***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: doggie » czw sty 25, 2018 11:57

kw pisze:
Craash pisze:N47
w tej, o której jest mowa jest n47, 185 tys przebiegu i rozrząd niewymieniony. Niektóre auta po 2011 roku z tym silnikiem robią na rozrządzie 200-300tys
jeśli chodzi o X1 to bym powiedział że od 2010 roku odkąd jest N47D20C, pod warunkiem wymiany oliwy co 15kkm a nie co 30



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Craash » czw sty 25, 2018 11:59

doggie, o widzisz. Dobrze, że o tym wspominasz. Dlatego lepiej się zabezpieczyć i spać spokojnie niż naprawiać auto na kilka razy, bo na pierwszy serwis nie wystarczyło pieniądzy.
Tylko się cieszyć jak rozrząd wytrzyma do tych 200-300 tysięcy kilometrów.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » czw sty 25, 2018 14:00

Wracając jeszcze do bezwypadkowych, nie uderzonych - jest dużo takich aut, nie mówię, że nie. Ale często są one w innej konfiguracji niż się szuka, a i ceny są czasami absurdalne. Dlatego uważam, że jeśli na wszystko są dokumenty to lepiej kupić auto z większym przebiegiem, po jakiejś tam małej ingerencji (typu wymiana zderzaka, lampy, etc) niż sztukowany z książką jeszcze ciepłą z drukarki.

Druga strona jest taka, że często auta są używane jak przedmiot i sprzedawane bez napraw z wieloma otarciami etc tylko po kosmetyce. Wtedy po roku zdziwienie jakie to auto ma delikatny lakier ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » czw sty 25, 2018 15:52

radekrp90 pisze:Wracając jeszcze do bezwypadkowych, nie uderzonych - jest dużo takich aut, nie mówię, że nie. Ale często są one w innej konfiguracji niż się szuka, a i ceny są czasami absurdalne. Dlatego uważam, że jeśli na wszystko są dokumenty to lepiej kupić auto z większym przebiegiem, po jakiejś tam małej ingerencji (typu wymiana zderzaka, lampy, etc) niż sztukowany z książką jeszcze ciepłą z drukarki.

Druga strona jest taka, że często auta są używane jak przedmiot i sprzedawane bez napraw z wieloma otarciami etc tylko po kosmetyce. Wtedy po roku zdziwienie jakie to auto ma delikatny lakier ;)
To nie jest do końca tak, że jak auto jest malowane to była nawet stłuczka. Rozliczenia przy zwrocie aut z leasingu lub najmu długoterminowego wyglądają tak, że o wiele bardziej opłaca się polakierować zderzak w aso niż zwrócić auto z rysą bo za to sobie leasingodawca słono liczy (informacja ze źródła). Po drugie jak się szuka auta kilkuletniego z vat23% to odpada 90% samochodów więc i w skali kraju ciężko coś znaleźć. Do tego rozstrzał cenowy np takiego bmw f10 520d jest od 60tys (przeszło przez łapy handlarza) do 115tys (jeden właściciel, przebieg 80tys) dlatego już się nastawiłem na długie poszukiwania :banghead:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw sty 25, 2018 16:46

Długie poszukiwania? Hm a co jest złego w tym z małym przebiegiem od 1 właściciela?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » czw sty 25, 2018 17:12

dreyfus pisze:Długie poszukiwania? Hm a co jest złego w tym z małym przebiegiem od 1 właściciela?
Ze trzeba wywalić na 6-7 letnie auto ponad 100tys


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw sty 25, 2018 17:15

No przecież taki model wybrałeś :) to teraz rozumiem będziesz okazji szukał? :grin:



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » czw sty 25, 2018 18:08

dreyfus pisze:No przecież taki model wybrałeś :) to teraz rozumiem będziesz okazji szukał? :grin:
Nie okazji, zwyczajnie dobrego zakupu czyli nie dam się w ch**** zrobić ani handlarzowi ani cwaniakowi który myśli że lokatę kapitału zrobił.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: dreyfus » czw sty 25, 2018 18:13

To ja chyba jestem takim cfaniakiem bo swoją b5 jeździłem 6 lat była najdroższa na olx i poszła w 1 dzień :bajer:
Następnie kupiłem b6 była najdroższa tym razem na alledrogo okazało się, że to auto od znajomego i tak on jak i ja wiemy dlaczego mieliśmy takie ceny na auta... Ale kończę off top bo już wiem czemu rynek aut używanych potem tak wygląda a nie inaczej. Życzę mimo wszystko znalezienia upragnionej perełki w odpowiadającej Ci cenie :pub:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: doggie » czw sty 25, 2018 20:50

kw, pogubiłem się, ta seria 5 którą sprawdzałes niewarta uwagi?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: kw » czw sty 25, 2018 21:33

doggie pisze:kw, pogubiłem się, ta seria 5 którą sprawdzałes niewarta uwagi?
Ogólnie auto warte dalszego obejrzenia, mimo że do wyjaśnienia pozostaje jeszcze sprawa sprowadzenia, bo prawdopodobnie ściągał to salon z Niemiec. Póki nie porozumieliśmy się co do ceny. Czekam jeszcze na rozstrzygnięcie w sprawi drugiej podobnej, minimalnie starsza, za to cena ok, tylko że tam wyszedł taki numer, że sprzedający zostawił to w salonie do odsprzedaży i właśnie się chce rozmyślić, normalnie płakał jak sprzedawał :rotfl: Póki co nie mam czasu objeżdżać kraju, jak nic się fajnego nie trafi z sieci dealerskich to na wiosnę poszukam czegoś bezpośrednio od włascicieli, jest też opcja ściągnięcia jakiejś młodszej f30 np 316d (n47 do chipowania) z Niemiec przez salon ale nie wiem ile będą chcieli na takiej imprezie przyciąć :shock:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Craash » śr sty 31, 2018 21:27

Oglądałem X1 o której pisałem wcześniej i nie polecam. Jeszcze nie jest wystawiona w internecie, ale prawdopodobnie w tym tygodniu albo przyszłym będzie. Sprzedaje je dealer BMW Zdunek w Gdyni. Jak będzie ogłoszenie w internecie to dam znać.
2011 rok, 140 000km z hakiem przebiegu, brązowa, beżowe skóry, sportowe fotele, ksenon, nawigacja, podgrzewane fotele. Stoi na tablicach CG. Cena to 58 500zł, co patrząc na stan oceniam jako żart. Zresztą nawet za 50 000zł nie kupiłbym. Nie było takiej opcji.
Co do stanu - nie oglądałem tego auta jakoś bardzo dokładnie, bo po tym co zobaczyłem nie byłem już zainteresowany.
Tak więc, bez zbędnego owijania w bawełnę:
- prawe tylne drzwi szpachlowane
- maska malowana
- przednie błotniki na granicy
- przedni zderzak, maska i obydwa błotniki demontowane - maska po stronie pasażera w ogóle nie trafiona ( przesunięta śruba i ślad ), a błotniki miały obrobione śruby
- zderzak jak i cały przód źle spasowany, maska lub błotniki krzywo zamontowane.
- reflektory oryginalne z tego auta z 2011 roku
- po odpaleniu coś piszczało w osprzęcie silnika, a potem szorowało by na koniec ucichnąć. Sprzedawca tłumaczył to tym, że auto miesiąc stało na deszczu. Ja tego nie kupuję.
Dokładniej tego samochodu nie oglądałem i nie mierzyłem, bo jaka by cena nie była to nie byłem zainteresowany kupnem.

Na plus tego samochodu to ładne, całkiem zadbane wnętrze, dobre wyposażenie, niski raczej oryginalny przebieg - auto było regularnie serwisowane w ASO. Spodziewałem się fajnego egzemplarza, a czułem się jakbym podjechał do handlarza z Radomia. Panowie nic nie wiedzą, a wszystko tłumaczą tym, że to używane auto. Na szczęście jestem z Gdańska i miałem auto na miejscu. Gdybym jechał z daleka to byłby dym.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr sty 31, 2018 23:03

Propozycja małego, 8 letniego BMW po przejściach za blisko 60 tysięcy to żart.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porad

Post autor: doggie » czw lut 01, 2018 00:50

Barton_ pisze:Propozycja małego, 8 letniego BMW po przejściach za blisko 60 tysięcy to żart.
Nie 8 tylko 7latka i nie 60 tys, taka mała różnica.
Żart nie żart, takie są ceny choć ta jest nieco zawyżona ale tak robią dealerzy, kto chce kupuje, kto nie chce nie kupuje, proste. Swojego 8 latka nie sprzedałbym obecnie za mniej niż 50 tys. Poza tym e84 jest na bazie e90 i wcale nie jest aż takie małe jak sugerujesz. Jasne e90 jak i A4 do wielkich aut też nie należą ale są mniejsze jak seria 1 czy A3 no i oczywiście golf

Zresztą podobne auta rywali typu Honda, Hyundai, Kia i inne też trzymają ceny, taka moda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości