za wysokie przebiegi, bo nie ukrywam, że na początku szukałem czegoś do 120 tys. przebiegu.
Przebieg jest ostatnią rzeczą na jaką patrzysz bo jeżeli auto jest sprowadzone na 90% był przynajmniej raz cofany


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw lut 08, 2018 14:02

miodecki, się nie stresuj nie było w tym moim pisaniu żadnej złośliwości poprostu patrz na stan auta nie przebieg a silnik jak dla mnie dla ciebie tylko benzyna albo prosta i wolna 1.6 albo szybsza ale wrażliwsza tsi.



miodecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 07, 2018 19:41

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: miodecki » czw lut 08, 2018 16:03

dreyfus pisze:miodecki, się nie stresuj nie było w tym moim pisaniu żadnej złośliwości poprostu patrz na stan auta nie przebieg a silnik jak dla mnie dla ciebie tylko benzyna albo prosta i wolna 1.6 albo szybsza ale wrażliwsza tsi.
Dzięki dreyfus, jestem wyluzowany ;) Właśnie celuję tylko w benzynę i wrzucone linki to benzyny. Rozumiem już, że przebieg auta na końcu, bardziej chciałbym wiedzieć zakładając, że przebiegi ok 170-200 tys. będą potwierdzone i okaże się, że stan auta jest ok, czy bez strachu pojeździ mi to jeszcze do 250 tys.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw lut 08, 2018 16:23

Jak dla mnie w używkach to jest loteria zawsze jak dobrze trafisz pojeździsz bez wkładu dużo jak gorzej naprawiasz co się psuje i śmigasz dalej... Ja sam kupiłem super auto utrzymane wypasione a na dzień dobry zrobiłem rozrząd, wymieniłem rzeczy które były już poprawione np zawór DV itp i 4 tysiące włożyłem a co jak kupisz padake...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości