***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 19, 2017 15:08

chyba odwrotnie, to Nissan ma 1.6 z Renaulta? A wspólnie skonstruowali silniki 1.6 DIG-T jak i 1.2 DIG-T a komu dać prym tego nie wiem, wydaje mi się że chyba Reni
dreyfus pisze: luz zaworowy poprzez szklanki regulowany załóż do tego gaz...
to generalnie nie jest problem techniczny, tylko taki silnik po prostu wymaga częstszej regulacji luzu zaworowego, tak raz do roku w moim przypadku a to mało komfortowe, po drugie często ludzie albo o tym zapominają, albo olewają i wtedy kup pan taką używkę od gościa

Piasek pisze:1.6 16V 110-115KM made by Renault
1.6 8V 90KM made by Renault
oba do dziś montowane i oferowane w koncernie Renówki, Dacia itp
16V ma co prawda już KZFR ale tam raz na 200 tyś km jak za 400zł je wymienisz to niewielki koszt.
1.4T-JET z Fiata i cała rodzina T-JET - co prawda już zaturbione ale bardzo udane jednostki, wszystko na pośrednim (klasycznym wielopunkcie) wtrysku i normalnym pasku rozrządu a nie jakichś rowerowych łańcuchach.
.
ale jak chcę coś lepszego niż Dacia, to wybór się kończy, po drugie lubię mieć pod pedałem stosowną moc a te wolnossaki z Reni są dla emerytów. Fiat ma silniki OK ale cała reszta mi po prostu nie odpowiada. Jak chcę auto klasy średniej to kicha, nie ma nic prostego MPI nadającego się do gazowania bez nadmiernych kosztów typu Viale Di, direct itp... Są jeszcze Oplowski MPI z turbo ale nie jestem zwolennikiem Opla



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt gru 19, 2017 15:34

dreyfus pisze:Bzdury piszesz nie wiem jak jest w Renault ale Dacia ma 1.6 z Nissana, luz zaworowy poprzez szklanki regulowany załóż do tego gaz...
Jak można montować silnik z Nissana skoro ten jest własnością Renault.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 19, 2017 16:25

dreyfus pisze:Bzdury piszesz nie wiem jak jest w Renault ale Dacia ma 1.6 z Nissana,
to wybierz się do Dacii i zajrzyj pod maskę co tam siedzi. Wszystkie bez wyjątku są z montowni Renaulta - podobnie jak TCe.
Wyjątek stanowi poczciwa jednostka 1.6 8V 90KM na pełnym wtrysku która jest tylko w Dacii - nigdzie indziej. Swoją drogą ten silnik spełnia obecnie obowiązujące Euro6 a pochodzi jeszcze z czasów Renault 19 (wczesne `90te) . Jak oni tego dokonali ?
Z nissana to był w Lagunach III silnik 2.0 F5 coś tam i faktycnzie niezbyt szczęśliwy pod LPG. Konstukcja Renaulta miała oznaczenie F4R i jest pancerna.
doggie pisze:ale jak chcę coś lepszego niż Dacia,
i tutaj jest sedno problemu: albo wybieramy sprawdzoną i udaną konstrukcję, albo ładne auto i "z :ass: " technologię


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt gru 19, 2017 17:02

Idź do salonu daci i renault chcąc kupić nowe auto z f4r z chydraulicznymi popychaczami powodzenia już go nie wkładają... Chciałem kupić lodgy lub megane z 1.6 i to nie jest f4r z chydrauliką tego dostałem w thalii z 2012...
Pozwolę sobie wkleić z forum Dacii:
"Wysłany: 2017-11-11, 16:11
Mam takie pytanie do kolegów bardziej zorientowanych w temacie. Czy silnik 1.6 sce który występuje w Dusterze oraz np. w Megane, jest silnikiem pochodzącym od Nissana, czy jest to modyfikacja silnika Renault 1.6 16V dostępnego od pierwszej generacji Megane (po lifcie bodajże go wrzucili)?" zgadnij jaka jest odpowiedź :bajer:
Taka :
"Nie - to zupełnie inna jednostka japońska z zapasów nissana o kodzie 1.6 16V HR16DE. Na rynku od 2005r.
http://www.motobenzyna.pl...16v-hr16de.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_HR_engine#HR16DE" onclick="window.open(this.href);return false;"



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 19, 2017 18:21

dreyfus pisze: f4r
to oznaczenie 2-litrówki
dreyfus pisze:to zupełnie inna jednostka japońska z zapasów nissana o kodzie 1.6 16V HR16DE.
Faktycznie ale zmienili je dopiero od `15r (oznaczenie H4M), Renaulta miał oznaczenie K4M i wychodził do `15r zanim pojawiło się oznaczenie SCe.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt gru 19, 2017 18:28

Tak w thali mam k4m 1.6 ale jak pisałem nie kupisz już nowego renault lub dacii z tymi pancernymi jednostkami... Zrezygnowałem z nich gdyż gazownik zrobił takich 6 pod rząd dla taxi w lodgy i kilka jeździ ale jedna po 20 tysiącach miała chyba głowicę robioną...



maciety88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 23, 2017 21:51

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maciety88 » ndz gru 24, 2017 19:02

Witam
Chcę kupić golfa 7 gti jednak chciałbym wiedzieć jaka jest różnica między wersja Eu a USA. Pomijając fakt że samochody z USA są zawsze bite, ale wyposażenie jest dużo lepsze biorąc pod uwagę te same ceny



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » ndz gru 24, 2017 19:12

Kolega miał pheytona wprowadzanego ze stanów pomijając fakt, że musiał go dostosować do naszych przepisów to jak już mu się coś popsuło lub trzeba było coś serwisować to się okazywało, że z wersją europejską ma mega różnice w częściach i budowie różnych rzeczy...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz gru 24, 2017 23:30

Golfy w tym gti miały zawsze niewielkie różnice, światła, włącznik świateł, pomijam mile na skali, można śmiało brać



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn gru 25, 2017 01:28

U nas koleś ma Passata B5FL z USA: nawet filtry inne niż do europejskich.
Powietrza inny, kabiny zupełnie inny bo podwójny, inna klimatyzacja, inne paski, inne hamulce bo to automat, inne świece zapłonowe, obudowa termostatu też inna (z dodatkowym wyjściem gdzieś tam). Reflektory ksenon a bez spryskiwaczy no i inna tylna klapa, inne zderzaki, pomarańczowe obrysówki w zderzakach.
Także w przyp. tego Passata różnic jest sporo


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 25, 2017 03:12

Pytanie dotyczyło gołfa a nie innych modeli, obrysówki to akurat atut, zderzak usa też więc ich nawet celowo nie wyszczególniałem, xenon jest rzadko więc to nie problem, poza tym co by nie było lampy i tak trzeba wymieniać przod i tył, kuzyn miał Mk5 2,5L i nie miał problemu z częściami, nikt na forum.golfv.pl nigdy nie zgłaszał problemów, inne felgi i parę popierdółek ale to szczegóły, baza tj nadwozie zawieszenie są takie same



lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lose226 » czw gru 28, 2017 08:35

Jestem ciekaw czy te wyprzedazach rocznika udalo sie Wam jeszcze cos zbic. Widzę ceny mniejsze od katalogowych na poziomie 15k w przypadku golfa, ale zastanwawiam sie czy nie da sie jeszcze cos zejsc? Ktoś ma tu doświadczenie z tym związane?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw gru 28, 2017 09:03

Ja nie wiem czy w ogóle jest sens drążyć temat bo co z kim rozmawiam że był, że chciał, że mają zamiar to wszędzie puchy aż echo idzie. Terminy odbioru samochodów na luty, marzec, niektórzy koniec stycznia, wszystko już bieżąca produkcja. To co stoi na salonach - wszystko sprzedane. Tak na prawdę wyprzedaże są jeszcze na luksusowych modelach bo tych stosunkowo mało idzie i jeszcze są. Ale cokolwiek z popularnych... pod koniec listopada kumpel był po Fiata Pandę - zapomnij. Ani jednej sztuki. Pod koniec lutego `18r dopiero możliwy odbiór.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lose226 » czw gru 28, 2017 11:15

Piasek pisze:Ja nie wiem czy w ogóle jest sens drążyć temat bo co z kim rozmawiam że był, że chciał, że mają zamiar to wszędzie puchy aż echo idzie. Terminy odbioru samochodów na luty, marzec, niektórzy koniec stycznia, wszystko już bieżąca produkcja. To co stoi na salonach - wszystko sprzedane. Tak na prawdę wyprzedaże są jeszcze na luksusowych modelach bo tych stosunkowo mało idzie i jeszcze są. Ale cokolwiek z popularnych... pod koniec listopada kumpel był po Fiata Pandę - zapomnij. Ani jednej sztuki. Pod koniec lutego `18r dopiero możliwy odbiór.
mi się nie spieszy :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości