***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 22:12

doggie pisze:countryfan, Astra H nie wspominając Astry G to kiepska alternatywa dla golfa zawsze była :bigok: a Mk7 to będzie przepaść oby tylko spisywał się nie gorzej niż te Astry bo dzisiejsza polityka koncernów jest inna niż była za czasów choćby wspomnianej Astry
Oczywiście, że Astry zawsze były słabsze niż Golf. Astra G była kochanym autem z innego powodu. Kupiona przy przebiegu 100kkm i sprzedana z przebiegiem 300kkm a robione tylko rzeczy eksploatacyjne typu olej co 15kkm, klocki i czasem coś drobnego w zawieszeniu - jedynie poza programem wymieniony był skraplacz klimatyzacji i uszczelniona sprężarka klimy. Poza tym zero usterek.
Wiem jak się produkuje obecnie auta, pracowałem kilka lat w branży moto więc znam to od środka.
Mówi się, że trzeba kupować auta pewne, z historią serwisową. Znalazłem taką A4-kę wiedziałem, że to marka premium, ale i tak ilość usterek i worek wydanych na to auto pieniędzy poraża. A ja już tak mam, że u mnie w aucie nic nie może pukać ani stukać. Oczywiście można powiedzieć, że czego się spodziewam od auta 12 letniego z przebiegiem prawie 300kkm. Więc zmęczony już jestem ciągłymi naprawami i szukam teraz auta młodego, z rozsądnym przebiegiem, które nie będzie generowało takich kosztów.


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:17

przypomnij budżet bo gdzieś mi uciekło



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:21

countryfan pisze: Podaż takich aut na PL rynku jest znikoma wiec musiałbym przywieźć takie auto z DE. Cena pewnie >14tys Eur (czyli >60tys zł w PL). ...
znalazłem, moim zdaniem nie znajdziesz fajnie wyposażonego z niskim przebiegiem w tym budżecie wraz z wszystkimi kosztami, w każdym razie może być ciężko



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 22:21

Pastusiak pisze:Jak dla mnie bezsens, no i jeśli 1,8T jest skarbonką to co tu mówić o Golfie Avant z Niemiec TDI z przebiegiem 200 tys? :-) Sprzęgło, turbina i inne rzeczy.


Przy 2,0 TDI w Golfie przy 130 km/h jest ponad 60 db także nie wiem czy to tak cichutko.
Przecież napisałem, że szukam auta z realnym przebiegiem 60-70kkm więc z tego co widzę ogłoszenia od prywatnych osób w DE trzeba dać przynajmniej 14-15 tys Eur i się z tym liczę.

Poza tym zdziwiłbyś się, jechałem niedawno nową Astrą 1.4T i w porównaniu do A4B7 1.8T w wyciszeniu jest przepaść na KORZYŚĆ Astry. Już >140km/h jest różnica, nie mówiąc o prędkościach rzędu 160-180km/h.
Więc kompakty poszły tutaj zdecydowanie na korzyść.
Sprawdź zresztą pomiary głośności i oceny użytkowników na Autocentrum. https://www.autocentrum.pl/nasze-pomiar ... yciszenia/


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:24

countryfan pisze:
Poza tym zdziwiłbyś się, jechałem niedawno nową Astrą 1.4T
całkiem nowym poliftem?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr sty 03, 2018 22:26

doggie pisze:nie ma jak porównywać starego 1.8T do auta nowej generacji jakim jest Mk7, gdzie ten pierwszy jest już prehistorią, Pastusiak proszę cię, kolega chce Mk7 a ty znowu śpiewki o archaicznym 1.8T. Załatw mu Mk7 z nowym 1.8T /nie mam na myśli TSI/, będziemy wówczas dywagować :D
Nowego mu nie polecą bo by VAG upadł, musi z czegoś żyć, trzeba silniki remontować/wymieniać na gwarancji teraz jedyny cudowny na 100 tys km to 1,8 tsi :hehe:

1,8T jest archaiczny to prawda, ale dużo cichszy, nie ma problemu z pompami oleju, nie wymaga paliwa z Orlenu, nie nagrzewa się po 20 km i nie sypie się sprzęgło co 100 tys km :-) Najlepsze co VAG wypuścił z ostatnich 20 lat :-(

doggie pisze: na złym forum to czytałeś bo nic takiego nie ma miejsca
Weź instrukcje i poczytaj w jakim zakresie ma moment archaiczny z czasów II wojny wg Ciebie 1,8T a w jakim cudowny, nowoczesny klekot który budzi mieszkańców miast i wsi 2,0 tdi :-)

P.S. 1,8T poprzeczne było w Ibizie Cupra do 2008, a w Seacie Exeo do 2010... Golf V czy Passat B6 z 1,9 tdi też przehistoria bo ten silnik już gościł w Audi 80 i Golfie III w 94 roku
No cóż dla Ciebie to prehistoria dla mnie kawał dobrej motoryzacji a nie zabawki które wymagają co roku nowych poprawek bo nie wytrzymują 50 tys km :hehe:


Wiadomo że autor kupi Golfa w TDI bo to już tradycja polska jak opłatek w wigilie :-) 2,0 tdi kupuje się tylko dla zasiegu na pełnym baku i tego że na trasie pali mniej a nie kunsztu motoryzacji czy dynamiki czy cichego brzmienia
Ostatnio zmieniony śr sty 03, 2018 22:29 przez Pastusiak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:28

Pastusiak pisze:

Weź instrukcje i poczytaj w jakim zakresie ma moment archaiczny z czasów II wojny wg Ciebie 1,8T a w jakim cudowny, nowoczesny klekot który budzi mieszkańców miast i wsi 2,0 tdi :-) :
nie chce mi się porównywać starego sztrucla z nowymi jednostkami, szkoda mi czasu na to

dla mnie wymiernikiem są aktualnie dostępne silniki w aktualnie produkowanych autach, nie interesuje mnie Mk4 z 1.8T, niech sobie miłośnicy i kolekcjonerzy go dopieszczają, chwała im za to i jest to godne naśladowania ale to nie mój klimat



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 22:28

doggie pisze:
countryfan pisze: Podaż takich aut na PL rynku jest znikoma wiec musiałbym przywieźć takie auto z DE. Cena pewnie >14tys Eur (czyli >60tys zł w PL). ...
znalazłem, moim zdaniem nie znajdziesz fajnie wyposażonego z niskim przebiegiem w tym budżecie wraz z wszystkimi kosztami, w każdym razie może być ciężko
A chociażby takie ogłoszenie? Oczywiście do zweryfikowania ale wygląda ciekawie
kopia strony z mobile.de -> https://tinyurl.com/ybop3o2e


Miłośnik ciszy...

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr sty 03, 2018 22:31

doggie pisze: nie chce mi się porównywać starego sztrucla z nowymi jednostkami, szkoda mi czasu na to

dla mnie wymiernikiem są aktualnie dostępne silniki w aktualnie produkowanych autach, nie interesuje mnie Mk4 z 1.8T,
No pewnie lepiej wprowadzać ludzi na forum w błąd. Aktualne produkowane auta są takie że na gwarancji naprawiasz silniki bo się sypią, do tego płacisz za znaczek i tyle bo z trwałością to ma taki sam związek jak Polska gospodarka z polityką Afryk.



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 22:32

doggie pisze:
countryfan pisze:
Poza tym zdziwiłbyś się, jechałem niedawno nową Astrą 1.4T
całkiem nowym poliftem?
Astrą K htb 1.4T, 150KM. Potężna różnica na korzyść Astry w stosunku do B7.


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:33

nie wyświetlają mi się zdjęcia
countryfan pisze:
doggie pisze:
countryfan pisze:
Poza tym zdziwiłbyś się, jechałem niedawno nową Astrą 1.4T
całkiem nowym poliftem?
Astrą K htb 1.4T, 150KM. Potężna różnica na korzyść Astry w stosunku do B7.
bo odchudzona, poprzednia była do kitu, jechałem nią, do golfa się umywała



Wilu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 03, 2018 21:52

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Wilu88 » śr sty 03, 2018 22:33

Witam stoję przed wyborem pierwszego Golfa z racji budżetu wybór padł na IV. Problem jednak zaczyna się przy wyborze silnika. Czy wybrać 1.4 16V o którym czytałem niezbyt dobre opinie czy lepiej 1.6 16V. Rocznik upatrzonego samochodu to 2002



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:36

Wilu88 pisze:Witam stoję przed wyborem pierwszego Golfa z racji budżetu wybór padł na IV. Problem jednak zaczyna się przy wyborze silnika. Czy wybrać 1.4 16V o którym czytałem niezbyt dobre opinie czy lepiej 1.6 16V. Rocznik upatrzonego samochodu to 2002
a nie prościej utworzyć swój temat typu "model/typ, silnik, w cenie do ... /górny pułap cenowy/"? Wszystkim będzie łatwiej



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 22:36

doggie pisze:nie wyświetlają mi się zdjęcia
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... usage=USED


Miłośnik ciszy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości