***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 21:40

countryfan pisze:
Nie wiem,jak kupię to się dowiem, pewnie ze 100-200kg mniej.
żebyś się nie zdziwił, 100-200 kg trochę za duży rozrzut
countryfan pisze:

Wiem, że pisałeś o B8
wiesz a dajesz jako porównanie B7



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr sty 03, 2018 21:42

countryfan pisze:Właśnie dlatego myślę o Golfie VIII kombi - bo wyciszony, silniki poprawione, wielkościowo wystarczające.
Szacun za to dla Ciebie niestety tutaj od panów dostaniesz propozycję innych aut nie vv... Jeździłeś już nim? Jak Ci odpowiada to nad czym się zastanawiasz :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 21:45

z tym miejscem parkingowym, kombi takim a nie innym to taki sobie argument. Dla mnie Mk7 jest OK choć to tylko golf. Passat B7 nic nadzwyczajnego, B8 dużo lepszy ale piszesz że odpada. Seat Leon /wyłącznie w wersji FR/ początkowo wydawał mi się dobrą alternatywą dla Mk7 jednak po dogłębniejszej analizie i porównaniu, podotykaniu :D jednak Golf 7 przewyższa Leona oczywiście biorąc pod uwagę wersję high



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr sty 03, 2018 21:47

doggie pisze: choć to tylko golf
Dla niektórych takie "choć "jest czymś więcej, stąd i ich obecność tu na forum :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 21:48

12 lat jeździłem golfami /mk4 i mk5/ więc nie musisz mi zwracać uwagi bo na golfach się znam i ponadto dlatego jestem na forum



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr sty 03, 2018 21:50

Nigdzie nie napisałem, że się nie znasz...



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 21:52

doggie pisze:
countryfan pisze:
Nie wiem,jak kupię to się dowiem, pewnie ze 100-200kg mniej.
żebyś się nie zdziwił, 100-200 kg trochę za duży rozrzut
Dla mnie znaczenie ma wielkość auta. Masa też będzie niższa, wiadomo, że auta tyją ze względu na wyposażenie etc.
Po to zakładam temat na forum Golfa bo oczekuję opinii użytkowników, którzy być może mieli okazję jeździć obydwoma autami, może coś mi podpowiedzą bo na razie wytypowałem to auto na bazie suchych danych i wstępnych opinii, które są zachęcające. Najbardziej miarodajna byłaby dla mnie przejażdżka takim autem ale będzie to trudne bo tych aut jest jak na lekarstwo z tym silnikiem. Auto wydaje mi się fajną alternatywą do P508 - a jeździłem kompaktami, Astrą G przejechałem 200kkm, Astrą H 50kkm, więc Golf może mi przypasować.


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 21:53

@dreyfus nie napisałem tego, po 12 latach jeżdżenia i czasem po przesiadce na inne auta ciężko wrócić do golfa, nie mówię że to złe auto, jak się komuś podoba to niech kupuje, polecam co najmniej highline bo niższe takie se



countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 03, 2018 21:56

dreyfus pisze:
countryfan pisze:Właśnie dlatego myślę o Golfie VIII kombi - bo wyciszony, silniki poprawione, wielkościowo wystarczające.
Szacun za to dla Ciebie niestety tutaj od panów dostaniesz propozycję innych aut nie vv... Jeździłeś już nim? Jak Ci odpowiada to nad czym się zastanawiasz :bigok:
Niestety typowe na forach - pytasz o jedno, a zaraz znajdują się ludzie udowadniający swoje racje spychając zupełnie dyskusję na tematy poboczne.
Właśnie nie jeździłem ale może znajdę dobrą duszę na forum która za zwrot kosztów paliwa + dobrą butelkę zaoferuje jazdę próbną jakimś dieslem.


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:00

countryfan, Astra H nie wspominając Astry G to kiepska alternatywa dla golfa zawsze była :bigok: a Mk7 to będzie przepaść oby tylko spisywał się nie gorzej niż te Astry bo dzisiejsza polityka koncernów jest inna niż była za czasów choćby wspomnianej Astry
countryfan pisze:

Niestety typowe na forach - pytasz o jedno, a zaraz znajdują się ludzie udowadniający swoje racje spychając zupełnie dyskusję na tematy poboczne.
tak to już jest i trzeba to akceptować bo w innym przypadku musiałbym 90% postów kasować i rozsiewać warny na około

Mk7 w wysokiej wersji wyposażenia robi się cholernie drogi i wówczas przywołując wspomniane 508 zaczynam mieć wątpliwości czy warty jest tych pieniędzy



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » śr sty 03, 2018 22:07

countryfan, jeździłem wczoraj takim ale krótko i niestety nie było to auto znajomka, moi mają tylko V i IV ale hm nie da się w nigdzie na jazdę próbną umówić takim autem?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:08

zawsze można się u dealera umówić na jazdę próbną



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr sty 03, 2018 22:09

Jak dla mnie bezsens, no i jeśli 1,8T jest skarbonką to co tu mówić o Golfie Avant z Niemiec TDI z przebiegiem 200 tys? :-) Sprzęgło, turbina i inne rzeczy.
1,8T jest dużo, dużo cichszym silnikiem, z dużo lepsza kulturą pracy, nie przestaje jechać przy 3 tys jak 2,0 tdi, ale do 5 tys ciągnie, poza tym A4 B7 Avant ma 1450 kg, Golf VII Variant 1430, rzeczywiście spora różnica :-)
To by trzeba było szukać Golfa GTD Variant o ile jest taki żeby dynamika była lepsza, a nie 2,0 tdi 150 które przy 3 tys wymaga kolejnego biegu.

Ja polecam coś z 5-6 cylindrami i większym motorem np. Volvo S40 2,4i albo BMW e92? klasa kompakt nigdy nie będzie lepiej wyciszona niż premium segment D, a do tego na pewno nie w dieslu, co prawda Common Rail ma lepszą kulturę niż 1,9 tdi 90 w Golfie IV ale i tak benzyna jest dużo cichsza
Tyle ode mnie.

P.S. ostatnio jak wiozłem kumpla który jeździ Passatem B7 2,0 tdi swoim prawie 20 letnim Golfiem 1,8 turbo to był zdumiony że na światłach jakby silnik zgaszony i go nie słychać, na tym polega diesel vs benzyna. Po prostu inna praca i głośność.

Przy 2,0 TDI w Golfie przy 130 km/h jest ponad 60 db także nie wiem czy to tak cichutko.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr sty 03, 2018 22:11

nie ma jak porównywać starego 1.8T do auta nowej generacji jakim jest Mk7, gdzie ten pierwszy jest już prehistorią, Pastusiak proszę cię, kolega chce Mk7 a ty znowu śpiewki o archaicznym 1.8T. Załatw mu Mk7 z nowym 1.8T /nie mam na myśli TSI/, będziemy wówczas dywagować :D
Pastusiak pisze: a nie 2,0 tdi 150 które przy 3 tys wymaga kolejnego biegu. .
na złym forum to czytałeś bo nic takiego nie ma miejsca



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości